Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση... Επειδη σκεφτομαι να το παρω (τελικα...), πεστε μου πως ειναι ο connectoras για την φορτηση? Εχω κανει κατασκευη στο αμαξι για να δεινω ρευμα στο PDA2K. Το JAM πως παιρνει ρευμα ? Υπαρχει καποιος μετατροπεας για να μπορει να φορτωνει απο καλωδιο του PDA2K ?

giorgo i ipodoxi gia ti fortisi einai mini-usb. Den exw dei kapou metatropea apo vismataki 9090 se mini usb, mallon tha xreiastei na allakseis olo to kalwdio.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτηση... Επειδη σκεφτομαι να το παρω (τελικα...), πεστε μου πως ειναι ο connectoras για την φορτηση? Εχω κανει κατασκευη στο αμαξι για να δεινω ρευμα στο PDA2K. Το JAM πως παιρνει ρευμα ? Υπαρχει καποιος μετατροπεας για να μπορει να φορτωνει απο καλωδιο του PDA2K ?

το γνωστο mini usb ειναι .

 

Σήμερα 06:46

@agiorgitis

sequent_c, πολύ καλή δουλειά. Έχω και μια ιδέα που μπορεί να βοηθήσει πολλούς απο εδώ. Για όλα αυτά τα βήματα που έκανες, μπορείς να τα κάνεις καταγραφή σε μακροεντολή του φώτοσοπ, και μετά να την ανεβάσεις εδώ...

Έτσι με 1 κλικ θα γίνεται αυτόματα η δουλειά.

ΥΣ: Δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται καταγραφή μακροεντολής, αλλά ξέρω οτι γίνεται. Θα δοκιμάσω κι εγώ με τις φωτό σου...

 

η κάθε φωτογραφία έχει τα δικά της σφάλματα σε white balance και levels δεν υπάρχει μια συγκεκριμένη ρύθμιση για όλες.

το μοναδικό πράγμα που κάνουμε σε όλες είναι το τριπλό sharpening.

με αυτή την κίνηση η φωτογραφία έρχεται κοντά στα 6630,gx-30 σε επίπεδο οξύτητας (χωρίς να χαλάει και αυτό είναι κάτι που με χαροποίησε ιδιαιτερα)

 

@murdof ...αναμένουμε λύση στο πρόβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

giorgo i ipodoxi gia ti fortisi einai mini-usb. Den exw dei kapou metatropea apo vismataki 9090 se mini usb, mallon tha xreiastei na allakseis olo to kalwdio.

 

:mad: :mad: παλι αλλαγες ρε γ@μωτο ! :cry:

Link to comment
Share on other sites

με προιόν παροχέα? με vodafone κανένα πρόβλημα.

 

για ράδιο στο 2020 έπαιζαν τα ακουστικά ράδιο της ΜΟΤΟ. λογικά και σε αυτό μιας και έχει το ίδιο βίσμα.

 

 

Alex μπορεις να μου πεις τα mms settings για τη voda & τη tim για jam?

βαλτα καπου σε παρακαλω να τα τσιμπησω :o

 

Επισης ποια ακουστικα ειναι αυτα της motorola που παιζουν και ραδιο ?

:o

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

τα ειχα επι εποχης 2020. δεν θυμαμαι.

για τις ρυθμισεις τις γραφει στο Tips & tricks.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει τον MSN να συνδέεται αυτόματα όταν μπαίνω στο δίκτυο. Γίνεται να εμφανίζεται και εικονιδιάκι σε κάποια μπάρα, όπως στα PC;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Alexkass, μπορείς να δώσεις σε παρακαλώ πληροφορίες για τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω στο Jam για να συνδεθώ (Internet ή WAP) μέσω CSD, σαν χρήστης Ala Carte;
Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Sygnwmi paidia an exei eipwthei ksana alla mipws yparxei kapoios tropos wste na <<paizei>> to s100 ta mp3 ws ixoys klisis?

Eyxaristw ek twn proterwn :)

Οχι δυστυχως δεν υπάρχει. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις WMA, ή WAV αρχεία όμως χωρίς πρόβλημα... ;) Tα WMA ειδικά ίδια συμπίεση έχουν με τα MP3... το ίδιο πράγμα είναι πρακτικά για το κινητό σου. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχως δεν υπάρχει. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις WMA, ή WAV αρχεία όμως χωρίς πρόβλημα... ;) Tα WMA ειδικά ίδια συμπίεση έχουν με τα MP3... το ίδιο πράγμα είναι πρακτικά για το κινητό σου. ;)

to magician mporei na paiksei gia ixo klisis wav, wma, mp3, mp4, mid arkei na ta valete sto directory \windows\rings. Episis me to enswmatomeno programmataki photo contacts mporei na paiksei ola ta parapanw format ixou ana epafi xwris na einai sto sygekrimeno directory. Periorismos yparxei mono gia eidopoiisi sms,mms,email kai reminders, gia ta opoia o ixos prepei na einai mono wav, kai na yparxei sto directory \windows

Link to comment
Share on other sites

τα ειχα επι εποχης 2020. δεν θυμαμαι.

για τις ρυθμισεις τις γραφει στο Tips & tricks.

 

Thanx Alex

αλλα πως θα το βρω αυτο το tips & tricks ? :( :cry: :o

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι καινούργιος στο χώρο.Θα ήθελα μια βοήθεια.Απόκτησα ενα toshiba e740 και θέλω να μάθω την οικονομικότερη λύση για bluetooth card CF ή SD
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κανένας δεν έχει αναφερθεί στα camera templates (τα βρίσκω πολύ χρησιμα στα photo contacts) πάρτε ενα σετάκι για να παίξετε λίγο.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕΤΟ ΑΠΟ ΕΔΩ

 

ΥΓ1 Παμε στο Select downloads --> επιλέγουμε FREE --> μας ανοίγει νέα σελίδα,περιμένουμε 40 seconds και μετα μας εμφανίζετε το link !!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κανένας δεν έχει αναφερθεί στα camera templates (τα βρίσκω πολύ χρησιμα στα photo contacts) πάρτε ενα σετάκι για να παίξετε λίγο.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕΤΟ ΑΠΟ ΕΔΩ

 

ΥΓ1 Παμε στο Select downloads --> επιλέγουμε FREE --> μας ανοίγει νέα σελίδα,περιμένουμε 40 seconds και μετα μας εμφανίζετε το link !!

τι είναι αυτά τα templates?

 

επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν plug-ins για το mediaplayer ώστε να προσθέσουμε equalizer ή και γραφικά ακόμα.

δοκίμασα το PocketMusic Bundle v3.1 αλλα ο ήχος "πικαριζε" ελαφρώς. :(

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση... Επειδη σκεφτομαι να το παρω (τελικα...), πεστε μου πως ειναι ο connectoras για την φορτηση? Εχω κανει κατασκευη στο αμαξι για να δεινω ρευμα στο PDA2K. Το JAM πως παιρνει ρευμα ? Υπαρχει καποιος μετατροπεας για να μπορει να φορτωνει απο καλωδιο του PDA2K ?

Modern Talking

Φορμίωνος 198, Βύρωνας

Τηλ.: 2107601060

Με το Destinator θα το βρείς το μαγαζάκι και τα παιδιά είναι εξυπηρετικότατα. Εγώ από αυτούς πήρα φορτιστή αυτοκινήτου για το Jamaκι και ο connector είναι καθαρόαιμος miniUSB. Γιαυτό άλλωστε μπορείς να το φορτίσεις από οποιδήποτε USB μάλιστα ο φορτιστής αυτοκινήτου που πήρα από το παραπάνω μαγαζί βγάζει USB βύσμα και με τον ίδιο μπορώ να φορτίζω και το Toshiba e800 μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη πληροφορία!

 

H εφαρμογή MMS όπως ξέρεις είναι στην ExtROM.

Εσύ έχεις 1.01.124 ενώ το Qtek 1.03.155...

Μάλλον το λάθος θα δημιουργείται με νεότερη έκδοση....

 

Το ελέγχουμε!

Gia na min sas ta xono mono alla gia na kanoume kai ligi doulitsa sto forum gia olous tous filous pou einai edo akouse tin lisi gia na min makrigoroume. Stin Extended ROM tis T-Mobile yparxei o MMS Composer ton opoio otan ton egkatastiseis kai baleis ta MMS settings tis Cosmote den paizoun ta MMS. Omos stin idia ROM yparxei ena cab me ta MMS settings tis T-Mobile. An to trekseis sou pernaei ta MMS settings tis T-Mobile alla mallon tautoxrona einai kai patch. An meta sbiseis ta settings tis T-Mobile kai baleis tis Cosmote tote paizoun apsoga. Mporo na sou steilo to cab arxeio auto an kai eseis den exete dosei pote tipota kai se kanenan. Kane mou pm me to mail sou na sto peraso argotera.

Link to comment
Share on other sites

σου προτεινω να παρεις το ς100, το ελληνικο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ τ9 και η "αμεση" εγγυηση ειναι πολυ θετικα για μενα.

 

http://www.play247.gr

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Sygnwmi paidia an exei eipwthei ksana alla mipws yparxei kapoios tropos wste na <<paizei>> to s100 ta mp3 ws ixoys klisis?

Eyxaristw ek twn proterwn :)

 

Μπορείς να βάλεις του ήχους mp3 στο φάκελο \Windows\Rings.

Προσοχή όμως! Πρέπει τα mp3 να παίζουν με το Windows Media οπως είναι και να μην τα έχεις κάνει associate να ανοίγουν με άλλο πρόγραμμα πχ BetaPlayer. Aλλιώς δεν θα παίζουν. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...