Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως πηγα να περασω την qtec ρομ με το upgradegreek που δινει ειδικα για αυτο μεσα στο φτπ του χδα και το σ100 εκανε παλι επανεκινησσεις, δλδ τπτ.Τωρα εβαλα την ιματε με την ραδιο της qtec.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

η καινούργια ρομ μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις

αισθητά πιο γρήγορο σε ανταπόκριση το βλέπω..και πιο σταθερό σε σύνολο

έχει προστεθεί και ένα παραθυράκι στο bt για επιλογή εισερχομένων και εξερχομένων com κατά τη σύνδεση με άλλες bt συσκευές..

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

την Sd της Kingston 52x 512ΜΒ την έχει δοκιμάσει κανείς? Προτείνει κανείς άλλη μάρκα στα ίδια MB?

 

Επίσης έχει συνδέσει κανείς το Imate με υπέρυθρες με κάποιο Pc? Σε φορητό της Acer που δοκίμασας τον βρίσκει το imate αλλά όταν πάει να στείλει λέει pending και μετά failed. To pc δεν βλέπει το Imate όμως (δεν βγάζει εκείνο το εικονίδιο στο taskbar)

 

Καμμιά ιδέα?

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ το phm2004_3_05_001 846kb τρέχει άψογα στο σ100....δοκιμασμένο πολλάκις!

opote to exeis dokimasei etsi? lol! gia pes mou exeis dei megaliterh taxutita sto jam?aksizei ton kopo?

thnx in advance!

Link to comment
Share on other sites

ανεβαίνει αλλά δεν αξίζει ο κόπος.μόνο για την εμπειρία.(530@130fsb)

λύστε μου μια απορία

έχω περάσει κανονικά την extended rom αλλά δεν βλέπω πουθενά το ελληνικό Τ9

με το keyboard GR γράφοντας κανονικά δεν μου προτείνει καμμία λέξη...

μόνο με το keyboard αλλά στα αγγλικά

με ποιο τρόπο λοιπόν βλέπω το Τ9 στη πράξη?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

την Sd της Kingston 52x 512ΜΒ την έχει δοκιμάσει κανείς? Προτείνει κανείς άλλη μάρκα στα ίδια MB?

 

Επίσης έχει συνδέσει κανείς το Imate με υπέρυθρες με κάποιο Pc? Σε φορητό της Acer που δοκίμασας τον βρίσκει το imate αλλά όταν πάει να στείλει λέει pending και μετά failed. To pc δεν βλέπει το Imate όμως (δεν βγάζει εκείνο το εικονίδιο στο taskbar)

 

Καμμιά ιδέα?

 

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει στα παραπάνω...

 

Επίσης τα animated themes παίζουν στο jam?

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

την περασα και εγω την νεα αναβαθμιση απο ACE ...οι διαφορες..

-την πρωτη φορα εμεινε στην εγκατασταση στο 26% και μου ζητησε να την αρχισω απο την αρχη...

-εχω πλεον σημα στο FULL στο σπιτι μου εκει που ειχα 55%..

-ακουω καθαροτατα αυτον που με καλει...

-ΒΤ οτι γραψανε τα παιδια παραπανω...

-ειδα διαφορα στην ταχυτητα...ανοιγματος κλπ...

- εφαγα 6 ωρες μεχρι να ξαναπερασω οτι ειχα πριν.....:(

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα προγραματακι μικρο σε μεγεθος για να κλεινεις τα προγραμματα σου με το X και οχι να τα κανει Minimize?

το Pocket Plus ειναι αρκετα βαρυ.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να αναφέρω ότι με την καινούρια έκδοση μέσα σε ένα 24ωρο μου έχει κάνει 2 symbian-like restarts !!!

μια στο τηλέφωνο και μια στα μηνύματα.

 

πρώτη φορα μου το κάνει αυτό .

ελπίζω να είναι και η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

μακριά από kingston καλές και συμβατές είναι οι sandisk ακόμα και οι απλές παίζουν άψογα,και οι lexar

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

την περασα και εγω την νεα αναβαθμιση απο ACE ...οι διαφορες..

-την πρωτη φορα εμεινε στην εγκατασταση στο 26% και μου ζητησε να την αρχισω απο την αρχη...

-εχω πλεον σημα στο FULL στο σπιτι μου εκει που ειχα 55%..

-ακουω καθαροτατα αυτον που με καλει...

-ΒΤ οτι γραψανε τα παιδια παραπανω...

-ειδα διαφορα στην ταχυτητα...ανοιγματος κλπ...

- εφαγα 6 ωρες μεχρι να ξαναπερασω οτι ειχα πριν.....:(

Εμενα παλι μεσα σε ενα 20λεπτο μου το flashαρε αν και φοβομουν το γεγονος να κολλησει ή να αργησει μιας και το pc που εκανα την αναβαθμιση ειχε μονο USB 1.0! :rolleyes:

 

Εμενα παλι μου εφαγε 1 λεπτο να ξαναπερασω οτι ειχα μεσα με ενα Restore απο το Sprite Backup. Το προτεινω ανεπιφυλακτα... :O

 

Τελικα αυτα τα COM Ports σε τι μας χρησιμευουν; :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μέτα από πολύ σκέψη και ακουγοντας τους guru του forum (που χάθηκαν και αυτοί μαζί με τον εκπρόσωπο της ACE - που είστε ρε παιδιά;;;;) κατέληξα να μην αγοράσω το ελληνικό S100 αλλά το γερμανικό της T-mobile!

Άμεσα τότε και με τη μεσολάβηση του redcon έβαλα αγγλική rom στο mda compact μου.

Από τότε όμως τίποτα! Ήδη έχουν βγει καμιά δεκαριά updates (εδικά radio version για να βελτιώσουν την άθλια αρχικά ακουστική του S100) αλλά εμείς που αγοράσαμε το γερμανικό τίποτα! Πρέπει να ρωτάμε (χωρίς απάντηση), να ψάχνουμε χωρίς αποτέλεσμα σε sites, να μην έχουμε τελικά κάποια έυκολη, απλή και προσιτή λύση...

Αντίθετα βλέπω τους φίλους της ACE HELLAS, που τόσο λοιδορήθηκε, να έχουν νέο firmware, με τις τελευταίες πάντοτε radio version διαθέσιμο κάθε εβδομάδα...

Όπως βλέπετε λοιπόν, καλά είναι τα λόγια και τα δημόσια κραξίματα αλλά in the long run οφελείται όποιος αγόράζει κάτι με σωστή υποστήριξη....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία. Ένα ευχαριστώ για το ανέβασμα της νέας rom γιατί είχα προσπαθήσει 3 φορές και τίποτα.

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει ελληνικά λεξικά για να έχουμε ορθογραφία στο word ή στα μηνύματα;

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει αλλά fonts για το pocket word?

Ευχαριστω ...

 

Υ.Γ. παρατήρησα ότι το s100 δεν έχει ηχογράφηση συνομιλίας (όντας σε κλίση) καμία ιδέα; το θεωρώ πολύ βασικό... :(

Link to comment
Share on other sites

Μέτα από πολύ σκέψη και ακουγοντας τους guru του forum (που χάθηκαν και αυτοί μαζί με τον εκπρόσωπο της ACE - που είστε ρε παιδιά;;;;) κατέληξα να μην αγοράσω το ελληνικό S100 αλλά το γερμανικό της T-mobile!

Άμεσα τότε και με τη μεσολάβηση του redcon έβαλα αγγλική rom στο mda compact μου.

Από τότε όμως τίποτα! Ήδη έχουν βγει καμιά δεκαριά updates (εδικά radio version για να βελτιώσουν την άθλια αρχικά ακουστική του S100) αλλά εμείς που αγοράσαμε το γερμανικό τίποτα! Πρέπει να ρωτάμε (χωρίς απάντηση), να ψάχνουμε χωρίς αποτέλεσμα σε sites, να μην έχουμε τελικά κάποια έυκολη, απλή και προσιτή λύση...

Αντίθετα βλέπω τους φίλους της ACE HELLAS, που τόσο λοιδορήθηκε, να έχουν νέο firmware, με τις τελευταίες πάντοτε radio version διαθέσιμο κάθε εβδομάδα...

Όπως βλέπετε λοιπόν, καλά είναι τα λόγια και τα δημόσια κραξίματα αλλά in the long run οφελείται όποιος αγόράζει κάτι με σωστή υποστήριξη....

 

πολύ σωστή άποψη. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, αναφορικά και ο γκαντέμης δεν κρατήθηκε και έκανε το Update μέσα στο ΣΚ και του δουλεύει μια χαρά. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα και λύθηκε όντως το πρόβλημα με το BT μου! Φαίνεται η γκαντεμιά άρχισε να φεύγει, ελπίζω να μην πήγε σε άλλον όμως!

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

μακριά από kingston καλές και συμβατές είναι οι sandisk ακόμα και οι απλές παίζουν άψογα,και οι lexar

 

Για τις ΑΤΡ που έχει το play247 τι λέτε?

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

kai oso gia ton filo pou leei pos h 2.85 tou xcpuscalar tou leitourgei... stelno auto ( apo ton kataskeuasth tou xcpuscalar ) na dei pos to provlima uparxei KAI STHN 2.85 kai douleuei pano se auto to provlima... tora molis evgale mia version 2.85d pou thn dinei me email stou xrhstes pou einai registered MONO kai se liges meres tha kanei to epishmo release!!

 

 

auta

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μέτα από πολύ σκέψη και ακουγοντας τους guru του forum (που χάθηκαν και αυτοί μαζί με τον εκπρόσωπο της ACE - που είστε ρε παιδιά;;;;) κατέληξα να μην αγοράσω το ελληνικό S100 αλλά το γερμανικό της T-mobile!

Άμεσα τότε και με τη μεσολάβηση του redcon έβαλα αγγλική rom στο mda compact μου.

Από τότε όμως τίποτα! Ήδη έχουν βγει καμιά δεκαριά updates (εδικά radio version για να βελτιώσουν την άθλια αρχικά ακουστική του S100) αλλά εμείς που αγοράσαμε το γερμανικό τίποτα! Πρέπει να ρωτάμε (χωρίς απάντηση), να ψάχνουμε χωρίς αποτέλεσμα σε sites, να μην έχουμε τελικά κάποια έυκολη, απλή και προσιτή λύση...

Αντίθετα βλέπω τους φίλους της ACE HELLAS, που τόσο λοιδορήθηκε, να έχουν νέο firmware, με τις τελευταίες πάντοτε radio version διαθέσιμο κάθε εβδομάδα...

Όπως βλέπετε λοιπόν, καλά είναι τα λόγια και τα δημόσια κραξίματα αλλά in the long run οφελείται όποιος αγόράζει κάτι με σωστή υποστήριξη....

 

 

Χα!!! Εδώ γελάμε, ή κλαίμε, ή κουνάμε το κεφάλι μας σφίγγοντας τα χείλη, εξαρτάται από το τι πιστεύαμε πριν απο κάνα μήνα. Δεν θέλω να το εξαντλήσω το θέμα, και σε μένα δημιουργήθηκαν παρόμοιες σκέψεις. Θα πω μόνο ότι στο ελληνικό site της qtek υπάρχουν αυτή τη στιγμή 4 αναβαθμίσεις η τελευταία εκ των οποίων είναι η 1.11. Για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό αισθάνομαι λιγότερο... κορόιδο που δεν φέρθηκα τόσο "έξυπνα" όσο κάποιοι άλλοι οι οποίοι αγνόησαν τους "απατεώνες" της ACE και προτιμήσαν μια ευρωπαϊκή έκδοση του jam, με τα λιγότερα χρήματα, τις συχνές αναβαθμίσεις κλπ κλπ. A ναι! Βρήκα ένα ορθογροφικό λάθος στο s100... :p

Link to comment
Share on other sites

ανεβαίνει αλλά δεν αξίζει ο κόπος.μόνο για την εμπειρία.(530@130fsb)

xm.. to evala auto to programmataki kai paizei mia xara sta 520mhz alla...pos to epenaferoume sthn arxiki taxitita? ala giati les oti den aksizei o kopos?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω tmobile το οποιο εχει τωρα εχει ρομ imate και radio version 1,11 (qtec) και ολα βαινουν καλως και φθηνοτερα.Στην τελικη ειναι ενα κινητο και pda και oxi αναβαθμισομηχανημα ...ουσιαστικα το μονο που ηταν απαραιτητο για upgrade ηταν η radio ρομ.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στα απεσταλμένα SMS δεν βγάζει το όνομα αλλά μόνο το νούμερο του παραλήπτη;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...