Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Εχει πάρει κάποιος την armored edition;Από που μπορώ να την πάρω;Ευχαριστώ.

 

Νομιζω μονο απο εξωτερικο μπορεις να την φερεις,αλλα δεν ξερω απο που..Δεν την εχει φερει κανεις εδω μιας και κοιταω καθημερινα γιατι θα το παρω συντομα κι εγω,αλλα το απλο το 64...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Υπαρχει μια ασάφεια σε sites του εξωτερικού.Σε ένα Π.χ. το έχει στα 527ευρω για προπαραγγελια.Σε άλλο το έχει σε φώτο σε μαύρο χρώμα στα 320 αλλά δεν γράφει ότι είναι η armored edition.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες του κινητού.

 

Πάρα πολύ ευχαριστημένος. Επιδόσεις, ήχος, μπαταρία...στα ύψη για τα δικά μου στανταρ!

 

Αυτό που με χαλάει, προερχόμενος απο nexus είναι το miui. Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα, αλλά θα το συνηθίσω που θα πάει. Δυο πραγματάκια να ρωτήσω.

 

1) Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω (γιατί για απεγκατάσταση ... δεν....) κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές που δεν τις θέλω (τις κάνω απενεργοποίηση αλλά με το που μπαίνω είναι ξανά on. Root και τέτοια δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ. Δυσκολο το βλέπω

 

2)Στην οθόνη κλειδώματος, μπορούν να εμφανίζουν ειδοποιήσεις οι εφαρμογές; Μόνο το messenger μου εμφανίζει. Έχω επιλέξει από τις άδειες σχεδόν για όλες τις εφαρμογές να εμφανίζουν ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Υπαρχει μια ασάφεια σε sites του εξωτερικού.Σε ένα Π.χ. το έχει στα 527ευρω για προπαραγγελια.Σε άλλο το έχει σε φώτο σε μαύρο χρώμα στα 320 αλλά δεν γράφει ότι είναι η armored edition.

 

Η Armored κανει πανω απο 320 σιγουρα..Αρα δεν ειναι η Armored.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο 5 μέρες τώρα και έχω ένα παράπονο σε σχέση με προηγούμενα τηλέφωνα που είχα. Είναι ότι αργεί να συγχρονίσει τα mail στο gmail. Παράδειγμα έρχεται ένα mail στον υπολογιστή και στο τηλέφωνο μπορεί και να έρθει μετά από 5 λεπτά ή αν ενεργοποιήσω το τηλέφωνο και μπω να δω κάτι άλλο τότε χτυπάει ειδοποίηση. Πριν που είχα το Redmi Note 5 το τηλέφωνο συγχρόνιζε και έπαιρνε τα mail πιο γρήγορα από τον υπολογιστή. Όπως και άλλα τηλέφωνα που είχα πριν OnePlus, Samsung κλπ. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο 5 μέρες τώρα και έχω ένα παράπονο σε σχέση με προηγούμενα τηλέφωνα που είχα. Είναι ότι αργεί να συγχρονίσει τα mail στο gmail. Παράδειγμα έρχεται ένα mail στον υπολογιστή και στο τηλέφωνο μπορεί και να έρθει μετά από 5 λεπτά ή αν ενεργοποιήσω το τηλέφωνο και μπω να δω κάτι άλλο τότε χτυπάει ειδοποίηση. Πριν που είχα το Redmi Note 5 το τηλέφωνο συγχρόνιζε και έπαιρνε τα mail πιο γρήγορα από τον υπολογιστή. Όπως και άλλα τηλέφωνα που είχα πριν OnePlus, Samsung κλπ. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό;

Στο δικο μου να αναφερω οτι γινεται το αντιθετο.Eνα κλικ πιο νωρις στο κντ.

Να υποθεσω οτι και οι 2 συσκευες που αναφερεις ειναι στο ιδιο δίκτυο wifi.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο ίδιο δίκτυο πάντα. Δεν ξέρω πολύ καθυστερημένο το δικό μου. Σκέψου τώρα μόλις μου ήρθε mail της απάντησης σου στο PC στο τηλέφωνο ακόμη τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο ίδιο δίκτυο πάντα. Δεν ξέρω πολύ καθυστερημένο το δικό μου. Σκέψου τώρα μόλις μου ήρθε mail της απάντησης σου στο PC στο τηλέφωνο ακόμη τίποτα.

Για κανε μια εκκαθαριση στην εφαρμοφη gmail και μετα ενα restart.

Stable εισαι?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς καλές γιορτές σε όλους.

Επί τη ευκαιρία του χριστουγεννιάτικου δέντρου, είπα να δοκιμάσω τις δυο κάμερες (stock & gcam) σε χαμηλό φωτισμό.

Δεν πείραξα τίποτα, παρά μόνο στη stock που απενεργοποίησα το hdr. Αν το άφηνα ενεργοποιημένο, θα έβγαινε πολύ φωτεινή.

Κατ' εμέ η φωτό από τη gcam, είναι πολύ ανώτερη.

Η stock έχει πολύ θόρυβο και χάνει κάπως στα χρώματα. Αντίθετα η gcam έχει πολύ λιγότερο θόρυβο και κοιτάξτε πόσο ζωντανά είναι τα χρώματα του πίνακα.

 

Δυο πραγματάκια που παρατήρησα.

- Όταν απενεργοποιώ το hdr στη gcam, για κάποιο λόγο δε βγάζει φωτό. Κάνει κανονικά την όλη διαδικασία και ακούγεται ο θόρυβος του κλείστρου αλλά όταν πας να δεις τη φωτό, δεν υπάρχει πουθενά.

- Όταν μπαίνω στην εφαρμογή του messenger, πολλές φορές μου βγάζει "αναμονή σύνδεσης σε δίκτυο" και μετά από 2" συνδέεται κανονικά.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι από τα παραπάνω;

 

stock-camera.jpg

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή για gcam για το τηλέφωνό μας από που την κατεβάζουμε; Κανένα link;
Link to comment
Share on other sites

- Όταν απενεργοποιώ το hdr στη gcam, για κάποιο λόγο δε βγάζει φωτό. Κάνει κανονικά την όλη διαδικασία και ακούγεται ο θόρυβος του κλείστρου αλλά όταν πας να δεις τη φωτό, δεν υπάρχει πουθενά.

 

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι από τα παραπάνω;

 

stock-camera.jpg

 

Και σε μένα το κάνει. Άλλο ένα bug της gcam. Ελπίζω όταν φορέσουμε την Pie να μην υπάρχουν αυτά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει. Άλλο ένα bug της gcam. Ελπίζω όταν φορέσουμε την Pie να μην υπάρχουν αυτά.

Κατάλαβα. :thanks:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ρωτάω εκ μέρος αδερφού που καίγεται για το πυραυλακι poco F1. (εγώ είμαι κάτοχος mi max 3). Από που συμφέρει να το αγοράσουμε; τι παίζει με fake rom και συσκευές με ήδη ξεκλείδωτο bootloader από τον έμπορο;Εμπιστεύομαι την ένδειξη Global στα site;Ευχαριστώ προκαταβολικά..

 

Καμία βοήθεια κάνεις;;;; διαβάζω αλλού αγγλική έκδοση αλλού Global. Προσπαθώ να καταλάβω τι γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια κάνεις;;;; διαβάζω αλλού αγγλική έκδοση αλλού Global. Προσπαθώ να καταλάβω τι γίνετε

Εαν θελει επισημα 2ετη εγγυηση-service κτλ απο Info ας κοιταξει σε καποια μεγαλη αλυσιδα.

Εαν δεν τον ενδιαφερουν τα παραπάνω απο καποιο σκρουτζομαγαζο με τα οποια ρισκα.

Απο Κινα ακομα πιο πολλα τα ρισκα που θα παρει.

Οπως λεει και ο φιλος μονο global version βγαινει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Gcam από λίγο που είδα σε εσωτερικό χώρο με μειωμένο φωτισμό ή και κανονικό είναι ανώτερη και σε ευκρίνεια και σε χρώματα... Ημέρα σε εξωτερικό χώρο δεν έχω δοκιμάσει ακόμα. Όποιος έχει ας μας πει!
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο ίδιο δίκτυο πάντα. Δεν ξέρω πολύ καθυστερημένο το δικό μου. Σκέψου τώρα μόλις μου ήρθε mail της απάντησης σου στο PC στο τηλέφωνο ακόμη τίποτα.

 

Εγώ σε ένα nubia m2 με lineage 15.1 και στο poco τα μαιλ έρχονται μαζί, δέκατα του δευτερολέπτου πιο γρήγορα στο nubia.

Link to comment
Share on other sites

Gcam από λίγο που είδα σε εσωτερικό χώρο με μειωμένο φωτισμό ή και κανονικό είναι ανώτερη και σε ευκρίνεια και σε χρώματα... Ημέρα σε εξωτερικό χώρο δεν έχω δοκιμάσει ακόμα. Όποιος έχει ας μας πει!

 

Εννοείται. Η gcam δεν συγκρίνεται. Απλά λέω ότι η στοκ για χιαομι είναι πολύ καλή. Έχουν βελτιωθεί πολύ οι Κινέζοι γιατί τώρα κατάλαβαν ότι όλα τα λεφτά είναι στις κάμερες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το night mode στη gcam κάνει μεγάλη διαφορά στις βραδινές λείψεις με περιορισμένο φωτισμό.

Παρεμπιπτόντως ειμαι με beta 8.11.15 και gcam 6.1.013 και οταν παω να απενεργοποιησω το hdr κολλάει και δεν τραβάει φωτογραφία. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το night mode στη gcam κάνει μεγάλη διαφορά στις βραδινές λείψεις με περιορισμένο φωτισμό.

Παρεμπιπτόντως ειμαι με beta 8.11.15 και gcam 6.1.013 και οταν παω να απενεργοποιησω το hdr κολλάει και δεν τραβάει φωτογραφία. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ανέφερα κι εγώ λίγα ποστ πιο πίσω.....;)

Δυο πραγματάκια που παρατήρησα.

- Όταν απενεργοποιώ το hdr στη gcam, για κάποιο λόγο δε βγάζει φωτό. Κάνει κανονικά την όλη διαδικασία και ακούγεται ο θόρυβος του κλείστρου αλλά όταν πας να δεις τη φωτό, δεν υπάρχει πουθενά.

- Όταν μπαίνω στην εφαρμογή του messenger, πολλές φορές μου βγάζει "αναμονή σύνδεσης σε δίκτυο" και μετά από 2" συνδέεται κανονικά.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο 5 μέρες τώρα και έχω ένα παράπονο σε σχέση με προηγούμενα τηλέφωνα που είχα. Είναι ότι αργεί να συγχρονίσει τα mail στο gmail. Παράδειγμα έρχεται ένα mail στον υπολογιστή και στο τηλέφωνο μπορεί και να έρθει μετά από 5 λεπτά ή αν ενεργοποιήσω το τηλέφωνο και μπω να δω κάτι άλλο τότε χτυπάει ειδοποίηση. Πριν που είχα το Redmi Note 5 το τηλέφωνο συγχρόνιζε και έπαιρνε τα mail πιο γρήγορα από τον υπολογιστή. Όπως και άλλα τηλέφωνα που είχα πριν OnePlus, Samsung κλπ. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις μπαταρία επιλογή εφαρμογών. Βρες την εφαρμογή το Gmail πάτα επάνω και βάλε χωρίς περιορισμούς.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...