Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Den xero an exei tyxei se kapoion sas... Ekei pou trexo me to S100 se navigator kai bluetooth syndesi me to GPS receiver, xafnika i syndesi me to receiver xanetai... Otan propsatho na do ti ginetai, vlepo oti exei xathei i syndesi bluetooth. ok, loipon pame gia anazitisi syskevis kai... "Den yparxei yliko Bluetooth eggatestimeno sti syskevi!!!". Reboot loipon (mexri kai 2-3 fores gia na boreso na energopoiiso tis syndeseis Bluetooth.

Se epikoinonia me tin ACE mou eipan oti tous exei anaferthei kai apo allous pelates kai to psaxnoun.

Ti lete (an lete)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Den xero an exei tyxei se kapoion sas... Ekei pou trexo me to S100 se navigator kai bluetooth syndesi me to GPS receiver, xafnika i syndesi me to receiver xanetai... Otan propsatho na do ti ginetai, vlepo oti exei xathei i syndesi bluetooth. ok, loipon pame gia anazitisi syskevis kai... "Den yparxei yliko Bluetooth eggatestimeno sti syskevi!!!". Reboot loipon (mexri kai 2-3 fores gia na boreso na energopoiiso tis syndeseis Bluetooth.

Se epikoinonia me tin ACE mou eipan oti tous exei anaferthei kai apo allous pelates kai to psaxnoun.

Ti lete (an lete)?

 

Έλεγξε πρώτα αν:

1. Έχεις την τελευταία έκδοση της ACE Hellas

2. Αυθεντική έκδοση λογισμικού πλοήγησης

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει ελληνικά λεξικά για να έχουμε ορθογραφία στο word ή στα μηνύματα;

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει αλλά fonts για το pocket word?

Ευχαριστω ...

 

Υ.Γ. παρατήρησα ότι το s100 δεν έχει ηχογράφηση συνομιλίας (όντας σε κλίση) καμία ιδέα; το θεωρώ πολύ βασικό... :(

 

 

εχει κανεις καποια αποψη;

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ο brando δεν είναι απλά ο καλύτερος screen protector είναι ο μοναδικός!!.

παιδευτικά λίγο μέχρι να τον βάλω αλλα έκατσε μια χαρά.

επειδή κολλούσε συνεχεια χνούδια αναγκαστικά έπρεπε να τον πλένω.

αυτό έγινε καμια δεκαρια φορες.

 

κι αν σας φαίνεται παράξενο ,υπάρχει τρόπος από την βρύση να πάει κατευθείαν στην οθόνη χωρίς να έχει σταγόνες νερού και χωρίς φυσικά να τον στεγνώσω με πανί αφού κάτι τέτοιο τον γεμίζει χνούδια.

 

οποτε τζάμπα κάποιοι τον αγόρασαν παραπάνω από μια φορα.

 

αν ενδιαφέρεστε μπορώ να ανοίξω καινούριο θέμα και να γράψω αναλυτικά το πως.

:D :D

 

I AM VERY HAPPY NOW !!!!! :up:

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε πρώτα αν:

1. Έχεις την τελευταία έκδοση της ACE Hellas

2. Αυθεντική έκδοση λογισμικού πλοήγησης

 

 

Βασικά το πρώτο φταίει από μόνο του και όχι το δεύτερο. Άλλωστε δεν έχουν όλοι προγράμματα πλοήγησης και το πρόβλημα παρουσιάζεται στην πρό τελευταία έκδοση του firmware, αποσιωπήθηκε αλλά άμεσα διορθώθηκε.

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ο brando δεν είναι απλά ο καλύτερος screen protector είναι ο μοναδικός!!.

παιδευτικά λίγο μέχρι να τον βάλω αλλα έκατσε μια χαρά.

επειδή κολλούσε συνεχεια χνούδια αναγκαστικά έπρεπε να τον πλένω.

αυτό έγινε καμια δεκαρια φορες.

 

κι αν σας φαίνεται παράξενο ,υπάρχει τρόπος από την βρύση να πάει κατευθείαν στην οθόνη χωρίς να έχει σταγόνες νερού και χωρίς φυσικά να τον στεγνώσω με πανί αφού κάτι τέτοιο τον γεμίζει χνούδια.

 

οποτε τζάμπα κάποιοι τον αγόρασαν παραπάνω από μια φορα.

 

αν ενδιαφέρεστε μπορώ να ανοίξω καινούριο θέμα και να γράψω αναλυτικά το πως.

:D :D

 

I AM VERY HAPPY NOW !!!!! :up:

 

 

 

Ε, πές μας και εμάς που δεν τα έχουμε καταφέρει τον τρόπο σου...!

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

:D

WOCA σ ευχαριστω πολυ ελπιζω ολα να πανε καλα.

:)

τωρα για το παραπανω μηνυμα σου θα σε παρακαλουσα να μαθεις εσυ το yahoo messeger που προφανως τον ξερεις παρα εμεις οι αδαεις τον irc

ετσι θα μπορουμε να σε βοηθαμε οταν εχεις προβλημα . :lol: :w00t: :rotfl:

Καλα εγω για την εξυπηρετηση σας ειπα για το IRC. Αμα θελετε να παιδευεστε με requests και e-mails εγω δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα... :O

 

Υ.Γ. Το Yahoo! Messenger δεν ειναι οτι δεν τον ξερω, ειναι οτι δεν τον εχω... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τις τελευταιες 4-5 μερες δεν μπορω να λαβω SMS. Δεν εχω το Wisbar ουτε νομιζω πως καποιο απο τα προγραμματα που εχω φταει. Παρ' ολα αυτα τα προγραμματα που εβαλα την τελευταια εβδομαδα ειναι: Platform4Player, Memaid, Pocket Mechanic, Mortbuttons, RepliGo, Netfront3... :)

 

Ξερετε αν κανενα απο αυτα ευθυνεται; :O

 

ΥΓ. Ειναι και το Upgrade που εκανα και το restore απο την παλια rom!

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση θα μπορώ να επαναφέρω τις προηγούμενες ρυθμησεις, αρχεία και προγράμματα με το sprite backup;;;

Βεβαιως... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ε, πές μας και εμάς που δεν τα έχουμε καταφέρει τον τρόπο σου...!

ok .

λοιπόν διαβάστε προσεκτικά τώρα γιατί όταν θα πάτε στο μπάνιο (εκεί θα γίνει το όλο σκηνικό) δεν θα έχετε pc μπροστά σας. :)

αυτό ισχύει φυσικά και για όλους όσους έχουν ήδη εφαρμόσει τον brando και απλά θέλουν να τον καθαρίσουν.

 

1. παίρνουμε μια κολλητική ταινία πχ hanzaplast και την κολλάμε στην γωνια της οθόνης για να βγάλουμε την μεμβράνη.

 

2. ανοίγουμε την βρύση μέχρι την μέση και σιγουρευόμαστε ότι το νερό τρέχει ομαλά χωρίς πιτσιλιές.

 

3.κρατάμε την μεμβράνη προσεκτικά από τις γωνιές και την βρέχουμε .επειδή θα βραχούν και τα χερια μας και εμείς δεν το θέλουμε αυτό ,κρατάμε την μεμβράνη στα χειλη μας και στεγνώνουμε τα χερια με πετσέτα.

 

4.το κυριότερο μέρος είναι τώρα. [δώστε βάση]

κρατάμε πάλι την μεμβράνη προσεκτικά με το ένα χέρι στην μια απο τις 4 γωνιες της . την περνάμε καθετως αργά-αργά από την βρυση στο κέντρο ακριβώς της ροής του νερού!.

 

μόλις περασει την μεση την πιάνουμε με το άλλο χέρι και πάλι αργά αργά την βγάζουμε από το νερό αλλα πρέπει το τέλος της περασιάς να γίνει στην μύτη !!

έτσι δεν θα μείνει ούτε σταγόνα στην μεμβράνη και τα χερια μας θα είναι στεγνά!!

 

στην ουσία το ίδιο το νερό λειτουργεί σαν στεγνωτήρας του protector.

 

5.μετά αμεσως τοποθετούμε πάλι την μεμβράνη στην οθονη με προσοχή βάζοντας το ένα μας δάχτυλο να βοηθάει από πίσω ώστε να μην δημιουργηθούν φουσκάλες .

 

perfect! :D

 

edit : 1) αν καταλάθος μείνει έστω και μια μικρή σταγονιτσα στην μυτη την τινάζουμε όπως τινάζουμε ξέρετε τι .:lol:

2) να έχετε πάντα το νου σας πια μεριά είναι να εφαρμοστεί !!

3) οτιδήποτε απορίες pm αλλα πιστεύω αν διαβάσετε προσεκτικά θα καταλάβετε.

Link to comment
Share on other sites

iceman edo eimaste alla exoume kai douleies ase pou tora pou strosame to tilefonaki o monos tropos gia na drastiriopoiithoume ksana einai na bgei to JAM2 ;)

 

Φίλε Γιάννη, να σαι καλά!!:)

Η αλήθεια είναι ότι είχες καιρό να μας δώσεις τα φώτα σου και ανησύχησα!

Βασικά αυτό που με προβληματίζει είναι να βρω τρόπο να αναβαθμίσω το ταλαίπωρο mda compact μου με νέα rom (κυρίως radio version) μιας και τις περισσότερες φορές ο ήχος δεν είναι και ο καλύτερος δυνατός..

Any suggestions?;)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τις τελευταιες 4-5 μερες δεν μπορω να λαβω SMS. Δεν εχω το Wisbar ουτε νομιζω πως καποιο απο τα προγραμματα που εχω φταει. Παρ' ολα αυτα τα προγραμματα που εβαλα την τελευταια εβδομαδα ειναι: Platform4Player, Memaid, Pocket Mechanic, Mortbuttons, RepliGo, Netfront3... :)

 

Ξερετε αν κανενα απο αυτα ευθυνεται; :O

 

ΥΓ. Ειναι και το Upgrade που εκανα και το restore απο την παλια rom!

 

kai ego to idio provlima exo!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σίγουρος τρόπος ανάκτησης όλων των δεδομένων μετά την αναβάθμιση της rom σε QTEK S100?

Εχουμε πει χιλιαδες φορες Backup-Restore με το Sprite Backup... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το χω και γω στα χέρια μου! Το άφησα όλο το απόγευμα να φορτίζει, τώρα όμως ήρθε η ώρα του.Μου κάνει εντύπωση το μικρό του μέγεθος και η στιβαρή κατασκευή του.

 

@sequent_c: φοβερό το tutorial σου για το πως πλένουμε τον screen protector! Εύγε!!!

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επρεπε να το αφησεις 16 ωρες για φορτιση μιας και η εφεδρικη μπαταρια δεν ειναι λιθιου αλλα NiMH και θελει μεγαλη φορτιση στην αρχη... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Φιλε επρεπε να το αφησεις 16 ωρες για φορτιση μιας και η εφεδρικη μπαταρια δεν ειναι λιθιου αλλα NiMH και θελει μεγαλη φορτιση στην αρχη... :)
α γι αυτο εμενα δεν κραταει καθολου η εφεδρικη μπαταρια? δηλαδη,δεν ξερω αλλα, οταν τελειωσει η λιθιου κατευθιαν σβηνει .

η πρωτη φορτιση ηταν 5 λεπτα :p

 

δεν τα πολυ πιστευω ολα αυτα με τις μπαταριες αλλα μπορει να μου απαντησει καποιος που να γνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τις τελευταιες 4-5 μερες δεν μπορω να λαβω SMS. Δεν εχω το Wisbar ουτε νομιζω πως καποιο απο τα προγραμματα που εχω φταει. Παρ' ολα αυτα τα προγραμματα που εβαλα την τελευταια εβδομαδα ειναι: Platform4Player, Memaid, Pocket Mechanic, Mortbuttons, RepliGo, Netfront3... :)

 

Ξερετε αν κανενα απο αυτα ευθυνεται; :O

 

ΥΓ. Ειναι και το Upgrade που εκανα και το restore απο την παλια rom!

File woca kai ego to idio problima eixa me ton platform 4 player molis ton egatistisa mou emfanistike to problima kai anagastika......Hard reset :O

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πει χιλιαδες φορες Backup-Restore με το Sprite Backup... ;)

 

 

Το Sprite Backup το κανουμε εγκατασταση οπωσδηποτε στην κυρια μνημη ή μπορουμε και στην καρτα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το Sprite Backup το κανουμε εγκατασταση οπωσδηποτε στην κυρια μνημη ή μπορουμε και στην καρτα;;;;;

καλύτερα στη κάρτα μνήμης!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πει χιλιαδες φορες Backup-Restore με το Sprite Backup... ;)

 

Δηλαδή το απλό backup στο PC μας με το active sync δεν κάνει;

 

Αν ενθυμούμαι το spritebackup δεν δουλεύει και άψογα....

Ή κάνω λάθος;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

α γι αυτο εμενα δεν κραταει καθολου η εφεδρικη μπαταρια? δηλαδη,δεν ξερω αλλα, οταν τελειωσει η λιθιου κατευθιαν σβηνει .

η πρωτη φορτιση ηταν 5 λεπτα :p

 

δεν τα πολυ πιστευω ολα αυτα με τις μπαταριες αλλα μπορει να μου απαντησει καποιος που να γνωριζει?

 

 

Ma o skopos ths efedrikhs den einai na synexiseis na douleveis,alla na sou krathsei gia kapoio diasthma ta dedomena mexri na xanafortiseis th syskeyh.

Ennoeitai pws einai fysiologiko na svhnei molis adeiasei h vasikh mpataria( gia thn akriveia oute ayth adeiazei teleiws,alla to ppc krata ena mikro fortio 3-4% kai apo ayth).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...