Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυστυχώς όχι καλε μου φίλε

σου λέω οτι ΚΑΝ δεν μπορώ να κάνω βήμα μετά την εγκατάσταση

τώρα που ασχολούμαι είδα το εξής:

όταν απενεργοποίησα το today plugin όλα είναι μια χαρά.....

Mόλις το ενεργοποιώ και πάω πανω απο το κατσαβίδι και κάνω maximize ή minimize

τρώω φρίκη [$#%*&^()&] γκρρρρρρρρρρρρρ

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς όχι καλε μου φίλε

σου λέω οτι ΚΑΝ δεν μπορώ να κάνω βήμα μετά την εγκατάσταση

τώρα που ασχολούμαι είδα το εξής:

όταν απενεργοποίησα το today plugin όλα είναι μια χαρά.....

Mόλις το ενεργοποιώ και πάω πανω απο το κατσαβίδι και κάνω maximize ή minimize

τρώω φρίκη [$#%*&^()&] γκρρρρρρρρρρρρρ

 

πανε στα προγραμματα και στο pocket breeze settings...ισως καταφερεις κατι απο εκει./;)

 

βαλε και επιλογη γλωσσας ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αύριο που θα πάρω το imate, να το βάλω να φορτίζει για ώρες, επειδή θα είναι η πρώτη φορά? Ή να το χρησιμοποιήσω με τον φορτιστή? Μήπως θα έχει επιπτώσεις στην μπαταρία... Πόση ώρα είναι το πρώτο φόρτισμα?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

απο όταν ξαναεγκατέστησα το bluetooth tools, μολις κλίνω το σ100 και για αρκετή ώρα το αφήνω αχρησιμοποίητο δεν μπορώ να το ξανανοίξω παρά μόνο με restart...

 

έχει παρατηρήσει κανείς σας παρόμοια συμεπριφορά?

 

υπάρχει κάποιο παρόμοιο προγραμματάκι που να ανοίγει το bluetooth μόνο όταν με καλούν ή οταν καλώ εγώ?

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά η επίσημη ιστοσελίδα της qtek, όχι η ελληνική η διεθνής ποια είναι;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο όταν ξαναεγκατέστησα το bluetooth tools, μολις κλίνω το σ100 και για αρκετή ώρα το αφήνω αχρησιμοποίητο δεν μπορώ να το ξανανοίξω παρά μόνο με restart...

 

έχει παρατηρήσει κανείς σας παρόμοια συμεπριφορά?

 

υπάρχει κάποιο παρόμοιο προγραμματάκι που να ανοίγει το bluetooth μόνο όταν με καλούν ή οταν καλώ εγώ?

ποια έκδοση rom έχεις?στην τελευταία (1.11) εμένα δε μου το κάνει...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά η επίσημη ιστοσελίδα της qtek, όχι η ελληνική η διεθνής ποια είναι;

ego ksero mono tin http://www.qtek.nu san episimi alla episimi episimi den kserokamia ali !! :confused:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

το έγραψα το πρόβλημα μου και στα προβλήματα αλλά από ότι φαίνετε δεν το είδαν κ πολλοί. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να στείλω mms με vodafone. Όταν πάω να στείλω το κινητό του παραλήπτη είτε δεν το παίρνει καθόλου, είτε του βγαζει μήνυμα για σφάλμα στον server. Να αναφέρω ότι mms δέχομαι κανόνικα ενώ δεν πρέπει να φταίει το δίκτυο μια και άμα βάλω σε άλλο κινητό την κάρτα sim μου στέλνει κανονικά... Επίσης όταν στέλνω σε e-mail από το s100 πάλι στέλνει κανονικά :shock: Επίσης όταν προσπαθώ να στείλω το σηματάκι "G" ΄δείχνει ότι συνδέθηκε στο vodafone mms, μετά ανάβει το σηματάκι για την απόστολή, σβίνει και το σηματάκι "G" συνέχιζει να δείχνει ότι είναι συνδεμενο. Είναι σωστό αυτό; Όπως βλέπετε στην υπογραφή έχω την τελευταία έκδοση της Ελληνικής ROM. Δίνω και τις ρυθμίσεις μου:

Σύνδεση μέσω: Vodafone MMS

V Άμεση παραλαβή μηνύματος

Χ ΟΚ για κατέβασμα σε περιαγωγή

Προσπάθειες πριν τον τερματισμό 3

Ανάλυση φωτογραφίας: QQVGA(160x120)

Διακομιστής: Vodafone MMS

Gateway: 213.249.19.49

Αριθμός Θύρας: 9201

Διεύθυνση http://mms.vodafone.gr

Όριο μεγέθους απεσταλμένων: 100Κ

 

Όπια βοήθεια ευπρόσδεκτη;)

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είδα και το παραπάνω post για το BT, λέω να πώ και γω τι μου κάνει το jam.

Οντως, αν περάσει λίγη ώρα εξαφανίζετε το εικονάκι απο κάτω δεξιά και δεν παίζει με τπτ εκτός απο reset. (με τους toshiba drivers). Εχει βρεί κανείς πώς βλέπεις οτι το ΒΤ είναι ενεργό η όχι με αυτούς τους drivers? Εχει καταφέρει κανέις να παίξει με τους widcomm? Μου βγάζει συνέχεια λάθος για τη μνήμη... και ενώ την αδειάζω χωρίς να ξεκινάει και τπτ στο today.

 

Και ένα ακόμα... αν γίνεται ή αν δεν μπορώ εγώ να το βρώ... πώς βάζω εναν άλλο ήχο οταν έχω νέα sms?????

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Bloodimir/5975/61437/0/bld-axe.jpg |)347|-| 4\/3|\|G3R
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αύριο που θα πάρω το imate, να το βάλω να φορτίζει για ώρες, επειδή θα είναι η πρώτη φορά? Ή να το χρησιμοποιήσω με τον φορτιστή? Μήπως θα έχει επιπτώσεις στην μπαταρία... Πόση ώρα είναι το πρώτο φόρτισμα?

 

ευχαριστώ

Αφησε το 16 ωρες γιατι η εφεδρικη ειναι NiMH (σαν των παλιων κινητων) και θελει πολυ ωρα φορτιση αντιθετα με την κανονικη που ειναι ιοντων λιθιου... :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αφησε το 16 ωρες γιατι η εφεδρικη ειναι NiMH (σαν των παλιων κινητων) και θελει πολυ ωρα φορτιση αντιθετα με την κανονικη που ειναι ιοντων λιθιου... :)

 

 

Πλάκα κάνεις. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 16 ΩΡΕΣ;

Δε γίνεται. Δε μπορώ να φαορτίσω την κανονική και να το δουλέψω με αυτήν? Ή έστω με τον φορτιστή?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Woca, κοίτα τι λεέι:

"Εφεδρική μπαταρία 25 mAh Lithium-lon επαναφορτιζόμενη, για διατήρηση δεδομένων 20-30 λεπτά"

 

Λιθίου λέει. Μόνο και δεν είναι ε! Θα τους κάνω παράπονα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε! Τελικά μόλις το έβαλα στον φορτιστή άνοιξε! Κακό είναι? Λέει 8 ώρες. Και η μικρή μπαταρία είναι όντως NIMH... Θα το δούμε μετά...

 

 

EDIT:

 

Και τώρα πρασίνισε το φωτάκι. Και λέει 100% η main. Φορτίζει την Backup Τώρα. Σε λίγο θα τελειώσει και αυτό. Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cmavr8, μεγειά το ppc. Και γω το χα απορία πόσο να το φορτίσω στην αρχή. Το θέμα είναι ότι τα ppc δεν έχουν κατάσταση On/off όπως έχουν οι περισσότερες συσκευές, έτσι μόλις πάρει λίγο ρεύμα η μπαταρία τους αρχίζουν να λειτουργούν. Εγώ θα σου πρότεινα να το αφήσεις όσην ώρα λέει στο manual.

 

Τώρα η εφεδρική μπαταρία είναι ... εφεδρική, δηλαδή να προστατεύσει τα δεδομένα σου μέχρι να το βάλεις να φορτίσει και εννοείτε δεν χρησιμοποιείς το ppc σου όταν δεν έχεις ρεύμα από την κύρια μπαταρία. Δεν καταλαβαίνω το λόγο να φορτίσει αυτή η μπαταρία πολλλλλές ώρες στην αρχή. Αφού ούτως η αλλιώς το κακό που θα πάθει αργά ή γρήγορα με τις συνεχιζόμενες φορτίσεις (κάθε 2-3 μέρες) που θέλει η κύρια μπαταρία (ενώ αυτή θα είναι γεμάτη ακόμα)πιστεύω ότι θα ναι μεγαλύτερο από το να μην της κάνεις μια πολύωρη πρώτη φόρτιση.

 

Αυτά τα ολίγα. Το καλύτερο βέβαια σε αυτές τις περιπτώσεις είναι η υ π ο μ ο ν ή! Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει δίκιο ο ελεφας. Θεωρητικά στέκει. Το κακό είναι ότι όλες οι καινούργιες μπατ θέλουν 2-3 ΠΛΗΡΕΙΣ φορτισεις-εκφορτίσεις. Το μανιουαλ λέει 8 ώρες. Οπότε τώρα που πρασίνησε το βγάζω και το ξανα βάζω. (και μάλιστα στο πισι αυτήν τη φορά για να βάλω εφαρμογές)

 

Ωστόσω το 8ωρο θα το κλείσει φορτίζοντας... Μετά θα το ξελιγώσω... και ξαά και ξανά...

 

(Χεχε σε περνάω για 2 ποστς... )

 

ευχαριστώ

 

 

EDIT: Και κάτι άλλο. σημαντικό. Στο προηγούμενο ppc (Windows 2002) το πληκτρολόγιο ήταν μια χαρά. Αυτό εδώ όμως δεν έχει space, capslock, shift, αλλά ένα κουμπάκι που τα κάνει αλαμπουρνέζικα...

 

έψαξα στο ποστ, αλλά δεν βρίσκω απάντηση

Link to comment
Share on other sites

2 ποστς!!! Θα σε φτάσω! :D

Φίλε μου και στο pc φορτίζει μέσω USB, βάλτο και άστο εκεί όση ώρα θες.

 

Α στο πληκτρολόγιο να χρησιμοποιείς το Keyboard GR. Έχει αγγλικά και ελληνικά με το πάτημα της σημαιούλας γίνεται η εναλλαγή.

 

Ωχ τώρα είδα ότι έχεις το Imate Jam. Δεν ξέρω αν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο αυτό. Πάντως στο thread στις πρώτες σελίδες αν θυμάμαι αναφερόταν πως υπάρχουν προγράμματα για ελληνικά από τρίτους κατασκευαστές. για ψάξε το λίγο.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, και στο ppc μου που ήταν 100% αγγλικό είχα ένα τέλειο. Ενα που είχε κάνει ένας μανος. Αλλά εδώ λέω ότι και το default δεν είναι σωστό. ούτε αγγλικά δεν μπορώ να γράψω...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, και στο ppc μου που ήταν 100% αγγλικό είχα ένα τέλειο. Ενα που είχε κάνει ένας μανος. Αλλά εδώ λέω ότι και το default δεν είναι σωστό. ούτε αγγλικά δεν μπορώ να γράψω...

 

RESCO KEYBOARD:)

Link to comment
Share on other sites

Ε ψάξε βρες του μάνου τότε και βάλτο να βρεις την υγειά σου. Εγώ χρησιμοποιώ το keyboard GR της qtek (ήταν ήδη μέσα στο s100) και είναι μια χαρά.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και στο pc φορτίζει μέσω USB, βάλτο και άστο εκεί όση ώρα θες.

 

Αν κάνεις reset, κάτι που ζητάνε τα προγράμματα, τότε σταματά η φόρτιση.

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δίκιο έχεις. Και έκανα και φλας το καινούργιο ρομ. Και δεν φόρτιζε όλη εκείνη την ώρα...

 

Εντάξει μωρε, αφου το ξαναβάζω και το ξαναβάζω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δίκιο έχεις. Και έκανα και φλας το καινούργιο ρομ. Και δεν φόρτιζε όλη εκείνη την ώρα...

 

Εντάξει μωρε, αφου το ξαναβάζω και το ξαναβάζω...

 

Το νόημα της συνεχούς φόρτησης στην αρχή είναι να μείνει η μπαταρία μόνιμα σε σταθερή τάση ώστε να λάβει την μέγιστη δυνατή φόρτηση και όχι να μπαινοβγαίνει.... :O

 

Και ναί, έγινες σούπα.... :p

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...