Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Προσπαθώ να περάσω την beta (φοράω ήδη stable 10.0.4) απο τον updater αλλά μου γράφει ότι πρέπει να την φλασαρω μέσω fastboot. Κάνω κάτι λάθος; Για να χρησιμοποιήσω το fastboot πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Η fastboot ή πρώτα την 8.10.25 και μετά την 8.11.15

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεο update για την Stable 10.0.6.0 (OEJMIFH) σημερινο , για να δούμε :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Η fastboot ή πρώτα την 8.10.25 και μετά την 8.11.15

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Η fastboot ή πρώτα την 8.10.25 και μετά την 8.11.15

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Έχω την υποψία ότι fastboot είναι μονόδρομος, γιατί όταν προσπάθησα να περάσω την 8.10.25 στο validation μου έγραψε ότι υπάρχει νεότερη και δεν με άφησε να προσχωρήσω

 

Τελικά εγώ την πέρασα με fastboot σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Έχω την υποψία ότι fastboot είναι μονόδρομος, γιατί όταν προσπάθησα να περάσω την 8.10.25 στο validation μου έγραψε ότι υπάρχει νεότερη και δεν με άφησε να προσχωρήσω

 

Τελικά εγώ την πέρασα με fastboot σήμερα

 

 

Εγώ την πέρασα κανονικά χωρίς fastboot και τώρα θα περάσω την 8.11.15

Link to comment
Share on other sites

Νεο update για την Stable 10.0.6.0 (OEJMIFH) σημερινο , για να δούμε :D

 

Εμένα πάλι είναι η πρώτη miui 10 stable που μου ήρθε. Δεν υπάρχει και άλλη πριν από αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, στην 8.11.15 το VoWIFI παίζει; Το VoLTE άνοιξε αλλά δεν βλέπω να παίζει το VoWIFI
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, στην 8.11.15 το VoWIFI παίζει; Το VoLTE άνοιξε αλλά δεν βλέπω να παίζει το VoWIFI
Συγνωμη αλλά την επιλογή για ενεργοποίηση του volte πού τι βρήκες;

Και γω με 8.11.15 είμαι αλλά δε τη βρίσκω!

Ποια περιοχή έχεις βάλει; Ελλάδα, Ινδία ή κάποια άλλη χώρα. Παίζει ρολο;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο γράφεις *#*#86583#*#* και ανοίγει η επιλογή, χώρα δεν έχει σημασία εάν βάλεις Ελλάδα ή Ινδία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ρωτάω εκ μέρος αδερφού που καίγεται για το πυραυλακι poco F1. (εγώ είμαι κάτοχος mi max 3). Από που συμφέρει να το αγοράσουμε; τι παίζει με fake rom και συσκευές με ήδη ξεκλείδωτο bootloader από τον έμπορο;Εμπιστεύομαι την ένδειξη Global στα site;Ευχαριστώ προκαταβολικά.. Edited by PALALOS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα σήμερα το Poco από Gearbest και έχω ένα θέμα με τις κάμερες και την πίσω και την μπροστά. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Όταν ανοίγω την εφαρμογή κάνει κάτι μαύρα νερά που κινούνται και τα βγάζει και στις φωτογραφίες. Επισυνάπτω μια να δείτε τι εννοώ.

https://imgur.com/a/vKgMDJ9

Αυτή η φωτογραφία είναι ένας λευκός τοίχος. Οι λωρίδες φαίνονται. Στο βίντεο δεν το κάνει μόνο στη φωτογραφία. Επειδή με τον καιρό διάβαζα τη συζήτηση στο φόρουμ δεν θυμάμαι να ανέφερε κάποιος κάτι τέτοιο. Λέτε να είναι προβληματική η συσκευή;

 

EDIT: Άκυρο παιδιά το βρήκα. Ήταν το Anti Banding.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα σήμερα το Poco από Gearbest και έχω ένα θέμα με τις κάμερες και την πίσω και την μπροστά. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Όταν ανοίγω την εφαρμογή κάνει κάτι μαύρα νερά που κινούνται και τα βγάζει και στις φωτογραφίες. Επισυνάπτω μια να δείτε τι εννοώ.

https://imgur.com/a/vKgMDJ9

Αυτή η φωτογραφία είναι ένας λευκός τοίχος. Οι λωρίδες φαίνονται. Στο βίντεο δεν το κάνει μόνο στη φωτογραφία. Επειδή με τον καιρό διάβαζα τη συζήτηση στο φόρουμ δεν θυμάμαι να ανέφερε κάποιος κάτι τέτοιο. Λέτε να είναι προβληματική η συσκευή;

 

EDIT: Άκυρο παιδιά το βρήκα. Ήταν το Anti Banding.

 

Τι ειναι το Anti Banding?Που το βρισκουμε για να μην την παθουμε κι εμεις??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το Anti Banding?Που το βρισκουμε για να μην την παθουμε κι εμεις??

 

Στις ρυθμίσεις τις κάμερας θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέλαβα σήμερα το Poco από Gearbest και έχω ένα θέμα με τις κάμερες και την πίσω και την μπροστά. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Όταν ανοίγω την εφαρμογή κάνει κάτι μαύρα νερά που κινούνται και τα βγάζει και στις φωτογραφίες. Επισυνάπτω μια να δείτε τι εννοώ.

https://imgur.com/a/vKgMDJ9

Αυτή η φωτογραφία είναι ένας λευκός τοίχος. Οι λωρίδες φαίνονται. Στο βίντεο δεν το κάνει μόνο στη φωτογραφία. Επειδή με τον καιρό διάβαζα τη συζήτηση στο φόρουμ δεν θυμάμαι να ανέφερε κάποιος κάτι τέτοιο. Λέτε να είναι προβληματική η συσκευή;

 

EDIT: Άκυρο παιδιά το βρήκα. Ήταν το Anti Banding.

 

Πήρες Global έκδοση; ο bootloader είναι κλειδωμένος;

Link to comment
Share on other sites

Πήρες Global έκδοση; ο bootloader είναι κλειδωμένος;

 

Ναι η Global έκδοση (6/128) με κλειδωμένο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο οφτοπικ αλλα ποτε παραγγειλες και παρελαβες τωρα;

Γιατι παραγγελια απο 7 του μηνα ακομα δε φαινεται στο τρακινγκ περα απο το οτι τους δωσαν τα ινφο στη dhl.

Οντοπικ. Περνανε πλεον πειραγμενες ρομ;θυμαμαι οταν υπηρχαν κινεζικες εκδοσεις το κανανε. Τωρα που το ποκο είναι μονο global το κανουν;

Link to comment
Share on other sites

Λιγο οφτοπικ αλλα ποτε παραγγειλες και παρελαβες τωρα;

Γιατι παραγγελια απο 7 του μηνα ακομα δε φαινεται στο τρακινγκ περα απο το οτι τους δωσαν τα ινφο στη dhl.

Οντοπικ. Περνανε πλεον πειραγμενες ρομ;θυμαμαι οταν υπηρχαν κινεζικες εκδοσεις το κανανε. Τωρα που το ποκο είναι μονο global το κανουν;

 

31/10 παρήγγειλα την ίδια ημέρα το στείλανε και παρέλαβα σήμερα. Η ρομ δε νομίζω να είναι πειραγμένη. Τα tracking θα αλλάξουν όταν φτάσει Γερμανία. Μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι off παντα δηλαδη??

 

Στο αυτόματο (Auto) το έβαλα και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία

Οταν στέλνω σε κάποιον φωτογραφία μεσω messenger , πάνω στην φωτογραφία γράφει : POCOPHONE (SHOT ON POCOPHONE F1)

Πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό ?

Δεν θέλω να γραφει τίποτε

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία

Οταν στέλνω σε κάποιον φωτογραφία μεσω messenger , πάνω στην φωτογραφία γράφει : POCOPHONE (SHOT ON POCOPHONE F1)

Πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό ?

Δεν θέλω να γραφει τίποτε

 

Καμερα---Ρυθμισεις--Υδατογραφημα διπλής κάμερας (το απενεργοποιείς)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

για vowifi πληκτρολογούμε *#*#869434#*#*

προυποθέτει να έχουμε προσθέσει το ims στο apn

 

Καλημέρα, το έχεις σε prefered wifi ή δίκτυο κινητής ?

Παρατηρώ οτι το sencitivity του να κάνει switch μεταξύ των 2 όταν το σήμα είναι "φτωχό" δεν είναι καλό, με αποτέλεσμα ενώ είμαι σε wifi να μην ανοίγει η υπηρεσία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...