Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν τω μετξυ η κ@λοχιαομι θελει δικαιωματα τραγελαφικα... Για ν ανοιξω τις ληψεις, πρεπει να δώσω τα προσωπικα μ δεδομενα στην εταιρια... Γτπ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Εμ.. Το ξέρεις ότι το Miui είναι το λογισμικό της, φαντάζομαι.. Οπότε, αν είσαι με Miui, τα παίρνει έτσι κι αλλιώς, επιτρέψεις/δεν επιτρέψεις κάποια άδεια του os της... Όπως ακριβώς κάνει και η google..

 

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα και εγώ το pocophone 128gb.

Δεν το έχω ανοίξει ακόμα μιας και είμαι στη δουλειά.

Επειδή είμαι τελείως καινούριος στα Android θα ήθελα κάποιες συμβουλές/προτάσεις για την καινούργια μου συσκευή (εφαρμογές κλπ) και για το λογισμικό αν χρειάζεται να ρυθμίσω κάτι.

Επίσης τα updates πως λειτουργούν, αν χρειάζεται να κατεβάσω κάτι στον υπολογιστή (όπως είχα τα iTunes για το iPhone)

Γενικά κάθε συμβουλή θα είναι χρησιμοτατη.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όταν το ανοίξεις, θα το "στήσεις" μόνο μέσω WiFi, για να μη χρεωθείς στο λογαριασμό/υπόλοιπό σου, αφού στην πρώτη ενεργοποίηση του κάθε κινητού, είναι τα πάντα στο on.

 

Δε χρειάζεται να κατεβάσεις κάτι στον υπολογιστή, τα Xiaomi smartphones είναι αυτόνομα.

 

Για τα updates του os (Miui), αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις να εγκαθίστανται αυτόματα.

 

Settings -> About phone -> System update -> 3 κάθετες τελείες στο πάνω δεξιά μέρος της οθόνης -> Download automatically: Διακόπτης στη θέση Off.

 

Δεν ξέρω αν θέλεις τα αυτόματα updates των εφαρμογών, μέσω Google Play Store..

 

Ό,τι θέλεις, μας ρωτάς.

 

P.S.: Αφαίρεσαν το ποσοστό της μπαταρίας, όταν κατεβάζουμε το notification shade; :confused: Τώρα εμφανίζονται μόνο ταχύτητα δεδομένων, μπάρες κεραιών, τύπος δικτύου και το εικονίδιο της μπαταρίας..

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα με τον μαμα dialer να ορίζουμε ποια SIM θα καλεί συγκεκριμένες επαφές by default?

 

Ρυθμίσεις > κάρτες SIM > προτελευταία ρύθμιση κάτω κάτω

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια θέση πρέπει να βάλουμε την sim;

Εγώ την έβαλα το πιο μικρό slot αλλά μου την εμφανίζει σαν 2η γραμμή.

Μια σιμ έχω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > κάρτες SIM > προτελευταία ρύθμιση κάτω κάτω
αυτο που λες ειναι για ποια καρτα θες να περνεις τηλ
Link to comment
Share on other sites

Changelog357efea59796ef2b56a7e2be6c9b60ae.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ ενδιαφέρον. Για να δούμε αν θα το ξανακάνει στο POCO της κοπέλας μου. Και σε ένα φίλο το έκανε περιστασιακά. Μένει να δούμε αν όντως το πρόβλημα ήταν software.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια θέση πρέπει να βάλουμε την sim;

Εγώ την έβαλα το πιο μικρό slot αλλά μου την εμφανίζει σαν 2η γραμμή.

Μια σιμ έχω

Στη μικρή θέση είναι η 2η sim.

Εγώ εκεί την έχω γιατί έχω και κάρτα μνήμης.

Αν δεν θέλεις microSD μπορείς να τη βάλεις ως SIM1 στη θέση της, αλλά δεν θα δεις κάποια διαφορά.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Στη μικρή θέση είναι η 2η sim.

 

Εγώ εκεί την έχω γιατί έχω και κάρτα μνήμης.

 

Αν δεν θέλεις microSD μπορείς να τη βάλεις ως SIM1 στη θέση της, αλλά δεν θα δεις κάποια διαφορά.

 

 

 

Α οκ, ναι δεν με πειράζει αφού λειτουργεί μια χαρά θα την αφήσω έτσι.

Πρώτες εντυπώσεις από το Pocophone θετικότατες!!

Με το Android βέβαια ψάχνομαι ακόμα, αλλά που θα πάει θα το συνηθίσω...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια θέση πρέπει να βάλουμε την sim;

Εγώ την έβαλα το πιο μικρό slot αλλά μου την εμφανίζει σαν 2η γραμμή.

Μια σιμ έχω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ωχ εχεις δικιο ημουν τελειως νυσταγμενος χθες οταν σου απαντησα και δεν καταλαβα ακριβως τι εννοουσες. Κοιτα δεν νομιζω οτι υπαρχει ακριβως αυτο που ζητας με τον μαμα dialer απλα να ξερεις οτι οταν επιλεγεις σιμ που θα καλεσεις την εκαστοτε επαφη μετα θυμαται την επιλογη σου και μετραει 5 δευτερολεπτα αντιστροφα και καλει αυτοματα με αυτη τη καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρίσκω στην ίδια τιμή το poco με το mi mix 2 special edition 8gb. Ποιο να προτιμήσω? Ευχαριστώ

 

Αν θες ποιοτητα κατασκευης και οταν το αφηνεις στο τραπεζι να τραβαει βλεμματα πας για mix(το κεραμικο τα σπαει). Αν θελεις ενα κινητο για gaming πας poco το οποιο εχει λιγο καλύτερο επεξεργαστη και καλύτερη μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Για γυναίκα πρόκειται για δώρο, εγώ έχω ήδη το mi mix 2 και είναι τέλειο, απλά σαν άλλη συσκευή πιο καινούργια αν υπερτερεί σε μπαταρία και αναβαθμίσεις με ενδιαφέρει. Γιατί τώρα έχει το Redmi 3 και εχθές με υπολοιπο 25% μπαταρία είχε 6,5 ώρες οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Για γυναίκα πρόκειται για δώρο, εγώ έχω ήδη το mi mix 2 και είναι τέλειο, απλά σαν άλλη συσκευή πιο καινούργια αν υπερτερεί σε μπαταρία και αναβαθμίσεις με ενδιαφέρει. Γιατί τώρα έχει το Redmi 3 και εχθές με υπολοιπο 25% μπαταρία είχε 6,5 ώρες οθόνη.

Το mi mix 2 να παρεις φιλε,και για δωρο σε Κυρια,δεν το συζηταμε καν.Μονο το νοτς που θα γλυτωσεις φτανει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο, αν και με δελεάζει η ιδέα να της δώσω το δικό μου και να πάω για το mix3 αλλά είναι ακόμη πολύ υψηλή η τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο, αν και με δελεάζει η ιδέα να της δώσω το δικό μου και να πάω για το mix3 αλλά είναι ακόμη πολύ υψηλή η τιμή του.

Αλλο σεναριο το 3,μην τα μπερδεουμε.:).....Εγω παντως την παραπανω σκεψη σου θα εκανα πραξη.....:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστές ρυθμίσεις για το notch για κάθε εφαρμογή. Επίσης λειτουργεί πλέον τέλεια στο pubg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστές ρυθμίσεις για το notch για κάθε εφαρμογή. Επίσης λειτουργεί πλέον τέλεια στο pubg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Επιτελους,για να δούμε τι θα λέει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά το EU από το Global? Βρίσκω EU 128GB.
Μόνο global συσκευή υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το Poco F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...