Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βάλε αυτό, προσωπικά με καλύπτει πλήρως!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easilydo.mail

το πέρασα και το δοκιμάζω! έχει διάφανο widget ευτυχώς! αλλά έχει push? γιατί στέλνω στον εαυτό μου email και δεν έρχεται μπαμ.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μπα δεν έρχονται άμεσα τα email το κάνω απεγκατασταση δυστυχώς

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. υπαρχει δυνατοτητα της φωτογραφιες που εχω και τις αποθηκευω στην sd να μην τις σωζει και στο mail μου στο google photo αλλα μονο στην sd? γιατι νομιζω την πατησα. πηγα να τις σβησω απο το goolge photo στο gmail και τις εσβησε και απο την sd. γινεται τωρα αν τις ξαναβρω?
Link to comment
Share on other sites

το πέρασα και το δοκιμάζω! έχει διάφανο widget ευτυχώς! αλλά έχει push? γιατί στέλνω στον εαυτό μου email και δεν έρχεται μπαμ.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μπα δεν έρχονται άμεσα τα email το κάνω απεγκατασταση δυστυχώς

Αυτό δουλεύω και εγώ καιρό τώρα, για push δεν ξέρω εγώ τα κοιτάω manual τα email δεν το έχω να τρέχει καθόλου στο παρασκήνιο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

το πέρασα και το δοκιμάζω! έχει διάφανο widget ευτυχώς! αλλά έχει push? γιατί στέλνω στον εαυτό μου email και δεν έρχεται μπαμ.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μπα δεν έρχονται άμεσα τα email το κάνω απεγκατασταση δυστυχώς

 

έχει κανονικά, σε μένα δουλεύει με μια μικρή καθυστέρηση βέβαια 1-2 λεπτών.

Δεν ξέρω αν έχει αλλού ρυθμίσεις για να τα κοιτάζει πιο γρήγορα.

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις οτι αν κάνει έλεγχο για μέιλ συχνά τρώει μπαταρία ε;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

έχει κανονικά, σε μένα δουλεύει με μια μικρή καθυστέρηση βέβαια 1-2 λεπτών.

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλού ρυθμίσεις για να τα κοιτάζει πιο γρήγορα.

 

Φαντάζομαι καταλαβαίνεις οτι αν κάνει έλεγχο για μέιλ συχνά τρώει μπαταρία ε;

ναι αλλά είχα διαβάσει ότι τελικά το push καταναλώνει πιο λίγη μπαταρία από το να τσεκάρει για να email ανά Χ λεπτά. γιατί ενεργοποιειται μόνο όταν έρχεται το email και δεν τσεκάρει κάθε Χ λεπτά ασχέτως εάν έχεις email η όχι. βέβαια εγώ με 8 λογαριασμούς και με τα διαφημιστικά μηνύματα που έρχονται συνέχεια αναιρεί το καλό του push γιατί στην ουσία λόγω πολλών email σχεδόν δουλεύει συνέχεια

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς στο viber αν τραβήξεις φωτογραφία μέσα απο την εφαρμογή την ποιότητά της;

φαίνονται τελείως θολές και κακής ποιότητας.

 

Το έχει δει κανεις αλλος; Αναγκάζομαι να τραβάω απο την εφαρμογή της κάμερας και να το στέλνω μέτα, πραγμα λιγο μη βολικό.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update Μαρτίου 266ΜΒ

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς στο viber αν τραβήξεις φωτογραφία μέσα απο την εφαρμογή την ποιότητά της;

φαίνονται τελείως θολές και κακής ποιότητας.

 

Το έχει δει κανεις αλλος; Αναγκάζομαι να τραβάω απο την εφαρμογή της κάμερας και να το στέλνω μέτα, πραγμα λιγο μη βολικό.

 

Εγώ προσωπικά το έχω αντιμετωπίσει σε όλα τα κινητά, οπότε εδώ και αρκετά χρόνια βγάζω φωτό με τη stock εφαρμογή του εκάστοτε κινητού και τη στέλνω το Viber. Πότε με την εφαρμογή του Viber, what's app κλπ...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το έχω αντιμετωπίσει σε όλα τα κινητά, οπότε εδώ και αρκετά χρόνια βγάζω φωτό με τη stock εφαρμογή του εκάστοτε κινητού και τη στέλνω το Viber. Πότε με την εφαρμογή του Viber, what's app κλπ...

 

Δεν λέω οτι με τα αλλα κινητά είναι σα να τραβάς απο την κανονική εφαρμογή, αλλά τουλάχιστον για το α2 λαιτ τα πράγματα είναι αρκετά ασχημα. Το θεωρω πιο ταλαιπωρία να μιλας με καποιον να θες να του δειξεις κατι και να πρέπει να κάνεις εναλλαγή εφαρμογής, να τραβήξεις, να στείλεις και μετά να διαγράψεις αυτό που τράβηξες.

 

Αντίθετα με την εφαρμογή του messenger πχ η ποιότητα είναι σαφώς καλύτερη. Ποιότητα εφάμιλλη με αυτή της κάμερας μόνο το hangouts κάνει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

παιδες εβαλα ηχο ειδοποιησης αυτον του viber. που μπορω να βρω τον παλιο?
Θα πας να αλλάξεις ήχο και θα επιλέξεις αυτό που δείχνει η φωτό.552107a9c2938b5cdfd7505ff2be2bc8.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παω ρυθμισεις, ηχος , προεπιλεγμενος ηχος ειδοποιησης και με τα μου εμφανιζει τα αρχεια ηχου που εχω και στην sd. δεν με ρωταει αυτο που δειχνεις στην εικονα ωστε να επιλεξω τον ηχο που ειχα.
Link to comment
Share on other sites

παω ρυθμισεις, ηχος , προεπιλεγμενος ηχος ειδοποιησης και με τα μου εμφανιζει τα αρχεια ηχου που εχω και στην sd. δεν με ρωταει αυτο που δειχνεις στην εικονα ωστε να επιλεξω τον ηχο που ειχα.

 

όταν πατησες για να αλλάξει ο ήχος στο μενού εκει πέρα πατησες την επιλογή "πάντα" οπότε και ανοιγει αυτόματα η διαχείριση αρχείων.

Πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες βρες το app ρυθμισεις και λογικά θα έχει να το επαναφέρεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

παω ρυθμισεις, ηχος , προεπιλεγμενος ηχος ειδοποιησης και με τα μου εμφανιζει τα αρχεια ηχου που εχω και στην sd. δεν με ρωταει αυτο που δειχνεις στην εικονα ωστε να επιλεξω τον ηχο που ειχα.
Αν μπορείς βάλε μια φωτό όπως έχω βάλει εγώ.

Εσένα τι σου βγάζει?

όταν πατησες για να αλλάξει ο ήχος στο μενού εκει πέρα πατησες την επιλογή "πάντα" οπότε και ανοιγει αυτόματα η διαχείριση αρχείων.

Πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες βρες το app ρυθμισεις και λογικά θα έχει να το επαναφέρεις.

Λογικα "διαγραφη προεπιλογων" θα πρέπει να κάνει ο φίλος...αλλα όχι στην εφαρμογή "ρυθμίσεις"

Μάλλον στην εφαρμογή "διαχείριση αρχείων"

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βάλε μια φωτό όπως έχω βάλει εγώ.

Εσένα τι σου βγάζει?Λογικα "διαγραφη προεπιλογων" θα πρέπει να κάνει ο φίλος...αλλα όχι στην εφαρμογή "ρυθμίσεις"

Μάλλον στην εφαρμογή "διαχείριση αρχείων"

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φιλε μου σε ευχαριστω εκανα το δευτερο που ειπες και ειναι το σωστο

ευχαριστω ολους για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Οι google φωτο συνεχιζουν να μη συγχρονιζονται αυτοματα

Επισης οι ειδοποιησεις στο messenger καποιες φορες δε χτυπανε

Link to comment
Share on other sites

Επισης οι ειδοποιησεις στο messenger καποιες φορες δε χτυπανε

 

Αυτό πρέπει να είναι μαλακιούλα του λειτουργικού, το έχω παρατηρήσει και εγώ ακούγεται το "ποπ" οτι ηρθε κάτι σα να έχεις ανοιχτή τη συνομιλία.

όπως επίσης αν έχεις ενεργοποιημένες τις εικόνες συνομιλητών, σε κάθε νεο μήνυμα χτυπάει κανονικά το ηχητικό του messenger ακόμα και αν έχεις την εφαρμογή ανοιχτή πράγμα ΤΕΡΜΑ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ με αποτέλεσμα να το εχω απενεργοποιημένο και να ταλαιπωρούμαι κάθε φορά στις συνομιλίες.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Σεταρα για ενα φιλο το κινητο και διαπιστωσα 1ον η μπαταρια ειναι ενα τερας 4 ωρες οθονη ανοιχτη με εφαρμογες ενημερωση συστηματος τραβηγμα βιντεο σε χαμηλο φωτισμο που ειναι παααρα πολυ καλο και με αστραπιαιο νεταρισμα δεν το περιμενα 75% μπαταρια υπολοιπο βραχος. Μου αρεσε η ποιοτητα κατασκευης η οθονη τελεια χρωματα ζωντανη, ο ηχος εχει καλη ενταση και λογω αντροιντ ουαν ελαφρυ δερμα με λιγες εφαρμογες. Δευτερα εφυγα να παρω και εγω ενα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα θα το δουλεψω λιγο και θα γραψω εντυπωσεις.
καλορίζικο! σε αυτό που σεταρες είχε κάρτα σιμ μέσα; 75% υπόλοιπο με 4 ώρες οθόνης ούτε στα όνειρα μου! εγώ μέχρι το 25%βγάζω μια μέρα και 5 ώρες οθόνης μόνο!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο! σε αυτό που σεταρες είχε κάρτα σιμ μέσα; 75% υπόλοιπο με 4 ώρες οθόνης ούτε στα όνειρα μου! εγώ μέχρι το 25%βγάζω μια μέρα και 5 ώρες οθόνης μόνο!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αληθεια ειναι οχι αλλα θα σεταρω το δικο μου σημερα αυριο και θα ενημερωσω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όντως τερας η μπαταρια.

Η ρυθμιση των ηχων ειναι γριφος που ακομα δεν εχω καταφερει να λυσω.

Η ρυθμιση του φοντου στην οθονη κλειδωματος εγινε χωρις να το καταλαβω και δεν μπορω να την αλλαξω.

Τελος, θα ηθελα να αλλαξω τη θεση των τριων εικονικων πληκτρων (να φερω δεξια το back) αλλα δεν ξερω πως. Ας βοηθησει οποιος γνωριζει.4f0892a843f983c8a28e5db5004a3e79.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως τερας η μπαταρια.

Η ρυθμιση των ηχων ειναι γριφος που ακομα δεν εχω καταφερει να λυσω.

Η ρυθμιση του φοντου στην οθονη κλειδωματος εγινε χωρις να το καταλαβω και δεν μπορω να την αλλαξω.

Τελος, θα ηθελα να αλλαξω τη θεση των τριων εικονικων πληκτρων (να φερω δεξια το back) αλλα δεν ξερω πως. Ας βοηθησει οποιος γνωριζει.4f0892a843f983c8a28e5db5004a3e79.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα εικονικά πλήκτρα δεν αλλάζουν σειρά μόνο αν είσαι root.

Σε οποιαδήποτε φωτό που επιλέξεις μπορείς να τη κάνεις είτε φόντο επιφάνειας εργασίας, είτε φόντο οθόνης κλειδώματος είτε και τα 2. Το επιλέγεις εσύ

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...