Jump to content

O νέος DJ 95,2


Cyberbob
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει ο ΝΕΟΣ DJ 95,2 ?  

56 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει ο ΝΕΟΣ DJ 95,2 ?

    • Όχι ! Προτιμούσα τον παλιό Radio DeeJay !
      26
    • Ναί ! Καλύτερος απο το Radio DeeJay !
      16
    • Ναί...καλός είναι !
      14


Recommended Posts

Παιδιά σταματήστε να λέτε βλακίες Η Εύα κάθε άλλο παρά άσχετη είναι.Ξέρει πολλά γύρω απο τη μουσική και φαίνεται αυτό(και από τις επιλογές της).Δικαίωμα του καθενός είναι να συμπαθεί όποιον θέλει αλλά όχι να λέμε ότι μας κατέβει.Και μας αν θεωρείται άβουλα όντα,εσείς τι δουλειά έχετε σ'αυτό το thread?Ήρθατε να πουλήσετε πνεύμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον ορο ψαγμενο που ακριβως τον αναφερω?

Το cosmos --take me with you ειναι αρκετα ψαγμενο για εσενα?

Αν ναι τοτε γιατι αλλαξες τον αγαπημενο σου σταθμο που ηταν o Jeronimo Groovy? To rune --calabria ειχε ακριβως την ιδια ιστορια με το cosmos.

Και αυτο ψαγμενο?Δεν πουλαω πνευμα,προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις οτι υπαρχουν σταθμοι με χαρακτηρα.Αν νομιζεις οτι περιοριζομαι στην dance μουσικη τοτε να σου πω οτι ακουω και RADIO GOLD Μαστορακη καθε απογευμα.

Οταν μιλαμε για παραγωγο εννοουμε καποιον ο οποιος σε ενημερωνει σε προβληματιζει και οχι απλα μιλαει για να καλυψει τα διαφορα κενα.

Την ακατανομαστη την ακουσα την πρωτη πρωτη φορα της στο ραδιοφωνο και μαλλον επειδη ηταν καλο pussy την κρατησανε γιατι ειχε σπασει καθε ρεκορ κοτσανας.

Τελος δεν πουλαω πνευμα ουτε θεωρω οτι καποιος ειναι υποδιαιστερος νοητικα.

Απλως προσπαθω να ¨ξεκλειδωσω¨ τα αυτια σου με επιχειρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Τον ορο ψαγμενο που ακριβως τον αναφερω?

Το cosmos --take me with you ειναι αρκετα ψαγμενο για εσενα?

Αν ναι τοτε γιατι αλλαξες τον αγαπημενο σου σταθμο που ηταν o Jeronimo Groovy? To rune --calabria ειχε ακριβως την ιδια ιστορια με το cosmos.

Και αυτο ψαγμενο?Δεν πουλαω πνευμα,προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις οτι υπαρχουν σταθμοι με χαρακτηρα.Αν νομιζεις οτι περιοριζομαι στην dance μουσικη τοτε να σου πω οτι ακουω και RADIO GOLD Μαστορακη καθε απογευμα.

Οταν μιλαμε για παραγωγο εννοουμε καποιον ο οποιος σε ενημερωνει σε προβληματιζει και οχι απλα μιλαει για να καλυψει τα διαφορα κενα.

Την ακατανομαστη την ακουσα την πρωτη πρωτη φορα της στο ραδιοφωνο και μαλλον επειδη ηταν καλο pussy την κρατησανε γιατι ειχε σπασει καθε ρεκορ κοτσανας.

Τελος δεν πουλαω πνευμα ουτε θεωρω οτι καποιος ειναι υποδιαιστερος νοητικα.

Απλως προσπαθω να ¨ξεκλειδωσω¨ τα αυτια σου με επιχειρηματα.

 

 

Και έλεγα και εγώ... Δε θα ακουστεί αντίλογος εδω μέσα?

 

Λοιπόν. έχοντας δουλέψει και σε ραδιόφωνο για χρόνια και έχοντας επιτελέσει και dj σε δουλειές, πάρτυ κτλ , περισσότερο δε θα μπορούσα να συμφωνήσω με αυτό και το προηγούμενο μήνυμα...

 

Πάντως για να μη ξεφύγω απο το θέμα να πώ ότι εδώ και 2-3 μέρες που διάβασα το θέμα και ακούω λίγο το Ντιτζέι, μου φάνηκε αισθητά καλύτερος... Αν και πάλι, μακράν καλύτερος είναι ο Κις και μετά ο Νιτρο... Οπως και να το κάνουμε, έχουν καλύτερη συνοχή...

 

Αυτά. Οσον αφορά την Ευα, εντάξει δε λέω, κουκλίτσα σκέτη αλλά πόσο χαίρομαι που δε τη θεωρώ μόνο εγώ εκνευριστική για το ραδιόφωνο... ;)

:X
Link to comment
Share on other sites

Απλά φίλε mplip^ ο dj έχει πολύ περιορισμένο playlist ενώ ο kiss και ο nitro όχι... Οι 2 τελευταίοι παίζουν καλύτεροι μουσική αλλά ο dj πιστεύω πως για κάποιο λόγο είναι πιο ευχάριστω να τον ακούς και έχει και πιο καλούς παραγωγούς...

 

alexandros6600 ψαχμένη μουσική που είπα εννοούσα ότι ψάχνεσαι... Για εμένα στο ραδιόφωνο εκτός από τη μουσική έχει σημασία και η εκπομπή που κάνει ο κάθε παραγωγός, βλέπε zoo radio θεσσαλονίκη ο οποίος σταθμός μαμάει κάθε μέρα και περισσότερο και το playlist του είναι περιορισμένο πολύ... Δεν βγάνουν τυχαία οι ακροαματικότητες... Δεν είναι βλάκες οι πολλοί και έξυπνοι οι λίγοι ακροατές και το αντίθετο φυσικά, απλά το ένα πιάνει πιο πολύ και το άλλο πιο λίγο... Όλα καλά είναι αρκεί να τα παρουσιάσεις σωστά και να περάσουν στον κόσμο. Ο dj μια ζωή έκανε τα ίδια και τώρα έκανε μια αλλαγή και πιστεύω πως ήθελε και ακόμα μεγαλύτερη και επίσης αν διορθώσει τη μουσική του με περισσότερα flashback και λίγο πιο fresh music θα σκίσει...

 

Αυτά....kissesssss.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικα η Ευα σε ποιό σταθμό είπε σήμερα ότι θα την ακούμε??

 

Στον Best από την Δευτέρα... Δεν θυμάμαι τι ώρα είπε... :O

 

Επί του θέματος δεν ακούω και πού συχνά ράδιο αλλά ο Radio DeeJay μου ήταν ευχάριστος στο αυτί μου όπως και ο Best... Τον καινούργιο σταθμό δεν τον έχω ακούσει καθόλου :O

Link to comment
Share on other sites

Συμπεράσματα από τις λίγες ώρες που άκουσα

 

+

Καλύτερη μουσική. 5 ώρες συνεχόμενα και δε βαρέθηκα ούτε μια στιγμή.

Λιγότερες διαφημίσεις

 

-

Πολλά επαναλαμβανόμενα σποτάκια "ακούστε τη διαφορά" κτλ

Άκρως σπαστικές οι ερωτήσεις που έχουν κάνει στον κόσμο στο δρόμο. Μπαμ κάνουν οτι είναι ψεύτικες

Η έλλειψη παραγωγών. Λες και ακούμε ξερές playlists

 

Γενικά δε μπορώ να πω οτι τρελάθηκα. Ακούγεται ευχάριστα πάντως

 

Ο Μιχάλης καλός, αλλά πιο μαζεμένος από την βραδινή εκπομπή. Δε βρίζει (κάτι f*ck που πέταγε) και δε λέει τόσες βλακείες. Η γκομενίτσα που έχει μαζί, καλή φωνή έχει, αλλά δεν.. Όλο "ααα" και "εεε" είναι. Τελείος άπειρη. Μέτρια σαν εκπομπή, πολύ καλύτερος ήταν ο Παπανώτας

Link to comment
Share on other sites

Ήταν που ήταν ο αγαπημένος μου σταθμος ο Best...τωρα με την Εύα έγινε must...Χαίρομαι πολυ που πήγε εκει η Εύα..
Link to comment
Share on other sites

Ήταν που ήταν ο αγαπημένος μου σταθμος ο Best...τωρα με την Εύα έγινε must...Χαίρομαι πολυ που πήγε εκει η Εύα..

 

 

Εγώ πάλι ξενερώνω που στον αγαπημένο μου σταθμό πάει αυτό το παλιόγατο που όλο "Επιτέλους...3 μέρες μείνανε μέχρι το επόμενο γουηκεντ...μιάου..."

 

αχ θέε μου...γιατί ? :wacko:

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα συμφωνω οτι ο νεος Rdj "χαλασε" αλλα προσωρινα...βεβαια η πρωϊνη εκπομπη ειναι καλυτερη απο πριν.Ομως οι υπολυπες δεν ειναι οπως παλια,ειναι πολυ "ξερες" οι τωρινες και δεν υπαρχει αυτη η παρεϊστικη συμπεριφορα που υπηρχε πριν απο τους εκφωνητες-djs...

Τελος παντων εγω συνεχιζω να ακουω τον rdj εστω κι αν καποιες εκπομπες του δεν μου πολυαρεσουν...συνεχειζει να ειναι διαφορετικος απ'τους αλλους ραδιοφωνικους σταθμους.

Δεν Ακουω μονο Rdj ακουω και αλλους τρεις ραδιοφωνικους σταθμους οι οποιοι παιζουν κι αυτοι αποκλειστηκα ξενη μουσικη....και πιστεψτε με ο νεος Rdj συνεχειζει να ξεχωριζει.

DO NOT....Worry(asxeto)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο χάλια τελικά... Ίσως παραήμουν υπερβολικός στην αρχή...

Όντως το πρωινό είναι πολύ καλό αν και σχετικά μαζεμένος ο 267 (πάντως το ΠΕΟΣ DJ που του έστειλα το διάβασε και το σχολίασε κιόλας :lol:)

 

Αλλα η μουσική... ακούω συνέχεια τα ίδια.. εχει κολλήσει στα παλιά !

1-2 άτομα που είχαν να ακούσουν απο την εποχή του Radio DeeJay μου λένε οτι παίζει τα ίδια που έπαιζε και τότε. Και όντως !

 

Στο Nitro έχω ακούσει πολλά τραγούδια που μ'αρέσαν και ο νέος dj αδιαφορεί...

 

Εντωμεταξύ άλλαξε μαζί με το dj και ο kiss που απο Kiss Fm - The music leader κλπ. έγινε Kiss 929 - Οι επιτυχίες του σήμερα,τα αγαπημένα του χθές...

 

Α! Και κατι που θυμήθηκα: Σε ένα σποτ του dj λέει "Η καλύτερη ξένη μουσική στην πόλη" -- Αυτό δεν ήταν του Nitro ??

 

Και το άλλο το φοβερό.. Μόλις έβαλε ο DJ τον διαγωνισμό με τα 95,2 € έκανε το ίδιο και ο kiss με 92,9 € . . .

 

Ποιός αντιγράφει ποιόν ?

 

*** Επιτέλους η Ευα ξανα στο ραδιόφωνο !! ***

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

ο kiss εχει αλλαξει το slogan του απο τον Φεβρουαριο, και επειδη μαλλον δεν προσεχεις, αρχισε πρωτος να δινει μετρητα, μαλλον εσυ το ακουσες αργοτερα! :cry:
OteNet 2048, SE p900, Nokia 9500, UsRobotics 9108
Link to comment
Share on other sites

Μη ρωτας τι κανει το ραδιοφωνο για σενα ρωτα τι κανεις ΕΣΥ για το ραδιοφωνο.

Ολη η παραπανω συζητηση μπορει να τιτλοφορηθει και αλλιως...

Σας αρεσε πριν που ο Radio Deejay μας σερβιρε κατεψυγμενη μουσικη η τωρα που ειναι απο κονσερβα?

Αν εχετε δει ποτε-που εχετε δει- κονσολα ραδιοφωνικου σταθμου ολοι εκτως απο εναν δυο παιζουν και θα παιζουν μουσικη απο ''δισκετες''.Αρα το computerized υπηρχε και θα υπαρχει.

Ποσες φορες εχετε ακουσει απο πρωτοκλασσατους σταθμους κατι καινουριο μουσικα.Κατι εκτως των playlist.Μονο ολοι λουζεστε τις ******ες των πεντε μεγαλων δισκογρ@φικων ετ@ιριων.Πχ.:Ποσοι απο σας,σας αρεσε

το καινουριο της Tζενιfer Loπεζ οταν το ακουσατε πρωτη φορα?Κανενας.

Τωρα ομως που το λουζεστε καθε λεπτο δεν μπορειτε χωρις αυτο.

Ποσοι απο σας αναγνωριζετε κ επιβραβευετε εναν Disk Jokey σε καποιο μαγαζι οταν παιζει ενα αγνωστο μεν καλο δε κομματι?Κανενας.

Παρα μονο οταν γινει σουπα απο καποιον σταθμο του ιδιου ειδους με του Deejay αρχιζετε και το ζητατε.

Αρα η συμψηφιση ολων των προηγουμενων καταληγει στο εξης.

Εφοσον ειστε αβουλα οντα υπακουα μα κυριως χωρις κριτικη σκεψη τοτε μην παραπονιεστε!

ΚΑΙ συνεχιζω.

Οι περισσοτεροι γνωριζετε το COSMOS --TAKE ME WITH YOU.

Σας πληροφορω οτι πρωτα ακουστηκε απο τους περιφεριακους σταθμους της επαρχιας και μετα απο 4 μηνες απο τους μεγαλους της πρωτευουσας.Και αυτο διοτι το LABEL του δεν ανηκε στις 5 μεγαλες εταιριες.Μεχρι που το πηρε καποια επωνυμη ελληνικη με αρκετα ΜΜΕ και ακουστηκε στη Αθηνα κατα το χειμωνα.

Αρα ακουτε μονο οτι κινειται σε πεντε LABEL.Οτι κινειται στην underground σκηνη παει στα αζητητα.

Τελος αν στενοχωριεσαι αγαπητε για το μουσικο κενο

'ραδιοφωνικου' αερος που θα αφησει η εξαφανιση της Ευας,με τα συνεχομενα νιαουρισματα της στο ραδιοφωνο και της αερολογιες τυπου <<Αχ, ακομη πεντε(τεσσερις τρεις δυο) μερες για το σαββατοκυριακο που ερχεται>> τοτε εχεις καποια ιδιαιτερη παθηση.Εγω προσωπικα αλλαξα μια για παντα σταθμους που εμφανιζοταν η Ευα και καθε ασχετο κοριτσακι,μοντελο κλπ κλπ.

Πραγματικες μουσικες οασεις ειναι ο Βest κατα το βραδυ και οταν παιζουν συγκεκριμενοι DJ με κανονικες μιξεις και οχι start stops καθως και το DEEP NIGHT ELEMENTS στο Νιτρο με καινουριες κυκλοφοριες ατμοσφαιρικες μιξεις και θεματικες.Το τελευταιο δεν γνωριζω αν ισχυει ακομη γιατι νομιζω κανει και ο Νιτρο αλλαγες.

TRAIN YOUR F@CKIN EARS AND MINDS

 

Пέστα ρε boy,απ τις λίγες σωστές κουβέντες που άκουσα.

Ρε παιδιά ας μην είμαστε πρόβατα.Πρέπει δλδ να παιχτεί σ ενα ραδιοφωνικό σταθμό ενα κομμάτι για να γίνει επιτυχία και για να αρέσει? Άποψη εμείς δεν έχουμε για να καταλαβουμε τις μας αρέσει και τι όχι?

Κανείς δεν έχει πια αυτο το μαμημένο το feeling να πει οτι ναι αυτή η παραγωγή είναι αξιόλογη και θα τις δώσω σημασία και θα κανω λίγο στην μπάντα την σαβούρα.

Αν δε το παίξει ο Νιτρο ο Κις και ο κάθε Κις είναι χαλια δλδ?

Κια βγαίνουνε μετά και κυκλοφορούν και τις συλλογές τους με "καυτά-μη-χέσω-κομμάτια" όπως του Soho για παράδειγμα.

 

Τεσπα RDJ στην Χαλκιδική δε πιάνω αλλα ο MaxFM Χαλκιδικής παίζει που και που κάτι καλό :P

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει δλδ να παιχτεί σ ενα ραδιοφωνικό σταθμό ενα κομμάτι για να γίνει επιτυχία και για να αρέσει? Άποψη εμείς δεν έχουμε για να καταλαβουμε τις μας αρέσει και τι όχι?

Μα αν δεν παιχτεί στο ραδιόφωνο πώς θα το μάθει ο κόσμος; Θα πάει να αγοράσει το CD χύμα; Και δεν έχει όλος ο κόσμος την όρεξη να κατεβάζει χιλιάδες mp3 το μήνα για να ακούσει 2-3 που μπορεί να του αρέσουν και να γίνουν επιτυχία μερικούς μήνες μετά. Άλλωστε τι νόημα έχει να ακούσω εγώ τώρα ένα τραγούδι, να γίνει επιτυχία μετά ένα εξάμηνο, ως τότε να το έχω βαρεθεί, αλλά να είμαι αναγκασμένος να το ακούω σε όποιο μαγαζί πάω. Ας το απολαύσω έξη μήνες μετά μαζί με τους υπόλοιπους :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα πάει να αγοράσει σιντι αν δεν εχει όλος ο κόσμος την όρεξη να κατεβάζει χιλιάδες mp3 το μήνα για να ακούσει 2-3 που μπορεί να του αρέσουν και να γίνουν επιτυχία μερικούς μήνες μετά"

 

Το ιντερνετ τι το έχουμε? Υπάρχουν παρα πολλά online stores στα οποία μπορείς να ακούσεις ενα μικρό μερος του κομματιού ωστε να πάρεις μια γευση.

 

Εοίσης το ελεινό που σου πασάρει ο ραδιοφωνικός είναι " Πρώτη κυκλοφορία αποκλειστικά σε μας.Φρέσκο κομμάτι"

Τι είναι ψάρια ή κρέας και το διατυμπανίζεις?

Άσε που οι παραγωγοί δεν έχουν προσωπικότητα πολλές φορές.Τρανό παραδειγμα ο RadioOne της ρόδου.Τσεκάρετε μια στιγμή τα charts των παραγωγών.Ίδια κομμάτια έχουν όλοι σε διαφορετική σειρά ο καθένας.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα πάει να αγοράσει σιντι αν δεν εχει όλος ο κόσμος την όρεξη να κατεβάζει χιλιάδες mp3 το μήνα για να ακούσει 2-3 που μπορεί να του αρέσουν και να γίνουν επιτυχία μερικούς μήνες μετά"

 

Το ιντερνετ τι το έχουμε? Υπάρχουν παρα πολλά online stores στα οποία μπορείς να ακούσεις ενα μικρό μερος του κομματιού ωστε να πάρεις μια γευση.

 

Εοίσης το ελεινό που σου πασάρει ο ραδιοφωνικός είναι " Πρώτη κυκλοφορία αποκλειστικά σε μας.Φρέσκο κομμάτι"

Τι είναι ψάρια ή κρέας και το διατυμπανίζεις?

Άσε που οι παραγωγοί δεν έχουν προσωπικότητα πολλές φορές.Τρανό παραδειγμα ο RadioOne της ρόδου.Τσεκάρετε μια στιγμή τα charts των παραγωγών.Ίδια κομμάτια έχουν όλοι σε διαφορετική σειρά ο καθένας.

 

Το Internet το έχουμε λίγοι. Ακόμα λιγότεροι ξέρουμε να κατεβάζουμε κομμάτια. και ελάχιστοι ξέρουν πού να τα βρουν. Ο κόσμος διαμορφώνει τα ακούσματά του από το ραδιόφωνο - καλώς ή κακώς. Και επειδή τον πολύ κόσμο δεν τον νοιάζει αν το τραγούδι που ακούει είναι περσινό ή προπέρσινο, αλλά το γεγονός ότι απλά ακούγεται αυτήν την εποχή, δεν τον ενοχλεί η κατάσταση που περιγράφεις.

 

Όσο για το "Φρέσκο κομμάτι", είναι τόσο φρέσκο, όσο φρέσκες είναι οι ταινίες που φέρνει το Filmnet και οι άλλοι σταθμοί :lol:

 

Τέλος, οι παραγωγοί δεν έχουν προσωπικότητα διότι τα κομμάτια που επιτρέπεται να παίζουν (από τον ιδιοκτήτη) είναι συγκεκριμένα και συνήθως λίγα, και ακόμα πιο συνήθως (sic) τραγούδια στο top-10/20/50. Θέλουν οποιαδήποτε στιγμή κι αν κάνεις tune-in, να ακούς κάτι που να σε κάνει να μείνεις εκεί. Λογικό.

 

Τώρα, σε όσους δεν αρέσει αυτή η κατάσταση, υπάρχουν μερικά πράγματα που μπορούν να γίνουν:

1) Δεν ακούμε σταθμούς που δε μας αρέσουν - μετακομίζουμε επαρχία :w00t:

2) Μαθαίνουμε το webradio ;)

3) Πιάνουμε δουλειά σε σταθμό και τους φοράμε τα γυαλιά :w00t:

Link to comment
Share on other sites

1.)Είμαι ήδη επαρχία

2.)Ακούω webradio

3.)Ειμαι ήδη ραδιοφωνικός παραγωγός

 

Σιγουρα πάντως το ιντερνετ το γνωρίζουν τα 10,20 χιλιάδες ατομα μέλη αυτού του φόρουμ.

Ή μάλλον το ιντερνετ το ξέρει ολος ο κόσμος μονο τη στιγμή που θα χρειαστεί να κατεβάσει κανα τραγουδάκι.Για όλα τα άλλα βαριομάστε να ψάχνουμε!

 

Kαι ναι εχεις δίκιο οτι αυτη η κατάσταση δεν ενοχλεί παρα μόνο ένα μικρο ποσοστό,και φυσικα ενοχλεί κι εμένα γι αυτό κι έχω κόψει το ραδιοφωνο (εκτός απο κοσμοράδιο για τα ελληνικά).

 

Και κάτι άλλο που μου ήρθε μόλις τώρα.Οταν ακούτε τον αγαπημένο σας σταθμό και λεέι πχ " То νεο single της J.LO σε αποκλειστικότητα" και σας κοπανάει απο πάνω jingles,κόρνες,φωνές τι κάνετε? Απολαμβάνεται το τραγούδι μ αυτή την πανέξυπνη κίνηση? Ή σας τη σπάει και αλλάζεται σταθμό?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά ακούω ελληνική μουσική και λίγα από τα ξένα που γίνονται επιτυχίες. Δεν μου άρεσε σχεδόν κανένας ξένος σταθμός μέχρι που άκουσα την προηγούμενη εβδομάδα στο καράβι του σχοινιά 95,2 επειδή τα παιδιά έκαναν εκπομπή από εκεί. Μπορώ να πω ότι ήταν αυτό που έψαχνα. Ένας σταθμός που να παίζει με τις ξένες επιτυχίες. Το πρότεινα σε φίλους που ακούνε ξένη μουσική και ως τώρα άκουγαν 88,3 και άρεσε και σε εκείνους. Προφανώς όμως βαριέστε τα εμπορικά κομμάτια και εδώ συμφωνώ μαζί σας για τον λόγο που κ εγώ βαριέμαι τα ελλήνικά εμπορικά κομμάτια όταν τα παίζουν καθε 20 λεπτά και δεν είμαι ευχαριστημένος από κανέναν ελληνικό σταθμό, αλλά με συγκεκριμένους παραγωγούς όπως πχ 10-1 καθε Παρασκευή και Σάββατο στον Ρυθμό που παίζει μιξαρισμένα (και αυτό είναι το ωραίο) παλιά και νέα κομμάτια. Όσο για τα αποκλειστικά νομίζω ότι δεν πρέπει να παραπονιόμαστε γιατί έχουμε την ευκαιρία να ακούμε καινούρια κομμάτια πριν κυκλοφορήσουν. Και γι' αυτόν τον λόγο δεχόμαστε και την διαφήμηση τους όμως.
Link to comment
Share on other sites

Διακοπες part1 τελος.

Επιστρεφοντας λοιπον με τα καταμαυρα απο τον ηλιο χερια μου θα γραψω παλι με το ασπρουλιαρικο πληκτρολογιο την δευτερη ραψωδια κατηγορω για οσους πνιγονται μεσα στη σουπα της εμπορικοτητας.

Καπου διαβασα οτι καποιος ακουει best επειδη κανει παραγωγη η ΕΥΑ.Μπραβο αγαπητε.Οταν κανει και εκπομπη μαγειρικης διπλα στην Βεφα να το παρακολουθεις γιατι μονο η ΕΥΑ μας ανοιγει την ορεξη για μουσικη,φαγητο και κατι αλλο..

Φανταζομαι παλιοτερα στο ισχνης περιεκτικοτητας μουσικης παιδειας αυτι σου ο Best ηταν ενα παρακμιακο σημειο αριστερα στον ραδιοφωνικο σου δεκτη ενω τωρα με τον ερχομο της ΕVE ολα αλλαξαν.

Καποιος ειπε ακομη οτι προτιμαει να ακουει μπαγιατικα-μετα απο εξαμηνο-

καποιες επιτυχιες και μαλιστα γιατι να ψαχνεται ο ιδιος μουσικα που κοστιζει και πολυ και δεν εχει ισως και χρονο.

Εδω υπαρχει ενα διφορουμενο ζητημα.

Φυσικα ειναι δουλεια καποιων που θελουν να λεγονται μουσικοι παραγωγοι dj,s, η ακομη και managers δισκογραφικων να κατσουν να αγοραζουν να ξεχωριζουν και να προωθουν τα σωστα κομματια.

Καπου εδω ομως αρχιζει και ο δικος σου ρολος man,να περιθωριοποιησεις αυτους τους τυχαρπαστους να τους κανεις μουσικο μποϊκοταζ και κατα συνεπεια για αυτους χρεωκοπια.

Γιατι ο RDJ αλλαξε προγραμμα γιατι καποιοι δεν τον ακουγαν προφανως αρα ειχε μειωμενα νουμερα.Φαντασου αυτο να συμβει σε ολους τους σταθμους θα αρχισουν ολοι να ψαχνονται με αποτελεσμα πολυ καλυτερα προγραμματα καλυτερη ποιοτητα και υγιη ανταγωνισμο.Αρα ο τελικος και ευτυχισμενος αποδεκτης αυτου του ανταγωνισμου εισαι εσυ.Απλο.

Η ψυχολογια της χειραγωγησης της μαζας(λαου) στο πρωτο θεωρημα της λεει'' Οσο λιγοτερο κριτικη σκεψη εχουν(λαος) τοσο ευκολοτερα χειραγωγεις

και τοσο λιγοτερη προσπαθεια για εσενα χρειαζεται για να το επιτυχεις αυτο''

Οσο δεν διαμαρτυρεσαι τοσο χειροτερα θα σου κανουν αρα θα ακους.Απλα εμεις ολοι φταιμε που δεν οραγανωνομαστε..

Ο φαυλος κυκλος μεγαλωνει τοσο που δεν εχει χωρο να απλωθει,επειδη λοιπον ασχολουμαι και εγω με τη μουσικη δημιουργια υπαρχουν παραγωγοι που δεν βγαζουν τα καλα κομματια τους ουτε καν σε promo πρωτον γιατι ολοι παραδεχονται οτι πρεπει να σκυψουν κεφαλι στο συστημα και δευτερον δεν υπαρχει πλεον διαθεσιμος χωρος μουσικα να τους υποστηριξει γιατι ολοι,εχουν γαλουχηθει με μουσικα αποβλητα.

Η πειρατεια γιατι νομιζεις οτι ανθει? Διοτι δεν θα αγορασεις ποτε μουσικη που την ακους συνεχεια ΣΥΝΕΧΕΙΑ απο το ραδιο .Οταν ομως παρεις μια γευση θα αναζητησεις μονο σου την πηγη.Η μουσικη δεκαετια 80' ειναι η πιο επιτυχημενη γιατι συνδυαζε την πρωτοτυπια και ολα τα groups συναγωνιζονταν να βγαλουν τα καλυτερα απο τα καλυτερα με αποτελεσμα αυτο το παραληρημα να κανει καθε βραδια καθε καλοκαιρι μοναδικο.Τωρα πιο καλοκαιρι σου ειναι μοναδικο μουσικα?

Η επαναληψη ειναι μητηρ μαθησεως μονο στην γνωση,στην μουσικη θελει πρωτοτυπια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γιατι εμενα μου φαινεται καλυτερος ο νεος ντι τζει? Βαζει πιο σουξεδιαρικα τραγουδια, πιο χορευτικα, οχι κατι μονοτονα bits που δεν τα ηξερε ουτε η μανα τους ... οπως νομιζω συνηθιζε παλια. Οντως η Ευα δεν επρεπε να φυγει, γιατι ηταν πολυ ευχαριστη σαν ομιλήτρια, αλλά ισως υπερβαλετε λιγο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συγνώμη αν βγαίνω από το αρχικό θέμα του Νέου DeeJay 95.2 αλλά έχω να πω τα εξής για τα παραπάνω posts:

 

 

Πάντως σε γενικές γραμμές, το ραδιόφωνο, όπως και πολλά πράγματα στην ζωή, κάνουν κύκλους... αυτή την χρονική περίοδο το τυποποιημένο ραδιόφωνο είναι στα φόρτε του.

 

Σε μερικά χρόνια, όπως άλλωστε γίνεται ήδη στο εξωτερικό το τυποποιημένο ραδιόφωνο θα αρχίσει να το βαριέται η μάζα και τότε θα επικρατήσει εκ νέου το freestyle.

 

Τότε είναι που θα αναδειχθούν συγκεκριμένοι ραδιοφωνικοί παραγωγοί.

 

Πάντως το βασικό πρόβλημα που αντιμετοπίζουμε στο Ελληνικό ραδιόφωνο είναι, κατά την άποψη μου, οι εταιρίες "πλασματικών" ραδιοφωνικών μετρήσεων!

 

Τέλος, να πω ότι πιστέυω ότι αν δεν υπήρχαν οι "fake" ραδιοφωνικές μετρήσεις θα ήταν το "ραδιοφωνικό τοπίο" πολύ πιο ανοικτό αλλά και η ακρόαση ευχάριστη.

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν οι fans του Νέου Dj 95,2 (ή της Εύας) ας με κάνουν ένα add στο msn...

cyberbobgr@hotmail.com

να μαζευτούμε όλοι να μιλάμε !

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...