Jump to content

LeEco LeTV Le 2 (X526)


kostas123464
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το πήρες από banggood μην το πειραξης καθόλου.

 

αν το εχουμε απο αλλου τι διαφορες εχει εγω το εχω απο το γιαρ μπεστ :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν το εχουμε απο αλλου τι διαφορες εχει εγω το εχω απο το γιαρ μπεστ :confused:

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Δεν ξέρω τι διαφορές έχει αλλά με την 8.1 τα παιδεία λένε ότι δεν δουλευης το quick charge. Πολύ σημαντικό για μένα. Αλλά το κινητό πέραση με την 8.1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία μια βοήθεια. Θέλω να πάρω ένα back up την Ρομ που φοράω τώρα από banggood. Και επίσης θέλω να περάσω άλλη Ρομ. Όποιος μπορείς να με βοηθήσει θα του ήμουν υποχρεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την official rom του banggood δεν μπορεις να βάλεις twrp για να την πάρεις backup. Αν βάλεις twrp και άλλη ρομ, του banggood θα πρέπει να βρεις άλλο τρόπο να την κρατήσεις ή να την έχεις σε update.zip για να την ξαναπεράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την official rom του banggood δεν μπορεις να βάλεις twrp για να την πάρεις backup. Αν βάλεις twrp και άλλη ρομ, του banggood θα πρέπει να βρεις άλλο τρόπο να την κρατήσεις ή να την έχεις σε update.zip για να την ξαναπεράσεις.

 

Μπορείς να με βοηθήσει να περάσω άλλη Ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με βοηθήσει να περάσω άλλη Ρομ;

 

διάβασε στην πρώτη σελίδα. Υπάρχουν όλες οι οδηγίες

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

διάβασε στην πρώτη σελίδα. Υπάρχουν όλες οι οδηγίες

 

Έβαλα ένα βραχιόλι έξυπνο και μου κρασαρη η εφαρμογή wearfit. Αξιζη να αλλάξω Ρομ; Επειδή έχω nova go και cosmote από φίλο και δεν θυμάμαι κωδικούς. Πώς μπορώ να πάρω back up της εφαρμογές; Ρούτ μπορώ να κάνω στην Ρομ του banggood;

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα βραχιόλι έξυπνο και μου κρασαρη η εφαρμογή wearfit. Αξιζη να αλλάξω Ρομ; Επειδή έχω nova go και cosmote από φίλο και δεν θυμάμαι κωδικούς.

 

Να ζητήσω συγνώμη για το προηγούμενο ποστ...μπερδεύτηκα με το θέμα του X820...δεν υπάρχουν οδηγίες στην πρώτη σελίδα για το πως θα αλλάξεις ROM για αυτό το μοντέλο.

Για την εφαρμογή του smartband. Και μένα με παίδεψε αρκετά να το συνδέσω στο Χ820. Το bluetooth της συσκευής το βλέπει το smartband?

Rom λογικά θα αξίζει να αλλάξεις, αλλά θα πρέπει να ψαχτείς και να διαβάσεις.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα βραχιόλι έξυπνο και μου κρασαρη η εφαρμογή wearfit. Αξιζη να αλλάξω Ρομ; Επειδή έχω nova go και cosmote από φίλο και δεν θυμάμαι κωδικούς. Πώς μπορώ να πάρω back up της εφαρμογές; Ρούτ μπορώ να κάνω στην Ρομ του banggood;
Δυστυχώς δεν καταφερα να κάνω root στη Ρομ του banggood
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω συγνώμη για το προηγούμενο ποστ...μπερδεύτηκα με το θέμα του X820...δεν υπάρχουν οδηγίες στην πρώτη σελίδα για το πως θα αλλάξεις ROM για αυτό το μοντέλο.

Για την εφαρμογή του smartband. Και μένα με παίδεψε αρκετά να το συνδέσω στο Χ820. Το bluetooth της συσκευής το βλέπει το smartband?

Rom λογικά θα αξίζει να αλλάξεις, αλλά θα πρέπει να ψαχτείς και να διαβάσεις.

 

Το βλέπει κανονικά στης ρυθμίσεις συνδέεται κανονικά αλλά κρασαρη η εφαρμογή. Σε άλλο κινητό που δοκίμασα με ανδροιδ 5,1 δουλευης τέλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν καταφερα να κάνω root στη Ρομ του banggood

 

Οκ μπορείς να με βοηθήσει να περάσω νέα Ρομ γτ τα αγγλικά μου είναι χάλια. Είδα τον οδηγό και την Ρομ.

Εσείς τι θα προτείνατε banggood rom με quick charge nova go και cosmote η νέα Ρομ και να δουλευης το βραχιόλι σωστά;

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ακολούθησα τις οδηγίες εδώ https://wiki.lineageos.org/devices/s2/install όμως....

 

μετά το ξεκλείδωμα του bootloader σβήστηκαν όλα όπως και το γράφει άλλωστε και δεν μπούταρε στη στοκ ρομ του banggood. Οκ λέω, μπαίνω recovery για να κάνω install την lineage os.. ελα όμως που η στοκ rom μου έβαλε data encryption και η internal storage φαινόταν ως 0mb.. Αναγκάστηκα να κάνω internal storage-->format data και μετά στο pc στο twrp δεν έβλεπε καθόλου την μνήμη για να μπορέσω να περάσω την ρομ

 

Ετσι χρησιμοποίησα usb otg και έκανα την δουλειά μου. Χθες ήρθε και νέα ενημέρωση για την lineage και περάστηκε μέσω OTA χωρίς θέμα. Μετά την εγκατάσταση της, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να ξανακάνω install το xposed

 

φιλε μηπως μπορεις να μας γραψεις λιγο ποιο αναλυτικα την διαδικασια μιας και απο αγγλικα ειμαι σκραπας :)

Link to comment
Share on other sites

-- Όσοι το έχετε με τη ROM του Banggood, μηνύματα από τράπεζες παίρνει;

-- Ξέρετε κάποια custom ROM, που να υποστηρίζει full quick charge?

Link to comment
Share on other sites

Για... (edit) ... ακόμα, το γκρι 3/64 στα 80 δολάρια :

... (edit)...

 

EDIT:

Τελικά ηταν το x520. Με μπέρδεψε ο τίτλος στο email του Banggood, που έλεγε για το δικό μας.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

To 520 όμως χωρίς την band 20

 

-- Όσοι το έχετε με τη ROM του Banggood, μηνύματα από τράπεζες παίρνει;

 

-- Ξέρετε κάποια custom ROM, που να υποστηρίζει full quick charge?

Δεν έχω τέτοια μηνύματα. Υπάρχει μια 6αρα ρομ aurora κάπως έτσι που το υποστηρίζει και βασίζεται στην επίσημη του κινητού. Αλλά δεν έχει ελληνικα.

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. Στο μέιλ λέει για το x526

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Με τη ROM που έρχεται από Το Banggood, έχει δοκιμάσει κάποιος κάποιο άλλο camera application που να δίνει καλύτερες φώτο;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

75€ 3/64 από Banggood

Mε κουπόνι BG11X527

 

Χ527 με Β20

 

Αξιζει

 

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα για δώσε περισσότερες πληροφορίες. Πώς την περνάμε;

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ έχει;

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για δώσε περισσότερες πληροφορίες. Πώς την περνάμε;

 

Installation:

Download TWRP 3.2.1

Wipe data system dalvik and cache

Flash rom

Flash nano gapps

ΟΤΑ δεν έχει..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Installation:

Download TWRP 3.2.1

Wipe data system dalvik and cache

Flash rom

Flash nano gapps

..

 

Ευχαριστούμε chris θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Installation:

Download TWRP 3.2.1

Wipe data system dalvik and cache

Flash rom

Flash nano gapps

ΟΤΑ δεν έχει..

Ευχαριστουμε πολύ

 

 

Θα δοκιμαστεί όταν φτάσει το κινητό.....

 

 

Οποιος την περάσει ας μας πει εμπειρίες

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Installation:

Download TWRP 3.2.1

Wipe data system dalvik and cache

Flash rom

Flash nano gapps

ΟΤΑ δεν έχει..

 

Μπράβο Κρις. Κάνε έναν οδηγό άμα μπορείς πώς το περναμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco LeTV Le 2 (X526)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...