Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

AAAA kai kati akoma apla pira ta pio teleutaia cab apo tis extended rom tis qtek kai tis imate kai me to kolpo tou kopsimatos tou customization exo egkatastisei ta kalytera cab apo tis 2 rom!

Το οποίο κόλπο είναι...........???? :this: :what:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με αυτή τη συνομιλία, σε λίγες μέρες πρέπει να περιμένουμε νέα έκδοση της ROM απο την i-mate...:shifty:
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis kainourgia???

 

pio kainourgia apo tin kainourgia???? :D

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κανονικό FAQ είναι τελειωμένο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61812 μπορείτε παρακαλώ να το κλειδώσετε και να το κάνετε επισημασμένο. Επίσης εάν γίνεται να μου επιτρέπεται να κάνω αλλαγές όταν θα χρειάζεται.

Ευχαριστώ

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται να γράφει SMS από τον υπολογιστή του μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτό το πληκτρολόγιο στο PC του, προκειμένου να γράφει μηνύματα με 160 χαρακτήρες.

 

Για την εγκατάσταση σε WinXP ακολουθείστε τα παρακάτω βήματα

 

1. τρέχεις το .msi αρχείο για να προστεθεί το "Saerdnas SMS Greek keyboard" στα πληκτρολόγια του συστήματος

2. κάντε δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο της γλώσσας (EL ή EN) που βρίσκεται στο task bar των Windows και διαλέξτε Settings

3. Διαλέξτε greek και πατήστε add

4. Στο Input language πρέπει να είναι Greek και στο Keyboard layout/IME εντοπίστε το "Saerdnas SMS Greek keyboard" και πατήστε ok

5. Στην συνέχεια κάνουμε Apply και πατάμε στο Key Settings.

6. Πηγαίνουμε από την λίστα στο "Switch to Greek - Saerdnas SMS Greek keyboard" και πατάμε το Change Key Sequence

7. Το ρυθμίζουμε να είναι "Left Alt+Shift+3" και πατάμε ok και ξανά ok και ok

 

ETOIMOI !

 

* Προφανώς αν σας βολεύει κάποιος άλλος συνδυασμός πλήκτρων μπορείτε να τον διαλέξετε στο βήμα 7.

* Αν θέλετε να δείχνει SM στο εικονίδιο της γλώσσας στο taskbar γίνεται αν διαλέξετε στο βήμα 4 σαν γλώσσα αντί για Greek το "Sami, Irani (Finland)" κάτι το οποίο δεν νομίζω ότι θα σας βολεύει όμως, γιατί μπαίνει αναγκαστικά και στο shift-alt για την εναλλαγή των γλωσσών και είναι σπαστικό

 

Tip : Πατώντας στα Q και W εμφανίζονται αντίστοιχα τα :-) και :-( . Οταν γράφετε μήνυμα με capslock μπορείτε να έχετε αγγλικά κεφαλαία γράμματα ενώ αν πατήσετε AltGr (το δεξί Alt) και μαζί οποιοδήποτε άλλο πλήκτρο εμφανίζονται διάφορα smilies (παίξτε λίγο να βρείτε ποιό σας αρέσει) ενώ στα πλήκτρα των γραμμάτων σε αυτή την περίπτωση έχουμε τα πεζά αγγλικά

SaeSMSGr.zip

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κανονικό FAQ είναι τελειωμένο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61812 μπορείτε παρακαλώ να το κλειδώσετε και να το κάνετε επισημασμένο. Επίσης εάν γίνεται να μου επιτρέπεται να κάνω αλλαγές όταν θα χρειάζεται.

Ευχαριστώ

:) :) :)

μολις τελειωσα την αναγνωση της εργασιας που εκανες , πραγματι πολυ καλη δουλεια και πολυ χρησιμη, μπραβο σου και καλο ειναι (για μας τους μη γνωστες) να τη συνεχισεις οπως γραφεις και παραπανω.μια μικρη παρατηρησουλα εχω να κανω για να ειναι καλυτερο το αποτελεσμα της δουλειας σου. αν φυσικα σε βρισκει σύμφωνω ,προτεινω λοιπον να βαλεις απο μια λεξη κλειδι για το καθε θεμα και μια μηχανη ψαξιματος. και παλι μπραβο σου προσωπικα σ ευχαριστω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ. Αυτό κάνω και μόλις γίνει επισημασμένο θα το ανεβάσω. Επίσης θα προσθέτω και ότι καινούριο.
Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ. Αυτό κάνω και μόλις γίνει επισημασμένο θα το ανεβάσω. Επίσης θα προσθέτω και ότι καινούριο.

Poli kali douleia mono mia epishmansh ta btfiles.zip den yparxoun pia ston server (diagrafontai aftomata meta apo 7 hmeres ) mporeis na baleis omws ena link pou eixa dwsei ston Napoli gia na ta katevasei apo to official site , Sorry alla den prolabainw na psaxw einai kamia 10aria selides pisw nomizw..

 

Synexise etsi ... :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κανονικό FAQ είναι τελειωμένο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61812 μπορείτε παρακαλώ να το κλειδώσετε και να το κάνετε επισημασμένο. Επίσης εάν γίνεται να μου επιτρέπεται να κάνω αλλαγές όταν θα χρειάζεται.

Ευχαριστώ

 

Ένα έχω να πώ:

 

ΜΠΡΑΒΟ! :) :D ;) :cool: :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ κούραση το ετοίμασα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61812

Παρακαλώ να κλειδωθεί για αλλαγές και ότι καινούριο να μου το κάνετε pm για να το κάνω ADD. Σας παρακαλώ μην αρχίσετε να γράφετε εκεί.

 

Απλά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

Εξαιρετική δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα το upgrade και όλα πήγαν μια χαρά. (έκανα install όλες τις εφαρμογές)

Παραξενεύτηκα βέβαια γιατί άλλαξαν την ονομασία του upgrade αρχείου στο clubimate.com, αλλά, μάλλον η ίδια έκδοση είναι.

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, άλλαξαν τα ονόματα των αρχείων και συνεπώς άλλαξαν και τα urls τους.

Επίσης πρόσθεσαν και ftp url για τις περισσότερες ROMs.

 

Τα νέα URL έχουν ως εξής:

Generic Worldwide English (41 MB) HTTP FTP

Arabic (29 MB) ΗΤΤP

Italian (26 MB) HTTP

UK ROM (42 MB) HTTP FTP

USA ROM (46 MB) HTTP FTP

Link to comment
Share on other sites

Τι δε θα δινα ώστε και οι δικές μας ρομ να ήταν μεγέθους ~30μβ...!...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

έχω βγάλει από την συσκευή τα bt tools γιατί τελικά δημιουργούσαν πρόβλημα ,ξαφνικά μου απενεργοποιούσαν το bt .

κατά συνέπεια δεν μπορώ πλέον να κάνω συγχρονισμό με το pc. (εκτος καλωδιου)

 

σύμφωνα με τις οδηγίες που έχει το f.a.q που έκανε ο πόντιος κατέβασα τα τελευταία widcomm software και μετά λύπης συνειδητοποιώ ότι το μπλε δοντάκι που έχω εδώ και ένα χρόνο δεν είναι συμβατo με αυτά.

 

σε επόμενο στάδιο δοκίμασα να κάνω αντικατάσταση τα patch αρχεία στα παλιά drivers που χρησιμοποιούσα τόσο καιρό (1.4.2 built 21) αλλα και πάλι δεν δούλευε τίποτα.

 

αυτά τα btfiles.exe δεν μπόρεσα να τα βρω πουθενά για να κάνω την διαδικασία [no1] .

 

τώρα ή θα πρέπει να περιμένω να βγούν καινούρια bt tools που να είναι bug free .

ή θα πρέπει να αγοράσω καινούρια bt συσκευή ,(δεν σφάξανε!!)

 

ή θα πρέπει να μου πείτε εσείς !!!

να το πετάξω το pc και ppc και όλα μαζί να ησυχάσω ή όχι?????

ερώτησης.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή αναβάθμιση παιδιά!! Σταμάτησε να λειτουργεί το bluetooth!! :mad: To ανοίγεις και λέει "There is no Bluetooth hardware install on this device!!"

To πρόβλημα που είχα στα settings (που όπου και αν πατούσες σε πήγαινε στο backlight), εξακολουθεί...Η κάμερα τα ίδια χάλια...Αυτά παρατήρησα προς το παρόν.Αυτά δηλαδή που περίμενα να φτιάξουν δεν έφτιαξαν! :O

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή αναβάθμιση παιδιά!! Σταμάτησε να λειτουργεί το bluetooth!! :mad: To ανοίγεις και λέει "There is no Bluetooth hardware install on this device!!"

To πρόβλημα που είχα στα settings (που όπου και αν πατούσες σε πήγαινε στο backlight), εξακολουθεί...Η κάμερα τα ίδια χάλια...Αυτά παρατήρησα προς το παρόν.Αυτά δηλαδή που περίμενα να φτιάξουν δεν έφτιαξαν! :O

 

Από τη δική μου εμπειρία (και απότι έχουν γράψει και άλλοι):

1. Το πρόβλημα με το bluetooth έχει να κάνει με τη σειρά των προγραμμάτων που εκκινούν αυτόματα με την ενεργοποίηση της συσκευής και βρίσκονται στο startup φάκελο. Εγώ έβγαλα το stk, νομίζω ότι έτσι το λειτουργικό φορτώνει ταχύτερα και σχεδόν πάντα το bt ενεργοποιείται κανονικά. Αν δεν πετύχει με τη μία, βάζω τη συσκευή σε standby mode και την ξανανοίγω. Γενικά προσέχω τι προγράμματα δημιουργούν συντομεύσεις στο φάκελο startup.

2. Το ίδιο πρόβλημα είχα και γω όσο είχα εγκατεστημένο το double launcher!!! Όχι πια...

Link to comment
Share on other sites

Από τη δική μου εμπειρία (και απότι έχουν γράψει και άλλοι):

1. Το πρόβλημα με το bluetooth έχει να κάνει με τη σειρά των προγραμμάτων που εκκινούν αυτόματα με την ενεργοποίηση της συσκευής και βρίσκονται στο startup φάκελο. Εγώ έβγαλα το stk, νομίζω ότι έτσι το λειτουργικό φορτώνει ταχύτερα και σχεδόν πάντα το bt ενεργοποιείται κανονικά. Αν δεν πετύχει με τη μία, βάζω τη συσκευή σε standby mode και την ξανανοίγω. Γενικά προσέχω τι προγράμματα δημιουργούν συντομεύσεις στο φάκελο startup.

2. Το ίδιο πρόβλημα είχα και γω όσο είχα εγκατεστημένο το double launcher!!! Όχι πια...

 

Εγώ δεν έχω το double launcher όμως.. :O

 

Έλεος ρε παιδιά τα είδα όλα σήμερα!! Μόλις μου έκανε format η 1Gb SD μόνη της!!!:angry: Αν είναι δυνατόν! Πάνε τα backup, πάνε όλα!!Μόλις τελείωσα και εγώ μετά το upgrade να βάζω πράγματα...αντε πάλι..Και μακάρι να ήταν μόνο αυτά!:cry: Sorry για το ξέσπασμα αλλά μου έρχεται να το σπάσω..

Link to comment
Share on other sites

re seis yparxei poythena edo kapoios poy na kserei na sygxronizei

i mate jam me bt xoris ta bt tools? an nai mipos mporei na mou steilei kanena pm h aplos na anoiksei kanema neo tread kai na tis grapsei ekei kai na to kleidosei? ayta...

 

thnx in advance :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα?

 

Μπα δεν έχω τέτοιου τύπου πρόγραμμα.Θα το έχω υπόψη μου για το μέλλον όμως. Thanks! ;)

Tελικά το format ήταν fake!!Tου έκανα 2 soft reset και έφτιαξε!! :w00t::yahoo:

Ευτύχως γιατι αποκλείεται να το έστηνα απο την αρχή..Εχει τύχει σε κανένα κάτι παρόμοιο?Μου φαίνεται πολύ περίεργο..Και απο το Pc άδεια την έβλεπα την SD.

Link to comment
Share on other sites

paidia tha mporouse na mou pei kapios pws pios einai o pio aksiopistos tropos gia na diapistwsw an exw kammeno pixel stin othoni mou???kapou diavasa oti prepei na perasw mia fwto analisis 320 epi 240 kai na tin kanw fullscreen to kana alla den eida kati.eseis kserete kapion allo tropo??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...