Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες δεν παίζει; Δεν τα παίζει ούτε μέσω του media player; Δώσε λεπτομέρειες, π.χ. αν έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα, αν πείραξες κάτι....

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν παίζει; Δεν τα παίζει ούτε μέσω του media player; Δώσε λεπτομέρειες, π.χ. αν έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα, αν πείραξες κάτι....

ox nai sorry

den ginete na ta exo os ringtones... sto xda developers vrika kai ena registry hack oste na mhn einai anagastiko na exo ta mp3 sto \windows\rings kai na ta exo sto \storage card\ringtones, kai ontos oti mp3 exo sto storage card mou tora emfanizonte gia epilogh alla otan ta epilego kanei oti "skeutete" kai mou vgazei os ringtone to windows default...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

ox nai sorry

den ginete na ta exo os ringtones... sto xda developers vrika kai ena registry hack oste na mhn einai anagastiko na exo ta mp3 sto \windows\rings kai na ta exo sto \storage card\ringtones, kai ontos oti mp3 exo sto storage card mou tora emfanizonte gia epilogh alla otan ta epilego kanei oti "skeutete" kai mou vgazei os ringtone to windows default...

 

Κοίτα, αν τα παίζεις από την sd τότε θα έχεις πρόβλημα. Όταν το κιν είναι σβηστό και σε πάρει κάποιος τότε θα χτυπησει ο default ήχος και ας έχεις επιλέξει το mp3 που θες. Αυτό διότι πιθανώς, όπως έχει αναφερθεί ξανά, όταν το s100 είναι σβηστό απενεργοποιείται η πρόσβαση στην sd (προφανώς για οικονομία μπαταρίας) και ενεργοποιείται με το που το ανοίξεις. Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

 

Αν τώρα δεν σου παίζει καθόλου το mp3 και ας το χεις ανοιχτό, τότε δοκίμασε να το περάσεις ως ringtone σε όλες τις επαφές σου μέσω της εφαρμοφής photo contacts. Το παραπάνω πρόβλημα θα συνεχίσει όμως να ισχύει.

 

Αντίθετα δοκίμασε να κόψεις τα mp3 που θες να βάλεις ως ringtone (εγώ κόβω π.χ. το ρεφραίν σε 80kbps, mono, φαντάσου γύρω στα 200kb αρχείο) και βάλε τα στο windows\rings. Έτσι θα σου παίζουν άμεσα και σωστά.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν τα παίζεις από την sd τότε θα έχεις πρόβλημα. Όταν το κιν είναι σβηστό και σε πάρει κάποιος τότε θα χτυπησει ο default ήχος και ας έχεις επιλέξει το mp3 που θες. Αυτό διότι πιθανώς, όπως έχει αναφερθεί ξανά, όταν το s100 είναι σβηστό απενεργοποιείται η πρόσβαση στην sd (προφανώς για οικονομία μπαταρίας) και ενεργοποιείται με το που το ανοίξεις. Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

 

Αν τώρα δεν σου παίζει καθόλου το mp3 και ας το χεις ανοιχτό, τότε δοκίμασε να το περάσεις ως ringtone σε όλες τις επαφές σου μέσω της εφαρμοφής photo contacts. Το παραπάνω πρόβλημα θα συνεχίσει όμως να ισχύει.

 

Αντίθετα δοκίμασε να κόψεις τα mp3 που θες να βάλεις ως ringtone (εγώ κόβω π.χ. το ρεφραίν σε 80kbps, mono, φαντάσου γύρω στα 200kb αρχείο) και βάλε τα στο windows\rings. Έτσι θα σου παίζουν άμεσα και σωστά.

se eyxaristo poli

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρώθηκε η αλλαγή φύλου του S100 σε Black S100... το μοντάρω και ποστάρω fotos...
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

uparxei apo thn teleservice 50euro kai apo thn ace hellas me +30 euro ntavatzilikia = 80euro.

ego tha pao mallon thn deutera na mou valoun sthn teleservice ( an do pos ayth pou eftiaxa einai apotuxia kai ksevafei.)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να αγοράσω το S100....από οτι ακουσα όμως στα μέσα Οκτωβρίου βγαίνει ο διαδοχός του το 9100 αν θυμαμαι καλά....? Αλλα ο επεξεργαστής του, αν και είναι νέας τεχνολογίας, ειναι μονο 200 Mhz....Αρα δεν ξέρω κατα ποσο αξίζει....

Μήπως πρέπει να προλάβω το S100 πρίν εξαντληθεί απο την αγορά....? Η να πάρω το 2020ι και κανένα απο τα παραπάνω λόγο μνήμης (128).....? Αντιμετωπίζεται εσείς με τα S100 κολλήματα ή σέρνεται η συσκευή με μια μετρια χρήση?

 

Ευχαριστώ

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το topic.Ειδικά το πρώτο post που συνοψίζει πολλές πληροφορίες για το s100.Διάβασα αρκετα ποστσ αλλά έχς ακόμα τις εξής απορίες:

1)Πώς κάνεις αποσύνδεση από το Gprs αν δε το χρησιμοποιείς πλεέον?

2)αν είσαι συνδεμένος σε gprs αλλά δε το χρησιμοποεί κάποια εφαρμογή ξοδεύει περισσότεη μπαταρία από αν το είχες κλειστό το Gprs?

3)Με τι υγρό καθαρίζεται η οθόνη?

4)Tα ακουστικά της συσκευής μου φαίνεται ή έχουν κακή ποιότητα ήχου?Έχετε ακούσει ποτέ stereo mp3 ή έχετε δει ταινεία στο s100 με αυτά?Ακόυγεται χάλια ή είναι η ιδέα μου?Κάποια λύση... :confused:

 

ελπίζω να μην επαναλβάνω ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί :) :)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το topic.Ειδικά το πρώτο post που συνοψίζει πολλές πληροφορίες για το s100.Διάβασα αρκετα ποστσ αλλά έχς ακόμα τις εξής απορίες:

1)Πώς κάνεις αποσύνδεση από το Gprs αν δε το χρησιμοποιείς πλεέον?

 

meta apo kapoia seconds apenergopoihte mono tou diaforetika to kleineis me to xeri.

 

2)αν είσαι συνδεμένος σε gprs αλλά δε το χρησιμοποεί κάποια εφαρμογή ξοδεύει περισσότεη μπαταρία από αν το είχες κλειστό το Gprs?

 

 

Xodevei mpataria opws kai na exei

3)Με τι υγρό καθαρίζεται η οθόνη?

Me neraki kai ena panaki pou katharizeis ta gialia sou ta xhmika apo makria

4)Tα ακουστικά της συσκευής μου φαίνεται ή έχουν κακή ποιότητα ήχου?Έχετε ακούσει ποτέ stereo mp3 ή έχετε δει ταινεία στο s100 με αυτά?Ακόυγεται χάλια ή είναι η ιδέα μου?Κάποια λύση... :confused:

 

ελπίζω να μην επαναλβάνω ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί :) :)

 

Exeis dikio osoi eixame p900 apo prin kai dokimasame ta akoustika afta pathame kiriolektika plaka kamia sxesh se poiothta me ta manhsia ara an thes pootita tote h lisi ths agoras twn akoustikwn tou p900 einai oti kalitero :cool:

Link to comment
Share on other sites

..:: 2η συνάντηση "φίλων PPC+GPS" στη Θεσσαλονίκη ::..

 

 

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2005, από τις 20:00 έως ... (κανείς δεν ξέρει)

 

 

 

Για λεπτομέριες κάντε κλικ εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παιδια θέλω να αγοράσω το S100....από οτι ακουσα όμως στα μέσα Οκτωβρίου βγαίνει ο διαδοχός του το 9100 αν θυμαμαι καλά....? Αλλα ο επεξεργαστής του, αν και είναι νέας τεχνολογίας, ειναι μονο 200 Mhz....Αρα δεν ξέρω κατα ποσο αξίζει....

Μήπως πρέπει να προλάβω το S100 πρίν εξαντληθεί απο την αγορά....? Η να πάρω το 2020ι και κανένα απο τα παραπάνω λόγο μνήμης (128).....? Αντιμετωπίζεται εσείς με τα S100 κολλήματα ή σέρνεται η συσκευή με μια μετρια χρήση?

 

Ευχαριστώ

φιλε μου το 100 και το 2020i ειναι κατα 95% ιδια εκτος μνημης-καμερας και wifi η διαφορα ειναι στο μεγεθος και στην τιμη,δεν εχω στο δικο μου το παραμικρο κολλημα ουτε σερνεται,η επιλογη ειναι δικη σου,οποιο και να παρεις θα σε καλυψει πιστευω :)
Link to comment
Share on other sites

Qtek s100 black... Κουραστηκα λιγο να βρω mauals στο ιντερνετ για το πως βγαζουν σωστα την προσοψη του μπρος και πισω αλλά τελικά αξιζε τον κόπο και με το παραπάνω. Βγήκε πόλυ καλυτερο απ'ότι το περίμενα. φωτογραφίες θα στείλω καλύτερες όταν μπορέσω.
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να αγοράσω τα ακουστικά handsfree του P900?σίγουρα είναι συμβατά με το s100?

nai einai ta exo kai ego

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

mporo na sindeso pedes to s100 me to topiko mou diktio exo ena mikro lan sto spiti

tha to sindeso meso bluetooth i meso usb

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο κατά τη γνώμη μου..μπράβο!

 

μπορείς να μας πεις που βρηκες τελικά οδηγίες, τι χρώμα χρησιμοποίησες, τι να προσέξει κάποιος κλπ...

 

thanx

 

Qtek s100 black... Κουραστηκα λιγο να βρω mauals στο ιντερνετ για το πως βγαζουν σωστα την προσοψη του μπρος και πισω αλλά τελικά αξιζε τον κόπο και με το παραπάνω. Βγήκε πόλυ καλυτερο απ'ότι το περίμενα. φωτογραφίες θα στείλω καλύτερες όταν μπορέσω.
Link to comment
Share on other sites

mporo na sindeso pedes to s100 me to topiko mou diktio exo ena mikro lan sto spiti

tha to sindeso meso bluetooth i meso usb

Kai me ta 2 ginetai arkei na trexei ston upologisth sou to active sync.To na rythmiseis to active sync na doulepsei me bluetooth einai ligo pedema alla ginetai.Tha mporeis na blepeis kanonika tis ip tou diktuou sou kai internet(an exeis).To mono pou den exei leitourghsei se mena einai na dw ta shared docs apo ton file explorer tou s100.Prepei na ftaiei kati me to subnet.An xerei kaneis...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Qtek s100 black... Κουραστηκα λιγο να βρω mauals στο ιντερνετ για το πως βγαζουν σωστα την προσοψη του μπρος και πισω αλλά τελικά αξιζε τον κόπο και με το παραπάνω. Βγήκε πόλυ καλυτερο απ'ότι το περίμενα. φωτογραφίες θα στείλω καλύτερες όταν μπορέσω.
αρκετα καλο θα ελεγα!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Kai me ta 2 ginetai arkei na trexei ston upologisth sou to active sync.To na rythmiseis to active sync na doulepsei me bluetooth einai ligo pedema alla ginetai.Tha mporeis na blepeis kanonika tis ip tou diktuou sou kai internet(an exeis).To mono pou den exei leitourghsei se mena einai na dw ta shared docs apo ton file explorer tou s100.Prepei na ftaiei kati me to subnet.An xerei kaneis...

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις με Bluetooth είναι να πάρεις Internet στο S100 από το PC μέσω Active Sync.

Για να στήσεις LAN ώστε να μπορείς να δεις εσωτερικές IP κτλ, χρειάζεται το PAN profile που ΔΕΝ το έχει το Microsoft Bluetooth stack του S100. Το μόνο stack που παίζει στην 1.12 είναι αυτό της Toshiba, κι αυτό πάλι έχει μερικά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το topic.Ειδικά το πρώτο post που συνοψίζει πολλές πληροφορίες για το s100.Διάβασα αρκετα ποστσ αλλά έχς ακόμα τις εξής απορίες:

1)Πώς κάνεις αποσύνδεση από το Gprs αν δε το χρησιμοποιείς πλεέον?

 

σπανια το εχο δει να κλεινει μονο του οπως λεει ενας αλλος φιλος...ο τροπος για να κανεις disconnect απλα κρατα πατημενο για μερικα secs το end button (το κουμπι με το κοκκινο τηλεφωνο)

Link to comment
Share on other sites

exete paraththsei oti otan paei na xekinhsei to programma gia trabhgma foto h video(ligo prin anoixei se full screen), h o8onh tou s100 ginetai pio fwtini??? :blink:

Th fwteinothta thn exw idi sto terma alla otan anoigw to programma auto, fwtizei pio polu

Link to comment
Share on other sites

Ksafnika kai emena shmera arnietai na mou diksei ta eiserxomena sms...To katalava otan me phran thlefwno kai mou eipan ''giati re den apantas sta mhnymata pou sou stelnoume''??? :cry: Ekana anagasthka hard reset kai OXI epanafora apo kapoio backup alla ekatsa kai ksanaekana egatastash ton programmatwn mou ena ena apo thn arxh kai to provlima lithike....Kserei kanenas ti paizei??Einai MEGALO martyrio na to kanw ayto synexeia :cry:

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...