Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν κρύψει το "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης" (Choose update package) και το "Επανεκκίνηση σε Λειτουργία ανάκτησης" (Reboot to recovery) μετά την ενημέρωση σε 10.2.2 stable. Ακολουθείστε το βίντεο για να τα ξαναεμφανίσετε

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Pie stable η λειτουργία της stock κάμερας όταν έχεις ορίσει αποθήκευση στην microsd είναι δραματικά αργή κυρίως στην λειτουργία βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχε αναφερθεί στο νήμα από καποιον και αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα,βρηκα κατα λαθος την λυση.Αν βαλεις σαν χωρα την Ινδια για να εχεις face unlock, δεν εμφανίζονται στα sms τα ονοματα των επαφων σου,εμφανιζεται μονο ο αριθμος και ειναι πολυ σπαστικο.Αν λοιπόν καποιος αντιμετωπίζει αυτο το προβλημα,γυρνώντας την χωρα απο Ινδια σε Ρωσια,έχεις ότι και στην Ινδια αλλα εμφανιζονται και τα ονοματα των επαφων στα sms :D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και Γαλλία ή Ελβετία μπορείς να βάλεις για face unlock. Έτσι είχε αναφερθεί εδώ μέσα αρκετά παλιότερα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και Γαλλία ή Ελβετία μπορείς να βάλεις για face unlock. Έτσι είχε αναφερθεί εδώ μέσα αρκετά παλιότερα.

και με Γαλλία εχεις face unlock αλλα επίσης δεν μου εμφανιζε στα sms τα ονοματα των επαφων oπως και στην Ινδια, κατι που δεν το κανει αν επιλεξεις σαν χωρα την Ρωσια που εβαλα και βρηκα την υγειά μου :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρει κανείς γιατί όταν είμαι στο fb και κάνω ανανέωση σελίδας με το δάκτυλο προς τα κάτω κάνει ένα σαν φλασαρισμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου το κάνει και στον chrome και την ώρα που κλείνω την εφαρμογή φλασαρει και το εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η ενημέρωση για την νέα stable 10.2.2.0

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το poco. Επειδή είχα ακούσει πάρα πολλά για το κινητό, δεν ήξερα βάζοντας τα θετικά και τα αρνητικά αν έκανα σωστή επιλογή . Τώρα που το έχω στα χέρια μου σας λέω ότι είναι πανέμορφο .Για να μην σάς ζαλίζω,αν κάποιος είναι αναποφάσιστος αν θα το αγοράσει ,θα του έλεγα ότι στα λεφτά του 255€ δεν υπάρχει ανταγωνισμός, παίζει μπάλα μόνο του.Το μόνο που με παραξένεψε ήταν ότι ήρθε με εντελώς άδεια μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το poco. Επειδή είχα ακούσει πάρα πολλά για το κινητό, δεν ήξερα βάζοντας τα θετικά και τα αρνητικά αν έκανα σωστή επιλογή . Τώρα που το έχω στα χέρια μου σας λέω ότι είναι πανέμορφο .Για να μην σάς ζαλίζω,αν κάποιος είναι αναποφάσιστος αν θα το αγοράσει ,θα του έλεγα ότι στα λεφτά του 255€ δεν υπάρχει ανταγωνισμός, παίζει μπάλα μόνο του.Το μόνο που με παραξένεψε ήταν ότι ήρθε με εντελώς άδεια μπαταρία.

Η συεκευασια ηταν σφραγισμενη?

Οντως με εντελως αδεια μπαταρια κατι δεν μου κάθεται καλα.

Κατα τα αλλα καλομιλητο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το poco. Επειδή είχα ακούσει πάρα πολλά για το κινητό, δεν ήξερα βάζοντας τα θετικά και τα αρνητικά αν έκανα σωστή επιλογή . Τώρα που το έχω στα χέρια μου σας λέω ότι είναι πανέμορφο .Για να μην σάς ζαλίζω,αν κάποιος είναι αναποφάσιστος αν θα το αγοράσει ,θα του έλεγα ότι στα λεφτά του 255€ δεν υπάρχει ανταγωνισμός, παίζει μπάλα μόνο του.Το μόνο που με παραξένεψε ήταν ότι ήρθε με εντελώς άδεια μπαταρία.
255 από που?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει το εικονίδιο μπαταρίας όρθιο με το ποσοστό μεσα;Πριν μου έβγαζε μια μπαρα (ήταν πιο μπανικο)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει το εικονίδιο μπαταρίας όρθιο με το ποσοστό μεσα;Πριν μου έβγαζε μια μπαρα (ήταν πιο μπανικο)
Άλλαξε το θέμα από Poco σε default.
Link to comment
Share on other sites

όντας νέος(και καταευχαριστημενος) χρηστης xiaomi εχω μια απορια ρε παιδια...Μέχρι τωρα ειχα ή samsung ή huawei/honor που δεν επαιρναν και τόσο συχνα αναβαθμίσεις και μετα απο καθε αναβαθμιση ηθελε factory reset για να μην κανει χαζα το τηλεφωνο...Μετά από καθε αναβαθμιση χρειάζεται να κανουμε factory reset?ή μόνο αν αλλάζει η εκδοση του android ή miui?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις και γιατί τα εικονίδια και εφαρμογές όπως fb, messenger και άλλες όταν κάνω ανανέωση και όταν τις κλείνω κάνουν ένα φλασαρισμα (και τα εικονίδια και οι εικόνες μέσα στο fb)
Link to comment
Share on other sites

όντας νέος(και καταευχαριστημενος) χρηστης xiaomi εχω μια απορια ρε παιδια...Μέχρι τωρα ειχα ή samsung ή huawei/honor που δεν επαιρναν και τόσο συχνα αναβαθμίσεις και μετα απο καθε αναβαθμιση ηθελε factory reset για να μην κανει χαζα το τηλεφωνο...Μετά από καθε αναβαθμιση χρειάζεται να κανουμε factory reset?ή μόνο αν αλλάζει η εκδοση του android ή miui?
Δεν χρειάζεται τίποτα απολύτως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως ξέρεις και γιατί τα εικονίδια και εφαρμογές όπως fb, messenger και άλλες όταν κάνω ανανέωση και όταν τις κλείνω κάνουν ένα φλασαρισμα (και τα εικονίδια και οι εικόνες μέσα στο fb)
Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου χρονομετρήσει κάποιος σε 10.2.2 stable με την stock camera και αποθήκευση στην microsd , πόσα δευτερόλεπτα περνάνε από την στιγμή που θα αποφασίσει να τραβήξει βίντεο μέχρι την στιγμή που θα ξεκινήσει η λήψη.

Δηλαδή

Ανοίγω camera------>Επιλέγω "Βίντεο"------->Πάτα το κουμπί έναρξης λήψης-------->Ξεκινάει η λήψη

 

Μέτρησα 20 δευτερόλεπτα!!!! Στην Oreo δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Με αποθήκευση στην εσωτερική μνήμη όλα είναι σε νορμάλ χρόνους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου χρονομετρήσει κάποιος σε 10.2.2 stable με την stock camera και αποθήκευση στην microsd , πόσα δευτερόλεπτα περνάνε από την στιγμή που θα αποφασίσει να τραβήξει βίντεο μέχρι την στιγμή που θα ξεκινήσει η λήψη.

Δηλαδή

Ανοίγω camera------>Επιλέγω "Βίντεο"------->Πάτα το κουμπί έναρξης λήψης-------->Ξεκινάει η λήψη

 

Μέτρησα 20 δευτερόλεπτα!!!! Στην Oreo δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Με αποθήκευση στην εσωτερική μνήμη όλα είναι σε νορμάλ χρόνους.

 

2,5 δευτερολεπτα η εκκινηση της εφαρμογης καμερα και εναρξη ληψης βιντεο και αποθηκευση στην καρτα sd

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

[/color]Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς.

 

Κάθε φορά που κλείνω μια εφαρμογή κανει κάτι (σαν να τρεμοπαιζει,σαν φλασαρισμα τσακ τσακ) και το παρατήρησα και στο fb.Την ώρα που τραβάω με το δάκτυλο προς τα κάτω όταν είμαι στο fb για να κάνω ανανέωση πάλι μου κάνουν το ίδιο οι φωτογραφίες από αναρτήσεις επαφών

Link to comment
Share on other sites

[/color]Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς.

 

 

 

Κάθε φορά που κλείνω μια εφαρμογή κανει κάτι (σαν να τρεμοπαιζει,σαν φλασαρισμα τσακ τσακ) και το παρατήρησα και στο fb.Την ώρα που τραβάω με το δάκτυλο προς τα κάτω όταν είμαι στο fb για να κάνω ανανέωση πάλι μου κάνουν το ίδιο οι φωτογραφίες από αναρτήσεις επαφών

Όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

2,5 δευτερολεπτα η εκκινηση της εφαρμογης καμερα και εναρξη ληψης βιντεο και αποθηκευση στην καρτα sd

Σε stable 10.2.2 είσαι? Γιατί βλέπω σε προηγούμενα μυνήματα σου ήσουν σε dev.

Link to comment
Share on other sites

Σε stable 10.2.2 είσαι? Γιατί βλέπω σε προηγούμενα μυνήματα σου ήσουν σε dev.

 

Ναι με dev ειμαι

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...