Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θυμάμαι πριν καιρό κάποιος είχε ποστάρει μια εφαρμογή που άλλαζε τη συμπεριφορά του volume button και δούλευε με το να αλλάζει την ενταση του ηχου κλήσης, αν το δει το καλό παλικάρι ας κάνει εναν κοπο να το ποστάρει πάλι γιατι σπάω το κεφάλι μου απο χτες και δεν μπορώ να το βρω ούτε στο Play Store!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θυμάμαι πριν καιρό κάποιος είχε ποστάρει μια εφαρμογή που άλλαζε τη συμπεριφορά του volume button και δούλευε με το να αλλάζει την ενταση του ηχου κλήσης, αν το δει το καλό παλικάρι ας κάνει εναν κοπο να το ποστάρει πάλι γιατι σπάω το κεφάλι μου απο χτες και δεν μπορώ να το βρω ούτε στο Play Store!
volume pie λέγεται! εγώ την είχα αναφέρει αλλά την έβγαλα γιατί έκανε κάτι περίεργα. τώρα δεν ξέρω εάν δουλεύει πλέον σωστά!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

volume pie λέγεται! εγώ την είχα αναφέρει αλλά την έβγαλα γιατί έκανε κάτι περίεργα. τώρα δεν ξέρω εάν δουλεύει πλέον σωστά!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχω βαρεθεί πλέον να θέλω να αλλάξω την ενταση οταν μπαίνω σπίτι η είμαι να βγω και να πρέπει να ακουν ΟΛΟΙ τον ηχο κλήσης μου καθε φορα, και να πρέπει να κλείνω το ηχειο με το δαχτυλο για να μην ακουστεί.

Απορώ με πια λογική το εχουν σκεφτεί αυτο. Οτι τι δηλαδη την ενταση την αφηνεις σε ενα σημειο και τελος;

 

ειχα βρει και μια εφαρμογη που σε αφηνε να φτιαξεις προφιλ οπως στα παλιά κινητά αλλά και αυτή δεν έπαιζε σωστά!

 

λοιπόν δοκιμάζω τούτη και ενημερώνω

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bhanu.volumecontrollikeandroidp&rdid=com.bhanu.volumecontrollikeandroidp

 

Μέχρι στιγμης ΜΑΜΑΕΙ!

Edited by mivechris

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Όντως τερας η μπαταρια.

Η ρυθμιση των ηχων ειναι γριφος που ακομα δεν εχω καταφερει να λυσω.

Η ρυθμιση του φοντου στην οθονη κλειδωματος εγινε χωρις να το καταλαβω και δεν μπορω να την αλλαξω.

Τελος, θα ηθελα να αλλαξω τη θεση των τριων εικονικων πληκτρων (να φερω δεξια το back) αλλα δεν ξερω πως. Ας βοηθησει οποιος γνωριζει.4f0892a843f983c8a28e5db5004a3e79.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι τηκεφωνο εχεις γιατι η φωτο που εχεις ανεβασει καμμια σχεση με το δικο μου, γιατι ψαχνω να βρω να φαινεται το ποσοστο μπαταριας στη μπαρα πανω αλλα δεν εχει αυτη τη σκανδαλη. Ασε που εσενα τα γραφει αλλα νταλα. Εχεις αλλο λοντσερ;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι τηκεφωνο εχεις γιατι η φωτο που εχεις ανεβασει καμμια σχεση με το δικο μου, γιατι ψαχνω να βρω να φαινεται το ποσοστο μπαταριας στη μπαρα πανω αλλα δεν εχει αυτη τη σκανδαλη. Ασε που εσενα τα γραφει αλλα νταλα. Εχεις αλλο λοντσερ;
έκανες αναβάθμιση σε pie? μετά από τότε που το πήρες;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω βαρεθεί πλέον να θέλω να αλλάξω την ενταση οταν μπαίνω σπίτι η είμαι να βγω και να πρέπει να ακουν ΟΛΟΙ τον ηχο κλήσης μου καθε φορα, και να πρέπει να κλείνω το ηχειο με το δαχτυλο για να μην ακουστεί.

Απορώ με πια λογική το εχουν σκεφτεί αυτο. Οτι τι δηλαδη την ενταση την αφηνεις σε ενα σημειο και τελος;

 

ειχα βρει και μια εφαρμογη που σε αφηνε να φτιαξεις προφιλ οπως στα παλιά κινητά αλλά και αυτή δεν έπαιζε σωστά!

 

λοιπόν δοκιμάζω τούτη και ενημερώνω

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bhanu.volumecontrollikeandroidp&rdid=com.bhanu.volumecontrollikeandroidp

 

Μέχρι στιγμης ΜΑΜΑΕΙ!

την αγόρασα και την δοκιμάζω. πατώντας τα πλήκτρα volume up/down πάλι μου δείχνει το slider της μουσικής όχι τον ήχο που θα χτυπάει για εισερχόμενες. την 2η φορά βγάζει το slider με τον ήχο κλήσης. έτσι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι τηκεφωνο εχεις γιατι η φωτο που εχεις ανεβασει καμμια σχεση με το δικο μου, γιατι ψαχνω να βρω να φαινεται το ποσοστο μπαταριας στη μπαρα πανω αλλα δεν εχει αυτη τη σκανδαλη. Ασε που εσενα τα γραφει αλλα νταλα. Εχεις αλλο λοντσερ;
Κάποια στιγμή σε update (νομίζω αυτό του Ιανουαρίου) μπήκε η επιλογή για ποσοστό. Μέχρι τότε γινόταν με πλάγιους τρόπους....

Γιατί όμως λες ότι δείχνει του παιδιού άλλα αντι άλλων?

8% λέει στο μενού ....8% λέει και στην κουρτίνα .

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έκανες αναβάθμιση σε pie? μετά από τότε που το πήρες;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την αγόρασα και την δοκιμάζω. πατώντας τα πλήκτρα volume up/down πάλι μου δείχνει το slider της μουσικής όχι τον ήχο που θα χτυπάει για εισερχόμενες. την 2η φορά βγάζει το slider με τον ήχο κλήσης. έτσι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχει επιλογές και αν πατήσεις το <> που έχει πάνω απο την εντααση σε αφηνει να αλλαξεις ΟΛΕΣ τις εντάσεις ανεξαιρέτως.

Επισης έχει ρυθμιση τα κουμπιά να αυξάνουν την ενταση του ηχου κλησης ΑΛΛΑ κλειδώνει σε αυτή την επιλογή και πρέπει να το αλλάζεις χειροκίνητα αν θες για τα media.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

έχει επιλογές και αν πατήσεις το <> που έχει πάνω απο την εντααση σε αφηνει να αλλαξεις ΟΛΕΣ τις εντάσεις ανεξαιρέτως.

Επισης έχει ρυθμιση τα κουμπιά να αυξάνουν την ενταση του ηχου κλησης ΑΛΛΑ κλειδώνει σε αυτή την επιλογή και πρέπει να το αλλάζεις χειροκίνητα αν θες για τα media.

το μονο που δεν εχει δυστυχως ενω ειναι πολυ καλη ειναι οτι με κλειδωμενη την οθονη το μαμα αλλα και η εφαρμογη που ανεφερα παραπανω οταν ΑΝΑΨΕΙΣ την οθονη με το κουμπι on/off μετα και με κλειδωμενο κινητο πατωντας τα vol+- αλλαζεις την ενταση!τωρα δεν το βλεπω γμτ!
Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν εχει δυστυχως ενω ειναι πολυ καλη ειναι οτι με κλειδωμενη την οθονη το μαμα αλλα και η εφαρμογη που ανεφερα παραπανω οταν ΑΝΑΨΕΙΣ την οθονη με το κουμπι on/off μετα και με κλειδωμενο κινητο πατωντας τα vol+- αλλαζεις την ενταση!τωρα δεν το βλεπω γμτ!

 

δεν ξερω αν το καταλαβαίνω εγώ σωστά, αλλά με κλειδωμένη οθόνη ΟΝΤΩΣ δεν λειτουργεί.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το καταλαβαίνω εγώ σωστά, αλλά με κλειδωμένη οθόνη ΟΝΤΩΣ δεν λειτουργεί.
εννοείται ΑΦΟΥ πρώτα την ανάψεις την οθόνη με το power button έτσι ;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ΑΦΟΥ πρώτα την ανάψεις την οθόνη με το power button έτσι ;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν αναψεις την οθονη το παραθυρακι της εντασης ΔΕΝ φαινεται ΑΛΛΑ η ενταση αλλαζει κανονικα (αν το ξεκλειδώσεις θα δεις οτι η μπαρα έχει μετακινηθεί! )

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

αν αναψεις την οθονη το παραθυρακι της εντασης ΔΕΝ φαινεται ΑΛΛΑ η ενταση αλλαζει κανονικα (αν το ξεκλειδώσεις θα δεις οτι η μπαρα έχει μετακινηθεί! )
ναι όντως απλά δεν φαίνεται το slider! ίσως είναι bug της εφαρμογής του έστειλα μήνυμα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκίμασε και αυτή που έλεγα εγώ volumepie λέγεται την αγόρασα και αυτήν. δώσε τις άδειες και δες! φαίνεται την διόρθωσαν. αυτήν έβαλα τώρα. απεγκατεστησα την άλλη

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως απλά δεν φαίνεται το slider! ίσως είναι bug της εφαρμογής του έστειλα μήνυμα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκίμασε και αυτή που έλεγα εγώ volumepie λέγεται την αγόρασα και αυτήν. δώσε τις άδειες και δες! φαίνεται την διόρθωσαν. αυτήν έβαλα τώρα. απεγκατεστησα την άλλη

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ναι τελικά ειναι καλύτερη αυτή που λες, τουλάχιστον τα έχει όλα μαζεμένα σε ένα σημείο και πιο εύκολη πρόσβαση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ναι τελικά ειναι καλύτερη αυτή που λες, τουλάχιστον τα έχει όλα μαζεμένα σε ένα σημείο και πιο εύκολη πρόσβαση!

 

επίσης το κείμενο απο πάνω που σε ενημερώνει οτι τρέχει η εφαρμογή πως φεύγει;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή σε update (νομίζω αυτό του Ιανουαρίου) μπήκε η επιλογή για ποσοστό. Μέχρι τότε γινόταν με πλάγιους τρόπους....

Γιατί όμως λες ότι δείχνει του παιδιού άλλα αντι άλλων?

8% λέει στο μενού ....8% λέει και στην κουρτίνα .

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χτες το πηρα οχι αναβαθμιση σε pie δεν ηρθε ακομα το κινητο ειναι gr. Infoquest. Αλλα νταλα γιατι εκει που γραφει εμενα προσαρμοσμενη φωτεινοτητα, αυτου γραφει προσαρμοσμενη μπαταρια, επισης η σειρα των στοιχειων ειναι αλλη ωρες οθονης κλπ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι τελικά ειναι καλύτερη αυτή που λες, τουλάχιστον τα έχει όλα μαζεμένα σε ένα σημείο και πιο εύκολη πρόσβαση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επίσης το κείμενο απο πάνω που σε ενημερώνει οτι τρέχει η εφαρμογή πως φεύγει;

πηγαινε στις αδειες τις εφαρμογης εκει που λεει για τις ειδοποιησεις και ξετσεκαρε την 2η επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πηρα οχι αναβαθμιση σε pie δεν ηρθε ακομα το κινητο ειναι gr. Infoquest. Αλλα νταλα γιατι εκει που γραφει εμενα προσαρμοσμενη φωτεινοτητα, αυτου γραφει προσαρμοσμενη μπαταρια, επισης η σειρα των στοιχειων ειναι αλλη ωρες οθονης κλπ.

 

εμ λογικό τότε, σε 8.1 δεν τις βλέπεις τις πληροφορίες αυτες

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πηγαινε στις αδειες τις εφαρμογης εκει που λεει για τις ειδοποιησεις και ξετσεκαρε την 2η επιλογη

 

Το dev preview το έχεις δοκιμάσει;

ναι μεν αλλάζει την εμφάνιση αλλα νομιζω σα να καθυστερει το κινητο!

 

επίσης στην οθονη κλειδώματος παλι εμφανίζεται η εργοστασιακη μπαρα για τον ηχο!

Edited by mivechris

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γμτ στην οθόνη κλειδώματος δεν φαίνεται και αυτή η εφαρμογή πάλι

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι πραγμα και αυτο με τους κ@λοπεριορισμους της google !σε καθε νεα εκδοση βαζει νεα εμποδια!ωραιο "ανοιχτο " λογισμικο!σαν τα iphone γινανε!ελεος

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε γμτ στην οθόνη κλειδώματος δεν φαίνεται και αυτή η εφαρμογή πάλι

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι πραγμα και αυτο με τους κ@λοπεριορισμους της google !σε καθε νεα εκδοση βαζει νεα εμποδια!ωραιο "ανοιχτο " λογισμικο!σαν τα iphone γινανε!ελεος

 

η πληρωμένη έκδοση τι παραπάνω προσφέρει; δεν εχω κοιτάξει!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

η πληρωμένη έκδοση τι παραπάνω προσφέρει; δεν εχω κοιτάξει!
δεν ξέρω ακριβώς γιατί κατευθείαν την αγόρασα 59 λεπτά κάνει μόνο

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι σας βάζω σε μπελάδες... Αλλά η τέλεια λύση είναι και πάλι το gravity box.

Φυσικά απαιτεί ρουτ και custom recovery ώστε να περαστεί πρώτα το xposed.87bb2eb47366d3efb7c5761014af32fa.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου απάντησε ο δημιουργός της volumepie ότι μετά την 8 δεν λειτουργεί στην οθόνη κλειδώματος. οπότε και η άλλη μάλλον το ίδιο γιαυτό δεν δουλεύει. πάντως θα την κρατήσω για να αυξομειώνω την ένταση τουλάχιστον αθόρυβα!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι σας βάζω σε μπελάδες... Αλλά η τέλεια λύση είναι και πάλι το gravity box.

Φυσικά απαιτεί ρουτ και custom recovery ώστε να περαστεί πρώτα το xposed.[

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει ξεκλείδωμα bootloader κλπ για 9αρα;

θέλω να περάσω Gcam και μόνο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεκλείδωμα bootloader κλπ για 9αρα;

 

θέλω να περάσω Gcam και μόνο.

Τα πάντα υπάρχουν.

Googlαρε το γιατί και εγώ δεν θυμάμαι ποιού site τις οδηγίες ακολούθησα...

Μετά δεν έχεις ota update να ξερεις.

 

Edit: το βρηκα

https://www.thecustomdroid.com/install-twrp-recovery-root-xiaomi-mi-a2-a2-lite/

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει λειτουργια φορητου σημειου προσβασης; δε το βλεπω στη κουρτινα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...