Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιες εφαρμογές από το playstore της κατεβάζει κανονικά, κάποιες βγάζει σφάλμα 940 και σε κάποιες λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή. Δοκίμασα ότι βρήκα με ένα απλό ψάξιμο. Clear cache του playstore και κατάργηση ενημερώσεων . Τζιφός. Κάποια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο βγάζει καλές φώτο? Τόσα πράγματα έχει το τηλ ένα flash δε μπορούσαν να βάλουν ?
Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο βγάζει καλές φώτο? Τόσα πράγματα έχει το τηλ ένα flash δε μπορούσαν να βάλουν ?

 

Επίσης δεν ψήνει καφέ δυστυχώς ....

Πλάκα πλάκα με τόσα που προσθέτουν σε κάθε αναβάθμιση έχουν ξεπεράσει κατα πολύ κάθε μου προσδοκία !

Το κινητό είναι τούμπανο και η κάμερα πλέον αρκετά καλή , φυσικά υπάρχει και η Gcam για τα πολύ δύσκολα , μπαταρία χαλαρά 2 μέρες και γενικά απροβλημάτιστο σε όλα .:D:D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο βγάζει καλές φώτο? Τόσα πράγματα έχει το τηλ ένα flash δε μπορούσαν να βάλουν ?

 

Μια χαρά βγάζει φίλε, δεν έβαλαν οπως κ nfc κ γυαλί πίσω και και και.. Μην τα θέλουμε όλα δικά μας, αλλιώς πας σε mi8 με αρκετά λ7 παραπάνω. Σε γενικές γραμμές προσφέρει πολλά πράγματα το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Χθες παρέλαβα το poco..πρώτες εντυπώσεις αρκετά θετικές...πριν σετάρω το κινητό για τα δικά μου δεδομένα, δεν ξέρω τι να επιλέξω.έχω μπερδευτεί.....!!να αφήσω την stable (έχω την 10.0.0.2) ή να πάω στην dev? δεν ασχολούμαι πολύ με φωτογραφίες..το μόνο που θα κάνω είναι να περάσω gcam..απ'οτι διάβασα βελτιώνει κατά πολύ την κάμερα!! η χρήση είναι η τυπική..internet και ως τηλέφωνο..όχι παιχνίδια!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

Χθες παρέλαβα το poco..πρώτες εντυπώσεις αρκετά θετικές...πριν σετάρω το κινητό για τα δικά μου δεδομένα, δεν ξέρω τι να επιλέξω.έχω μπερδευτεί.....!!να αφήσω την stable (έχω την 10.0.0.2) ή να πάω στην dev? δεν ασχολούμαι πολύ με φωτογραφίες..το μόνο που θα κάνω είναι να περάσω gcam..απ'οτι διάβασα βελτιώνει κατά πολύ την κάμερα!! η χρήση είναι η τυπική..internet και ως τηλέφωνο..όχι παιχνίδια!

 

Καλημέρα η dev κάθε εβδομάδα έχει update που όλο και κάτι σου δίνουν κ γενικά λειτουργεί άψογα. Η σταθερή πάλι κάθε 45-60 μέρες. Ότι και να βάλεις μια χαρά θα είσαι είναι τούμπανο το κινητό

Link to comment
Share on other sites

G cam πρέπει να χεις κάνει τη συσκευή root?

 

Όχι πλέον δεν χρειάζεται, σίγουρα σε dev,αλλά νομίζω ότι και σε σταθερή παίζει

Link to comment
Share on other sites

G cam πρέπει να χεις κάνει τη συσκευή root?

 

Δεν χρειαζεται ρουτ,ουτε ξεκλειδωμα bootloader,ουτε σε σταθερη ουτε σε dev...Εγκατασταση κανεις οπως οποιαδηποτε εφαρμογη και την τρεχεις

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το έχω ξανακάνει:

κατεβάσω από εδώ την dev: https://en.miui.com/download-355.html

και την gcam από εδώ: https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603905686

τα αποθηκεύω στο κινητό και τα τρέχω απ'ευθείας...σωστά?

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το έχω ξανακάνει:

κατεβάσω από εδώ την dev: https://en.miui.com/download-355.html

και την gcam από εδώ: https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603905686

τα αποθηκεύω στο κινητό και τα τρέχω απ'ευθείας...σωστά?

 

Όπως είσαι κατεβασε την κ κανε εγκατάσταση. Ασε την dev μην μπλέκεις με ρομ μόνο την κάμερα κατέβασε

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μια ερώτηση αν το παρατήρησε κανείς άλλος ή μόνο σε μένα γίνεται.

όταν κλείσω ένα application (πχ viber, whatsapp) και πάω πίσω στη home screen, κάνει ένα flash το εικονίδιο του συγκεκριμένου app.

δεν θυμάμαι, αλλά νομίζω με την προηγούμενη rom δεν υπήρχε αυτό έτσι;

global 10.2.2.0

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι κατεβασε την κ κανε εγκατάσταση. Ασε την dev μην μπλέκεις με ρομ μόνο την κάμερα κατέβασε

 

Χαχαχα!!!έτσι που το είπες με άγχωσες!!!πλάκα κάνω!!!θα την βάλω...για να μάθω!!!!!αφού δεν χρειάζεται unroot...και μπορώ να γυρίσω απ'ευθείας στην stable με μόνο ένα backup!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το έκανε. Ή για να είμαστε πιο ακριβείς, τις περισσότερες φορές.

Όταν μπαίνεις σε μια εφαρμογή, επιστρεφοντας στην αρχική οθόνη κάνει ένα μικρό τρεμόπαιγμα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!!έτσι που το είπες με άγχωσες!!!πλάκα κάνω!!!θα την βάλω...για να μάθω!!!!!αφού δεν χρειάζεται unroot...και μπορώ να γυρίσω απ'ευθείας στην stable με μόνο ένα backup!!!

 

Κατεβασε την τότε κ περνα την αφοβα.. Αν δεν σ αρέσει κάποια στιγμή γύρνα σε stable :D

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την τότε κ περνα την αφοβα.. Αν δεν σ αρέσει κάποια στιγμή γύρνα σε stable :D

Πάω να την περάσω την dev..και σύμφωνα με τις οδηγίες πρέπει να έχω επιλογή "choose update package"..

εγώ στις τελίτσες δεν την έχω.... έχω μόνο:

1) Λήψη τελευταίου πακέτου

2)Ενημέρωση ρυθμίσεων

3)Τι νέο υπάρχει

4) Περισσότερα..

το αρχείο το έχω περάσει σύμφωνα με τις οδηγίες στο φάκελο ‘downloaded_rom’ με μορφή .zip

τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το wificalling (έπρεπε να βγει το μήνυμα disabled και όχι enabled) και μου εμφάνισε σχετική επιλογή ενεργοποίησης στις ρυθμίσεις. Προσπάθησα να το δοκιμάσω βάζοντας το κινητό σε airplane mode (με ανοικτό wifi), αλλά όταν πάω να κάνω κλήση βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να απενεργοπιήσω το airplane mode ή να μπώ σε κάποιο wifi δίκτυο.

Να σημειώσω ότι δεν μου εμφάνισε κάποιο εικονίδιο στην μπάρα δίπλα στην ένδειξη της μπαταρίας.

Έχω την τελευταία dev rom και έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία από την cosmote με την αποστολή μηνύματος me την κάρτα μου, από iphone φίλου.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το wificalling (έπρεπε να βγει το μήνυμα disabled και όχι enabled) και μου εμφάνισε σχετική επιλογή ενεργοποίησης στις ρυθμίσεις. Προσπάθησα να το δοκιμάσω βάζοντας το κινητό σε airplane mode (με ανοικτό wifi), αλλά όταν πάω να κάνω κλήση βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να απενεργοπιήσω το airplane mode ή να μπώ σε κάποιο wifi δίκτυο.

Να σημειώσω ότι δεν μου εμφάνισε κάποιο εικονίδιο στην μπάρα δίπλα στην ένδειξη της μπαταρίας.

Έχω την τελευταία dev rom και έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία από την cosmote με την αποστολή μηνύματος me την κάρτα μου, από iphone φίλου.

 

Έχεις επιλέξει κατα προτίμηση σύνδεση σε WiFi κ όχι σε δεδομένα??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάω να την περάσω την dev..και σύμφωνα με τις οδηγίες πρέπει να έχω επιλογή "choose update package"..

εγώ στις τελίτσες δεν την έχω.... έχω μόνο:

1) Λήψη τελευταίου πακέτου

2)Ενημέρωση ρυθμίσεων

3)Τι νέο υπάρχει

4) Περισσότερα..

το αρχείο το έχω περάσει σύμφωνα με τις οδηγίες στο φάκελο ‘downloaded_rom’ με μορφή .zip

τι κάνω λάθος?

 

Στο περισσότερα δεν βγάζει επιλογή πακέτου αναβάθμισης?? Κανονικά το βγάζει πρώτο πρώτο

Link to comment
Share on other sites

Πάω να την περάσω την dev..και σύμφωνα με τις οδηγίες πρέπει να έχω επιλογή "choose update package"..

εγώ στις τελίτσες δεν την έχω.... έχω μόνο:

1) Λήψη τελευταίου πακέτου

2)Ενημέρωση ρυθμίσεων

3)Τι νέο υπάρχει

4) Περισσότερα..

το αρχείο το έχω περάσει σύμφωνα με τις οδηγίες στο φάκελο ‘downloaded_rom’ με μορφή .zip

τι κάνω λάθος?

 

Στην οθόνη αυτή που εμφανίζεται το μεγάλο "10" της miui, πάτα 10 φορές πανω του, για να σου δείξει και τις υπόλοιπες επιλογές στις τελίτσες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενεργοποίησα το wificalling (έπρεπε να βγει το μήνυμα disabled και όχι enabled) και μου εμφάνισε σχετική επιλογή ενεργοποίησης στις ρυθμίσεις. Προσπάθησα να το δοκιμάσω βάζοντας το κινητό σε airplane mode (με ανοικτό wifi), αλλά όταν πάω να κάνω κλήση βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να απενεργοπιήσω το airplane mode ή να μπώ σε κάποιο wifi δίκτυο.

Να σημειώσω ότι δεν μου εμφάνισε κάποιο εικονίδιο στην μπάρα δίπλα στην ένδειξη της μπαταρίας.

Έχω την τελευταία dev rom και έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία από την cosmote με την αποστολή μηνύματος me την κάρτα μου, από iphone φίλου.

Αφού το βάλεις σε airplane mode, ενεργοποίησε μόνο το WiFi. Μπορείς να έχεις WiFι σε airplane mode.

 

Αφού το κάνεις αυτό, δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο, θα πρέπει να καλέσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει κατα προτίμηση σύνδεση σε WiFi κ όχι σε δεδομένα??

 

Ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού το βάλεις σε airplane mode, ενεργοποίησε μόνο το WiFi. Μπορείς να έχεις WiFι σε airplane mode.

 

Αφού το κάνεις αυτό, δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο, θα πρέπει να καλέσει κανονικά.

 

Αυτό έκανα, αλλά τζίφος

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό έκανα, αλλά τζίφος

Έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία στην Cosmote?

 

Δες και αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7764562#post7764562

Link to comment
Share on other sites

εχω το note 5 6 μηνες τωρα και σκεφτομαι να παρω pocophone

αξιζει να αλλαξω η να κατσω στα αυγα μου ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό έκανα, αλλά τζίφος

Είσαι συνδεδεμένος απευθείας στο router ή βγαίνεις από access point/repeater;

 

Επίσης είσαι σε οικιακό ή εταιρικό/δημόσιο δίκτυο;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...