Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι κρίμα να μην έχουμε 200mbps ταχύτητες.........ρε θα μας τρελάνετε?

 

Αν διαβάσεις τι είναι ακριβώς το 4G+ θα καταλάβεις ότι σε καμία περίπτωση δεν αφορά μόνο την ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθει και σε εμένα... Δυστυχώς για το κινητό δεν λειτουργεί το τρακινγκ ναμπερ, ενώ για τα ακουστικά ναι.

 

Από το γκιαρμπεστ και τα δύο στις 25/10..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τι είναι ακριβώς το 4G+ θα καταλάβεις ότι σε καμία περίπτωση δεν αφορά μόνο την ταχύτητα.
Θες να μας πεις 2 λόγια;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τι είναι ακριβώς το 4G+ θα καταλάβεις ότι σε καμία περίπτωση δεν αφορά μόνο την ταχύτητα.
Απαντήσεις του στυλ εγώ βολεύομαι και με 3g/wifi είναι συνήθεις και αποδεκτές. Κανείς δεν διαβάζει και δεν googlαρει καν να δει τι είναι...

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Απαντήσεις του στυλ εγώ βολεύομαι και με 3g/wifi είναι συνήθεις και αποδεκτές. Κανείς δεν διαβάζει και δεν googlαρει καν να δει τι είναι...

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Δηλαδή στην Ελλάδα θα δεις διαφορά απο 4g σε 4g+ που ακόμα καλά καλά 2 από τις 3 εταιρείες κινητής δεν το προσφέρουν? Αντί να δείτε ότι ξεκίνησε και δίνει volte και vowifi κολλάμε σε λεπτομέρειες. Πείτε μου μία λειτουργία που χρησιμοποιείται καθημερινά και χρειάζεται 4g+....

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει αρκετά αλλά αυτό είναι μια αρχή : https://www.4g.co.uk/news/what-is-4g-plus-ee/
Δηλαδή ταχύτητα και χωρητικότητα.... δεκτά και τα δύο. θεωρείς ότι τα δίκτυα στην Ελλάδα έχουν φτάσει σε κορεσμό;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι κέντρο Αθήνας. Και έχει πολύ κόσμο. Θεωρείτε δηλαδή ότι είναι λίγο? Θα δυσκολευτείς να κάνεις κάτι;9a3db4d7e4bc5cfb5a3f3780300a30e2.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό, αν θέλετε ανοίξτε ένα νέο topic με θέμα το 4G+ και συζητήστε εκεί για όλα τα σχετικά (κάλυψη σε Ελλάδα, αν όντως είναι απαραίτητο, ...).

Το Poco δεν έχει 4G+, αυτή είναι η μοναδική πληροφορία σχετική με το νήμα. Επίσης, δεν υπάρχει λόγος να μπαίνει κάποιος στο νήμα για να γράψει ότι δεν θα αγοράσει το κινητό, για το οποίο έχει δημιουργηθεί το νήμα (το εκάστοτε νήμα). Αφού δεν ενδιαφέρεται να το αγοράσει και έχει ήδη αποφασίσει, δεν έχει κανέναν λόγο να συμμετέχει στο συγκεκριμένο νήμα.

Ας μείνουμε στις απολύτως χρηστικές πληροφορίες, για όσους ήδη το έχουνε και για όσους θέλουν να μάθουν για την συσκευή επειδή σκέφτονται να την αποκτήσουν.

 

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@karagalexk

 

Όταν με το καλό θα πας σε μια τιγκαρισμένη πλαζ, σε νησί, σε πλοίο, σε χιονοδρομικό κέντρο, σε γήπεδο ή σε μια συναυλία/πολιτική/πολιτιστική εκδήλωση, που θα είναι μαζεμένα πάνω από 1000 άτομα και θα μπεις αγανακτισμένος από wifi μαγαζιού να γράψεις στο myphone ότι ο πάροχος σου σέρνεται ή έχει βλάβη, θυμίσου τί έγραψες σήμερα και το speedtest σου.

Επίσης θυμίσου να ρίξεις μια ματιά σε κάτι "σαπάκια" δίπλα σου, που θα πηγαίνουν αέρα στο δίκτυο λόγω 4G+ (και άλλων πρωτοκόλλων δικτύου) κι εσύ θα κοιτάς τα σπεκς σου στο aida64.

Eκτός αν δεν βγαίνεις ποτέ από το κέντρο της Αθήνας και δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να βρεθείς σε υψηλής πληθυσμιακής συγκέντρωσης σημείο (βλέπε ανωτέρω), οπότε ελπίζεις ότι το σημερινό speedtest θα είναι το ίδιο για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή παίζει κανονικά.

MGC_6.1.013_MI8_FINAL_V1a.apk

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_6.1.013_MI8_FINAL_V1a.apk

 

Και αυτή έχει θέμα. Προς το παρόν δουλεύω με στοκ η οποία όπως βλέπω είναι αξιοπρεπέστατη και πληρέστατη.:cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

@karagalexk

 

Όταν με το καλό θα πας σε μια τιγκαρισμένη πλαζ, σε νησί, σε πλοίο, σε χιονοδρομικό κέντρο, σε γήπεδο ή σε μια συναυλία/πολιτική/πολιτιστική εκδήλωση, που θα είναι μαζεμένα πάνω από 1000 άτομα και θα μπεις αγανακτισμένος από wifi μαγαζιού να γράψεις στο myphone ότι ο πάροχος σου σέρνεται ή έχει βλάβη, θυμίσου τί έγραψες σήμερα και το speedtest σου.

Επίσης θυμίσου να ρίξεις μια ματιά σε κάτι "σαπάκια" δίπλα σου, που θα πηγαίνουν αέρα στο δίκτυο λόγω 4G+ (και άλλων πρωτοκόλλων δικτύου) κι εσύ θα κοιτάς τα σπεκς σου στο aida64.

Eκτός αν δεν βγαίνεις ποτέ από το κέντρο της Αθήνας και δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να βρεθείς σε υψηλής πληθυσμιακής συγκέντρωσης σημείο (βλέπε ανωτέρω), οπότε ελπίζεις ότι το σημερινό speedtest θα είναι το ίδιο για πάντα.

Μου έχει τύχει να είμαι σε συναυλία με σ9+ με 4g+ στην Ολλανδία με 35000 άτομα και το κινητό δεν μπορούσε να ανοίξει ούτε σελίδα. Έχουμε γίνει όλοι ειδικοί. Επειδή δεν υποστηρίζει στην Ελλάδα 4g+ το θεωρούμε άχρηστο. Είμαι beta tester του κινητού και μιλάω με πολλά άτομα από Ινδία. Οι περισσότεροι έχουν συνεχώς 4g+ και πρόγραμμα με 200gb το μήνα. Το wifi το θεωρούν αργό. Και όπως είπε ένας φίλος εδώ συζητάμε για το τηλέφωνο. Δεν μας ενδιαφέρει τι και πως... Αν δεν σας κάνει απλά μην το αγοράσετε. Όπως είπες και με τα σαπάκια... Υπάρχει σαπάκι που υποστηρίζει vowifi volte εκτός από τις μεγάλες εταιρείες του χώρου;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει να είμαι σε συναυλία με σ9+ με 4g+ στην Ολλανδία με 35000 άτομα και το κινητό δεν μπορούσε να ανοίξει ούτε σελίδα. Έχουμε γίνει όλοι ειδικοί. Επειδή δεν υποστηρίζει στην Ελλάδα 4g+ το θεωρούμε άχρηστο. Είμαι beta tester του κινητού και μιλάω με πολλά άτομα από Ινδία. Οι περισσότεροι έχουν συνεχώς 4g+ και πρόγραμμα με 200gb το μήνα. Το wifi το θεωρούν αργό. Και όπως είπε ένας φίλος εδώ συζητάμε για το τηλέφωνο. Δεν μας ενδιαφέρει τι και πως... Αν δεν σας κάνει απλά μην το αγοράσετε. Όπως είπες και με τα σαπάκια... Υπάρχει σαπάκι που υποστηρίζει vowifi volte εκτός από τις μεγάλες εταιρείες του χώρου;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Κάτι σάπια χαβεη, νοκια, αλκατελ κλπ.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Edited by XP130TD
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Κάτι σάπια χαβεη, νοκια, αλκατελ κλπ.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Βρες μου κάποια από αυτά με τα χαρακτηριστικά του poco και την τιμή του και το συζητάμε....

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Ω ρε τι κολλήματα τρώτε μερικοί. Δεν τον ενδιαφέρει το 4g+ σου λέει ρε άνθρωπε. Εσύ τι ζόρι τραβάς? Κι αυτή τη λέξη fanboys που την μάθατε? Θα δώσει ο άλλος τα λεφτά του για μια συσκευή χωρίς να τον καλύπτει επειδή είναι fanboy? Ασχολήσου με τίποτα άλλο ρε φίλε. Έλεος

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To thread αρχιζει να γινεται σα τα thread της apple.

Μπαινει ο καθενας και πεταει καραμελες.Αφηστε τους...

Haters gonna hate.

Οταν θα ερθει η αναβαθμιση με το 4G+ να δουμε τι αλλο θα βρουν για να μπαινουν και να γραφουν οτι δε θα το αγορασουν και θα περιμενουν το F34.

Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ... Είχαν αργήσει να γράψουν για το 4g+, που τους εμποδίζει να πάρουν τη συσκευή.... Μπήκε και ο Appleάκιας μετά από καιρό... :rolleyes:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κακά τα ψέματα.

Αν μας εβαζαν να διαλέξουμε ανάμεσα σε 2 poco με την ίδια τιμη, το ένα με 4g+ και το άλλο χωρίς, εννοείται ότι θα διαλέγαμε αυτό με το 4g+.

Ως εκεί όμως.......

Κι εγώ ήμουν πολύ αρνητικός στην αρχή, αλλά τώρα που το κρατάω στα χέρια μου δεν το έχω μετανιώσει ούτε δευτερόλεπτο.

Σαφώς κι ενδέχεται κάποια στιγμή να αντιμετωπίσουμε κάποια δυσκολία στο ίντερνετ, αλλά είναι κάτι που θα συμβεί μια στο τόσο και κάτω από ακραίες συνθήκες.

Και στην τελική δε χάλασε κι ο κόσμος.

Χρειάζεται και η αποχή που και που......

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα καταλαβαινω και τις δυο πλευρές του θέματος, αλλα νομιζω κι οι δυο υπερβαλλουν.

 

Δλδ οταν παιρνεις νεο κινητο τελη του 2018 μπορει να εχεις καποιες απαιτησεις κι απο επιμέρους, δευτερεύουσες ισως, προδιαγραφές, κι ας μην ειναι κατι που χρησιμοποιεις ή σου χρησιμεύει καθε μερα, ειδικα αν το παλιο κινητό σου το υποστηριζε.

 

πχ εγώ τώρα έχω το Honor 8, που εχει υπέρυθρες και nfc.... πόσες φορές μού εχουν χρησιμεύσει πραγματικα;

- οι υπέρυθρες 2 φορές...μια στη μετακόμιση που ειχαμε χασει το χειριστήριο της τηλεόρασης και μια που τα ειχε φτυσει (προσωρινα, χωρίς εμφανη λογο) το χειριστήριο του κλιματιστικού...

...τουλαχιστον για το κλιματιστικό ηταν κρίσιμο οτι βρεθηκε λυση απο το πουθενά

 

- το nfc δεν μου "χρειαστηκε" πραγματικά (με την εννοια ενος χρηστικου περιορισμου) , αλλα το χρησιμοποιησα μια φορα..

...και παλι, αν σκεφτομουν οτι θα δεσμευομουν με κινητό τωρα για 2 χρονια αλλα θα επρεπε να ξεχασω και τις δύο λειτουργίες, θα μου κακοφαινοταν λιγο ...

...για τις υπέρυθρες μου κακοφαινεται ομολογω...

 

..μπορει να πει καποιος οτι θα μειωνει και τη μεταπωλητικη αξια του κινητου, οχι τωρα, αλλα σε 1+ χρόνο μπορει να θεωρειται πραγματικα μειονεκτημα η έλλειψη 4g+

 

 

Απο την αλλη, αναγνωριζω οτι 99%+ του χρονου δεν τα χρησιμοποιω, και τελικα δεν θα μου ηταν κι απολυτως κρίσιμη η ελλειψη τους κι οταν θα μου χρησιμευαν...

 

Κι αλλο ειναι να πληρωνεις 500-700€ και να μην τα εχεις κι αλλο να πληρωνεις 250-300€, πρόκειται για διαφορετικής ταξης επενδυση

 

....οποτε αν η τιμή και τα λοιπά χαρακτηριστικά με κάλυπταν κι εκανα μια ορθολογική εκτίμηση, θα εκρινα, οπωσδηποτε οτι η ελλειψη 4+ δεν ειναι λόγος απορριψης του κινητου ή τουλάχιστον δεν ειναι λόγος αντιπαραθεσης.

 

...και δεν ξερω για εσας, αλλα εγω οταν ειμαι σε συνέδριο και παρακολουθώ ανακοινωσεις ή/και πιανω κουβεντα με συνέδρους ή οταν ειμαι σε καποια καλοκαιρινή συναυλια/κατασκηνωση σε κάποια ακρη της Κρήτης, δεν μου λειπει η δυνατότητα να κανω stream απο το κινητό... το τελευταίο που με νοιαζει ειναι να χωσω τη μούρη μου εκει...

 

πιο πολύ μπορει να μου λειψει η δυνατοτητα να ελεγξω απο μακρια εναν προτζεκτορα η μια αλλη συσκευη αν εχω ξεμεινει απο μπαταρίες για το χειριστηριο

Link to comment
Share on other sites

Βρες μου κάποια από αυτά με τα χαρακτηριστικά του poco και την τιμή του και το συζητάμε....

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ρώτησες παραπάνω (επειδή κάνεις ότι ξεχνάς)

"Υπάρχει σαπάκι που υποστηρίζει vowifi volte εκτός από τις μεγάλες εταιρείες του χώρου;"

και σου παράθεσα τα σαπακια που το υποστηρίζουν. Προφανώς και δεν συγκρίνω τις επιδόσεις των σαπακιων αυτών με το Poco. Το Poco είναι ένα αξιόλογο κινητό, με συγκεκριμένες ελλείψεις. Εσάς γιατί σας πειράζει να επισημαίνονται; Μην σας χαλάσουν το όνειρο ότι πήρατε το καλύτερο κινητό;! Λέμε για το 4g+ και την μία λέτε ότι δεν χρειάζεται, την άλλη λέτε ότι δεν μας ενδιαφέρει, την άλλη ότι θα έρθει με επόμενο update κλπ. Αποφασίστε. Ναι, για κάποιους προφανώς και μετράει μόνο ο 845. Για κάποιους άλλους μετράει όμως η συνολική εμπειρία χρήσης μιας συσκευής, καθώς αυτή πλέον καλύπτει πολλαπλές ανάγκες, οπότε καλός ο 845 και τα 6 gb ram, αλλά θέλω και καλό software, αδιαβροχοποίηση, 4g+ κλπ. Όλες οι συσκευές έχουν τα συν και τα πλην τους, ο καθένας ζυγίζει τι θέλει, σε τι δίνει βάρος και αποφασίζει αναλόγως. Είμαι κάτοχος ενός lower midrange κινητού (Xiaomi Redmi note 4), το αγόρασα με πλήρη επίγνωση των θετικών και των αρνητικών του, χωρίς να τρέφω αυταπάτες ότι έπιασα τον παπά από τα *******. Απλά πράγματα...

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Για να μην το κουρασουμε αλλο.......σε επερχόμενο update θα ερθει και το +......:rolleyes:

 

ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ...........

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες παραπάνω (επειδή κάνεις ότι ξεχνάς)

"Υπάρχει σαπάκι που υποστηρίζει vowifi volte εκτός από τις μεγάλες εταιρείες του χώρου;"

και σου παράθεσα τα σαπακια που το υποστηρίζουν. Προφανώς και δεν συγκρίνω τις επιδόσεις των σαπακιων αυτών με το Poco. Το Poco είναι ένα αξιόλογο κινητό, με συγκεκριμένες ελλείψεις. Εσάς γιατί σας πειράζει να επισημαίνονται; Μην σας χαλάσουν το όνειρο ότι πήρατε το καλύτερο κινητό;!Λέμε για το 4g+ και την μία λέτε ότι δεν χρειάζεται, την άλλη λέτε ότι δεν μας ενδιαφέρει, την άλλη ότι θα έρθει με επόμενο update κλπ. Αποφασίστε. Ναι, για κάποιους προφανώς και μετράει μόνο ο 845. Για κάποιους άλλους μετράει όμως η συνολική εμπειρία χρήσης μιας συσκευής, καθώς αυτή πλέον καλύπτει πολλαπλές ανάγκες, οπότε καλός ο 845 και τα 6 gb ram, αλλά θέλω και καλό software, αδιαβροχοποίηση, 4g+ κλπ. Όλες οι συσκευές έχουν τα συν και τα πλην τους, ο καθένας ζυγίζει τι θέλει, σε τι δίνει βάρος και αποφασίζει αναλόγως. Είμαι κάτοχος ενός lower midrange κινητού (Xiaomi Redmi note 4), το αγόρασα με πλήρη επίγνωση των θετικών και των αρνητικών του, χωρίς να τρέφω αυταπάτες ότι έπιασα τον παπά από τα *******. Απλά πράγματα...

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Είπα εγώ ότι δεν έχει εκλείψεις? Εσύ γιατί βασανιζεσαι δε καταλαβαίνω. Το είπαμε ότι δεν έχει 4g+. Παρακάτω τώρα. Κι εγώ προσωπικά είμαι με κινητό χωρίς 800αρα μπάντα. 4g έχω παντού και καταναλώνω 10 giga το μήνα. Να το πετάξω??

Κι εγώ θεωρώ απαράδεκτο εν έτη 2018 κινητό να μην έχει ραδιόφωνο και θύρα ακουστικών. Τα χρησιμοποιώ συνέχεια. Τι να κάνω? Να μπω στο θέμα του iPhone x και να κράζω?

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλαμε για 250-300€ κινητο και ζητας ως προυποθεση **αδιαβροχοποιηση** για να το αγορασεις (προσμετρωντας τι θες από το κινητο σου, στο προηγουμενο μηνυμα σου) χανεις το δικιο σου κι ας μην το ειχες χασει με την αναφορα στο 4g+...

...γιατι πραγματι καποιοι μπορεί να το βγάζουν ρητορικα αριστο, να υπερβαλουν για τη ποιότητα των φωτογραφιων με gcam και χωρις κοκ...ο καταναλωτικος εγωισμος σιγουρα υπαρχει...

 

Πρακτικά, Νίκο, με το παραπανω καταλήγεις να λες οτι θες ενα κινητό οχι flagship killer, με επιμερους συμβιβασμους, αλλα killer flagship, και το θες καινούριο, νεοδιατεθεν, στα 250-300€.

 

Εδω χανει το νοημα της η συζητηση κι ειτε το αγοραζεις με συμβιβασμούς, που ειναι πολυ μικροι για την συντριπτικη πλειοψηφια των χρηστων και χρησεων ειτε προσπερνας, λεγοντας "κριμα, παραλιγο να βολεψω όλες μου τις ανάγκες και επιθυμιες στο1/3 του κόστους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...