Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ξέρεις πως το 9100 είχε πάντα πρόβλημα με τα πλαστικά του. Χαλούσαν πολύ γρήγορα από την χρήση (ακόμα και να το πρόσεχες σαν διαμάντι)

 

Γενικά ήταν πολύ καλή συσκευή για την εποχή της. το 4350 πιστεύω βέβαια πως είναι ποιοτικότερο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 4350 είναι τελικά πολύ πιο ποιοτικό και (ακούγοντας τις συμβουλές σας) αποφάσισα να το αναζητήσω στην αγορά ως μεταχειρισμένο..Νομίζω ότι ως μοντέλο είναι το ίδιο με το T wing της T-Mobile-με ρις ίδιες δυνατότητες, μόνο που το τελευταίο είναι πολύ πιο όμορφο..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι ως μοντέλο είναι το ίδιο με το T wing της T-Mobile-με ρις ίδιες δυνατότητες, μόνο που το τελευταίο είναι πολύ πιο όμορφο..

 

...και χωρίς δυνατότητα υποστήριξης service στην Ελλάδα όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια, όμως αν αγοράσω άλλη συσκευή και χρειαστεί επισκευή-μιλάμε για συσκευές πάντα εκτός εγγύησης- έτσι κι αλλιώς το ποσό θα είναι σεβαστό, οπότε μπορεί και σε αυτήν την περίπτωση να μην μπορώ-αξίζει να το δώσω..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι αλήθεια, όμως αν αγοράσω άλλη συσκευή και χρειαστεί επισκευή-μιλάμε για συσκευές πάντα εκτός εγγύησης- έτσι κι αλλιώς το ποσό θα είναι σεβαστό, οπότε μπορεί και σε αυτήν την περίπτωση να μην μπορώ-αξίζει να το δώσω..

 

Swsto kai afto! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

πηρα κι εγω ενα mda vario (qtek 9100) αλλα εχω καποια "προβληματακια"... το ενα απο αυτα ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω το "desktop".... για παραδειγμα εχει εικονιδια οπως ημερολογιο, τασκμανατζερ και αλλα, αλλα επειδη μου ειναι και ψιλοαχρηστα θα ηθελα να τα αλλαξω και να βαλω δικα μου...

γινεται αυτο, και αν ναι, πως????

ευχαριστω προκαταβολικα.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

πηρα κι εγω ενα mda vario (qtek 9100) αλλα εχω καποια "προβληματακια"... το ενα απο αυτα ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω το "desktop".... για παραδειγμα εχει εικονιδια οπως ημερολογιο, τασκμανατζερ και αλλα, αλλα επειδη μου ειναι και ψιλοαχρηστα θα ηθελα να τα αλλαξω και να βαλω δικα μου...

γινεται αυτο, και αν ναι, πως????

ευχαριστω προκαταβολικα.....

 

Καταρχήν καλορίζικο. Ελπίζω να το ευχαριστηθείς.

 

Start - Settings - Personal - Today - Items

Επιλέγεις τι θέλεις & τι όχι & πατάς ΟΚ.

Φυσικά τα παραπάνω είναι για Αγγλικά Windows. & στα Ελληνικά ακολουθείς την ίδια διαδρομή με απλή μετάφραση.-

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικά τα παραπάνω είναι για Αγγλικά Windows. & στα Ελληνικά ακολουθείς την ίδια διαδρομή με απλή μετάφραση.-

 

Αφού έχει το mda vario... σίγουρα αγγλικά έχει! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλοι ξέρετε αρκετά μοντέλα Wizard που ήρθαν Ελλάδα είχαν προβλήματα με το χρώμα στα πλαστικά τους. Επειδή το δικό μου μετά απο 3 χρόνια χρήσης έδειχνε χάλια, πήρα την απόφαση να το λύσω & να το βάψω. Βρήκα έναν οδηγό για το πως λύνεται το τηλέφωνο & voila. Εδώ & κάνα μήνα έχω βάψει το Wizard μου μαύρο ματτ & μέχρι στιγμής φαίνεται μια χαρά.

Είπα να ανεβάσω φωτογραφίες εδω για να ακούσω εντυπώσεις & να παροτρύνω & άλλους εαν τους αρέσει το αποτέλεσμα να το δοκιμάσουν.

Τους οδηγούς για το λύσιμο & ο βάψιμο τους βρήκα στο forum των xda-developers. Δεν ξέρω εαν επιτρέπεται να δώσω link αλλα όποιος ενδιαφέρεται με πολύ λίγο ψάξιμο μπορεί να τους βρεί.

Επίσης να συμπληρώσω ότι είναι μια επίπονη διαδικασία με την οποία υπάρχει η πιθανότητα να προκαλέσετε μόνιμη βλάβη στο Wizard σας. Οπότε εαν δεν είστε απολύτως σίγουροι μην το επιχειρήσετε.

Οι φωτογραφίες είναι ψιλοχάλια γιατί τραβήχτηκαν απο κινητά με άθλιες φωτογραφικές. Επισυνάπτω & μία που είναι το Wizard τελείως λυμένο. Π Ο Λ Λ Α κομμάτια...

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλορίζικο. Ελπίζω να το ευχαριστηθείς.

 

Start - Settings - Personal - Today - Items

Επιλέγεις τι θέλεις & τι όχι & πατάς ΟΚ.

Φυσικά τα παραπάνω είναι για Αγγλικά Windows. & στα Ελληνικά ακολουθείς την ίδια διαδρομή με απλή μετάφραση.-

 

ο εχω δοκιμασει αυτο, αλλα μου βγαζει καποια στανταρ που μπορω να επιλεξω....

εγω θελω να βαλω αλλες εφαρμογες οι οποιες δεν εμφανιζονατο με τον τροπο που ανεφερες.....

Link to comment
Share on other sites

ο εχω δοκιμασει αυτο, αλλα μου βγαζει καποια στανταρ που μπορω να επιλεξω....

εγω θελω να βαλω αλλες εφαρμογες οι οποιες δεν εμφανιζονατο με τον τροπο που ανεφερες.....

 

Κατι σαν launcher άλλων εφαρμογών μήπως;

Εαν θέλεις ανάφερε ένα παράδειγμα μιας εφαρμογής που θέλεις μήπως μπορώ να βοηθήσω.-

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπέρα σας..

Έχω ένα προβληματάκι. εχω το qtek-9100 και το άνοιξα και άλλαξα την καμπίνα λόγο ότι είχα χαλάσει.Τώρα μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα.Όταν ανοίγω το πληκτρολόγιο δεν μου γυρίζει την οθόνη όπως έκανε πριν.:( γνωρίζετε κάτι σχετικό? έχει κανένα sensor που παιρνει εντολή?Έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα με το μάτι τουλάχιστον στην πλακέτα του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...