Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα γνωστά.

Επίσημη εγγύηση, μόνο από μεγάλες αλυσίδες.

Αν δε σε ενδιαφέρει να είναι επίσημη, πας σε κάποιο σκρουτζομαγαζο και το παίρνεις.

Προτίμησε κάποιο από αυτά που δίνουν 2 έτη, διότι τα περισσότερα δίνουν μόνο 1.

Προσωπικά αυτό έκανα.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Κάποια λένε global version ενώ κάποια άλλα eu.

Είναι το ίδιο άραγε?

Από ότι καταλαβαίνω πρεπει να πάρω το global version,

Εσύ από ποιο μαγαζί το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Global θα είναι. Δεν έχει κυκλοφορήσει κινέζικη έκδοση. Σε κάθε περίπτωση, να έχει κόκκινο αυτοκόλλητο στη συσκευασία και πίσω να έχει όλο αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει έκδοση που δεν είναι global.

Επομένως μη σε ανησυχεί αυτό.

Εγώ το πήρα από το mxstore στη Γλυφάδα.

Είναι από τα λίγα σκρουτζομαγαζα που δίνουν 2 έτη και είναι σοβαροί άνθρωποι, στην περίπτωση που κάτι πάει στραβά.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι κόπος θα ήθελα να μου εξηγήσετε πως ρυθμίζω τις ειδοποιήσεις. Θέλω να μην ενεργοποιείται η οθόνη όταν είναι κλειδωμένο, μέχρι χθες όλα καλά, σήμερα ανοίγει η οθόνη στο viber. Σημειώστε ότι έχω off την επιλογή 'Ενεργοποίηση Οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις'. Μήπως επειδή το έχω απέναντι μου, ξεκλειδώνει αυτόματα με το face unlock όταν έρθει ειδοποίηση; Edited by harrispas
Link to comment
Share on other sites

So, What is Widevine L1 Exactly?

 

According to Google’s digital rights management system, the Widevine L1 certification is a primary requirement if you want to stream HD content from streaming services such as Netflix, Amazon Prime & Hotstar, among others. It operates as an encryption scheme to securely distribute video content to consumer devices.

 

 

How Do I Get Widevine L1 on my POCO now?

 

We have rolled out the Widevine certification as part of the closed MIUI for POCO beta(version 9.2.25). Beta testers can search for the update & install it to get the L1 certificate & enjoy HD streaming.

 

 

What if I am Not on MIUI Beta?

 

As per our update policy, once we have tested performance and other metrics during the beta phase, we will roll out the certification as part of our Stable MIUI build soon. Watch this space for more information.

 

 

Which Vendors Are Working With Widevine L1 for POCO?

 

Currently, Amazon Prime & Hotstar can both stream content in 1080P on your POCO phone. Unfortunately, Netflix is still not on board with but you can still download videos in best quality.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η βλακεια που σου δείχνει σε μια εφαμοργη να έχεις αριθμό από πάνω για ειδοποίηση και όταν μπαίνεις να μην έχεις τπτ ποτέ θα σταματησει? Ο lancher φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις, απλά είναι στην κουρτίνα ειδοποιήσεων.

Αν κατεβάσεις την κουρτίνα και πατήσεις εκκαθάριση όλων, αυτομάτως φεύγει και η αριθμητική ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν είναι κόπος θα ήθελα να μου εξηγήσετε πως ρυθμίζω τις ειδοποιήσεις. Θέλω να μην ενεργοποιείται η οθόνη όταν είναι κλειδωμένο, μέχρι χθες όλα καλά, σήμερα ανοίγει η οθόνη στο viber. Σημειώστε ότι έχω off την επιλογή 'Ενεργοποίηση Οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις'. Μήπως επειδή το έχω απέναντι μου, ξεκλειδώνει αυτόματα με το face unlock όταν έρθει ειδοποίηση;
Μήπως πρέπει να ρυθμίσεις και αυτό;

b5306f930f4b6bfc3955b9bba6621606.jpg

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι σε όλα τα Κιν ότι όταν σου βγάζει μια ειδοποίηση σε μια εφαμοργη και μπεις και δεις τι και πως σβήνετε εγώ μπαίνω βλέπω πχ και μετά μου συνεχίζει να μου γράφει από πάνω 1,2 κτλ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι σε όλα τα Κιν ότι όταν σου βγάζει μια ειδοποίηση σε μια εφαμοργη και μπεις και δεις τι και πως σβήνετε εγώ μπαίνω βλέπω πχ και μετά μου συνεχίζει να μου γράφει από πάνω 1,2 κτλ

 

Αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο θα σου δείξει την ειδοποίηση και με swipe δεξιά την ξεφορτώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτο αλλά κανονικά δε θα πρεπε όταν μπεις στην εφαρμογή και δεις αυτό που σου ήρθε αυτόματα να σβήνετε και από το εικονίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά πέστε λίγο γράψτε κάποιες οδηγίες αυτές οι ειδοποιήσεις άλλοτε χτυπάνε άλλοτε όχι τι γίνεται παιδιά τότε επιτέλους... Αυτές οι ρυθμίσεις πρόβλημα ...Γράψτε που πρέπει να πάω αναλυτικά να πάω να τα φτιάξω να χτυπάνε ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα των ειδοποιήσεων, που δεν έχω σε stable, το έχετε όσοι έχετε περάσει dev μήπως;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι πρόβλημα δηλαδή;

 

Στις τελευταίες σελίδες βλέπω να γράφουν ότι υπάρχει ο κύκλος ειδοποίησης στα εικονίδια, χωρίς να έχουν ειδοποιήσεις.

 

Εκτός κι αν έχουν ρυθμίσει τελείως λάθος τα είδη των ειδοποιήσεων..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εγώ στην Dev δεν έχω σήμα ειδοποιησεων ορφανό. Επίσης ούτε αλλά θέματα έχω με ειδοποιήσεις δλδ να έχω κάτι και να μη χτυπήσει.
Link to comment
Share on other sites

Άρα, λάθος ρυθμίσεις...

 

Προσωπικά, με έχουν καλύψει οι τόσες επιλογές στις ειδοποιήσεις, για να μη χτυπάει για κάθε #%@ της κάθε εφαρμογής.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μόνο το έκανε 4 φορές και 3 φορές μαύρισε την οθόνη κλειδώματος και δεν έβλεπα ώρα και ειδοποιήσεις.

Πέρασα το απλό black και θα δω πως θα πάει...για την ώρα όλα καλά...

0b7a3455521f8626a32a556e10177e02.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κλείσαμε σχεδόν 24ωρο με μπόλικη χρήση σήμερα και κανένα απολύτως προβλημα με το συγκεκριμένο θέμα. Ούτε μια φορά δεν μου δημιούργησε τα 2 σοβαρά προβλήματα του black amoled

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όταν λέμε μπόλικη χρήση...ξεκίνησα 7 το πρωί με 82% μπαταρία και μόνιμα ανοιχτά δεδομένα και bluetooth. Είμαι 34% τώρα με σχεδόν 7 μισή ωρες sot

Gps ομιλία και μπόλικο σερφαρισμα...

Απόλυτα ευχαριστημένος!!!c1fefdb2224a392722149a56f7358b01.jpg9b328513fcda674ca0107c5351153013.jpgbd8cd4b5e5a2004ea5ca52141789ace7.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

 

Το δεύτερο μου κάνει καλύτερα. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Πήρα το 2ο σε 2,5 μέτρα και είναι τέλειο

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και απο φορτιστή qc 3 τι περνούμε?

 

Εγώ αυτόν εδώ εχω πάρει και είναι καταπληκτικός.

Με αυτόν φορτίζω το κινητό, το δικό του φορτιστή δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. :D

https://www.aliexpress.com/item/3-Ports-Tronsmart-W3PTA-Quick-Charge-3-0-USB-Charger-with-VoltiQ-Tech-for-Xiaomi/32790319567.html?spm=2114.search0104.3.1.3ba07742TsJRRV&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10083_454_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=9527dbb0-6c1a-4a8e-9d5c-d01eac817fb7-0&algo_pvid=9527dbb0-6c1a-4a8e-9d5c-d01eac817fb7&transAbTest=ae803_4

 

Εδώ είναι ένα Review να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 2ο σε 2,5 μέτρα και είναι τέλειο
κανει για QC 3 ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...