Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ένας λέει υπάρχει ο άλλος φίλος δεν υπαρχει και. Ο επόμενος υπαρχει

Επεδη σκέφτομαι να περάσω σε dev μόνο και μόνο για το dark mode τελικά έχει η δεν έχει παληκαρια?

 

ΔΕΝ εχει ακομα dark mode

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μην τρολάρετε. Πως και πως το περιμένουμε το dark mode :happy:

 

Κατα τα λοιπα, κατι που παρατήρησα.. πλεον κραταει την ειδοποιηση πανω από το εικονιδιο της εφαρμογης ακομα και αν την κανεις swipe.

 

Μόλις τώρα αυτό θα έγραφα και εγώ.επισης βλέπω ένα τσικ πιο σμουθ το κινητό... Καλά μπορεί ν είναι κ ιδέα μου...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Προς επίλυση των παρεξηγήσεων, το full dark mode αφορά προς το παρόν στην Xiaomi EU έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Προς επίλυση των παρεξηγήσεων, το full dark mode αφορά προς το παρόν στην Xiaomi EU έκδοση.
Δεν βάζεις ένα screenshot από το μενού που το ενεργοποιείς για να καταλάβουμε τι ακριβώς εννοείς?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Στην Xiaomi EU custom ROM είναι το night mode που βρίσκεται μέσα στις ρυθμίσεις προγραμματιστών. Είναι σχεδόν καθολικό το dark mode.2a71d547994c4d1ebbe9987f3f8af51d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η eu είναι custom βασισμένη στην dev. Αυτή έχει ενεργοποιημένο το dark mode. Στην official dev δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα. Υπάρχει ενημέρωση ότι θα γίνει μέσα στο Μάρτιο

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξεκλειδώσετε, βάλτε twrp και να βάλετε την Xiaomi EU εκδοση. Βασίζεται στην China dev, έχουν αφαιρέσει τα άχρηστα της Google πράγματα, είναι πιο γρήγορη, και επειδή βασίζεται στο China source έχει ότι πιο νέο από χαρακτηριστικά ακόμα και από την global dev.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξεκλειδώσετε, βάλτε twrp και να βάλετε την Xiaomi EU εκδοση. Βασίζεται στην China dev, έχουν αφαιρέσει τα άχρηστα της Google πράγματα, είναι πιο γρήγορη, και επειδή βασίζεται στο China source έχει ότι πιο νέο από χαρακτηριστικά ακόμα και από την global dev.
Δεν υπάρχει china dev για το poco. Γενικά η eu βασίζεται στην china αλλά για το poco δεν υπάρχει

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως σαν source.. China Dev γενικότερα υπάρχει. Εκεί έρχονται τα πρώτα χαρακτηριστικά. Οι τύποι στην EU τα έχουν παντρέψει ωραία και υπάρχει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

Κανενας λογος να πας στο f1 lite οταν βγει το redmi note 7 pro που το θεωρω εξαιρετικο για ενα τεραστιο πληθος ανθρωπων.

 

Αν είναι όλο πλαστικό, προσωπικά είναι λόγος. Το γυαλί στην πλάτη δε μου αρέσει σαν κατασκευαστικό υλικό στα smartphones.

 

Στην Xiaomi EU custom ROM είναι το night mode που βρίσκεται μέσα στις ρυθμίσεις προγραμματιστών. Είναι σχεδόν καθολικό το dark mode.2a71d547994c4d1ebbe9987f3f8af51d.jpg

 

Μόνο το screenshot σου είδα και ηρέμησαν τα μάτια μου για λίγο...

 

Άντε να έρθει και στη stable..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κρατάει την ειδοποίηση είναι bug?
Όχι το αντίθετο.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Προς το παρόν το μοναδικό bug που έχω βρει με την νέα stable είναι ότι καμία φορά δεν ανταποκρίνεται το πλήκτρο του Bluetooth από την πάνω συρόμενη καρτέλα της οθόνη. Αραιά και που, ενώ όλα πατιούνται κανονικά, το Bluetooth απλά δεν.... Το πατάω κρατημένο και ανοίγουν οι επιλογές του και μονο από εκεί όταν το ενεργοποιήσω ξεμπλωκαρει... Και μετά δουλεύει μια χαρά... Άλλος κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σαν άσχετος...

Ξεχωριστό update θα γίνεται για το για MIUI και για την εκάστοτε έκδοση του android;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη τελευταία stable ενώ μου δείχνει πάνω στο εικονίδιο ειδοποίηση και μπω και τη δω μετά όταν βγαίνω η ειδοποίηση παραμένει αντί να σβησει
Link to comment
Share on other sites

Την έχω λατρέψει αυτή την μπαταρία.

Αυτός ήταν άλλωστε κι ο λόγος που ξαναγύρισα σε poco.

Μέχρι το 20% που το φορτίζω, θα με βγάλει καμιά ωρίτσα ακόμα χαλαρά.c91afc474f49e000d30852e477f1b2ec.jpg

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξεκλειδώσετε, βάλτε twrp και να βάλετε την Xiaomi EU εκδοση. Βασίζεται στην China dev, έχουν αφαιρέσει τα άχρηστα της Google πράγματα, είναι πιο γρήγορη, και επειδή βασίζεται στο China source έχει ότι πιο νέο από χαρακτηριστικά ακόμα και από την global dev.

 

Καλησπέρα. Εχω βρει δύο την "MIUI 10 EU 10.2.3.0 Stable" και "MIUI 10 EU 9.3.7" εσύ για ποια λες?

Είναι σταθερή όπως και η "MIUI 10 Stable" είναι παρόμοια με την "MIUI 10 dev"? με την dev είχα κάποια θεματάκια και δεν μου άρεσε.

Μου άρεσε που είπες ότι "έχουν αφαιρέσει τα άχρηστα της Google πράγματα" με ενοχλούν και εμένα.

Για να την εγκαταστήσω ο μόνος τρόπος είναι το twrp?

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ στη τελευταία stable ενώ μου δείχνει πάνω στο εικονίδιο ειδοποίηση και μπω και τη δω μετά όταν βγαίνω η ειδοποίηση παραμένει αντί να σβησει

 

Όταν πατάς στο εικονίδιο και βλέπεις την ειδοποίηση την τραβάς δεξιά για να σβήσει, αλλιώς μένει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω βρει δύο την "MIUI 10 EU 10.2.3.0 Stable" και "MIUI 10 EU 9.3.7" εσύ για ποια λες?

Είναι σταθερή όπως και η "MIUI 10 Stable" είναι παρόμοια με την "MIUI 10 dev"? με την dev είχα κάποια θεματάκια και δεν μου άρεσε.

Μου άρεσε που είπες ότι "έχουν αφαιρέσει τα άχρηστα της Google πράγματα" με ενοχλούν και εμένα.

Για να την εγκαταστήσω ο μόνος τρόπος είναι το twrp?

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν πατάς στο εικονίδιο και βλέπεις την ειδοποίηση την τραβάς δεξιά για να σβήσει, αλλιώς μένει εκεί.

ενω κανονικα δε θα πρεπει να φευγει μονο του ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωστοστο ειχα βαλει dev πριν 15 μερες και ειχα θεμα εκανε δονησεις μονο του και οταν κατεβαζες τη μπαρα εδειχνει οτι και καλα κατι κατεβαζε,διορθωθηκε αυτο ξερει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω βρει δύο την "MIUI 10 EU 10.2.3.0 Stable" και "MIUI 10 EU 9.3.7" εσύ για ποια λες?

 

Είναι σταθερή όπως και η "MIUI 10 Stable" είναι παρόμοια με την "MIUI 10 dev"? με την dev είχα κάποια θεματάκια και δεν μου άρεσε.

 

Μου άρεσε που είπες ότι "έχουν αφαιρέσει τα άχρηστα της Google πράγματα" με ενοχλούν και εμένα.

 

Για να την εγκαταστήσω ο μόνος τρόπος είναι το twrp?

 

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Όταν πατάς στο εικονίδιο και βλέπεις την ειδοποίηση την τραβάς δεξιά για να σβήσει, αλλιώς μένει εκεί.

Ναι είναι custom ROM και θέλει ξεκλειδωμα bootloader και twrp. Η stable είναι αντίστοιχη της official stable και η Dev το ίδιο. Στην 9.3.14 είναι το full dark mode.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πήρα κι εγώ το poco πριν καμμία βδομάδα και παρατήρησα κάτι παράξενο. Παίζω το brawl stars και ο παίχτης κινείται παρά πολύ αργά. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για την αργη απαντηση. Ειμαι σε eu dev και αν πατε developer options εχει night mode την βαζετε always on και ειναι το dark mode.

https://imgur.com/gallery/HLC7En4

Edited by petrosk93
Link to comment
Share on other sites

Και σε stable υπάρχει στις Επιλογές προγραμματιστών, αλλά ενώ το ενεργοποιώ δεν αλλάζει κάτι. Κάνουμε κάτι επιπλέον ή απλώς δεν παίζει ακόμη σωστά;
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Γιατί τόση κουβέντα για το dark mode;

Από τα θέματα δεν έχουμε έναν σκασμο επιλογές;

Προσωπικά έχω βάλει ένα που λέγεται "dark mod V10" και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Εκτός αν έχει κάποια διαφορά αυτό που λέτε εσείς από αυτό που έχω βάλει εγώ.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Προς το παρόν το μοναδικό bug που έχω βρει με την νέα stable είναι ότι καμία φορά δεν ανταποκρίνεται το πλήκτρο του Bluetooth από την πάνω συρόμενη καρτέλα της οθόνη. Αραιά και που, ενώ όλα πατιούνται κανονικά, το Bluetooth απλά δεν.... Το πατάω κρατημένο και ανοίγουν οι επιλογές του και μονο από εκεί όταν το ενεργοποιήσω ξεμπλωκαρει... Και μετά δουλεύει μια χαρά... Άλλος κάνεις?

 

Ακριβώς το ίδιο και εγω παρατήρησα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...