Jump to content

Microsoft Surface Go (2018)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο μέλος της surface οικογένειας προστέθηκε απο σήμερα μιας και έχουμε επίσημα αποκαλυπτήρια το ας το πούμε διάδοχος του προ 3ετιας Surface 3.:)

https://blogs.windows.com/devices/2018/07/09/meet-surface-go-starting-at-399-msrp-its-the-smallest-and-most-affordable-surface-yet/?ocid=Announce_soc_omc_sur_tw_Photo_lrn_go_AnnounceBlogTW0709&utm_source=t.co&utm_medium=referral#e8k3HhcmIbUw0PBy.97

https://www.windowscentral.com/surface-go

https://www.anandtech.com/show/13061/microsoft-announces-the-surface-go-smaller-and-less-expensive

 

Αναλυτικά τα χαρακτηριστικά εδώ.

 

c27620571a42eb208353d8effc292d3c.png

 

489ed78b80743911c10158905d5d3782.jpg

 

cda8095a246587e12b3f2687ba3962a9.jpg

 

37e563aa8862b9774650c981ebe1e48b.jpg

 

c5d1ae8c895f34769dfcf4bf9299dccb.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=krRRskzHWFE

 

 

 

 

Από σήμερα δυνατοτητα για προ παραγγελία σε πολλές χώρες ανα την υφήλιο.

 

Surface Go will be available for preorder on July 10th in: US, Canada, Australia, New Zealand, UK, Ireland, France, Germany, Austria, Belgium, Luxembourg, Netherlands, Switzerland, Denmark, Finland, Norway, Sweden, Poland, Italy, Portugal, and Spain. It will reach more markets in the coming weeks.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αναβαθμίσεις δωρεάν σε κανονικά Windows 10.

Δεν εχει κανένα νόημα να μείνεις με μια linited έκδοση.

Πολυ ωραια φαινονται ολα, να δουμε τι λενε οι συγκεκριμενοι kaby lake, ενω προβληματιζουν και τα μεγαλα bezels...

Φάουλ της MS ξεκάθαρα εδω με τα bezel λες και είμαστε 2013/14.;)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο εργαλείο φαίνεται. Και έπρεπε να υπήρχε στο Line up. Αν θέλω κάτι για το σαλόνι μου δεν χρειάζεται να πάρω το προ με 1000€. Τα μόνα σημεία που δεν μου άρεσαν είναι μπαταρια που θα ήθελα να είναι πάνω από 12 ώρες και ότι δεν έχει και Usb A. Θα έπρεπε να είχε και type c και type A. Εκει θα έκανε την διαφορά σε πολλά σημεία όπως πχ στα σχολεία που θα κάρφωναν τα παιδιά πάνω το στικακι και θα έπαιζε και θα έλεγες για αυτό πήρα win tablet. Χαζή περικοπή κατ εμέ. Βέβαια αφήνει το πεδίο ελεύθερο για τους oem αλλά δεν τους βλέπω ικανούς.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η επιλογή αποθηκευτικού είναι μάλλον απογοητευτική (emmc).
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα μόνο τα 64gb είναι emmc. Οπότε αναγκαστικά ξεκινάς να κοιτάς το 128gb κατά την άποψή μου. Και εκεί ανεβαίνεις ψηλά σε τιμή.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Φαρμάκι και οι τιμές στην Ευρώπη:lol:

449 το 6/64 και 599 το 8/128

Και φυσικα το πληκτρολόγιο extra 130 ευρω και αν θες γραφίδα άλλα 109 ευρώ.

 

Μονο με κάποια γενναία έκπτωση σε κανα amazon η ms store Νοεμβριο-Δεκέμβριο μηνά που παραδοσιακά παίζουν προσφορές θα αξίζει,αλλιώς επίσημες τιμες του ουτε με σφαίρες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια φαινονται ολα, να δουμε τι λενε οι συγκεκριμενοι kaby lake, ενω προβληματιζουν και τα μεγαλα bezels...

Ρε παιδιά, τι σας ενοχλούν τα bezels στα τάμπλετ? Ίσα ίσα, βοηθούν στο κράτημα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι σας ενοχλούν τα bezels στα τάμπλετ? Ίσα ίσα, βοηθούν στο κράτημα.

 

Είναι παντελώς αντιαισθητικα.

Για την αποφυγή ακουσιων πατηματων έχουν βρεθεί μπόλικες αποτελεσματικες λύσεις, θεωρώ ότι τα αναχρονιστικα bezels πρέπει επιτέλους να μπουν στο χρονοντουλαπο της ιστορίας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η σειρά surface πέρα από κάποια μικροπροβληματα και την τσιμπημένη τιμή.... Είναι μακράν η ποιο ποιοτική σειρά.... Απόλαυση η δουλειά με αυτά είχα το pro 3 και μετά πηρα το pro 4..... Τα καλλίτερα μηχανήματα σε ποιότητα που έπιασα ποτέ, στην κατηγορία τους δεν έχουν αντίπαλο....
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα χθες από το γερμανικό amazon, 710 euro με ημερομηνία παραδοσης τέλη Αυγούστου.. Έσπρωξα το 11άρι το Air που είχα και το πήρα για να το αντικαταστήσω. Αν κάποιος θέλει και το stylus, τότε χτυπάς 800άρι, δε το λες και την ευκαιρία της χρονιάς..
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα χθες από το γερμανικό amazon, 710 euro με ημερομηνία παραδοσης τέλη Αυγούστου.. Έσπρωξα το 11άρι το Air που είχα και το πήρα για να το αντικαταστήσω. Αν κάποιος θέλει και το stylus, τότε χτυπάς 800άρι, δε το λες και την ευκαιρία της χρονιάς..

Εννοείται ειναι ακριβο ιδιαίτερα αν βάλεις αξεσουάρ μέσα.

Βέβαια περίοδο προ Χριστουγέννων θα βγουν αρκετά flash sales deals να σου βγει πιο οικονομικά.

 

Day one όταν αγοράζουμε πληρώνουμε πάντα αρχική τιμή όπως γνωρίζουμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άραγε τα πληκτρολόγια των πρώτων surface pro δουλεύουν στο go;
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζουμε μήπως πότε θα βγει η έκδοση με τα 256GB ? (δεν με ενδιαφέρει το LTE)

 

Η λογικη λέει έως τέλη του έτους θα βγει.

 

Άραγε τα πληκτρολόγια των πρώτων surface pro δουλεύουν στο go;

 

Καλό ερώτημα αλλά μου φαίνεται δεν θα πρέπει να ταιριάζουν,αλλά ξεκάθαρη απάντηση μόνο από τμήμα support της MS εκτός αν κάποιος το δοκίμαζε και μας έλυνε την απορία.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η λογικη λέει έως τέλη του έτους θα βγει.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Κρίμα ! Νομίζω πως η microsoft άργησε πολύ να βγάλει το διάδοχο του surface 3 και τώρα καθυστερεί κι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Άραγε τα πληκτρολόγια των πρώτων surface pro δουλεύουν στο go;
Δε νομίζω, έτσι θα έχαναν το κατοσταρικακι.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Shuffle το εχεις ακομα το Go?

Θα εχω αυτές τις μερες ένα 8/128 κι είμαι σε σκεψεις αν θα με καλυψει μετα από όλα τα προηγουμενα surface pro που περασαν από τα χερια μου...

Τι λες?

Διαφορετικα αν ενδιαφέρεται κανεις για σφραγισμενο Surface Go 8/128 ας μου στειλει μηνυμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Πήρα πρόσφατα ένα surface go 8/128 . Αν μου πεις για το χρήση το θες θα σου πω τη δική μου εμπειρία.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να μου πείτε παιδιά εμπειρία χρήσης (πιθανά lags) με 6-7 καρτέλες σε Internet browser ανοιχτές, κανα music player να παιζει και 1 word file λχ ανοιχτό

Θέλω να δω πόσο πιο αργό είναι από ένα surface pro 6 πχ με core i5...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να μου πείτε παιδιά εμπειρία χρήσης (πιθανά lags) με 6-7 καρτέλες σε Internet browser ανοιχτές, κανα music player να παιζει και 1 word file λχ ανοιχτό

Θέλω να δω πόσο πιο αργό είναι από ένα surface pro 6 πχ με core i5...

Μας κοροϊδεύεις?? :P

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Go (2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...