Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πρέπει να έχει να κάνει με το ίδιο το bluetooth και δεν έχει σχέση με το λειτουργικό ή κάποια ρύθμιση. Σε ένα πιο παλιό bluetooth θυμάμαι δεν έβγαζε τις επιλογές 2.media audio και 3.contact sharing παρά μόνο το 1.phone calls.

Άρα τα media και τα notifications παίζανε από το τηλέφωνο και ο ήχος όταν σε παίρνανε τηλέφωνο ακουγότανε και απο το bluetooth και απο το τηλέφωνο.

Edited by Saloufas17
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλέπω ότι οι φωτογραφίες δε συγχρονίζονται πάρα μόνο αν ανοίξω εγώ το φωτογραφίες Google παρότι έχω επιλέξει αυτόματο συγχρονισμό. Θέλει κάποια άλλη ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

πάντως ενεργοποιώντας την εξοικονόμηση δεδομένων πλην Viber, WhatsApp είδα μεγάλη βελτίωση ειδικά σε αναμονή! εκεί που καταναλωνε έως 2% ανά ώρα αναμονής τώρα πάει μέχρι 0.8%.(από την εφαρμογή accubattery αυτά τα νούμερα τα είδα)

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Τώρα με την 9αρα διαχωρισμός οθόνης και εμφάνιση 2 εφαρμογών ταυτόχρονα δεν γίνεται;

Τώρα το παρατήρησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα, άκυρο

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το android auto ; λειτουργεί κανονικά; Γιατί διαβάζω σε ξένα forum οτι δε λειτουργεί σωστά στο συγκεκριμένο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις του Bluetooth έχεις ενεργό το να παίζει τα Media από αυτό;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου εμφανίζει μόνο τις επιλογές "τηλεφωνικές κλήσεις" και "κοινή χρήση επαφών". Τίποτα σε media. Μάλλον είναι όπως το γράφει ο φίλος. Είναι θέμα και συσκευής BT

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση

Τώρα με την 9αρα διαχωρισμός οθόνης και εμφάνιση 2 εφαρμογών ταυτόχρονα δεν γίνεται;

Τώρα το παρατήρησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα, άκυρο

 

Πώς το κάνεις; Γιατί στην 9 δε ξέρω πως γίνεται!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

 

Πώς το κάνεις; Γιατί στην 9 δε ξέρω πως γίνεται!

 

Εκεί που βλέπεις ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές, στο πάνω μέρος της εφαρμογής έχει το εικονίδιο της, αν το κρατήσεις πατημένο σου λέει για διαχωρισμό οθόνης υπόψιν συνεχίζει να ισχύει ότι δεν γίνεται σε όλες!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που βλέπεις ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές, στο πάνω μέρος της εφαρμογής έχει το εικονίδιο της, αν το κρατήσεις πατημένο σου λέει για διαχωρισμό οθόνης υπόψιν συνεχίζει να ισχύει ότι δεν γίνεται σε όλες!

 

Δε θα πήγαινε ποτέ το μυαλό μου να πατήσω πάνω στο εικονίδιο! Ευχαριστώ πολύ!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μου παραπονέθηκε ένας φίλος που έχει το Mi A2 ότι μετά την 9 το slo-mo video κολλάει. Με έβαλε σε σκέψεις και είπα να το δοκιμάσω και γω στο lite. Όντως στην 9 κολλάει η καταγραφή slo-mo video ενώ πριν δε κολλούσε (το είχα χρησιμοποιήσει αρκετές φορές). Σας το κάνει και εσάς; Γνωρίζετε κάποιο fix;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μου παραπονέθηκε ένας φίλος που έχει το Mi A2 ότι μετά την 9 το slo-mo video κολλάει. Με έβαλε σε σκέψεις και είπα να το δοκιμάσω και γω στο lite. Όντως στην 9 κολλάει η καταγραφή slo-mo video ενώ πριν δε κολλούσε (το είχα χρησιμοποιήσει αρκετές φορές). Σας το κάνει και εσάς; Γνωρίζετε κάποιο fix;

 

Κανένα πρόβλημα στο 4/64 lite με patch γενάρη. Το Δοκίμασα μόλις.

 

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι στην επιλογή για 1080 60καρέ υπάρχει αρκετός θόρυβος (λευκοί κόκκοι)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα στο 4/64 lite με patch γενάρη. Το Δοκίμασα μόλις.

 

Περίεργο. Και γω έχω εγκατεστημένες όλες τις αναβαθμίσεις. Έχεις κάνει wipe data μέσω recovery menu;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Και γω έχω εγκατεστημένες όλες τις αναβαθμίσεις. Έχεις κάνει wipe data μέσω recovery menu;

 

όχι κανένα ούτε ρισετ μετά την αναβάθμιση σε 9.

 

εμένα το μοναδικό θέμα που έχει η συσκευή είναι οτι κατα το ξεκλείδωμα μου κάνει eject την καρτα μνήμης και μετά την διαβάζει πάλι.

Σε κανένα μήνα που απολύομαι θα παω την κάρτα στο eshop που την πηρα για έλεγχο μήπως και έχει πρόβλημα.

(sammy evo plus 32gb)

 

έχω περάσει τα αρχεία μου στην εσωτερική μνήμη και την εξωτερική την έχω πλεον για σειρές που βλέπω οπότε και να χαλάσει αν έχει πρόβλημα δεν θα με πειράξει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα η αργή κίνηση στο βίντεο παίζει κανονικά.

 

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να βρω αποτελεσματική εφαρμογή που να καταργεί τις σπαστικές διαφημίσεις :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μου παραπονέθηκε ένας φίλος που έχει το Mi A2 ότι μετά την 9 το slo-mo video κολλάει. Με έβαλε σε σκέψεις και είπα να το δοκιμάσω και γω στο lite. Όντως στην 9 κολλάει η καταγραφή slo-mo video ενώ πριν δε κολλούσε (το είχα χρησιμοποιήσει αρκετές φορές). Σας το κάνει και εσάς; Γνωρίζετε κάποιο fix;
Την ώρα που παίζει το αργό βίντεο που έχεις καταγράψει ,από πάνω από την μπάρα που μετράει τον χρόνο, υπάρχει άλλη άλλη μια μπάρα.

Αυτή έχει 2 σημεία.

Άνοιξε τα ,το ένα τέρμα αριστερά και το άλλο τέρμα δεξιά και ξανά πατα play.

Λογικά αυτό θα εννοείς.

Αυτά τα 2 σημεία είναι τα σημεία που κολλάει.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που βλέπεις ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές, στο πάνω μέρος της εφαρμογής έχει το εικονίδιο της, αν το κρατήσεις πατημένο σου λέει για διαχωρισμό οθόνης υπόψιν συνεχίζει να ισχύει ότι δεν γίνεται σε όλες!

 

Καλημέρα

Που βλέπουμε ποιες εφαρμογές είναι ανοικτές.

Πήρα την συσκευή πριν λίγες μέρες και ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω το android one (προερχόμενος από mini)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Που βλέπουμε ποιες εφαρμογές είναι ανοικτές.

Πήρα την συσκευή πριν λίγες μέρες και ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω το android one (προερχόμενος από mini)

 

μίνι;

 

αυτό που γράφω παραπάνω ειναι για android 9, έχεις κάνει την ενημέρωση η εχεις μείνει με 8.1;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

μίνι;

 

αυτό που γράφω παραπάνω ειναι για android 9, έχεις κάνει την ενημέρωση η εχεις μείνει με 8.1;

 

Mini ---> miui

Ναι αναβαθμισα σε 9

Και μια ερώτηση ακόμα. Συνδέω την συσκευή σε υπολογιστή για να περάσω κάποια αρχεία αλλά δεν την βλέπει.

Είναι κάποια ρύθμιση;

Edited by MAN0l0
Link to comment
Share on other sites

παρόλο που αρχικα η google ειχε πει οτι θα patchαρει τον τραγικό τροπο που δουλευει αλλαγη εντασης ήχου δεν το έχει κάνει 4 μήνες τωρα. Εκτός του οτι το πλαινο κουμπι αλλάζει τον media ήχο :blink:, για να αλλάξεις τον ηχο κλήσης πρεπει να τον ακουσεις! τι κι αν κοιμάται ο κοσμος γυρω σου, να ξυπνησουν να ακούσουν το hit του καλοκαιριού.. Το split screen απο ενα κουμπι που ήθελε τωρα θέλει 3! Το κουμπί ρυθμίσεων δεν ειναι πλέον στην μπάρα την μικρη αλλα πρεπει να την τραβηξεις τέρμα κάτω...:blink: Οταν κάτι δουλευει...χαλάσε το!

 

Μετα την 9 το τηλέφωνο πάει για πούλημα κυρίως λογω του ήχου. Κάθε μέρα ταλαιπωρούμαι με τη ρυθμιση του ήχου! Κρίμα που αντί να πηγαίνει μπροστά το android πάει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Mini ---> miui

Ναι αναβαθμισα σε 9

Και μια ερώτηση ακόμα. Συνδέω την συσκευή σε υπολογιστή για να περάσω κάποια αρχεία αλλά δεν την βλέπει.

Είναι κάποια ρύθμιση;

το τριτο κουμπάκι δεξια σου εμφανιζει τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες εκτός κ αν έχεις αλλάξει την προβολή σε τυπου πίξελ που στο κέντο εχει ενα πλακέ κουμπι αντι για το στρογγυλο. Εκεί το τραβάς μια προς τα πανω και σου εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές. Πάνω απο την οποια εφαρμογή έχει το εικονιδιό της και αν το κρατήσεις πατημένο σου εμφανίζει αν μπορει να κανει διαχωρισμό η οχι.

 

Για τη μεταφορά αρχειων απο υπολογιστή, πρεπει να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων, και να αλλάξεις την επιλογη σε μεταφορά αρχείων αν δεν κανω λάθος. Αυτό θα πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που θες να μεταφέρεις αρχεία

 

 

παρόλο που αρχικα η google ειχε πει οτι θα patchαρει τον τραγικό τροπο που δουλευει αλλαγη εντασης ήχου δεν το έχει κάνει 4 μήνες τωρα. Εκτός του οτι το πλαινο κουμπι αλλάζει τον media ήχο :blink:, για να αλλάξεις τον ηχο κλήσης πρεπει να τον ακουσεις! τι κι αν κοιμάται ο κοσμος γυρω σου, να ξυπνησουν να ακούσουν το hit του καλοκαιριού.. Το split screen απο ενα κουμπι που ήθελε τωρα θέλει 3! Το κουμπί ρυθμίσεων δεν ειναι πλέον στην μπάρα την μικρη αλλα πρεπει να την τραβηξεις τέρμα κάτω...:blink: Οταν κάτι δουλευει...χαλάσε το!

 

Μετα την 9 το τηλέφωνο πάει για πούλημα κυρίως λογω του ήχου. Κάθε μέρα ταλαιπωρούμαι με τη ρυθμιση του ήχου! Κρίμα που αντί να πηγαίνει μπροστά το android πάει πίσω.

 

Και να φανταστείς είναι πολύς κόσμος που του αρέσει αυτή η αλλαγή καθώς λένε την ενταση του ηχου κλήσης δεν τον αλλάζουν ποτέ ενώ των πολυμέσων συνέχεια. Πραγματικά με έχει εκνευρίσει και μένα αφάνταστα το συγκεκριμένο θέμα

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

παρόλο που αρχικα η google ειχε πει οτι θα patchαρει τον τραγικό τροπο που δουλευει αλλαγη εντασης ήχου δεν το έχει κάνει 4 μήνες τωρα. Εκτός του οτι το πλαινο κουμπι αλλάζει τον media ήχο :blink:, για να αλλάξεις τον ηχο κλήσης πρεπει να τον ακουσεις! τι κι αν κοιμάται ο κοσμος γυρω σου, να ξυπνησουν να ακούσουν το hit του καλοκαιριού.. Το split screen απο ενα κουμπι που ήθελε τωρα θέλει 3! Το κουμπί ρυθμίσεων δεν ειναι πλέον στην μπάρα την μικρη αλλα πρεπει να την τραβηξεις τέρμα κάτω...:blink: Οταν κάτι δουλευει...χαλάσε το!

 

Μετα την 9 το τηλέφωνο πάει για πούλημα κυρίως λογω του ήχου. Κάθε μέρα ταλαιπωρούμαι με τη ρυθμιση του ήχου! Κρίμα που αντί να πηγαίνει μπροστά το android πάει πίσω.

Πες τα χαραλαμπε!το θεμα ειναι οτι ακολουθει την ιδια μλκια και το miui!
Link to comment
Share on other sites

το τριτο κουμπάκι δεξια σου εμφανιζει τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες εκτός κ αν έχεις αλλάξει την προβολή σε τυπου πίξελ που στο κέντο εχει ενα πλακέ κουμπι αντι για το στρογγυλο. Εκεί το τραβάς μια προς τα πανω και σου εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές. Πάνω απο την οποια εφαρμογή έχει το εικονιδιό της και αν το κρατήσεις πατημένο σου εμφανίζει αν μπορει να κανει διαχωρισμό η οχι.

 

Για τη μεταφορά αρχειων απο υπολογιστή, πρεπει να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων, και να αλλάξεις την επιλογη σε μεταφορά αρχείων αν δεν κανω λάθος. Αυτό θα πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που θες να μεταφέρεις αρχεία

 

Σε Ευχαριστώ

 

Για την μεταφορά αρχείων τελικά έφταιγε το καλώδιο. Χρησιμοποίησα άλλο και συνδέθηκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

το τριτο κουμπάκι δεξια σου εμφανιζει τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες εκτός κ αν έχεις αλλάξει την προβολή σε τυπου πίξελ που στο κέντο εχει ενα πλακέ κουμπι αντι για το στρογγυλο. Εκεί το τραβάς μια προς τα πανω και σου εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές. Πάνω απο την οποια εφαρμογή έχει το εικονιδιό της και αν το κρατήσεις πατημένο σου εμφανίζει αν μπορει να κανει διαχωρισμό η οχι.

 

Για τη μεταφορά αρχειων απο υπολογιστή, πρεπει να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων, και να αλλάξεις την επιλογη σε μεταφορά αρχείων αν δεν κανω λάθος. Αυτό θα πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που θες να μεταφέρεις αρχεία

 

 

 

 

Και να φανταστείς είναι πολύς κόσμος που του αρέσει αυτή η αλλαγή καθώς λένε την ενταση του ηχου κλήσης δεν τον αλλάζουν ποτέ ενώ των πολυμέσων συνέχεια. Πραγματικά με έχει εκνευρίσει και μένα αφάνταστα το συγκεκριμένο θέμα

 

ειναι τελειως χαζο. δεν με πειράζει να αλλάζει τα media απο το κουμπι αλλα μπορουν να κοψουν τον ηχο οταν το αλλαζεις στο ring? Δεν ηταν ετσι και απορώ ποια διάνοια το άλλαξε! Θέλω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα χασω κλήση το πρωι αν κοιμάμαι και πρεπει (αν το θυμηθω τελευταια στιγμη πριν κοιμηθω) να σηκωθω απο το κρεββατι να παω στο σαλονι κατω απο ενα μαξιλαρι να αλλαξω τον ήχο!! Δεν εχω δοκιμάσει να κουμπωσω τα ακουστικα αλλα νομιζω παλι απο το ηχειο θα χτυπησει. Μιλάμε για epic fail.

Link to comment
Share on other sites

ειναι τελειως χαζο. δεν με πειράζει να αλλάζει τα media απο το κουμπι αλλα μπορουν να κοψουν τον ηχο οταν το αλλαζεις στο ring? Δεν ηταν ετσι και απορώ ποια διάνοια το άλλαξε! Θέλω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα χασω κλήση το πρωι αν κοιμάμαι και πρεπει (αν το θυμηθω τελευταια στιγμη πριν κοιμηθω) να σηκωθω απο το κρεββατι να παω στο σαλονι κατω απο ενα μαξιλαρι να αλλαξω τον ήχο!! Δεν εχω δοκιμάσει να κουμπωσω τα ακουστικα αλλα νομιζω παλι απο το ηχειο θα χτυπησει. Μιλάμε για epic fail.

 

χτυπάει κανονικά απο το ηχείο με τα ακουστικά πάνω οταν αλλάζεις την ένταση, το δοκίμασα μόλις.

Υπάρχουν εφαρμογές που σε αφήνουν να φτιάξεις προφίλ για τους ήχους κλπ(εποχες nokia/SE)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε καλά. Συνδέω το handsfree και δεν κουδουνίζει το τηλ. Ούτε ακούγεται κλήση στο ακουστικό αν ακούω ραδιόφωνο πχ. Βγάζω το χαντςφρη και καμπάνα χτυπάει. Ομως δε γίνεται έτσι δουλειά. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε καλά. Συνδέω το handsfree και δεν κουδουνίζει το τηλ. Ούτε ακούγεται κλήση στο ακουστικό αν ακούω ραδιόφωνο πχ. Βγάζω το χαντςφρη και καμπάνα χτυπάει. Ομως δε γίνεται έτσι δουλειά. Τι να κάνω;

οτι και εμεις... ψαξε στο νετ μηπως βρεις καμια λυση η αλλιως περιμενε την google να φτιαξει αυτο και να χαλασει κατι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...