Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην το κουρασουμε αλλο.......σε επερχόμενο update θα ερθει και το +......:rolleyes:

 

ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ...........

 

Πες τα ρε φιλε...Εχει καταντησει κουραστικο το θεμα πια,ελεος δηλαδη με το 4g+

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε,καλες αγορες με την επομενη συσκευη σου,δεν χρειαζεται link,τα ξερουμε τα καταστηματα.

Μην κανουμε και τζαμπα promo.....:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλαμε για 250-300€ κινητο και ζητας ως προυποθεση **αδιαβροχοποιηση** για να το αγορασεις (προσμετρωντας τι θες από το κινητο σου, στο προηγουμενο μηνυμα σου) χανεις το δικιο σου κι ας μην το ειχες χασει με την αναφορα στο 4g+...

...γιατι πραγματι καποιοι μπορεί να το βγάζουν ρητορικα αριστο, να υπερβαλουν για τη ποιότητα των φωτογραφιων με gcam και χωρις κοκ...ο καταναλωτικος εγωισμος σιγουρα υπαρχει...

 

Πρακτικά, Νίκο, με το παραπανω καταλήγεις να λες οτι θες ενα κινητό οχι flagship killer, με επιμερους συμβιβασμους, αλλα killer flagship, και το θες καινούριο, νεοδιατεθεν, στα 250-300€.

 

Εδω χανει το νοημα της η συζητηση κι ειτε το αγοραζεις με συμβιβασμούς, που ειναι πολυ μικροι για την συντριπτικη πλειοψηφια των χρηστων και χρησεων ειτε προσπερνας, λεγοντας "κριμα, παραλιγο να βολεψω όλες μου τις ανάγκες και επιθυμιες στο1/3 του κόστους"

Το αδιαβροχοποίηση είναι ενδεικτικό feature που ζητάει κάποιος από ένα κινητό, όχι κάτι που ζητώ από το Poco. Σε κάθε περίπτωση και το κλείνω εδώ, θεωρώ βασικό για εμένα προσωπικά το 4g+, VoLTE, την καλή οθόνη (κυρίως το sunlight legibility).

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες τα ρε φιλε...Εχει καταντησει κουραστικο το θεμα πια,ελεος δηλαδη με το 4g+
Να πούμε για κανένα τζαμάκι και θήκη ρε φίλε. Τα σημαντικά ζητήματα ε;

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε,καλες αγορες με την επομενη συσκευη σου,δεν χρειαζεται link,τα ξερουμε τα καταστηματα.

Μην κανουμε και τζαμπα promo.....:rolleyes:

 

Promo το Gearbest δεν χρειάζεται. Επίσης το τι θα κάνω είναι δικό μου θέμα. Όταν θα θελήσω την άποψη σου θα στην ζητήσω.

Link to comment
Share on other sites

@NikosChandolias

 

Ok εχεις δικαιο,μην το κουραζουμε αλλο,οσοι θελετε το + θα περιμένετε λιγο ακομα για να το αγορασετε.

Εαν παλι δεν μπορειτε να ζησετε χωρις αυτο υπαρχουν πολλες αλλες συσκευες να αγορασετε.

Η εν λογο συσκευη στα 300-350 ευρο αυτα προσφερει,δεν σας καλυπτη απλα προσπεραστε.

Και αφηστε τους αλλους να ασχολουνται με τζαμακια και θηκουλες.

Και πανω απο ολα μην τους προσβαλετε γραφοντας ακυρα πραματα.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

Δεν πρέπει να υποστηρίζει

Β3

Β7

Και Β20 που δεν βλέπω να το υποστηριζει

 

Nαι. Επίσης δεν έχει bluetooth & wifi. Διαδώστε.

 

Οτι να 'ναι.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Promo το Gearbest δεν χρειάζεται. Επίσης το τι θα κάνω είναι δικό μου θέμα. Όταν θα θελήσω την άποψη σου θα στην ζητήσω.

Να εισαι καλα,καλες αγορες φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το αδιαβροχοποίηση είναι ενδεικτικό feature που ζητάει κάποιος από ένα κινητό, όχι κάτι που ζητώ από το Poco. Σε κάθε περίπτωση και το κλείνω εδώ, θεωρώ βασικό για εμένα προσωπικά το 4g+, VoLTE, την καλή οθόνη (κυρίως το sunlight legibility).

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πούμε για κανένα τζαμάκι και θήκη ρε φίλε. Τα σημαντικά ζητήματα ε;

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κι όμως φίλε μου για εμάς που έχουμε την συσκευή, τα τζαμάκια και οι θήκες είναι πιο βασικά ζητήματα από τις ελλείψεις, που τις γνωρίζουμε ως κάτοχοι και για να έχουμε αγοράσει την συσκευή σημαίνει ότι δεν ήταν τόσο σημαντικές. Αν ήταν σημαντικές δεν θα είχαμε αγοράσει το κινητό και δεν θα επισκεφτόμασταν το συγκεκριμένο νήμα, το οποίο δεν έχει τίτλο "Να αγοράσω ή όχι το Pocophone;".

Ήμαρτον κάθε εβδομάδα με το 4G+.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..είμαι κάτοχος ενος redmi note 5 και σκέφτομαι τη μετάβαση σε pocophone.. είναι κάποιος που έχει κάνει την παραπάνω μετάβαση? Είναι οκ η συσκευή? Κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις έχουν διορθωθεί? Επίσης με ενδιαφέρει και το pubg βγήκε το update που να διορθώνει τα θέματα που ειχε? Δουλεύει απροβληματιστα..θεωρώ πως για τα 230 που την βρίσκω είναι το απόλυτο value for money..κανω λάθος μήπως?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..είμαι κάτοχος ενος redmi note 5 και σκέφτομαι τη μετάβαση σε pocophone.. είναι κάποιος που έχει κάνει την παραπάνω μετάβαση? Είναι οκ η συσκευή? Κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις έχουν διορθωθεί? Επίσης με ενδιαφέρει και το pubg βγήκε το update που να διορθώνει τα θέματα που ειχε? Δουλεύει απροβληματιστα..θεωρώ πως για τα 230 που την βρίσκω είναι το απόλυτο value for money..κανω λάθος μήπως?

Προφανως και αστειευεσαι κανοντας αυτες της ερωτησεις....

Το νημα το διαβασες καθολου?

Εαν οχι ριξε μια ματια.Μην γραφουμε τα ιδα και τα ιδια ξανα και ξανα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτή παίζει κανονικά.

MGC_6.1.013_MI8_FINAL_V1a.apk

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_6.1.013_MI8_FINAL_V1a.apk

Γινεται με απλη εγκατασταση apk η χρειαζεται root/twrp?

Link to comment
Share on other sites

Με dev 8.11.8 (android 9 δηλαδης) παρατηρησα οτι : το τηλεφωνο εγινε ακομα πιο γρηγορο :p , 4G+ δεν εχει :lol: και τα χρωματα στην οθονη εφτασαν σε επιπεδα οθονης amoled να πω; :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γινεται με απλη εγκατασταση apk η χρειαζεται root/twrp?

 

Με απλη εγκατασταση

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..είμαι κάτοχος ενος redmi note 5 και σκέφτομαι τη μετάβαση σε pocophone.. είναι κάποιος που έχει κάνει την παραπάνω μετάβαση? Είναι οκ η συσκευή? Κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις έχουν διορθωθεί? Επίσης με ενδιαφέρει και το pubg βγήκε το update που να διορθώνει τα θέματα που ειχε? Δουλεύει απροβληματιστα..θεωρώ πως για τα 230 που την βρίσκω είναι το απόλυτο value for money..κανω λάθος μήπως?

 

Φίλε μου είναι αδύνατον να διαβάσω και τις 114 σελίδες..ειδικά όταν οι δέκα τελευταίες ασχολούνται με 4g+ . Οπότε αν κάποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει έστω παραθέτοντας κάποιο σημείο που τα παραπάνω που ρωτάω έχουν απαντηθεί θα ήταν τέλεια. Αλλιως δεν πειράζει.. ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..είμαι κάτοχος ενος redmi note 5 και σκέφτομαι τη μετάβαση σε pocophone.. είναι κάποιος που έχει κάνει την παραπάνω μετάβαση? Είναι οκ η συσκευή? Κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις έχουν διορθωθεί? Επίσης με ενδιαφέρει και το pubg βγήκε το update που να διορθώνει τα θέματα που ειχε? Δουλεύει απροβληματιστα..θεωρώ πως για τα 230 που την βρίσκω είναι το απόλυτο value for money..κανω λάθος μήπως?
Έχω κάνει ακριβώς την ίδια μετάβαση. Προχώρα. Τα περισσότερα θέματα που αναφέρεις έχουν διορθωθεί

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 845 με 245Ε!!!!!!!!!!!!!!!!!!......

η ΧΙΑΟΜΙ τιναξε τη μπανγκα στον αερα.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε μαγκες σορυ για αυτο με το 4g+ που σχεδον εγω φταιω που ξανα αρχισαν. Τεσπα οποιος το θελει δεν παιρνει το κινητο ή περιμενει αν ποτέ το εχει. Αν ειναι deal breaker μη μας πριζετε να χαρειτε. Οποιος το πηρε προφανως δεν ενδιαφερεται για αυτο οπως δεν ενδιαφερομαστε για την γυαλινη πλατη (που θα βαζεις θηκη απο πανω οπως ειχα εγω και στο mi5 μου) ή τον σενσορα των καρδιακων παλμων και αλλες τοσες πολυ σημαντικες λειτουργιες:lol:

Η εκδοση της καμερας που σας εστειλα δουλευει κανονικοτατα σε εμενα παντως. Και προσφερει το hdr+ σε portrait mode. Φιλε που εισαι με την στοκ καμερα οταν δοκιμασεις την gcam με hdr+ θα με θυμηθεις. Ψαξτο λιγο αν δεν βαριεσαι τεραστια διαφορα. Την ειχα περασει στο προηγουμενο μου Mi 5 και εκει ειχε πολυ μεγαλη διαφορα απο την stock στο poco μου φαινεται ακομα μεγαλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν το έχει παρατηρήσει κάνεις. Πολλές φορές όταν πάω να το πιάσω από την πάνω μεριά, του νοτσ, μου βγάζει ένα μήνυμα, να μην κάλυπτω το χώρο του ακουστικού, κάτι τέτοιο. Το έχει παρατηρήσει κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν το έχει παρατηρήσει κάνεις. Πολλές φορές όταν πάω να το πιάσω από την πάνω μεριά, του νοτσ, μου βγάζει ένα μήνυμα, να μην κάλυπτω το χώρο του ακουστικού, κάτι τέτοιο. Το έχει παρατηρήσει κάνεις;

 

ναι έχεις ενεργοποιήσει το pocket mode για να μην ενεργοποιείται στην τσέπη σου.

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση της καμερας που σας εστειλα δουλευει κανονικοτατα σε εμενα παντως. Και προσφερει το hdr+ σε portrait mode. Φιλε που εισαι με την στοκ καμερα οταν δοκιμασεις την gcam με hdr+ θα με θυμηθεις. Ψαξτο λιγο αν δεν βαριεσαι τεραστια διαφορα. Την ειχα περασει στο προηγουμενο μου Mi 5 και εκει ειχε πολυ μεγαλη διαφορα απο την stock στο poco μου φαινεται ακομα μεγαλυτερη.

Μόνο σε εσένα πρέπει να δουλεύει αυτή η έκδοση. Δεν ξέρω γιατί. Μήπως παίζει ρόλο το γεγονός ότι έχεις εγκαταστήσει και το twrp recovery;

Τεσπά, έγω έχω βολευτεί προς το παρόν με αυτήν https://mega.nz/#!HXZjhSCI!C0zjPjyd4LR-8V34BvYCN2nDlawnWJBPRNmWqj_6mCg και όλα μια χαρά. Απλά δεν έχει το "disable zoom in portrait mode".

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εσένα πρέπει να δουλεύει αυτή η έκδοση. Δεν ξέρω γιατί. Μήπως παίζει ρόλο το γεγονός ότι έχεις εγκαταστήσει και το twrp recovery;

Τεσπά, έγω έχω βολευτεί προς το παρόν με αυτήν https://mega.nz/#!HXZjhSCI!C0zjPjyd4LR-8V34BvYCN2nDlawnWJBPRNmWqj_6mCg και όλα μια χαρά. Απλά δεν έχει το "disable zoom in portrait mode".

 

Mε αυτη την εκδοση σε αφηνει να τραβηξεις πανω απο 2 φωτο συνεχομενες η κολλαει και θελει επανεκκινηση??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα κι ηθελα την βοηθεια σας,εαν ξερετε,φυσικα.Ειχα εγκαταστησει την miui-eu κ οταν ξαναγυρισα στην Global,διαπιστωσα οτι δεν μπορω να αλλαξω περιοχη (region).Στο xda που εψαξα ελεγαν κατι για ενα cust image ή κατι τετοιο (Δεν πολυκαταλαβα).

Μηπως εχει τυχει κ σε καποιον αλλον αυτη η περιπτωση;Κ αν ναι,το λυσατε;

Link to comment
Share on other sites

Mε αυτη την εκδοση σε αφηνει να τραβηξεις πανω απο 2 φωτο συνεχομενες η κολλαει και θελει επανεκκινηση??

 

Λοιπόν από ότι έχω καταλάβει διαβάζοντας το σχετικό thread του Sreekantt στο XDA: B-S-G Google Camera port - Pixel 3 (6.1.013) (Nov 11) ισχύουν τα εξής:

 

1. Την MGC_6.1.013_FINAL_V1b μπορούμε να την εγκαταστήσουμε χωρίς το fix που δίνει στο ίδιο Post, εάν έχουμε περάσει τo beta firmware που βασίζεται σε Pie (8.11.7 και πάνω). Διαφορετικά, θέλουμε TWRP ή Magisk για να περάσουμε και το fix

 

2. Για Oreo, υπάρχει η MGC_6.1.009_V1a (στο ίδιο thread) που μπορούμε να περάσουμε κατευθείαν, αλλά έχει το πρόβλημα του lag μετά απο 2 φωτό συνεχόμενες. Γράφει όμως, ότι αρκεί να μπούμε και να βγούμε (μέσα από την εφαρμογή) στις φωτό που έχουμε τραβήξει και θα λειτουργεί κανονικά για τις επόμενες 2, κ.ο.κ (το δοκίμασα και ισχύει, άρα δεν χρειάζεται συνέχεια επανεκκίνηση η εφαρμογή)

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...