Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μετά από σκέψη, το παρήγγειλα σε μπλε χρώμα από τον Γερμανό και πληρωμή με καρτα Εθνικής Τράπεζας για την προσφορά.

 

Τώρα θα το περιμένω.......

Πότε δεν μου άρεσαν τα χρωματιστά κινητά πέραν του μαύρου! Αλλά είδα το μπλεδάκι του 8χ και το ερωτεύτηκα!! Το κακό είναι ότι σε 2 Γερμανούς που πήγα, το είχαν ετοιμοπαραδωτο μόνο σε μαύρο. Τα μπλε είχαν τελειώσει. Τα μπλε τα είχαν εκθεσιακα για δοκιμή στο κατάστημα.

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Κελεπουρι φιλε.....:)

Ναι, σε αυτήν την τιμή θεωρώ ότι είναι πολύ σούπερ!

Ήμουν όμως σε δίλημμα γιατί παίζει προσφορά το redmi note 7 στο πλαίσιο μόνο σε κόκκινο χρώμα με τον κωδικό MDAY10 στα 224,10€ συν δωροεπιταγη 50€, οπότε εμμέσως κατεβαίνει στα 174,10€, η χαμηλότερη τιμή και σε αυτό και μάλιστα όπως και το 8x με επίσημη εγγύηση! Έχω όμως ήδη το honor 6x και είμαι πολύ ευχαριστημένος και αυτό με επηρέασε ως προς την επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πότε δεν μου άρεσαν τα χρωματιστά κινητά πέραν του μαύρου! Αλλά είδα το μπλεδάκι του 8χ και το ερωτεύτηκα!! Το κακό είναι ότι σε 2 Γερμανούς που πήγα, το είχαν ετοιμοπαραδωτο μόνο σε μαύρο. Τα μπλε είχαν τελειώσει. Τα μπλε τα είχαν εκθεσιακα για δοκιμή στο κατάστημα.

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε μπλε χρώμα είναι πραγματικά πανέμορφο! Το είδα πριν μερικές μέρες στο πλαίσιο και μου άρεσε πάρα πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε αυτήν την τιμή θεωρώ ότι είναι πολύ σούπερ!

Ήμουν όμως σε δίλημμα γιατί παίζει προσφορά το redmi note 7 στο πλαίσιο μόνο σε κόκκινο χρώμα με τον κωδικό MDAY10 στα 224,10€ συν δωροεπιταγη 50€, οπότε εμμέσως κατεβαίνει στα 174,10€, η χαμηλότερη τιμή και σε αυτό και μάλιστα όπως και το 8x με επίσημη εγγύηση! Έχω όμως ήδη το honor 6x και είμαι πολύ ευχαριστημένος και αυτό με επηρέασε ως προς την επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε μπλε χρώμα είναι πραγματικά πανέμορφο! Το είδα πριν μερικές μέρες στο πλαίσιο και μου άρεσε πάρα πολύ!!!!

Oπα.....δεν ειχες βαλεις το παιχνιδι το 7....αλλαζουν τα δεδομενα με το 7..:rolleyes::rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Oπα.....δεν ειχες βαλεις το παιχνιδι το 7....αλλαζουν τα δεδομενα με το 7..:rolleyes::rolleyes:

 

Το έγραψα στο ποστ στην προηγούμενη σελίδα ότι ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο redmi note 7 :rolleyes:

Το έψαξα στο νετ, είδα συγκριτικά βίντεο, τα είδα από κοντά και τα δύο και κατέληξα στο 8x τελικά, μιας και είμαι ευχαριστημένος από το 6x που έχω τώρα :D

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στο ποστ στην προηγούμενη σελίδα ότι ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο redmi note 7 :rolleyes:

Το έψαξα στο νετ, είδα συγκριτικά βίντεο, τα είδα από κοντά και τα δύο και κατέληξα στο 8x τελικά, μιας και είμαι ευχαριστημένος από το 6x που έχω τώρα :D

Δεν το προσεξα συγνωμη,μεταξυ μας θα πηγαινα στο 7,κυριως λογο καμερας,μπαταριας και επεξεργαστη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω το μοντέλο JSN-L22 και τον περασμένο μήνα που μου ήρθε η αναβάθμιση σε EMUI 9 είχα πολλά προβλήματα με το σήμα 4G οπότε έκανα επαναφορά στο 8.2 που δούλευαν όλα τέλεια. Διάβαζα εν τω μεταξύ σε διάφορα φόρουμ σχετικά με την συσκευή ασχέτως έκδοσης (L21-L22 κλπ.) Ότι πολλοί χρήστες ανά τον κόσμο είχαν προβλήματα μετά την εγκατάσταση της 9 και οι περισσότεροι έκαναν downgrade στην 8 όπως έκανα κι εγώ. Τελικά σήμερα που μπήκα στο μενού της συσκευής και έκανα αναζήτηση για νέες ενημερώσεις έχουν κατεβάσει τελείως την 9 και μου δείχνει ότι το κινητό είναι ενημερωμένο με την τελευταία έκδοση. Μετά από αυτό μάλλον δικαιώνομαι που έλεγα για κάποιο bug της αναβάθμισης και πέσανε να με φάνε ότι φταίει η συσκευή που δεν προορίζεται για Ευρώπη και άλλα γραφικά... Ελπίζω σύντομα να έρθει η καινούργια αναβάθμιση χωρίς τις ασθένειες της προηγούμενης απαράδεκτης έκδοσης. Ίσως γι' αυτό και δεν βρίσκετε νέα ενημέρωση όσοι αγοράσατε πρόσφατα το τηλέφωνο. Οπότε αναμένουμε την καινούργια 9αρα ελπίζω χωρίς θέματα πάλι...
Και εγώ το ίδιο παρατηρώ...

 

ΔΕΝ έκανα την αναβάθμιση σε 9 (λόγο των προβλημάτων ηχογράφησεις που υπήρχαν στα διάφορα σχόλια) και κοιτώντας πλέον δεν μου βγάζει ότι υπάρχει αναβάθμιση...

 

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς σε Honor 8x VoLTE ή VoWifi από την Vodafone ή την Wind; Υποτίθεται ότι και οι δύο άρχισαν τις τελευταίες ημέρες να το διαθέτουν αλλά ενώ έχω κάρτες και από τις δύο εταιρείες στο κινητό δεν έχω δει ακόμα καμία ένδειξη.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς σε Honor 8x VoLTE ή VoWifi από την Vodafone ή την Wind; Υποτίθεται ότι και οι δύο άρχισαν τις τελευταίες ημέρες να το διαθέτουν αλλά ενώ έχω κάρτες και από τις δύο εταιρείες στο κινητό δεν έχω δει ακόμα καμία ένδειξη.
Όσοι έχουμε την 9, έχει σταματήσει το WiFi calling.

Μόνο με την 8 λειτουργεί κανονικά.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 8 έχω στο κινητό μου αλλά δεν έχω κάρτα Cosmote. Ρωτάω για τις άλλες δύο εταιρείες που ξεκίνησαν να το διαθέτουν πρόσφατα αν έχει δει κανείς την σχετική ένδειξη ότι είναι ενεργό. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι είμαι στην Κρήτη μιας και μπορεί να άρχισαν να το διαθέτουν αρχικά μόνο σε Αθήνα ή/και Θεσσαλονίκη...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Την 8 έχω στο κινητό μου αλλά δεν έχω κάρτα Cosmote. Ρωτάω για τις άλλες δύο εταιρείες που ξεκίνησαν να το διαθέτουν πρόσφατα αν έχει δει κανείς την σχετική ένδειξη ότι είναι ενεργό. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι είμαι στην Κρήτη μιας και μπορεί να άρχισαν να το διαθέτουν αρχικά μόνο σε Αθήνα ή/και Θεσσαλονίκη...

 

Τις ιδιες τις εταιριες τις έχεις ρωτησει τι παίζει; αν θέλει καποια ενεργοποίηση ισως οπως στην cosmote; η συσκευή στις εκδόσεις 8... το υποοστηριζει στην 9 ακόμα οχι. Μες το μηνα θα ερθει η 9.1 και θα επανελθει η υπηρεσια vowifi.

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω ρωτήσει και αναφέρουν ότι το ενεργοποιούν επιλεκτικά σαν πιλοτική λειτουργία σε ορισμένους συνδρομητές και ότι σύντομα θα γίνει διαθέσιμη σε όλους η υπηρεσία. Τους ζήτησα μάλιστα να μου το ενεργοποιήσουν κι εμένα και μου είπαν ότι θα το καταγράψουν και θα μου έρθει σύντομα μήνυμα για την ενεργοποίηση. Οπότε περιμένω...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αν αληθεύει αυτό https://www.huaweicentral.com/there-will-be-no-new-emui-updates-for-any-huawei-devices-after-google-ends-software-support/amp/ τότε για ποια updates μιλάμε... Αποχαιρέτα την Αλεξάνδρεια.... Σκέτη απογοήτευση αυτός ο Τραμπ και η Αμερική. Update: https://amp.fosonline.gr/plus/agora/article/52107/h-google-stamata-na-synergazetai-me-tin-huawei-ti-simainei-ayto-gia-ta-smartphones-tis-etaireias Edited by giocha
Link to comment
Share on other sites

Αν αληθεύει αυτό https://www.huaweicentral.com/there-will-be-no-new-emui-updates-for-any-huawei-devices-after-google-ends-software-support/amp/ τότε για ποια updates μιλάμε... Αποχαιρέτα την Αλεξάνδρεια.... Σκέτη απογοήτευση αυτός ο Τραμπ και η Αμερική. Update: https://amp.fosonline.gr/plus/agora/article/52107/h-google-stamata-na-synergazetai-me-tin-huawei-ti-simainei-ayto-gia-ta-smartphones-tis-etaireias
Και μετά θα κάνει τα ίδια με τη ΧΙΑΟΜΙ και λοιπές κινεζικές συσκευές......

 

Μαλλον θα περάσουμε σε Samsung

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα κάνει τα ίδια με τη ΧΙΑΟΜΙ και λοιπές κινεζικές συσκευές......

 

Μαλλον θα περάσουμε σε Samsung

 

Sent from outer space

 

Γιατί να περάσουμε σε Samsung? Επειδή κάποιος το αποφάσισε και έχει τα δικά του συμφέροντα; Να δεις που θα την πατήσει ο Τραμπ και θα το φυσάει και δεν θα κρυώνει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να περάσουμε σε Samsung? Επειδή κάποιος το αποφάσισε και έχει τα δικά του συμφέροντα; Να δεις που θα την πατήσει ο Τραμπ και θα το φυσάει και δεν θα κρυώνει.
Κλαίνε μανουλες στη Σενζεν λέμε

 

Ή ήρθε η ώρα για ΝΟΝ US based OS.......

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά δεν βρεθεί λύση με τις ΗΠΑ, ας πάει σε δικό της OS η Huawei/Honor. Το θέμα είναι ότι εγώ χειρίζομαι τραπεζικούς λογαριασμούς και online πληρωμές μέσω του κινητού οπότε αν τελικά γίνει αυτό και δεν μπορώ πλέον να το κάνω, αναγκαστικά θα πρέπει να πάω σε συσκευή άλλης εταιρείας.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε μια βδομάδα δεν πέρασε που παρέλαβα το 8x..........την κάτσαμε μου φαίνεται!
NAI

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και ούτε μια βδομάδα δεν πέρασε που παρέλαβα το 8x..........την κάτσαμε μου φαίνεται!
Λένε ότι οι υπάρχουσες ενεργές συσκευές δεν θα έχουν πρόβλημα. Λένε....

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι οι υπάρχουσες ενεργές συσκευές δεν θα έχουν πρόβλημα. Λένε....

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να δούμε, μακάρι!

Πάντως το τηλέφωνο είναι σούπερ και ένα παραπάνω για τα 183€ που μου στοίχησε! Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, πανέμορφο, με αρκετά καλή και μεγάλη χορταστική οθόνη, γρήγορο στην καθημερινή χρήση (δεν παίζω παιχνίδια), με ικανοποιητική κάμερα και τεράστια μπαταρία, με βγάζει κοντά στις 2 μέρες με όλα ανοιχτά κατά τη διάρκεια της ημέρας και 5-6 ώρες οθόνη.

Το μόνο θέμα ως τώρα είναι ο ήχος ειδοποίησης του viber στα εισερχόμενα μηνύματα που ακούγεται πολύ χαμηλά, σε αντίθεση με τους άλλους ήχους ειδοποίησης που η ένταση τους είναι αυτή που πρέπει στη στάθμη που το επιλέγω. Το έψαξα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Μπορώ από κάπου να αλλάξω ήχο στο Viber;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα, αν και εφόσον δεν συνεχίσουν να χαλαρώνουν/παρατείνουν την εφαρμογή του μέτρου όπως ήδη κάνουν, θα είναι τα android 10 και επόμενα που οι παρούσες συσκευές flagships και άλλες θεωρητικά θα έπαιρναν, αλλά δεν θα πάρουν ποτέ.

 

Τα υπόλοιπα θα λειτουργούν κανονικά

Τάδε έφη mrFrodo
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, μακάρι!

Πάντως το τηλέφωνο είναι σούπερ και ένα παραπάνω για τα 183€ που μου στοίχησε! Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, πανέμορφο, με αρκετά καλή και μεγάλη χορταστική οθόνη, γρήγορο στην καθημερινή χρήση (δεν παίζω παιχνίδια), με ικανοποιητική κάμερα και τεράστια μπαταρία, με βγάζει κοντά στις 2 μέρες με όλα ανοιχτά κατά τη διάρκεια της ημέρας και 5-6 ώρες οθόνη.

Το μόνο θέμα ως τώρα είναι ο ήχος ειδοποίησης του viber στα εισερχόμενα μηνύματα που ακούγεται πολύ χαμηλά, σε αντίθεση με τους άλλους ήχους ειδοποίησης που η ένταση τους είναι αυτή που πρέπει στη στάθμη που το επιλέγω. Το έψαξα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Μπορώ από κάπου να αλλάξω ήχο στο Viber;

 

Μπορείς να τον αλλάξεις.

Μετονόμασε τον ήχο της επιλογής σου σε "viber_message" και πήγαινε στη διαδρομή του εσωτερικού χώρου αποθήκευσης android/media/com.viber.voip/notifications και αντικατέστησε το εκεί αρχείο mp3.

Αν θες αντέγραψε το κάπου αλλού πρώτα για να το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον αλλάξεις.

Μετονόμασε τον ήχο της επιλογής σου σε "viber_message" και πήγαινε στη διαδρομή του εσωτερικού χώρου αποθήκευσης android/media/com.viber.voip/notifications και αντικατέστησε το εκεί αρχείο mp3.

Αν θες αντέγραψε το κάπου αλλού πρώτα για να το έχεις.

 

Σ' ευχαριστώ!

Αφού δοκίμασα μερικούς ήχους, τελικά κατέβασα από zedge το ringtone του Viber και αντικατέστησα το υπάρχον με αυτό και τώρα η ένταση του είναι αυτή που πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ...

 

 

ΧDA...

--------------

 

 

From Huawei customer service:

 

"In regards of the Honor 8X specifically, we would like to kindly inform you that due to the latest events and situations that needed attention, the release of the EMUI 9 Upgrade towards our devices that needed final adjustments have been slightly delayed and for the 8X, the timeframe is for early Summer to be finished the pushing.

 

Given the situation at the moment we do not feel confident to provide an exact date, however, we are expecting the whole EMUI 9 upgrade to be finalized and pushed for all devices by the end of Summer ( August / September ) and for your device, the Honor 8X we are confident that all network operators will have the files by the end of June, latest in the early days of July."

 

 

-----

H ουσίαν είναι η αβεβαιότητα της Χαβάη......

 

 

ΠΌΝΟΣ

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...