Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα Honor, το προηγούμενο τηλέφωνό μου, έχω ξανά Honor τώρα και νομίζω πως αν εξακολουθεί η Honor/Huawei να βγάζει τέτοια ωραία τηλέφωνα πάλι Honor θα πάρω κι ας κάνουν οι Αμερικανοί ό,τι θέλουν. Λες και δεν μας παρακολουθούν ήδη οι ΗΠΑ, τους Κινέζους θα φοβηθούμε τώρα. Πολιτικά παιχνίδια είναι όλα αυτά εις βάρος ημών των τελικών καταναλωτών. Καλά τα iPhone κύριε Τραμπ, αλλά δεν μπορείς να μας πείσεις να τα αγοράσουμε όταν υπάρχουν άλλες Best value for money συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά,

Ψιλολαγκαρει το κινητό εδώ και λίγες μέρες;

Ομοίως έχει χαλάσει και η αυτονομία του?

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δωστε το.........:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ο πανικός ποτέ δεν ωφελεισε* κανέναν.οι υπάρχουσες συσκευές θα συνεχίσουν να δουλεύουν καλά και με τις version android που έχουν η έχουν ανακοινωθεί .Αλλά θα πω και το άλλο, από ποτέ μια συσκευή λειτούργησε καλύτερα* με την "μακρινή" χρονικά αναβάθμιση που έγινε (εκτός από τις άμεσες αναβαθμίσεις οι οποίες γίνονται να διορθώσουν πραγματικά σφάλματα συνεργασίας software-hardware ,οι υπόλοιπες είναι για να ασχολούμαστε)

 

Παράδειγμα τα προβλήματα της 9.

 

Παρεμπιπτόντως αν βάλει κάποιος τη 9.0.1 και δουλέψει χωρίς προβλήματα να μας ενημερώσει .

 

Εγώ πάντως και με την 8.2 EMUI 8.1 ANDROID καλά είμαι σε JSN-L21.

 

Και κάτι άσχετο ...σημειώστε με την ευκολία που ανακοινώνονται και υιοθετούνται έλεγχοι ,κατάργηση. Υπηρεσιών μαζικής χρήσης !!!!! Σήμερα έχετε gmail αύριο δεν έχετε.... χρήματα σήμερα εχετε ,αύριο δεν εχετε !!!!!!!

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo YT3-X50M μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο πανικός ποτέ δεν ωφελεισε* κανέναν.οι υπάρχουσες συσκευές θα συνεχίσουν να δουλεύουν καλά και με τις version android που έχουν η έχουν ανακοινωθεί .Αλλά θα πω και το άλλο, από ποτέ μια συσκευή λειτούργησε καλύτερα* με την "μακρινή" χρονικά αναβάθμιση που έγινε (εκτός από τις άμεσες αναβαθμίσεις οι οποίες γίνονται να διορθώσουν πραγματικά σφάλματα συνεργασίας software-hardware ,οι υπόλοιπες είναι για να ασχολούμαστε)

 

Παράδειγμα τα προβλήματα της 9.

 

Παρεμπιπτόντως αν βάλει κάποιος τη 9.0.1 και δουλέψει χωρίς προβλήματα να μας ενημερώσει .

 

Εγώ πάντως και με την 8.2 EMUI 8.1 ANDROID καλά είμαι σε JSN-L21.

 

Και κάτι άσχετο ...σημειώστε με την ευκολία που ανακοινώνονται και υιοθετούνται έλεγχοι ,κατάργηση. Υπηρεσιών μαζικής χρήσης !!!!! Σήμερα έχετε gmail αύριο δεν έχετε.... χρήματα σήμερα εχετε ,αύριο δεν εχετε !!!!!!!

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo YT3-X50M μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eιναι θεμα της 9./.1 λες;

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ο πανικός ποτέ δεν ωφελεισε* κανέναν.οι υπάρχουσες συσκευές θα συνεχίσουν να δουλεύουν καλά και με τις version android που έχουν η έχουν ανακοινωθεί .Αλλά θα πω και το άλλο, από ποτέ μια συσκευή λειτούργησε καλύτερα* με την "μακρινή" χρονικά αναβάθμιση που έγινε (εκτός από τις άμεσες αναβαθμίσεις οι οποίες γίνονται να διορθώσουν πραγματικά σφάλματα συνεργασίας software-hardware ,οι υπόλοιπες είναι για να ασχολούμαστε)

 

Παράδειγμα τα προβλήματα της 9.

 

Παρεμπιπτόντως αν βάλει κάποιος τη 9.0.1 και δουλέψει χωρίς προβλήματα να μας ενημερώσει .

 

Εγώ πάντως και με την 8.2 EMUI 8.1 ANDROID καλά είμαι σε JSN-L21.

 

Και κάτι άσχετο ...σημειώστε με την ευκολία που ανακοινώνονται και υιοθετούνται έλεγχοι ,κατάργηση. Υπηρεσιών μαζικής χρήσης !!!!! Σήμερα έχετε gmail αύριο δεν έχετε.... χρήματα σήμερα εχετε ,αύριο δεν εχετε !!!!!!!

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo YT3-X50M μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έχω την 9.0.1 εδώ και καιρό και το τηλέφωνο δουλεύει απροβλημάτιστα. Κανένα πρόβλημα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν και εμένα μου δουλεύει κανονικά. Να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζει κάποιος φίλος και μπορεί να βοηθήσει. Όταν ανοίγουμε τις φώτο σου δίνει επιλογή με ποια εφαρμογή θέλεις να την ανοίξεις μια φορα ή κάθε φορά. Από κεκτημένη ταχύτητα πάτησα Google photos και επέλεξα κάθε φορά. Τώρα οπότε πάω να ανοίξω τις φώτο ζηταει όπως είναι λογικό άδεια για πρόσβαση. Θέλω όμως να αναιρεσω αυτή την ενέργεια αλλά δε ξέρω πως να το κάνω. Θέλω να με ρωτάει πάντα με ποιο app θέλεις να την ανοίξεις τη φώτο. Ξερει καποιος πως μπορώ να το κάνω. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν και εμένα μου δουλεύει κανονικά. Να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζει κάποιος φίλος και μπορεί να βοηθήσει. Όταν ανοίγουμε τις φώτο σου δίνει επιλογή με ποια εφαρμογή θέλεις να την ανοίξεις μια φορα ή κάθε φορά. Από κεκτημένη ταχύτητα πάτησα Google photos και επέλεξα κάθε φορά. Τώρα οπότε πάω να ανοίξω τις φώτο ζηταει όπως είναι λογικό άδεια για πρόσβαση. Θέλω όμως να αναιρεσω αυτή την ενέργεια αλλά δε ξέρω πως να το κάνω. Θέλω να με ρωτάει πάντα με ποιο app θέλεις να την ανοίξεις τη φώτο. Ξερει καποιος πως μπορώ να το κάνω. Ευχαριστώ!

 

Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> Google Photos -> Ανοιγμα απο προεπιλογη -> Εκκαθαριση Προεπιλογων.

 

;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμισεις -> Εφαρμογες -> Google Photos -> Ανοιγμα απο προεπιλογη -> Εκκαθαριση Προεπιλογων.

 

;) ;) ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

celtic1453: Eιναι θεμα της 9./.1 λες;

 

H εμπειρία μου λέει οτι η πρωτη version οποιουδηποτε λειτουργικού εχει τα θεματακια της η πολλές φορες και σοβαρα θέματα τα οποια λύνονται με γρήγορες χρονικά αναβαθμίσεις και άλλες φορές καλα να είναι τα παιδιά απο XDA που δίνουν λύσεις.

Γι'αυτο ΠΟΤΕ δεν βάζω αναβάθμιση συγχρόνως με την δημοσίευσή της.

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα του Android ΔΕΝ περιλαμβάνεται πια στις συνεργαζόμενες εταιρείες το Brand Huawei/Honor.....

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι παλιός χρήστης και κάποιας ηλικίας...

 

Μπορεί κάποιος να μας κάνει πενηνταράκια ποίες οι επιπτώσεις στην ουσία αυτού του αποκλεισμού (κατά με θα είναι προσωρινός αυτός ο αποκλεισμός) τουλάχιστον για εμάς του κατόχους των παλιών συσκευών της Huawei & Honor;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ας τους παλιους κατοχους δε μας επηρεαζει ιδιαίτερα. Ισως εκτος του οτι δε θα γινουν αναβαθμισεις απο εδω και περα
Αυτό είναι κάτι που δεν με ενδιαφέρει εμένα προσωπικά τουλάχιστον...

 

Ούτως ή άλλως έχω μείνει με την 8 λόγο των περιορισμών κατά κύριο λόγο στην ηχογράφηση κλήσεων.

 

Και επί της ευκαιρίας, αν κατεβάσετε το ACR από το store της Huawei/Honor δεν υπάρχει αυτό το σπαστικό του "άγνωστος αριθμός" κατά την αποθήκευση του!

 

Επίσης αν κάνετε share το apk σε άλλη συσκευή πάλι δουλεύει κανονικά, χωρίς τους όποιους περιορισμούς της Google...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της πλάκας έχω πρόβλημα

 

 

Σέρνεται το κινητό απελπιστικά....

 

 

Ίσως κόλλησα κάνα ιό?

 

Έχω το 4/128

 

 

 

Θα κάνω επαναφορά ρυθμίσεων

 

Καμία άλλη πρόταση;

 

 

 

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πέραν της πλάκας έχω πρόβλημα

 

 

Σέρνεται το κινητό απελπιστικά....

 

 

Ίσως κόλλησα κάνα ιό?

 

Έχω το 4/128

 

 

 

Θα κάνω επαναφορά ρυθμίσεων

 

Καμία άλλη πρόταση;

 

 

 

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

 

Eπαναφορα,καποια εφαρμογη κατι αφησε.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βελτιστοποίηση απόδοσης έχεις κάνει?
Ναι........

 

Seny from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Eπαναφορα,καποια εφαρμογη κατι αφησε.....
Οντως

Με την επαναφορά το τηλέφωνο ξαναπεταει...

ΥποψιαζΟμαι ενα.παιχνίδι....

 

Άντε τώρα να ξαναβαλω 200+ εφαρμογε; :)

 

Seny from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου κινητού μιας κ το LG g2 που είχα μας άφησε από πλακέτα μάλλον μετά από 5 χρόνια.

Εντυπώσεις τώρα πολύ καλές.

Ξεχωρίζει για την αυτονομία του, καλή κάμερα, καλό σήμα, καλή ταχύτητα, σε ποιότητα οθόνης δε βλέπω σημαντικές διαφορές.

Δεν μου άρεσε το ακουστικό που δεν είναι τόσο καθαρό σαν να μπουκώνει όταν μιλάς και η απόκριση που έχει όταν ενώ είμαι σε κλήση και έχω 2η γραμμή θέλω να κάνω εναλλαγή. Την κάνω αλλά σκαλώνει για 2 δεύτερα μέχρι να ολοκληρωθεί.

 

Δύο απορίες τώρα:

1. Στις επαφές έχω συγχωνευμενους 2 λογαριασμούς Gmail. Παράδειγμα έχω ένα mail για επαφές κ ένα για οτιδήποτε άλλο. Τώρα μια επαφή που την έχω και στα 2 την έχω κάνει μια. Ωραία ως εδώ. Πηγαίνοντας όμως να προσθέσω οποιαδήποτε πληροφορία μέσα στην επαφή παράδειγμα ένα δεύτερο αριθμό τηλέφωνο, δε μου δίνει την επιλογή να διαλέξω σε ποιον λογαριασμό από τους 2 θα προσθέσω την πληροφορία, πράγμα που έκανα μέχρι τώρα.

 

2. Πατώντας το πλήκτρο αφής που εμφανίζει τις πρόσφατες εφαρμογές δεν μου εμφανίζει ποτέ την εφαρμογή των SMS. Είναι κάποιο bug ή έκανα καμία χαζομάρα εγώ κ δε το πήρα χαμπάρι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις ήρθε στα χέρια μου το 128 αρι από το πλαίσιο. Το έκανα τράμπα με mi8 έτσι για να δω κ τα honor λίγο. Κάτι που πρέπει να προσέξω;; ευχαριστω εκ των προτέρων

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίρνει gcam χωρίς root ;

Link to comment
Share on other sites

Στη μετάβαση από Mi8 σίγουρα θα απογοητευτείς. Το 8Χ είναι αντίστοιχο με το Mi8 Lite.

 

Κατά τ' άλλα παίρνει google camera χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάμερα είναι αρκετά υποδεέστερη του 8x δεν τρέφω αυταπάτες . Αλλά συνολικά σε ταχύτητα δεν βλέπω τρελές διαφορες. Σε μπαταρία είναι ξεκάθαρα νικητής το 8x γτ τελευταία η μαμά mi τα χει κάνει Μούτι με τις rom
Link to comment
Share on other sites

Νωρίς, νωρίς...

 

https://m.gsmarena.com/honor_9x_gets_certified_at_chinas_3c-news-37372.php

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμάς τους κολλημενους στην 8.2, να δούμε ΑΝ και πότε θα μας θυμηθούν για την 9 έστω.

Λίγο 9 καλέ κυρία στους φτωχούς

Τάδε έφη mrFrodo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...