Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Οι οθόνες σε όλα τα κινητά από όλες τις εταιρίες ειδικά σε αναλογία 20/9 τώρα είναι απλά τραγικές !! Το max 3 θα μείνει μέχρι να πεθάνει, και ελπίζω και εγώ όπως λέει και ο φίλος παραπάνω να βγάλει η χιαομι αντίστοιχο στο μέλλον,....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Γνωρίζει κανείς με ποιο κωδικό στο πληκτρολόγιο βλέπουμε τις φόρτισεις που έχουμε κάνει γενικώς στην μπαταρία μας;

 

Δε βρήκα άλλο θα βάλεις το acuu battery

Είναι στο store

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι πριν 6 μήνες πρακαλαγανε για τα source του Android

10, βγήκανε προχθές.. Κάνεις δεν ασχολείται.. Ούτε gcam

Για Android 10 ακόμα υπάρχει για το max 3.. Κινητό που δεν έχει κάνει πωλήσεις Ξανά εγώ δεν παίρνω όσο ωραίο και να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα άλλο θα βάλεις το acuu battery

Είναι στο store

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι πριν 6 μήνες πρακαλαγανε για τα source του Android

10, βγήκανε προχθές.. Κάνεις δεν ασχολείται.. Ούτε gcam

Για Android 10 ακόμα υπάρχει για το max 3.. Κινητό που δεν έχει κάνει πωλήσεις Ξανά εγώ δεν παίρνω όσο ωραίο και να ναι.

Έχω το Νοτε5 πού έχει βγει πολύ καλό και το έχω αφήσει στη γυναίκα μου, είχα πάρει το note 6, πήγα στο note 7, μόνο για την gcam(Έχασα το dual focus στο βίντεο και στην φώτο),το κατάπια δεν βαριέσαι λέω,λίγο ποιο στενή οθόνη από το Ν6 το παραβλεψα...τράβηξα καμιά 10 φωτό με την gcam,όλα ωραία μετά βαρέθηκα...δεν με ικανοποιούσε η στενή οθόνη ,πήρα το Μax κέρδισα χορταστική οθόνη ,dual focus στην κάμερα,καλύτερο βίντεο από το Ν7,έχασα την gcam... σκασιλα μου...με το hdr του open camera πλησιάζω πολύ στο αποτέλεσμα της gcam...Όπως το βλέπει και ότι θέλει ο καθένας...δεν κοιτάω πωλήσεις....και το Α50 της Σαμσουνγκ έχει πουλήσει αλλά σε πολλά είναι για κλωτσιές....τι μας καλύπτει να κοιτάμε....

Link to comment
Share on other sites

Απλά ένα τηλέφωνο χωρίς εξωτερική υποστήριξη δεν αντέχει πολύ

Έχω nexus του 2011 που τρέχει Android 10 χωρίς υποστήριξη από devs Θα είχε μείνει στο 5

Link to comment
Share on other sites

Απλά ένα τηλέφωνο χωρίς εξωτερική υποστήριξη δεν αντέχει πολύ

Έχω nexus του 2011 που τρέχει Android 10 χωρίς υποστήριξη από devs Θα είχε μείνει στο 5

 

Κολλητός μου έχει Σαμσουνγκ Νοτε 4 με Αντροιντ 6 από το 2014.Μια χαρά δουλεύει και τον εξυπηρετεί.Απο τα καλύτερα που έχει βγάλει η Σάμμυ....Η οικογένεια του έχει αλλάξει 20 κινητά από τότε αυτός επιμένει σε αυτό μέχρι να τα παίξει....Οθοναρα για την εποχή του και για τώρα ακόμη, συγκριτικά με τις αηδιες που βγάζουν τώρα σαν συσκευές μασάζ μην πω τίποτε χειρότερο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Γνωρίζει κανείς με ποιο κωδικό στο πληκτρολόγιο βλέπουμε τις φόρτισεις που έχουμε κάνει γενικώς στην μπαταρία μας;

Μήπως είναι αυτό φίλε: *#*#4636#*#*

Το βρήκα εδώ:

https://codeexercise.com/xiaomi-all-android-mobile-secret-code-list/

Δεν το δοκίμασα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το 4636 δε σου λέει πόση υγεία έχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλο και ποιο πολλές εφαρμογές δεν δουλεύουν σε παλιά Android γι'αυτό πρέπει να αναβαθμίζονται τα κινητά

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.gizchina.com/2020/02/15/here-is-how-to-open-the-hidden-miui-11-menu-to-see-battery-charge-cycles/amp/&ved=2ahUKEwjs5IDU5d3pAhXEnFwKHQoKD_MQFjABegQIDRAI&usg=AOvVaw0z_TxGzP53y0xA2T36QJs1&ampcf=1

 

Αλλά δυστυχώς στο δικό μου poco αλλά και στο mi max 3 ενώ μπαίνει στο μενού δεν δείχνει τα MF που έχουν σημασία δηλαδή κύκλους φόρτισης, αρχική χωρητικότητα και τωρινή χωρητικότητα.

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Κολλητός μου έχει Σαμσουνγκ Νοτε 4 με Αντροιντ 6 από το 2014.Μια χαρά δουλεύει και τον εξυπηρετεί.Απο τα καλύτερα που έχει βγάλει η Σάμμυ....Η οικογένεια του έχει αλλάξει 20 κινητά από τότε αυτός επιμένει σε αυτό μέχρι να τα παίξει....Οθοναρα για την εποχή του και για τώρα ακόμη, συγκριτικά με τις αηδιες που βγάζουν τώρα σαν συσκευές μασάζ μην πω τίποτε χειρότερο...
Το έχω σαν 2ο το galaxy note 4 εδω και 6 χρόνια… σκυλί του πολέμου… μόνο μπαταρίες έχω αλλάξει… αν είχε και πενάκι το mi max 3 θα ήταν ο τέλειος συνδυασμός! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο ρε παιδιά μου έπεσε το κινητό και θρυμματίστηκε η οθόνη και είχα και τζαμάκι και θήκη.. Τώρα δείχνει και γραμμές, καλά τα κατάφερα ο κόπανος. Αμα βάλω ιμιτασιόν θα δείχνει χάλια; Τι προτείνετε ρε παιδιά είχε κανείς παρόμοια εμπειρία; Κανένα αξιόπιστο μαγαζί για επισκευή στην κεντρική Ελλάδα; Έκανα υπομονή 1 χρόνο να βγει δεν πείρα το max 2 και τώρα μετά απο ούτε ένα χρόνο το σακάτεψα :(:(
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια της γυναίκας μου το note 4x αλλά η οθόνη δείχνει

Και η αφή δουλεύει και δεν την αλλάζω γιατί είναι

Πολύ δύσκολο να βρεις γνήσια.

35 περίπου έχουν οι Ιμιτασιόν και οι γνήσιες υποτίθεται 50+

Πάντως δεν φταις εσύ, αυτά τα κινητά πρέπει να έχουν την χειρότερη ποιότητα στο γιαλί, της δικιάς μου από ένα μέτρο σε πλακάκι της έπεσε με θήκη όχι όμως καλή και τζαμακι.

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η εμπειρία έχει δείξει ότι δεν έχει σημασία τα gorilla glass και πόσο δυνατές είναι οθόνης σαν γυαλί, πάντα εξαρτάται τον τρόπο που παίζει στο κινητό σε ποια γωνία από ποιο ύψος και τα λοιπά. Ένα απλό τζάμι έχω εγώ στο max 3 και μία λεπτή θήκη. Έχει φάει χοντρές σούπες.... Δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα

.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.gizchina.com/2020/02/15/here-is-how-to-open-the-hidden-miui-11-menu-to-see-battery-charge-cycles/amp/&ved=2ahUKEwjs5IDU5d3pAhXEnFwKHQoKD_MQFjABegQIDRAI&usg=AOvVaw0z_TxGzP53y0xA2T36QJs1&ampcf=1

 

Αλλά δυστυχώς στο δικό μου poco αλλά και στο mi max 3 ενώ μπαίνει στο μενού δεν δείχνει τα MF που έχουν σημασία δηλαδή κύκλους φόρτισης, αρχική χωρητικότητα και τωρινή χωρητικότητα.

 

Το ίδιο και σε μένα... Μετά την αναβάθμιση σε android 10 δεν μου το δείχνει... Μέχρι το αndroid 9 Το έδειχνε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς Google Camera στο συγκεκριμένο κινητό ;

Εγώ όσες δοκίμασα καμία δεν δούλευε.

Βέβαια δεν το έψαξα και πολύ....μιας και δεν με καίει και τόσο

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες δοκίμασα καμία δεν δούλευε.

Βέβαια δεν το έψαξα και πολύ....μιας και δεν με καίει και τόσο

είσαι root?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

είσαι root?

 

Ναι είμαι.

Έχεις κάποια να δουλεύει;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι.

Έχεις κάποια να δουλεύει;

 

Δυστυχώς όχι και δεν νομίζω να ασχοληθούν

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι και δεν νομίζω να ασχοληθούν

Δεν με πειράζει. Είμαι ικανοποιημένος και με την μαμά εφαρμογή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει. Είμαι ικανοποιημένος και με την μαμά εφαρμογή.

Καλημέρα. Επειδή έχω δοκιμάσει την gcam πολλές φορές σε άλλα τηλέφωνα,xiaomi note7 κ.α, στο μόνο πράγμα που βλέπεις διαφορά είναι στις νυχτερινές φωτό, και στο hdr+ (βέβαια τη φωτογραφία την πειράζεις και με πολλές άλλες εφαρμογές εφόσον έχει τραβηχτεί...).... Στο βίντεο δεν υπάρχει καμία βελτίωση. Το max 3 Έχει ακόμη το dual focus και η ποιότητα του βίντεο δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από τα καινούρια τηλέφωνα... Να μην πω είναι καλύτερο από πολλά από αυτά... Και αν μπήκε open camera ανέβουν λίγο τα bitrate,στο 50 με 60 η ποιότητα ξεφεύγει ανεβαίνει βέβαια ο όγκος του αρχείου. Οπότε μην τρελαινόμαστε με την gcam... Μία χαρά κάμερα έχει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή έχω δοκιμάσει την gcam πολλές φορές σε άλλα τηλέφωνα,xiaomi note7 κ.α, στο μόνο πράγμα που βλέπεις διαφορά είναι στις νυχτερινές φωτό, και στο hdr+ (βέβαια τη φωτογραφία την πειράζεις και με πολλές άλλες εφαρμογές εφόσον έχει τραβηχτεί...).... Στο βίντεο δεν υπάρχει καμία βελτίωση. Το max 3 Έχει ακόμη το dual focus και η ποιότητα του βίντεο δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από τα καινούρια τηλέφωνα... Να μην πω είναι καλύτερο από πολλά από αυτά... Και αν μπήκε open camera ανέβουν λίγο τα bitrate,στο 50 με 60 η ποιότητα ξεφεύγει ανεβαίνει βέβαια ο όγκος του αρχείου. Οπότε μην τρελαινόμαστε με την gcam... Μία χαρά κάμερα έχει το κινητό

 

Συμφώνω. Γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν θεωρώ απαραίτητο την εγκατάσταση μιας Gcam. Τα ίδια έχω δει και στο Mi Max 1 που του έχω βάλει Gcam αλλά εν τέλη δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή έχω δοκιμάσει την gcam πολλές φορές σε άλλα τηλέφωνα,xiaomi note7 κ.α, στο μόνο πράγμα που βλέπεις διαφορά είναι στις νυχτερινές φωτό, και στο hdr+ (βέβαια τη φωτογραφία την πειράζεις και με πολλές άλλες εφαρμογές εφόσον έχει τραβηχτεί...).... Στο βίντεο δεν υπάρχει καμία βελτίωση. Το max 3 Έχει ακόμη το dual focus και η ποιότητα του βίντεο δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από τα καινούρια τηλέφωνα... Να μην πω είναι καλύτερο από πολλά από αυτά... Και αν μπήκε open camera ανέβουν λίγο τα bitrate,στο 50 με 60 η ποιότητα ξεφεύγει ανεβαίνει βέβαια ο όγκος του αρχείου. Οπότε μην τρελαινόμαστε με την gcam... Μία χαρά κάμερα έχει το κινητό

 

Τι εννοείς ακριβώς με το open camera ; Υπάρχει τρόπος να ανεβάσουμε το bitrate ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Στο open camera στις ρυθμίσεις βίντεο έχει επιλογή για άνοδο των bitrate.Επισης αλλάζεις και τα fps και αρκετά άλλα.Εγω έχω το βίντεο σε bitrate 50,60fps και σε μόνιμα hdr....Μία χαρά τα πάει ο επεξεργαστής....και στα 4κ για όσους τραβανε μέχρι 40 bitrate και 30fps,και hdr....η ποιότητα ανεβαίνει κατακόρυφα...το ίδιο έχω κάνει και στο Ν5 της γυναίκας μου και φυσάει...Ανεβαίνει βέβαια ο όγκος του Αρχείου όπως είναι φυσικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...