Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που δεν έχει χρώμα είναι ακατανόητο για μένα. Και μια απώλεια για τις δικές μου προτιμήσεις

Εγω απο την αλλη το εχω μαθει πλεον και δεν εχω θεμα(οπως σε ολα τα xiaomi).Αναβει το τσεκαρω οπως και να εχει.Πολυ τσιρκουλε τα πολλα χρωαματακια θα ελεγα,δεν μου αρεσουν....:p

Βεβαια στο ποκο θα το ηθελα κομματακι πιο φωτεινο.οπως ειναι και στο mi mix 2s που εχω ας πουμε,σε αυτο δεν υπαρχει περιπτωση να το χασεις.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξιόπιστο είναι αν συνηθίσεις το σημείο.
+1

Θέμα συνήθειας είναι.

Όσο για τα notifications αλλά και την απουσία χρωματος στο led, τι να πρωτοκανει το φουκαριαρικο στα λεφτά που κοστίζει;

Κάπου θα υστερεί κι αυτό.

Αν και με τόσες σελίδες που έχουν γραφτεί, θεωρώ ότι οι περισσότεροι εν γνώση ολων αυτών των ελλείψεων το αγοράζουν.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

+1

Θέμα συνήθειας είναι.

Όσο για τα notifications αλλά και την απουσία χρωματος στο led, τι να πρωτοκανει το φουκαριαρικο στα λεφτά που κοστίζει;

Κάπου θα υστερεί κι αυτό.

Αν και με τόσες σελίδες που έχουν γραφτεί, θεωρώ ότι οι περισσότεροι εν γνώση ολων αυτών των ελλείψεων το αγοράζουν.

 

Για τα notifications και το Led δεν έχω κανένα θέμα. Ούτε με nfc και 4+. Αυτό που μου την έχει σπάσει αφάνταστα είναι η απουσία υπερύθρων.

Σίγουρα θα δοκιμάσω κάτι σαν το παρακάτω:

http://i65.tinypic.com/8zeh35.jpg

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα notifications αλλά και την απουσία χρωματος στο led, τι να πρωτοκανει το φουκαριαρικο στα λεφτά που κοστίζει;

Κάπου θα υστερεί κι αυτό.

Αν και με τόσες σελίδες που έχουν γραφτεί, θεωρώ ότι οι περισσότεροι εν γνώση ολων αυτών των ελλείψεων το αγοράζουν.

Φυσικα αν δεν ηταν αυτο που ειναι θα το λεγαμε ως σοβαρο μειονεκτημα. Αλλα δε μπορω να καταλαβω πραγματικα αν θα ειχε το οποιοδηποτε κοστος ενα χρωματιστο led. Ίσως ηταν 0,01 yuan

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να παιζει ρολο το κοστος για την ελλειψη color led.Ακομη και στο mix 3,mi8 κτλ εχουν μονοχρωμο led.....

Απαραδεκτο πραγματικα....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ από την άλλη βαρέθηκα να ακούω γκρίνιες, όχι μόνο για το Poco, για όλες τις συσκευές, όπως και για το s9+ που είχα τελευταία, μου φαίνεται μερικές φορές δεν ξέρουμε τι θέλουμε, όχι πείτε μου ένα κινητό που δεν θα έχει έστω μια ατέλεια, τεσπα, καλή χρονιά σε όλους, προπαντός με υγεία, χρόνια πολλά!!
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,το χρωματιστο led να το κανετε τι;δε λεω ωραια τα χρωματακια άλλα ουσιαστικό νοημα δεν εχουν.

Προσωπικα ακομα και οταν εβαζα διαφορετικο χρωμα για καθε ειδοποιηση ποτε δε θυμομουν τι ηταν τι. Απλα το κοίταζα.

Η αν ειναι μπλε πχ για μηνυμα λετε ας το δω μετα ενω αν ηταν ασπρο το κοιτατε αμέσως;

Το led μια χαρα φαινεται και σε μια χαρα σημειο ειναι. Πότε δε το εχασα σε σχέση με το rn3 που ναι ειχε και πιο δυνατο και πιο χρωματιστο.

Ναι θα θελα το χρωματακι αλλα δεν εγινε και κατι. Προς το παρον αλλα με καινε στη συσκευη όπως το να διορθωθει τελειως το touch lag...

Link to comment
Share on other sites

αυτο σκεφτομουν τωρα... μηπως ειναι καλυτερο να αγορασω tempered glass που να καλυπτει και το notch και οχι αυτο που ποσταρα πριν 1-2 σελιδες...:worry:
Link to comment
Share on other sites

χαίρετε, μια απορία σχετικά με τη χρήση της gcam. είναι σαν application που απλώς προστίθεται στη συσκευή σου και μπορείς να χρησιμοποιήσεις είτε τη stock είτε τη gcam ανά πάσα στιγμή ή αλλάζει κάτι στη stock camera/settings;

 

επίσης, σε μετάβαση από global σε dev, αν περάσεις backup της global υπάρχει θέμα ασυμβατότητας οποιουδήποτε application ή κάτι άλλο, ή καλύτερα να στηθεί σαν new το κινητό; (το backup που κάνεις από το κινητό, αποθηκεύει όλα τα settings των applications και permissions; )

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις έχει κανονικά η mi-globe επάνω αριστερά, μόνιμες.

 

Το καλύτερο tempered (που καλύπτει και το notch) είναι αυτό.

Καλο αυτο φιλε, απλα απο κινα εχει αναμονη 1 μηνα και απο Ελλαδα διπλασια τιμη

 

χαίρετε, μια απορία σχετικά με τη χρήση της gcam. είναι σαν application που απλώς προστίθεται στη συσκευή σου και μπορείς να χρησιμοποιήσεις είτε τη stock είτε τη gcam ανά πάσα στιγμή ή αλλάζει κάτι στη stock camera/settings;

 

επίσης, σε μετάβαση από global σε dev, αν περάσεις backup της global υπάρχει θέμα ασυμβατότητας οποιουδήποτε application ή κάτι άλλο, ή καλύτερα να στηθεί σαν new το κινητό; (το backup που κάνεις από το κινητό, αποθηκεύει όλα τα settings των applications και permissions; )

Σαν απλο .apk το περνας ,εχεις και τις δυο καμερες

Link to comment
Share on other sites

καλα το βρισκεις αυτο το τζαμακι και πιο φθηνά στην Ελλαδα, απλα δεν ειναι της nillkin

https://agorashop.gr/store/wozinsky-tempered-glass-with-black-edge-pocophone-f1.html?SID=qmp9dodnm9rrtl51k24g1l5310

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις δύο φθηνά του ευρώ από Ελλάδα να κάνεις τη δουλειά σου, και σε 20 μέρες έχεις το σωστό τζαμάκι από το official nilkin store.

Μη συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα παντως 2 φορες εχω παραγγειλει τζαμακια απο κινεζικο μαγαζι (gearbest) και τις δυο μου ηρθαν σπασμενα μετα απο 20 μερες αναμονης έκαστος... οποτε αποφεύγω να τα παίρνω απο το εξωτερικό γιατι απογοητευομαι!
Link to comment
Share on other sites

Περί μπαταρίας 5+ ώρες με 59% υπόλοιπο....

 

 

 

1b13ef396af6ab54c3188c3edc1e380c.jpg

 

b4d5177ecd4fcab8e0376bfc6441986f.jpg

 

Στάλθηκε από Xiaomi Poco-f-one

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

με κλειστό κινητό αρκετά όμως στην αρχή... (νύχτα;) έκλεισες σιμ;

Περί μπαταρίας 5+ ώρες με 59% υπόλοιπο....

 

 

 

1b13ef396af6ab54c3188c3edc1e380c.jpg

 

b4d5177ecd4fcab8e0376bfc6441986f.jpg

 

Στάλθηκε από Xiaomi Poco-f-one

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα σε λειτουργία πτήσης επειδή το είχα στο κεφάλι μου δίπλα όταν κοιμόμουν και δεν ήθελα να τρώω ακτινοβολία. Από τις 3 τη νύχτα έως τις 6μιση το πρωί. (3μιση ώρες δηλαδή) Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εφαγε ενα κοκομπλοκο τωρα και δε μου ξεκλειδωνει.

Λεει πως το μοτιβο ειναι λαθος και οτι και να βαλω.Δεν εχω ξεχασει το μοτιβο,απλα δε το παιρνει και δε με αφηνει να ξεκλειδωσω με δακτυλικο η με face data.

Τι φαση?

 

Ακυρο,τελικα οντως εβαζα λαθος μοτιβο :P

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Οχι να κλειδώσει....να ξυπνήσει η οθόνη λέω προσοχή. Που υπάρχει η ρύθμιση για να ξυπνήσει με double tap?
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά!Επιτέλους κατάφερα να το δω από κοντά!Πολύ ωραία αίσθηση και εξαιρετικά σβέλτο!Το έχω παραγγείλει αλλά δεν το είχα δει από κοντά!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι να κλειδώσει....να ξυπνήσει η οθόνη λέω προσοχή. Που υπάρχει η ρύθμιση για να ξυπνήσει με double tap?
Settings -> Display -> Double Tap to Wake.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Settings -> Display -> Double Tap to Wake.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Yeap. Μας ξέφυγε αυτή η ρύθμιση επειδή στην stable ήταν ενεργοποιημένη από default. Merci.:O

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά Σε Όλους!! Από βδομάδα θα το χω στα χέρια μου..Σκέφτομαι με το που το ανοίξω να περάσω απευθείας dev rom με updater και στη συνέχεια να περάσω apps και τα σχετικά..χρειάζεται να φλασάρω κάτι άλλο? την dev από updater φλασάρω και τίποτα άλλο σωστά?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...