Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σας ευχαριστω πολυ....και καμια ιδεα που να τα βρω σπασμενα... ? η αν εχει καποιος να μου τα στειλει σε μαιλ ?

 

με το ρεσκο μπορω να γραφω και χωρις την γραφιδα, δηλαδη με το δαχτυλο και το phone pad ?

 

>> Οχι ειναι μικρα τα γραμματα. Το phoneplus εχει μεγαλα πληκτρα και παιζει με το δαχτυλο αλλα με screen protector.

 

poios ειναι ο καλυτερος τροπος για να επαναφερω ολες τις εργοστασιακες ρυθμισεις και να μηδενισω τα παντα ? κοινως φορματ.....?

 

>> hard reset λεγεται εδω

 

το active sync μου τρεχει συνεχεια εκει που λεει running programs απο χθες που το εβαλα στη βαση συγχρονισμου. ετσι πρειπει ? η οχι ? και αν οχι πως το σταματαω μονιμα ? γιατι κανω stop all καιι μετα ενα error kano end task alla meta apo ligo xanatrexei !! ???

 

>> καλα κανει και τρεχει, τι σε πειραζει? Ισα-ισα που οποιαδηποτε αλλαγη περναει αμεσως με το συγχρονισμο. Μην το πειραζεις.

 

 

ola ta mικροπρογραμματα που βρισκω στο ιντερνετ του τυπου...να δειχνει μπαταρια, να εχει μενου σαν τα xp ktl ktl trone poli memory kai mpataria ? axizoun na ta balo ?

 

>> Κατ' εμε οχι. σαε τα βασικα και μην φορτωνεις το μηχανακι. Τα περισσοτερα ειναι και γραμμενα στο ποδι και με πολλα bugs. Κανενα καιρο βαλε, κανενα μετατροπεα αν ταξιδευεις εξω, αντε κανενα home screen καλο, και gps εφαρμογη αν εχεις ΒΤ GPS. πρωτα απο ολα ομως το Phoneplus & Resco keyboard.

 

 

τελος...οταν βαζω ενα appointement δεν μου χτυπαει καμπανακι !? γιατι ?

>> δεν ξερω αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

440€ με ή χωρίς ΦΠΑ? Αυτό το μήνα έχω επιδότηση απο τη vodafone αλλά δεν φέρνει s100.

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το κινητό αλλά ακόμη ψήνομαι, ρώτησα χθες σε Vodafone-Shop και μου είπαν ότι το S100 είναι διαθέσιμο. Από τιμή, για το πρόγραμμα Vodafone180 στα 437 € τελική τιμή.

 

Οπότε δεν ξέρω αν αξίζει απόλυτα να πάρω το jam (αν και το προτιμώ). (Σημειωτέον ότι σύνδεση θα κάνω έτσι και αλλιώς νέα)

----------------------------------------------------

"Free your mind..."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το κινητό αλλά ακόμη ψήνομαι, ρώτησα χθες σε Vodafone-Shop και μου είπαν ότι το S100 είναι διαθέσιμο. Από τιμή, για το πρόγραμμα Vodafone180 στα 437 € τελική τιμή.

 

Οπότε δεν ξέρω αν αξίζει απόλυτα να πάρω το jam (αν και το προτιμώ). (Σημειωτέον ότι σύνδεση θα κάνω έτσι και αλλιώς νέα)

 

 

Egw tha sou proteina na to pareis kai an to na xaseis ta ellhnika menou den einai to problhma tote mporeis na peraseis thn ROM ths I-mate gia stathrothta kai grhgores anabathmiseis ROM.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Egw tha sou proteina na to pareis kai an to na xaseis ta ellhnika menou den einai to problhma tote mporeis na peraseis thn ROM ths I-mate gia stathrothta kai grhgores anabathmiseis ROM.. :cool:

Μinotavrs αυτό όμως δεν ακολουθείται και από ακύρωση της εγγύησης?ή μπορεί μετά να το επαναφέρει με ρομ της κτεκ?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Μinotavrs αυτό όμως δεν ακολουθείται και από ακύρωση της εγγύησης?ή μπορεί μετά να το επαναφέρει με ρομ της κτεκ?

Mporei na thn epanaferei ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Mias kai anaferthikate gia roms, poia protimate?

 

1) Qtek (Ace Hellas)

2) Qtek

3) I-mate

4) T-mobile

5) Alli

 

???

Rotao epeidi den exw apospi kai einai diskolo na tis dokimaso olles.

 

To standads mou einai statherotita alla kai megethos (na afinei perisoteri RAM eleftheri)

Link to comment
Share on other sites

Episis, yparxei kanena skin/programa pou na prostheti apla ena metriti tis mpatarias sto today screen? Ante na leitourgei kai ws task manager. Einai dio vasika pragmata pou leipoun apo to kinitaki. ola ta alla programmata omega battery pack , kai sbp exoun ena karo mala***kies kai to fortonoun xwris logo. Efxaristw ek ton proteron
Link to comment
Share on other sites

hard reset na κανω ? και αν ναι πως ? επισης τι ειναι αυτα τα ρομσ που λετε ? εγω που εχω το compact μπορω να κανω κατι να αποκτησω ελληνικα σμσ που με ΚΑΕΙΙ'''???

 

 

:-(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

hard reset na κανω ? και αν ναι πως ? επισης τι ειναι αυτα τα ρομσ που λετε ? εγω που εχω το compact μπορω να κανω κατι να αποκτησω ελληνικα σμσ που με ΚΑΕΙΙ'''???

 

 

:-(

hard reset=format να κάνει μόνο αν είναι απαραίτητο!

ελληνικά σε sms μπορείς να έχεις με το resco keyboard pro 4.14

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Ποιος λεει ρε παιδια πως το S100 δεν παιρνει αλλες Roms; Ολες τις παιρνει απλως τα αλλα δεν μπορουν να παρουν την ελληνικη Rom του S100 επειδη ειναι κλειδωμενη... ;)

 

Οσον αφορα την Today Screen πιστευω πως μονο το Spb Pocket Plus αν εχεις εισαι ok. Δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο. Τσαμπα μνημη θα χαλας... :O

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

καποιο κολποι για το phone plus υπαρχει ? η καποια εκδοση που να ειναι ολοκληρη ?

 

 

επισης μηπως γνωριζει καποιος σε ποιον φακελο πρεπει να βαλω τα labguage files ?και συγκεκριμενα τα αρχεια sms.lang kai greek.lang ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολλοί έχουν κοινές απορίες (μαζί και γω), θα σημειώσω τα εξής: Από τις δοκιμές που έκανα το διάστημα που έχω το κινητό, διαπίστωσα ότι τα προγράμματα που δημιουργούν προβλήματα (από πολύ σοβαρά μέχρι προβλήματα μειωμένης απόδοσης και αισθητικής) είναι πολλά, και μάλιστα τα περισσότερα από αυτά προτείνονται στο συγκεκριμένο φόρουμ (κακώς).

Αυτά που θυμάμαι είναι:

weather panel, handy switcher, battery pack, spb pocket plus, batmem time2003, easy tweak(!!!), my phone, kbattery, buttonmax, icbar, wisbar και πολλά άλλα απο τα οποία καλό είναι μείνει κανείς μακριά. Ύποπτα θεωρώ ένα εκ των spb Gprs monitos και handymenu για ένα πρόβλημα που έχω αναφέρει 2-3 φορές και ακόμα το ψάχνω. Αν κάποιος γνωρίζει και άλλα, καλό είναι να τα καταγράψει για να μην παιδευόμαστε άδικα εμείς οι "νέοι".

 

ΥΓ. Πολύ καλό task manager και με δείκτη μπαταρίας (για να μην πω το καλύτερο που έχω δοκιμάσει) θεωρώ ότι είναι το mbutton.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολλοί έχουν κοινές απορίες (μαζί και γω), θα σημειώσω τα εξής: Από τις δοκιμές που έκανα το διάστημα που έχω το κινητό, διαπίστωσα ότι τα προγράμματα που δημιουργούν προβλήματα (από πολύ σοβαρά μέχρι προβλήματα μειωμένης απόδοσης και αισθητικής) είναι πολλά, και μάλιστα τα περισσότερα από αυτά προτείνονται στο συγκεκριμένο φόρουμ (κακώς).

Αυτά που θυμάμαι είναι:

weather panel, handy switcher, battery pack, spb pocket plus, batmem time2003, easy tweak(!!!), my phone, kbattery, buttonmax, icbar, wisbar και πολλά άλλα απο τα οποία καλό είναι μείνει κανείς μακριά. Ύποπτα θεωρώ ένα εκ των spb Gprs monitos και handymenu για ένα πρόβλημα που έχω αναφέρει 2-3 φορές και ακόμα το ψάχνω. Αν κάποιος γνωρίζει και άλλα, καλό είναι να τα καταγράψει για να μην παιδευόμαστε άδικα εμείς οι "νέοι".

 

ΥΓ. Πολύ καλό task manager και με δείκτη μπαταρίας (για να μην πω το καλύτερο που έχω δοκιμάσει) θεωρώ ότι είναι το mbutton.

Gia na mhn yparxei parapliroforhsh,gia tous neous xrhstes,sxedon ola ta programmata pou anafereis,leitourgoun mia xara.Arkei na valeis th swsth ekdosh tou kathe programmatos,wste na einai symvath.

Kai vevaia na leitourgeis me synesh,oson afora ton arithmo twn programmatwn pou tha peraseis sto kinhto.Eidika sth today screen,vazoume ta apolytws aparaithta today plug-ins.

Epishs poly sovaro rolo paizei kai o syndiasmos twn programatwn pou tha valeis...Orismena den einai symvata metaksy tous..Kai enw to kinhto leitourgei mia xara,pernas ena kainourio programma kai oxi mono den leitourgei swsta,alla sou xallaei kai ola ta alla..

Ayta..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Το Jam έχει υποστήριξη ελληνικών όσον αφορά τη σύνταξη των SMS με ελληνικά?

 

Για ονομα, διαβαστε και καμμια σελιδα απο το θεμα. Σημερα το πρωι τα γραφαμε.

Link to comment
Share on other sites

paidia xairetw mou etixe xthes to eksis evala kapia themes kai eida oti mou allaksan to xrwma sta noumera otan paw na parw til.diladi enw einai aspra kanonika(kserete px sto 2 to abc einai aspro klp)twra eginan mayra ekana diagrafi twn thematwn kai restart kai pali mou xoun meinei mayra :mad:

exei kaneis kamia idea pws na ta epanaferw???????

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολλοί έχουν κοινές απορίες (μαζί και γω), θα σημειώσω τα εξής: Από τις δοκιμές που έκανα το διάστημα που έχω το κινητό, διαπίστωσα ότι τα προγράμματα που δημιουργούν προβλήματα (από πολύ σοβαρά μέχρι προβλήματα μειωμένης απόδοσης και αισθητικής) είναι πολλά, και μάλιστα τα περισσότερα από αυτά προτείνονται στο συγκεκριμένο φόρουμ (κακώς).

Αυτά που θυμάμαι είναι:

weather panel, handy switcher, battery pack, spb pocket plus, batmem time2003, easy tweak(!!!), my phone, kbattery, buttonmax, icbar, wisbar και πολλά άλλα απο τα οποία καλό είναι μείνει κανείς μακριά. Ύποπτα θεωρώ ένα εκ των spb Gprs monitos και handymenu για ένα πρόβλημα που έχω αναφέρει 2-3 φορές και ακόμα το ψάχνω. Αν κάποιος γνωρίζει και άλλα, καλό είναι να τα καταγράψει για να μην παιδευόμαστε άδικα εμείς οι "νέοι".

 

ΥΓ. Πολύ καλό task manager και με δείκτη μπαταρίας (για να μην πω το καλύτερο που έχω δοκιμάσει) θεωρώ ότι είναι το mbutton.

 

Eisai adikos gia polla apo ta programmata pou anafereis opws exw xanapei ta today plugins giati olla afta today plugs einai gia na doulevoun aproblhmatista 100% tha prepei na sthnontai sthn main h sthn storage pote ma pote sthn SD giati dhmiourgoun lag pou poloi thn eklambanoun san asymbatothta

Kai opws poli swsta eipe kai o dj einai thema seiras , swsths version kai aplhstias :p ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολλοί έχουν κοινές απορίες (μαζί και γω), θα σημειώσω τα εξής: Από τις δοκιμές που έκανα το διάστημα που έχω το κινητό, διαπίστωσα ότι τα προγράμματα που δημιουργούν προβλήματα (από πολύ σοβαρά μέχρι προβλήματα μειωμένης απόδοσης και αισθητικής) είναι πολλά, και μάλιστα τα περισσότερα από αυτά προτείνονται στο συγκεκριμένο φόρουμ (κακώς).

Αυτά που θυμάμαι είναι:

weather panel, handy switcher, battery pack, spb pocket plus, batmem time2003, easy tweak(!!!), my phone, kbattery, buttonmax, icbar, wisbar και πολλά άλλα απο τα οποία καλό είναι μείνει κανείς μακριά. Ύποπτα θεωρώ ένα εκ των spb Gprs monitos και handymenu για ένα πρόβλημα που έχω αναφέρει 2-3 φορές και ακόμα το ψάχνω. Αν κάποιος γνωρίζει και άλλα, καλό είναι να τα καταγράψει για να μην παιδευόμαστε άδικα εμείς οι "νέοι".

 

ΥΓ. Πολύ καλό task manager και με δείκτη μπαταρίας (για να μην πω το καλύτερο που έχω δοκιμάσει) θεωρώ ότι είναι το mbutton.

Όλα αυτά που αναφέρεις τα έχω δοκιμάσει και τρέχουν άψογα.κάποιο λάθος μήπως στην εγκατάστασή τους?(εκτς των easy tweak(!!!),buttonmax, icbar, batmem time2003 τα οποία δεν έχουν αναφερθεί στο φόρουμ ,τουλάχιστον αν και μπαίνω συχνά δε τα έχω δει)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Exei kai ellinika afou ta eftiakse arxika o panaros kai meta malista eftiaksa kai ego eidiko sms pliktrologio gia to phoneplus me 160 xaraktires ana SMS. Oso gia to eironiko akoma mia foberi perigrafi den to katalabaino? Apo pote ta xonoume se osous mpainoun ston kopo na boithisoun? Ektos an i perigrafi einai diki sou kai ta xoneis ston euato sou! :p

 

 

ρε παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με λιγο..... εχω κατεβασει το phone plus kai exei kai dio language files mesa to zipaki. που τα βαζω για να εχω και ελληνικα ?? διαβαζω οσες περισσοτερες σελιδες μπορω την μερα αλλα δεν βγαζω ακρη με αυτο το κινητο.. μαρεσει πολυ αλλα δεν με βολευει στα σμσ και σε κανα δυο αλλα πραγματα.... ομως επειδη ειναι για την δουλεια μου και οχι για την καλοπεραση ας με βοηθησει καποιος ειτε δινοντας μου καποιο τηλεφωνο η για καφε..τι να πω.εχω φρικαρει ! αληθεια... :( :wacko: :cry: :w00t:

 

 

και ευχαριστω ηδη για τις απαντησεις στα θεματα που ρωτουσα και ειχαν ολα απαντηθει.....

 

ευχαριστω.......

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με λιγο..... εχω κατεβασει το phone plus kai exei kai dio language files mesa to zipaki. που τα βαζω για να εχω και ελληνικα ?? διαβαζω οσες περισσοτερες σελιδες μπορω την μερα αλλα δεν βγαζω ακρη με αυτο το κινητο.. μαρεσει πολυ αλλα δεν με βολευει στα σμσ και σε κανα δυο αλλα πραγματα.... ομως επειδη ειναι για την δουλεια μου και οχι για την καλοπεραση ας με βοηθησει καποιος ειτε δινοντας μου καποιο τηλεφωνο η για καφε..τι να πω.εχω φρικαρει ! αληθεια... :( :wacko: :cry: :w00t:

 

 

και ευχαριστω ηδη για τις απαντησεις στα θεματα που ρωτουσα και ειχαν ολα απαντηθει.....

 

ευχαριστω.......

το βάζεις μέσα στο φάκελο του προγράμματος phoneplus.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...