Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Edit: Τα κατάφερα τελικά. Άφηνα όλα τα κουμπιά μαζί και μάλλον αυτό έφταιγε.

Για να δούμε μόλις τελειώσει σε τι κατάσταση θα είναι το ppc!:rolleyes:

αυτό έφταιγε σίγουρα, sorry που δεν το τόνισα στο προηγούμενο post.

πρέπει να αφήσεις το stylus και να συνεχίσεις να κρατας τα δυο πλήκτρα πατημένα για να δεις αυτή την οθόνη....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Yessss!:D

Επανήλθε δριμύτερο το 9100!:happy:

Τώρα απλά θέλει "ξαναγέμισμα"! :p

Link to comment
Share on other sites

ψάχνεις να βρεις rom του faria σε επίσημο ftp server της imate??:blink:

 

telos pantwn.tou faria pou mporw na tin vrw?irtha gia liges meres sto spiti twn goniwn mou kai epeidi den exw internet sti thessaloniki an mporeite peite kapoia lusi.exou perasmeni tou molski auti ti stigmi sto ppc mou.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχει βρει κανένας πως αποθηκεύουμε μια άγνωστη κλήση?Μόλις επιλέγω αποθήκευση στις επαφές δεν μου ανοίγει το πληκτρολόγιο για να γράψω το νέο όνομα:cry: :(

Καλύτερα να μετανοιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες και να βασανίζεσαι μια ζωή τί θα γινόταν αν το έκανες.

ΙΤ Rulez

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναεγκατέστησα το AEK Map.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως γίνεται η αλλαγή γλώσσας στο "κανονικό" πληκτρολόγιο;:O

Link to comment
Share on other sites

Exω καποιες ερωτήσεις παιδια και όποιος μπορουσε να μου απαντήσει θα του ήμουν ευγνόμων....

 

1) πως γίνεται η αλλαγή του κανονικου πληκτρολογίου σε ελληνικά? (δηλαδή να γραφω στο word με ελληνικά)

 

2)Αυτο το Comm Manager πως το απενεργοποιω?

 

3) Κάτω αριστερά μου έχει σαν συντομευση για το πλήκτρο το Ημερολογιο, μπορω να το αλλάξω?

 

Ευχαριστω πολυ!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

@Johny-B : Start->Programs->AEKMap Settings. Εκεί ορίζεις τις γλώσσες που θα χρησιμοποιείς . Θα βάλεις σαν Πρώτη την Greek-sms 160 , σαν δεύτερη την Greek Wizzard (ή 9100) και σαν τρίτη την default. Έπειτα θα πατήσει το κουμπάκι από κάτω που σου λεεί με ποιο πλήκτρο θα αλλάζεις τις γλώσσες. Όταν το πατήσεις θα σου ζητηθεί να πατήσεις από το hardware keyboard ένα πλήκτρο που σε βολεύει ώστε να αλλάζουν οι γλώσσες...
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

@Johny-B : Start->Programs->AEKMap Settings. Εκεί ορίζεις τις γλώσσες που θα χρησιμοποιείς . Θα βάλεις σαν Πρώτη την Greek-sms 160 , σαν δεύτερη την Greek Wizzard (ή 9100) και σαν τρίτη την default. Έπειτα θα πατήσει το κουμπάκι από κάτω που σου λεεί με ποιο πλήκτρο θα αλλάζεις τις γλώσσες. Όταν το πατήσεις θα σου ζητηθεί να πατήσεις από το hardware keyboard ένα πλήκτρο που σε βολεύει ώστε να αλλάζουν οι γλώσσες...

 

Μόλις το έκανα και λειτουργεί άψογα!:happy:

Ευχαριστώ πολύ!:D

Link to comment
Share on other sites

Sas ευχαριστω πολυ παιδια!!!:rolleyes:
iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει???

 

Αυτο το Comm Manager πως το απενεργοποιω?

 

Κάτω αριστερά μου έχει σαν συντομευση για το πλήκτρο το Ημερολογιο, μπορω να το αλλάξω?

 

Και αν γραψω ένα κείμενο στο word από το ppc και το περάσω στο pc θα το βλέπω στη κανονική του μορφή?

 

 

Ευχαριστω παιδιά!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα LENG.. είναι θέμα της rom... Δυστυχώς ο Faria έχει κλειδώσει την ROM του και δεν μπορώ να αλλάξω το παρόν αρχείο...
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω του faria, εχω τα WM6. ολα δουλευουν κομπλε με το leng εκτοσ απο τισ επαφεσ που με το που παει να τισ φορτωσει κλεινει!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Βρηκα σε μια αγγελια ενα 9100 ενος ετους οπως λεει ο ιδιοκτητης του, το οποιο πωλειται 170 ευρω.

Δεν ειναι πολυ χαμηλη η τιμη αυτη;

Ενδιαφερομαι να το αγορασω λογω του οτι θα με ενδιεφερε να εχω κινητο/pda ωστε να εχω περισσοτερες δυνατοτητες..

Τι να προσεξω;

Διαβασα για προβληματα με το πληκτρολογιο, τη γραφιδα που δεν ανοιγει μονη της και που δεν καθεται καλα στη θηκουλα της.

Υπαρχει κατι αλλο;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε πολυ την οθονη για καμμενα πιξελ, γρατζουνιεσ για υγρα κατω απο την μεμβρανη του touch pad. δουλεψε το να δεισ αν δουλευουν ολα σωστα!! κοιτα καλα τισ βιδεσ μηπωσ εχει ανοιχτει η συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

Τα WM6 έχουν πολλά προβλήματα ακόμα καθώς είναι leaked έκδοση πατενταρισμένη ... ούτε κάν beta
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

τα δουλευω 2 βδομαδεσ τωρα κ δεν ειχα κανενα προβλημα!! μονο αυτο που εχει να κανει με το leng κ οχι με τα wm6.
Link to comment
Share on other sites

Wizard_MB_1010811_21911 (Most Beautifull) Όλα άψογα μέχρι στιγμής..:D

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

paidia ego apo tote pou to pira prin peripou 14 mines den exo allaksei rom. otan anoigei leei kati gia 1.1.7.5. den ksero an einai ayti i ekdosi tis rom m pantos sigoura einai poli palia. exete na mou proteinete kapoia neoteri pou na einai kaliteri fysika kai genika na min dhmiourgei provlimata giati den exo xrono na psaxno na vro lyseis an xalasei kati. episis an ginetai na mou peite kai pos pernas kainourgia rom giati den exo idea.

 

ps. einai 9100, aggliki ekdosi.

Nothing is colder than ice...
Link to comment
Share on other sites

Wizard_MB_1010811_21911 (Most Beautifull) Όλα άψογα μέχρι στιγμής..:D

συμφωνω και εγω μετα απο 5 μερες χρησης. η καλυτερη wm6 με διαφορα :D

Link to comment
Share on other sites

paidia ego apo tote pou to pira prin peripou 14 mines den exo allaksei rom. otan anoigei leei kati gia 1.1.7.5. den ksero an einai ayti i ekdosi tis rom m pantos sigoura einai poli palia. exete na mou proteinete kapoia neoteri pou na einai kaliteri fysika kai genika na min dhmiourgei provlimata giati den exo xrono na psaxno na vro lyseis an xalasei kati. episis an ginetai na mou peite kai pos pernas kainourgia rom giati den exo idea.

 

ps. einai 9100, aggliki ekdosi.

ειναι κλειδωμενο? αν οχι κατεβασε απο qtek.gr και βαλε την 2.17 wm5 απο εκει.

αν ειναι κλειδωμενο κανε μια εγγραφη εδω http://forum.xda-developers.com/

για να δεις πως θα το ξεκλειδωσεις . θα βρεις και πολλες αλλες ρομ εκει και wm6!!! :)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και εγω μετα απο 5 μερες χρησης. η καλυτερη wm6 με διαφορα :D

 

Εβαλα του Faria thn 3.3 v2 παιδια ειναι παρα παρα πολυ γρηγορη, κ με to Leng εχω κ τα ελληνικουλια μου κ ειμαι κομπλε!! Ωραια η Most Beutifull καλο Interface

σταθερη αλλα σερνεται σε σχεση με του Faria.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...