Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, μία απορία, βρήκα ένα μεταχειρισμένο Poco από Κωτσόβολο, ο πωλητής λέει ότι έχει και ασφάλεια σπασίματος, πώς μπορώ να το ελέγξω; Η απόδειξη πάνω δεν γράφει κάτι, δεν θα έπρεπε;
καλημέρα.αν περασεις από ένα κοτσοβολο με το ονομα του πωλητη δεν μπορουν να δουν στα κομπιουτερ τους αν εχει την εξτρα ασφαλεια; Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και στο προηγούμενο κινητό και στο poco στα μηνυματα είχε την επιλογή της κλήσης πάνω δεξιά . Στο poco την τελευταία αναβάθμιση εξαφανίστηκε. Για εμένα ήταν πολύ βολικό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξαναεμφανιστεί? Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.αμ περασεις από ένα κοτσοβολο με το ονομα του πωλητη δεν μπορουν να δουν στα κομπιουτερ τους αν εχει την εξτρα ασφαλεια;
Μόνο έτσι δηλαδή,οκ, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μόνο έτσι δηλαδή,οκ, ευχαριστώ

 

Ρώτα επίσης αν σε καλύπτει επειδή έχει εκδοθεί σε άλλο όνομα, και κάνε μια δημοσίευση αν δεν σου κάνει κόπο να ενημερωθούμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει γίνει προστασία κλοπής/θραύσης ή επέκταση εγγύησης, θα πρέπει να αναγράφεται πάνω στην απόδειξη και λογικά θα σε καλύπτει.

Αυτά συνοδεύουν τη συσκευή και όχι τον εκάστοτε αγοραστή.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα επίσης αν σε καλύπτει επειδή έχει εκδοθεί σε άλλο όνομα, και κάνε μια δημοσίευση αν δεν σου κάνει κόπο να ενημερωθούμε και εμείς.
Θα ρωτήσω φίλε και θα σας πω
Αν έχει γίνει προστασία κλοπής/θραύσης ή επέκταση εγγύησης, θα πρέπει να αναγράφεται πάνω στην απόδειξη και λογικά θα σε καλύπτει.

Αυτά συνοδεύουν τη συσκευή και όχι τον εκάστοτε αγοραστή.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το γράφει η απόδειξη φίλε
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα ένα S7 από Κωτσόβολο το έγραφε η απόδειξη μαζί με την συσκευή...

Μήπως το έκανε άλλη στιγμή,κ;ι του δώσανε δεύτερη απόδειξη;;;

Γιατί δεν περνεις ένα τηλ στον Κωτσόβολο να ρωτήσεις με το imei της συσκευής;;; Σίγουρα θα το δούνε...

Link to comment
Share on other sites

Κακως δεν το αναφέρει. Εκτός αν το έκανε μεταγενέστερα οπως προείπε ο φίλος.

Αυτά οι παροχές δεν είναι δωρεάν. Συνεπώς αναγράφονται κανονικά πάνω στην απόδειξη.

Στο λέω από προσωπική εμπειρία.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το γράφει στην απόδειξη, αλλά δεν είναι στο όνομα μου γιατί το αγόρασα μεταχειρισμένο.
Πώς το αναφέρει φίλε;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασαν.

Εξαιρετικές και οι δύο, χωρίς να προσθέτουν περιττό όγκο.e90b24b3571c9397185f2411f64b9710.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει βάλει κανείς tempered glass one-x;Εγώ πήγα σήμερα και έβαλα και είναι ψηλομαπα.Εκτος ότι αφήνει το πάνω μερος(εκεί που είναι οι κάμερες) ακάλυπτο,δεν κολλάει γύρω γύρω με αποτέλεσμα να έχει αυτό το διάφανο που σιγά σιγά θα γεμίσει σκόνη(μου την πέρασαν αυτοί στο μαγαζί και όταν ρώτησα γιατί δεν κολλάει γύρω γύρω μου είπαν ότι έτσι ειναι)αλλα για να πάρουν το μαρούλι δε μου το είπαν από πριν.Το μαγαζί είναι στην Καλλιθέα.Απλα το λέω για να ξέρει ο κόσμος.Καθ έδωσα και 15 ευρώ ενώ στο σάιτ τους έλεγε 9,9.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος ποκο κι εγώ...δεν μου λειτουργεί το led notification...έχεις κάποιος το ίδιο θέμα ...ούτε στη φόρτιση ούτε στις ειδοποιήσεις...κάποια βοήθεια ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

X-one ή 3MK χρησιμοποιώ σχεδόν σε όλα τα κινητά μου. Κανένα παράπονο.

Είναι μάλιστα από τα tempered που εφαρμόζουν εξαιρετικά λόγω του ότι είναι πολύ εύκαμπτα.

Εννοείται ρε 'συ ότι δεν πιάνει το σημείο με τις κάμερες. Όλα τα σωστά tempered έτσι είναι.

Μου θυμισες τον διπλανό μου στη δουλειά που διαμαρτυρόταν για τις θολές selfie. Ρίχνω μια ματιά και βλέπω τις κάμερες φασκιωμενες με το tempered.

Το μαγαζί στην Καλλιθέα το ξέρω. Εκεί πηγαίνω κι εγώ συνήθως. Προφανώς στάθηκε άτυχος γιατί είναι εξαιρετικοί στην τοποθέτηση tempered. Κι αυτό που φοράω τώρα, αυτοί το τοποθέτησαν. Το μόνο απαράδεκτο είναι ότι χρεώνουν 2€ για την τοποθέτηση. Πρεπει να είναι οι μοναδικοί στην Ελλάδα που χρεώνουν τέτοια υπηρεσία.

Απλά δε στο κεντραρισαν σωστά με αποτέλεσμα να αφήνει αυτό το λιγοστό κενό σε κάποια σημεία. Κρίμα.

Έπρεπε να τους το πεις για να σου περασουν άλλο.

 

Υ.Γ. επειδή μάλλον είσαι γειτονοπουλο, να ξέρεις ότι υπάρχει ένας εξαιρετικός στη Ν. Σμύρνη που δε χρεώνει και την τοποθέτηση.

 

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο απαράδεκτο είναι ότι χρεώνουν 2€ για την τοποθέτηση. Πρεπει να είναι οι μοναδικοί στην Ελλάδα που χρεώνουν τέτοια υπηρεσία.

 

Κι όμως φίλε...είμαι στα public για να αγοράσω εισιτήρια και έρχεται ένα παλικάρι με ένα tempered στο χέρι, πληρώνει ακριβώς δίπλα μου 5 ευρώ για να του το περάσουν...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει βάλει κανείς tempered glass one-x;Εγώ πήγα σήμερα και έβαλα και είναι ψηλομαπα.Εκτος ότι αφήνει το πάνω μερος(εκεί που είναι οι κάμερες) ακάλυπτο,δεν κολλάει γύρω γύρω με αποτέλεσμα να έχει αυτό το διάφανο που σιγά σιγά θα γεμίσει σκόνη(μου την πέρασαν αυτοί στο μαγαζί και όταν ρώτησα γιατί δεν κολλάει γύρω γύρω μου είπαν ότι έτσι ειναι)αλλα για να πάρουν το μαρούλι δε μου το είπαν από πριν.Το μαγαζί είναι στην Καλλιθέα.Απλα το λέω για να ξέρει ο κόσμος.Καθ έδωσα και 15 ευρώ ενώ στο σάιτ τους έλεγε 9,9.
Αν αναφέρεσαι στο μαγαζί που βρίσκεται στην Δαβάκη έναντι του Πλαισίου, λόγω του ότι ζω Καλλιθέα, έχω τοποθετήσει τουλάχιστον 20 tempered glass σε κινητά και tablets συγγενών και φίλων χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα. Μια φορά που ένα δεν είχε εφαρμόσει καλά, το πήγα πίσω και μου το επανατοποθέτησαν δωρεάν. Εγώ προμηθεύομαι μέσω Κίνας (Nillkin) και πάω εκεί μόνο για τοποθέτηση. Όντως χρεώνουν 2€, αλλά το θεωρώ φυσιολογικό γιατί προσφέρουν μια υπηρεσία. Ορισμένες φορές είναι καλύτερο αντί να γκρινιάζουμε, να διεκδικούμε αυτό που θεωρούμε ότι δικαιούμαστε ως καταναλωτές. Πήγαινε στο κατάστημα και πες τους ότι δεν είναι δυνατόν να θεωρούν φυσιολογικό αυτό το αποτέλεσμα. Είτε να το τοποθετήσουν σωστά, είτε να σου επιστρέψουν τα χρήματα.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@prince_zamouda προφανώς για το ίδιο κατάστημα μιλάμε και οι τρεις.

Είναι όντως πολύ καλοί στην τοποθέτηση.

 

@ironbum2 δεν το έθεσα σωστά. Εννοούσα τα συνοικιακά μαγαζιά. Στις αλυσίδες εννοείται ότι θα το πληρώσεις καραβισιο.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ξεκόλλησα και το ξανά έβαλα μόνος μου.Τωρα είναι σε καλύτερη κατάσταση.Εγω δεν είπα ότι στο μαγαζί είναι απατεώνες,απλά είπα ότι προσπάθησαν να μου που ότι φταίει η οθόνη το κινητού που κάνει κουρμπα.Τωρα είναι πολύ καλύτερα αλλά και πάλι είναι λίγο ξεκολλημενη στα δεξιά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασαν.

Εξαιρετικές και οι δύο, χωρίς να προσθέτουν περιττό όγκο.e90b24b3571c9397185f2411f64b9710.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω την δεξιά από την στιγμή που πήρα το ποκο. Πολύ ευχαριστημένος!:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

@prince_zamouda προφανώς για το ίδιο κατάστημα μιλάμε και οι τρεις.

Είναι όντως πολύ καλοί στην τοποθέτηση.

 

@ironbum2 δεν το έθεσα σωστά. Εννοούσα τα συνοικιακά μαγαζιά. Στις αλυσίδες εννοείται ότι θα το πληρώσεις καραβισιο.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Ένα κατάστημα, ιδίως συνοικιακό, που καλείται να προσλάβει έξτρα άτομο για να παρέχει υπηρεσίες πέραν της πώλησης (αλλαγή οθόνης, τοποθέτηση μεμβρανών ή κρυστάλλων, ...) είναι απόλυτα λογικό να χρεώνει τις υπηρεσίες αυτές για να μπορεί να αποσβέσει και το κόστος απασχόλησης του αρμόδιου υπαλλήλου. Από κει και πέρα όντως θα ήταν εμπορικά πιο ελκυστικό να περιέχουν το κόστος τοποθέτησης στην τιμή του προϊόντος, αλλά σε αυτήν την περίπτωση θα έχαναν σε ανταγωνιστικότητα σε online αγορές. Δεν είναι άσπρο μαύρο.

Πάντως, πριν μερικά χρόνια άξιζε να επισκεφτείς το κατάστημα και για τις "δυνατές" παρουσίες εντός ;)

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eχει LED, κατω απο την οθονη, μικρο και ασπρο. Μπες στο CIT της συσκευσης να δεις αν δουλευει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Eχει LED, κατω απο την οθονη, μικρο και ασπρο. Μπες στο CIT της συσκευσης να δεις αν δουλευει..

 

Μπήκα αλλά που είναι ακριβώς??

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει 5. Notification light (LED) > Battery light

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...