Jump to content

Microsoft Surface Go (2018)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας κοροϊδεύεις?? :P

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Καθολου. Απλα μετα από Porsche design book one (core i7, 16GB RAM κλπ), σκέφτομαι ότι θα είναι πολιτισμικο σοκ.

Φυσικα άλλη χρηση, αλλα μηχανήματα...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Σήμερα παρέλαβα το Go lte και θέλω τα φώτα σας...

Έβαλα κλειδί για Windows 10 pro απο Home που έχει αλλά: Παραμένει σε S Mode που σημαίνει πως και παραμένει ο περιορισμός των εφαρμογών που μπορώ να εγκαταστήσω.

Πως μπορεί να φύγει αυτό το S mode και να μπορώ να βάλω τις εφαρμογές που θέλω;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Go lte και θέλω τα φώτα σας...

Έβαλα κλειδί για Windows 10 pro απο Home που έχει αλλά: Παραμένει σε S Mode που σημαίνει πως και παραμένει ο περιορισμός των εφαρμογών που μπορώ να εγκαταστήσω.

Πως μπορεί να φύγει αυτό το S mode και να μπορώ να βάλω τις εφαρμογές που θέλω;

 

Η διαδικασία για την μετατροπή των Windows S Mode σε Windows 10 Home ή Pro περιγράφεται στον παρακάτω σύνδεσμο.

https://support.microsoft.com/el-gr/help/4456067/windows-10-switch-out-of-s-mode

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα χωρίς κανένα θέμα και γρήγορα. Ευχαριστώ πολύ. Πάντως είναι αρκετά γρήγορο, μόνο ο χώρος του ssd με ανησυχεί λίγο αλλά θα το συνηθίσω.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα χωρίς κανένα θέμα και γρήγορα. Ευχαριστώ πολύ. Πάντως είναι αρκετά γρήγορο, μόνο ο χώρος του ssd με ανησυχεί λίγο αλλά θα το συνηθίσω.

Δεν κάνει τίποτα. Να είσαι καλά. Έχω την πιο απλή έκδοση και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο της Microsoft για το Go είναι παρόμοιο με των μεγάλων surface; Έχουν φωτιζόμενα πλήκτρα , λειτουργεί όμως και σαν έξτρα μπαταρία ;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο της Microsoft για το Go είναι παρόμοιο με των μεγάλων surface; Έχουν φωτιζόμενα πλήκτρα , λειτουργεί όμως και σαν έξτρα μπαταρία ;

 

Φωτιζόμενο είναι ναι, εξτρα μπαταρια δεν εχει (όπως και κανενα surface keyboard).

Εγω εχω το προ 6, αλλα επειδή βρίσκεται κι ένα go στα χερια μου, ψηνομαι να το ανοιξω κι αυτό...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το surface book 2 που έχω τώρα 1 χρόνο φαίνεται να έχει 2 μπαταρίες. Η δεύτερη πρέπει να την έχει το πληκτρολόγιο. Οταν πατάω στο εικονίδιο της μπαταρίας έχει δύο ποσοστά που δείχνει.

Γι αυτό και ρώτησα αν ισχύει το ίδιο για το go.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το surface book 2 που έχω τώρα 1 χρόνο φαίνεται να έχει 2 μπαταρίες. Η δεύτερη πρέπει να την έχει το πληκτρολόγιο. Οταν πατάω στο εικονίδιο της μπαταρίας έχει δύο ποσοστά που δείχνει.

Γι αυτό και ρώτησα αν ισχύει το ίδιο για το go.

 

Παιδια έχει κανείς θήκη για το go?

Link to comment
Share on other sites

Το surface book 2 που έχω τώρα 1 χρόνο φαίνεται να έχει 2 μπαταρίες. Η δεύτερη πρέπει να την έχει το πληκτρολόγιο. Οταν πατάω στο εικονίδιο της μπαταρίας έχει δύο ποσοστά που δείχνει.

Γι αυτό και ρώτησα αν ισχύει το ίδιο για το go.

Ναι δεν το εθεσα σωστα. Κανένα type cover δεν έχει ενσωματωμενη μπαταρία. Για λόγους πάχους/βάρους, άλλης κατασκευής (ύφασμα/δέρμα και αρα flexible, απαγορευτικό ηοα στοιχεία μπαταριας κλπ).

Το book έχει μεταλλικό πληκτρολόγιο, μεγάλου πάχους και βάρους και μπορεί να υποστηρίξει και δεύτερη μπαταρία και μάλιστα εκεί είναι η βασική μπαταρία της συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Στο GO μετά από απροσεξία πήρα type cover QWERTZ . Δεν με ενοχλεί απλά δεν ξέρω αν οφείλεται σε αυτό και μου εμφανίζει τρεις γλώσσες . H τρίτη είναι η ENG/DV . Στον πίνακα ελέγχου φαίνεται να έχω μόνο τις δυο κλασσικές (ελληνικά / αγγλικά) . Ξέρουμε αν αφαιρείται εντελώς ; Υπάρχουν φορές που την επιλέγω κατά λάθος και μου φαίνεται λίγο κουλό να εμφανίζεται στην γραμμή εργασιών αλλά να μην υπάρχει στον πίνακα ελέγχου...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Τι αυτονομία έχετε σε casual χρήση με το go?

Chrome,YouTube,social κλπ?

Είναι συγκρίσιμη η αυτονομία του με ipad? Η έστω να πλησιάζει.

 

Τέλος, έχετε παρατηρήσει αισθητή πτώση της αυτονομίας όσο περνάει ο καιρός?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Go (2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...