Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exo to handsfree HBH 660 bluetooth tis SE kai thelo na akouo mp3 sto qtec 9100 kapoia stigmi eixe syndetehei alla ekana hard reset kai tora paizei mono apo ta stereo handsfree.Kserei kaneis pos na to sundeso pali??? Thankyou
Life is beautiful!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δείχνει μόνο τον αριθμό, δεν δείχνει όνομα.

Μόνο με SE τηλέφωνο δείχνει και το όνομα αυτού που σε καλεί...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος υπευθυνα να μας πει ποια bluetooth hands free εχουν συμβατοτητα φωνητικης κλησης στα ελληνικα με το 9100????

Επισης αυτα τα 2 sony ericsson που αναφερετε εχουν αυτην την συμβατοτητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος υπευθυνα να μας πει ποια bluetooth hands free εχουν συμβατοτητα φωνητικης κλησης στα ελληνικα με το 9100????

Επισης αυτα τα 2 sony ericsson που αναφερετε εχουν αυτην την συμβατοτητα?

 

Τα ελληνικά στη φωνητική κλήση τι τα μπλέκεις; Αν ηχογραφήσεις τη λέξη που θέλεις στα ελληνικά, τότε όταν μιλήσεις ελληνικά (και πεις την ίδια λέξη :p ) θα εκτελεστεί η εντολή σου... Αν κάνεις την ηχογράφηση στα ιταλικά, θα είναι "ιταλική" η φωνητική κλήση. Καθαρά από 'σένα εξαρτάται, όχι από το κινητό, ούτε από το ΒΤ επειδή αφορά ηχογράφηση που θα κάνεις εσύ ο ίδιος προηγουμένως στο κινητό και η οποία θα συγκριθεί (ηχητικά). Το κινητό (ή το ΒΤ) δεν θα "αναγνωρίσουν" τίποτε οπότε η λειτουργία είναι ανεξάρτητη από τη γλώσσα...

Με το ΗΒΗ-660 μου όλα στα ελληνικά τα λέω (και φωνητικές κλήσεις και φωνητικές εντολές για ενεργοποίηση εφαρμογών).

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά στη φωνητική κλήση τι τα μπλέκεις; Αν ηχογραφήσεις τη λέξη που θέλεις στα ελληνικά, τότε όταν μιλήσεις ελληνικά (και πεις την ίδια λέξη :p ) θα εκτελεστεί η εντολή σου... Αν κάνεις την ηχογράφηση στα ιταλικά, θα είναι "ιταλική" η φωνητική κλήση. Καθαρά από 'σένα εξαρτάται, όχι από το κινητό, ούτε από το ΒΤ επειδή αφορά ηχογράφηση που θα κάνεις εσύ ο ίδιος προηγουμένως στο κινητό και η οποία θα συγκριθεί (ηχητικά). Το κινητό (ή το ΒΤ) δεν θα "αναγνωρίσουν" τίποτε οπότε η λειτουργία είναι ανεξάρτητη από τη γλώσσα...

Με το ΗΒΗ-660 μου όλα στα ελληνικά τα λέω (και φωνητικές κλήσεις και φωνητικές εντολές για ενεργοποίηση εφαρμογών).

 

Δεν ειναι ακριβως οπως τα λες τουλαχιστον σε ολες τις συσκευες.

(Π.χ. motorolla MPx220);)

Τωρα βεβαια θα μου πεις για το 9100 μιλαμε.

Πασο!! απλα δεν ειναι ολες οι συσκευες οπως τα λες.

Ωστωσο υπαρχει κι ενα b.t hands free που το εχει review και το myphone mrhandsfree blue bird που συνδεεται συνχρονως με 2 συσκευες κατι που θελω εγω βασικα απλα το θεμα ειναι τωρα τι γινεται με την φωνητικη κληση στα ελληνικα! και πως λειτουργει και με τις 2 συσκευες.

Δηλαδη πως κανει φωνητικη κληση σε ποια συσκευη???

Παντως τελικα το 660 απότι μου λες κανει και ελληνικη φωνητικη κληση και γενικα ταιριαζει με το 9100 απ'αυτα που λες.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες στο myPhone. :)

 

1) Ραδιόφωνο από την Qtek δεν υπάρχει. Έχει βγει εδώ και καιρό κάποιο Motorola Handsfree το οποίο έχει και ράδιο αλλά δεν είναι κι ότι το καλύτερο.

2) Με το OmapClock.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το καλωσόρισμα!

Το πήρα την παρασκευή και σήμερα στο πλαίσιο έχει 599 ευρώ:( :( :(

Υπάρχει κάποιο πρόγαμα που να μετατρέπει –μεταφέρει της επαφές από sonny ericsson στο qtek ?

Εχω παρα πολες επαφες και θα με βοηθούσε πολύ

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος αντιστοιχήσουμε σε κάποιο κουμπί την ενεργοποίηση του flash? για να το λειτουργούμε το 9100 ως φακό...επιδή τυχαίνει να ανοίγω συνέχεια την κάμερα και να βάζω flash...θα με βόλευε να έκανα assign την συγκεκριμένη λειτουργία με κάποιο κουμπάκι απο τα τόσα που έχουμε...:lol:
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος αντιστοιχήσουμε σε κάποιο κουμπί την ενεργοποίηση του flash? για να το λειτουργούμε το 9100 ως φακό...επιδή τυχαίνει να ανοίγω συνέχεια την κάμερα και να βάζω flash...θα με βόλευε να έκανα assign την συγκεκριμένη λειτουργία με κάποιο κουμπάκι απο τα τόσα που έχουμε...:lol:

VJLumosII

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το καλωσόρισμα!

Το πήρα την παρασκευή και σήμερα στο πλαίσιο έχει 599 ευρώ:( :( :(

Υπάρχει κάποιο πρόγαμα που να μετατρέπει –μεταφέρει της επαφές από sonny ericsson στο qtek ?

Εχω παρα πολες επαφες και θα με βοηθούσε πολύ

Ευχαριστώ!

Καλορίζικο! :)

Πέρασε τις επαφές σου στο Microsoft Outlook και μετά κάνε ένα sync το 9100, διάλεξε τα contacts και θα είσαι έτοιμος.

Ένας άλλος τρόπος είναι να στείλεις τις επαφές μέσω "μπλε δοντιού".

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπαινει οποιαδηποτε version για 9100? Αυτη της Ο2 εχει κατι αφριδιες μεσα και δεν μου αρεσουν...
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μπαινει οποιαδηποτε version για 9100? Αυτη της Ο2 εχει κατι αφριδιες μεσα και δεν μου αρεσουν...

Αν έχεις την WWE version, τότε ναι, μπορείς να φλασάρεις οποιαδήποτε ρομ θες. Αν έχεις το ελληνικό 9100, ίσως χρειαστεί ένα cid unlock, και πάλι χωρίς να είμαι σίγουρος μιας και δεν το έχω δοκιμάσει σ'ελληνικό.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Αγόρασα το Qtek 9100 απο το εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά. Ελληνικά προς το παρόν μπορώ να γράψω μόνο με το Resco. Μήπως ξέρει κανείς πως θα γίνει να γράψω ελληνικά με το ενσωματωμένο πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Αγόρασα το Qtek 9100 απο το εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά. Ελληνικά προς το παρόν μπορώ να γράψω μόνο με το Resco. Μήπως ξέρει κανείς πως θα γίνει να γράψω ελληνικά με το ενσωματωμένο πληκτρολόγιο;

 

Ψάξε για την Εφαρμογή AEKmap.

Με αυτή νομίζω γίνεται αυτό που ζητάς.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

WWE version ειναι οποιαδηποτε εκτος απο την ελληνικη?

Τo 9100 απο την O2 εχω.

WWE (=WorldWide English) version, άρα όχι δεν είναι οποιαδήποτε εκτός από την Ελληνική.

Επειδή έχεις το 9100 της Ο2, μπορεί να παίζει ότι και στην Ελληνική. Μπες στο forum.xda-developers.com και ψάξτο λίγο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Αγόρασα το Qtek 9100 απο το εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά. Ελληνικά προς το παρόν μπορώ να γράψω μόνο με το Resco. Μήπως ξέρει κανείς πως θα γίνει να γράψω ελληνικά με το ενσωματωμένο πληκτρολόγιο;

Πρώτα κατεβάζεις αυτό, κι έπειτα από εδώ ορίζεις τα filters και κατεβάζεις το αρχειάκι για να έχεις Ελληνική υποστήριξη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

WWE (=WorldWide English) version, άρα όχι δεν είναι οποιαδήποτε εκτός από την Ελληνική.

Επειδή έχεις το 9100 της Ο2, μπορεί να παίζει ότι και στην Ελληνική. Μπες στο forum.xda-developers.com και ψάξτο λίγο.

 

 

(Μονολεκτικο ποστ αλλα) thanks!

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

geia se olous!!

skeftomai na to parw me syndesi vodafone...exw epidotisi kai to pairnw 410E.

einai kali timi pistevete??

kapoios mou eipe o vgazoun provlimata...egw den exw akousei kati tetoio.mporei te na mou peite an exei emfanisei tpt disleitourgies kai poso kairo peripou to exete?

euxaristw ek twn proterwn!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 2 εβδομάδες ... Φυσικά είναι πολύ λίγο για να το κρίνω σφαιρικά αλλά σίγουρα παρατηρώ μια "αστάθεια" στα πλαστικά του μέρη .... δηλαδή μπορεί να παρατηρήσεις πως η οθόνη με το πληκτρολόγιο κουνιέται λίγο και δεν κουμπώνουν τέλεια ...

 

Όμως είναι αρκετά όμορφο κατά την άποψη μου, πολυλειτουργικό , έχει πολλές δυνατότητες διασύνδεσης (δεν χάνω την ευκαιρία να συνδεόμαι σε Wireless σε κάθε καφετέρια που διαθέτη hot spot απλά και μόνο για να ανοίγω το skype , το msn και να κατεβάζω email χωρίς να χρέωνω τον λογατιασμό GPRS μου) και με την χρήση του OmapClock δεν έχω παρατηρήσει καθυστερήσεις στις εκτελέσεις προγραμμάτων ακόμα και αν έχω ανοικτά ταυτόχρονα Skype , Pocket Msn , Internet Explorer(να κατεβάζει τον opera από το Net) Και Οutlook ...

 

από μπαταρία μπορώ να πω πως υπάρχουν φορές που δεν φαίνεται να είναι κάτι ανοικτό και να πέφτει 1% κάθε 2 λεπτά και να μην καταλαβαίνω γιατί και άλλες φορές να κρατάει 2 μέρες και να του έχω πιεί το αίμα .... Ανάμικτα συναισθήματα δηλαδή,..

 

 

Σίγουρα κάποιοι με μεγαλύτερη εμπειρία μπορούν να σου πουν περισσότερα , όμως το πέρασμα από το (2,5 χρόνων σχεδόν) P900 στο 9100 ήταν ειλικρινά άλμα για εμένα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια εχω να πω κι εγω περιπου στον φιλο κι επισης να προσθεσω οτι ειναι καλο τουλαχιστον στο σπιτι να χρησιμοποιεις το δευτερο πενακι που σου δινει η συσκευασια για να μην βγαζεις και βαζεις συνεχεια το πενακι που ειναι πανω στην συσκευη γιατι εχει μια ταση να χαλαρωσει.

Οσο για την μπαταρια ανετα τουλαχιστον 3 μερες με κανονικη χρηση τηλεφωνου μονο, 2 μερες με καποιες λειτουργειες παραπανω και απλα κατι ωρες οταν κανεις συνδεση με ασυρματο δικτυο.

Το εχω κατι λιγοτερο απο μηνα.

Τελος να ρωτησω με την σειρα μου αν γνωριζει καποιος ποιο bluetooth hands free της JABRA ομως εχει συμβατοτητα και με φωνητικη κληση.

Ειπωθηκε σε προηγουμενα post για sony ericsson αλλα με ενδιαφερει της jabra μονο για προσωπικους λογους.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κατεβάζεις αυτό, κι έπειτα από εδώ ορίζεις τα filters και κατεβάζεις το αρχειάκι για να έχεις Ελληνική υποστήριξη.

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Τα έβαλα αυτά. Το μόνο πρόβλημά μου τώρα είναι πως αλλάζω γλώσσα. Στην πρώτη επιλογή έχω το Default Keyboard, και στην δεύτερη τα Ελληνικά. Με ποιόν συνδιασμό πλήκτρων αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

sas euxaristw poly gia tis apantiseis!exw omws kai kapoies alles apories...

san kinito volevei?me to pliktrologio den exete kapoio provlima sto na grafete sms i oti allo thelete??a, kai kati allo...exei agorasei kaneis bluetooth stereo handsfree??synergazetai e?tha voleve para poly kai ws mp3 player to kinitaki kai me ta asyrmata akoustika tha einai para poly voliko!!

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το πληκτρολόγιο θα σου απαντήσω καθότι δεν έχω Bluetooth handsfree ,

είναι πολύ βολικό για οτιδήποτε θέλεις να γράψεις , αρκεί να ξέρεις πως θα χρησιμοποιείς 2 χέρια αντί του ενός. Η πληκτρολόγιση είναι αρκετά γρήγορη και νομίζω΄πως είναι ανυπέρβλητο στην κατηγορία του στην πλοήγηση στο net (πληκτρολογείς ότι θέλεις χωρίς να χάνεις χώρο στην οθόνη για εικονικό πληκτρολόγιο).

 

Σχετικά με την υπόλοιπη λειτουργία του ως τηλέφωνο νομίζω πως είναι επαρκώς καλή χωρίς βέβαια να εντυπωσιάζει...

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...