Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως προείπα δεν δίνω συμβουλές γιατί δεν γνωρίζω. Είπα απλά τι έκανα γιατί και εγώ κάπου αλλού το διάβασα και όταν το έκανα μου ήρθε ενημέρωση για αναβαθμιση. Και για να μας λυθεί και η απορια. Στον άνθρωπο αφού έρχεται με διάφορα ωρών γιατί δεν ήρθε ακόμα; Εγώ το έχω ήδη μια εβδομάδα με pie και όταν το ξαναεβαλα Ελλάδα δεν αλλαξε κάτι. Αυτά
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μετά από 2 ημέρες που το πήρα ήρθε πρώτα για το 10 και καπάκι μετά για το pie!

 

Οκ,αλλα δεν αλλαζες χωρα προελευσης στις ρυθμισεις του τηλεφωνου για να σου ερθει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να μην απροσονατολιζουμε τον κοσμο και γραφουμε αρες μαρες.Η εκδοση που ερχεται με καθε αναβαθμιση ειναι global και ερχεται ταυτοχρονα για ολους οσους εχουν τετοια συσκευη με διαφορα μερικων ωρων,και οχι αν αλλαξουμε χωρα στις προσθετες ρυθμισεις του κινητου....

 

Το οτι ειναι global δεν εχει σχεση με το ποτε δινουν την αναβαθμιση σε καθε χωρα.

Ναι εχει σχεση τι χωρα εχεις βαλει,απλουστατα γιατι δε βγαζουν τις αναβαθμισεις σε ολες τις χωρες ταυτοχρονα γιατι θα πεφταν τα σερβερ τους.

Οποτε ναι,εαν δηλωσεις μια χωρα που εχουν βγαλει ηδη την αναβαθμιση θα τη παρεις πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην πέρνουμε δασκαλίστικο ύφος και γράφουμε άρες μάρες... Προφανώς και δεν δίνεται μπαμ και κάτω η αναβάθμιση ενός κινητού γιατί όπως είπες και ο φίλος πιο πάνω θα πέφταν οι σερβερς των εταιριών, αλλα δινονται συνηθως ανα χώρα. Απο εκει και πέρα δεν εχει κανεις παρα να δοκιμάσει την απλή ρυθμιση που αλλάζει και επαναφερεται σε δευτερολεπτα ή να περιμένει γιατι αργά ή γρήγορα θα έρθει η αναβάθμιση σε όλους. Θέμα ημερών είναι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν μιλάω με τους συνομιλητές μου έχουν παραπονεθεί ότι ακούνε την φωνη τους ξανά πίσω. Είναι ενοχλητικό έχει αναφερθεί σε κανέναν αυτό πρόβλημα. Φοράει την 10 Global 8.12.27 beta.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν μιλάω με τους συνομιλητές μου έχουν παραπονεθεί ότι ακούνε την φωνη τους ξανά πίσω. Είναι ενοχλητικό έχει αναφερθεί σε κανέναν αυτό πρόβλημα. Φοράει την 10 Global 8.12.27 beta.

 

Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα όταν είχα ενεργοποιημένο το VoWiFi. Αλλά κάποιες φορές και χωρίς το VoWiFi τώρα παραπονιούνται ότι ακούνε τη φωνή τους διπλά. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με το Redmi Note 5 που είχα. Ίσως είναι πρόβλημα των Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα όταν είχα ενεργοποιημένο το VoWiFi. Αλλά κάποιες φορές και χωρίς το VoWiFi τώρα παραπονιούνται ότι ακούνε τη φωνή τους διπλά. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με το Redmi Note 5 που είχα. Ίσως είναι πρόβλημα των Xiaomi.

 

vowifi δεν υπαρχει στα stable rom

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

vowifi δεν υπαρχει στα stable rom

 

Όπως είπε o georgelaros επάνω για dev μιλάει όχι για stable. Το ξέρω ότι η stable δεν έχει VoWiFi.

Link to comment
Share on other sites

Για το σήμα του poco τι γνωρίζετε, έχετε εμπειρία από δύσκολες/ απομακρυσμένες περιοχές ;
Link to comment
Share on other sites

Καποιος dialer με Τ9 που να δουλεύει σωστά και full screen υπάρχει;

Εχω αγορασμενο το exdialer και δεν παίζει σωστά στο poco

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό το κινητό και το Samsung Galaxy A7. Ποιο μου προτείνετε και γιατί;

Σχετικες ερωτησεις σε αναλογα νηματα φιλε μου,οχι εδω,μην περιμενεις αντικειμενικες απαντησεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

gcam, γιατί?

 

εχει διαφορα φιλε στην ποιοτητα; βγαζω και με τις δυο καμερες για δοκιμη ,αλλα δεν βλεπω διαφορα, ισως επειδη δεν το κατεχω πολυ; :)

Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας. Πηγα να περασω τη developer και αφου εβαλα κωδικο χρηστη και συνδεθηκα wifi εχω κολλησει σε αυτη την εικονα..

 

https://imgur.com/a/f0RoGTG

 

τι πρεπει να κανω ;

Edited by YpNoS
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Developer πως πέρασες από που μέσω τι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχεις ξεκλειδωτο bootloader η όχι? Είχες κωδικό ορίσει για ξεκλείδωμα?

Link to comment
Share on other sites

Developer πως πέρασες από που μέσω τι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχεις ξεκλειδωτο bootloader η όχι? Είχες κωδικό ορίσει για ξεκλείδωμα?

 

Από εδώ:

 

Το δέχθηκε το κωδικό χρήστη και του Wifi αλλά βγάζει σελίδα ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΚΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ και είτε επιλέγω να ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ είτε πατάω το επομενο για να γίνει από google account με βγάζει στην ίδια σελίδα όπου και έχω κολλήσει.

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ του ΚΩΔΙΚΟΥ ΣΑΣ και δέχεται μόνο αριθμούς.

 

edit: ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΩ το κινητό από το mi account και να φτιάξω νέο account; δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη λύση.. δεν ξέρω τι νούμερο ζητάει.

Edited by YpNoS
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

εχει διαφορα φιλε στην ποιοτητα; βγαζω και με τις δυο καμερες για δοκιμη ,αλλα δεν βλεπω διαφορα, ισως επειδη δεν το κατεχω πολυ; :)

 

Μα και η στοκ είναι σε υψηλό επίπεδο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το τηλέφωνο είναι δικό σου με δικό σου mi account? Έχεις ξεκλειδώσει bootloader?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...