Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ δεν πιστεύω να υπάρξει επίσημη αναβάθμιση, αλλά άφησα μία πιθανότητα ακριβώς διότι είχα διαβάσει το σχόλιο του Buzz.

Προς το παρόν όλες οι ελπίδες μας είναι στα χέρια του.

 

Πάντως εάν έχει bugs τύπου κατανάλωση ενέργειας, σταθερότητα του radio και άλλα τέτοια critical δεν με βλέπω να ασχολούμε.

Και με αυτό το λειτουργικό το τηλεφωνάκι μας rocks! :D

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να αγοράσω ένα Bluetooth GPS για το QTEK S100. Έχω περάσει μέσα το πρόγραμμα Destinator.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο Bluetooth που να συνεργάζεται και να έχει μία λογική τιμή?

Και από ποιό κατάστημα θα μπορούσα να το προμηθευτώ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να αγοράσω ένα Bluetooth GPS για το QTEK S100. Έχω περάσει μέσα το πρόγραμμα Destinator.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο Bluetooth που να συνεργάζεται και να έχει μία λογική τιμή?

Και από ποιό κατάστημα θα μπορούσα να το προμηθευτώ?

http://www.play247.gr

Ξεκινάνε οι τιμές από 120€ με δωρεάν αποστολή από ένα πολύ αξιόπιστο κατάστημα!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μάλλον έχετε δίκιο. Παραενθουσιάστηκαν (παραενθουσιαστήκαμε...). Όντως το μόνο που λένε εκεί είναι βλακίες, γι αυτό λέω να διαβάζω μόνο τα posts του buzz...

 

Τέλος πάντων. Από την εμπειρία σας, αν βγει μια ανεπίσημη έκδοση, με bugs, δεν θα την πάρει κάποιος με ΠΟΛΛΗ όρεξη να την φτιάξει ακόμα περισσότερο? Κάπως σαν τα open source λειτουργικά/προγράμματα. Απλά πρέπει να βρεθεί αυτός ο κάποιος με πολύ χρόνο και γνώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί κανένας πλην του κατασκευαστή να διορθώσει bugs.

Το θέμα εκεί όντως έχει ξεφύγει.. Δεν ξέρω αν ο συγκεκριμένος τύπος έχει τη rom και αν τελικά αυτός θα δώσει τα wm2005, αλλά αυτό που είναι σχεδόν σίγουρο είναι ότι κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσει κάποια τέτοια έκδοση για το magician

Link to comment
Share on other sites

Boηθεια!Εδω και λιγες ωρες δε μπορω να δεχτω σμσ (στελνω κανονικα), ουτε μετα απο hard reset... :(

 

Τι μπορει να εχει γινει;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Boηθεια!Εδω και λιγες ωρες δε μπορω να δεχτω σμσ (στελνω κανονικα), ουτε μετα απο hard reset... :(

 

Τι μπορει να εχει γινει;

 

Δοκίμασε με την sim σε άλλο κινητό. Αν κάνει τα ίδια και το άλλο τότε το πρόβλημα είναι στο δίκτιο και όχι στο κινητό. Το βρίσκω πιο πιθανό αφού στέλνεις κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια μπορει να πει καποιoς αν αλαζουν τα καπακια απο το s100

και αν ναι τι τιμη εχουν?

thanks....

μπρος-πισω;καποιο παιδι ειχε πει γυρω στα 60
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση... στο s100 πως βαζουμε ενα mp3 ως ηχο κλησης?

 

Βαλτο μεσα στο Windows/rings

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Boηθεια!Εδω και λιγες ωρες δε μπορω να δεχτω σμσ (στελνω κανονικα), ουτε μετα απο hard reset... :(

 

Τι μπορει να εχει γινει;

:) :)

1) μηπως εχεις περασμενη καποια παλια εκδοση του sprite backap?

2) αν ναι απεγκατεστησε τη και δοκιμασε να στειλεις σμς.

3) αν ολα ειναι ενταξει στειλε πμ να σου στειλω νεoτερη εκδοση του spite backap που δεν παρουσιαζει αυτο το προβλημα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 ;)

 

 

Μόνο το S100 έχει mini USB Γιάννη, το 2020i έχει άλλου τύπου βύσμα.

Και τα 2 βέβαια καταλήγουν στην USB του υπολογιστή.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ηι....θελω να αγοράσω ενα απο τα qtek 2020i ή S100....και προτου αποφασισω ήθελα και μία γνώμη απο σας....Σπουδάζω πληροφορική και γενικά μου αρέσει να ασχολουμαι και να ψάχνομαι με την νεα τεχνολογία.... :)

 

Τώρα εχω το 6600 το οποίο το έχω γεμίσει με εφαρμογες και το εχω ευχαριστηθει αρκετα........

 

Αν και εχω δει και το 2020i και το S100 ανοικτα στο 'Πλαίσιο' ....

 

Μου φανηκε οτι το S100 ηταν πιο αργο απο το 2020i...οσο αναφορα την ταχυτητα με την οποια ανοιγε τα παραθυρα...Βεβαια το S100 σερνοταν μιας και η μνημη του εχει γεμισει....και ειχε καποια μηνηματα στην οθονη σχετικη με την ελλειψη μνημης....

 

Ηθελα να ρωτησω καποιον που εχει δουλεψει αρκετα και με τα δυο κινητα....

 

Ειναι αργό το S100....και εχει προβληματα μνημης.....? Η επειδη εκει επειδη ειναι ανοικτα και ο καθενας ανοιγει, κλεινει, γραφει αρχεια....σερνοταν και κόλλαγε...?

 

είναι όντως καλύτερες οι φωτογραφίες του 2020ι απο κεινες το S100....?

 

Το Destinator.....παιζει και στα δυο το ιδιο καλα...?

 

ποιο είναι ποιο καινουργιο απο άποψη κυκλοφορίας...?ι

 

 

Τελος.....τι μου προτεινεται.....?

 

Sorry, αν σας κουρασα, αλλα επειδη η γνωμη σας μετραει περισσότερο απο οποιοδήποτε άσχετο πωλητη...ήθελα την βοηθειά σας.....!

 

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων..... :D

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Μου φανηκε οτι το S100 ηταν πιο αργο απο το 2020i...οσο αναφορα την ταχυτητα με την οποια ανοιγε τα παραθυρα...Βεβαια το S100 σερνοταν μιας και η μνημη του εχει γεμισει....και ειχε καποια μηνηματα στην οθονη σχετικη με την ελλειψη μνημης....

 

Ηθελα να ρωτησω καποιον που εχει δουλεψει αρκετα και με τα δυο κινητα....

 

Ειναι αργό το S100....και εχει προβληματα μνημης.....? Η επειδη εκει επειδη ειναι ανοικτα και ο καθενας ανοιγει, κλεινει, γραφει αρχεια....σερνοταν και κόλλαγε...?

 

είναι όντως καλύτερες οι φωτογραφίες του 2020ι απο κεινες το S100....?

 

Το Destinator.....παιζει και στα δυο το ιδιο καλα...?

 

ποιο είναι ποιο καινουργιο απο άποψη κυκλοφορίας...?ι

 

 

Τελος.....τι μου προτεινεται.....?

 

Καθώς έχω δουλέψει και τα δύο για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα, ιδού τα δικά μου συμπεράσματα:

 

1. Το 2020i είναι όντως λίγο πιο γρήγορο, αλλά η διαφορά στην ταχύτητα, ιδιαίτερα σε συνηθισμένη καθημερινή χρήση δεν είναι άξια λόγου. Το S100 πάντως δεν χαρακτηρίζεται σε καμμία περίπτωση αργό.

2. Οι φωτογραφίες του 2020i είναι αρκετά καλύτερες από του S100, παραμένουν όμως υποδεέστερες από άλλα κινητά με κάμερα 1.3 mpixel. Οι νυχτερινές φωτό είναι δράμα και στις δύο συσκευές.

3. Το Destinator3 παίζει το ίδιο καλά και στα δύο, απλά στην οθόνη του 2020i το "ευχαριστιέσαι" καλύτερα λόγω του μεγέθους της.

4. Το 2020i είναι περίπου ένα εξάμηνο πιο καινούργιο σαν μοντέλο.

5. Δεν έχω κάτι να σου προτείνω από τα δύο, εσύ θα επιλέξεις βάσει των δικών σου αναγκών. Αν παρά το wifi, τον (ελαφρώς) ταχύτερο επεξεργαστή, τη μεγαλύτερη βασική μνήμη, το μέγεθος του 2020i σε προβληματίζει ή τα προαναφερόμενα πλεονεκτήματα του 2020i δεν σε συγκινούν και τόσο, τότε πάρε το S100. Ειδάλλως... it's your choice after all. :)

 

Βέβαια είναι και τα περίπου 200 ευρώ διαφορά στην τιμή που ίσως επηρεάσουν την τελική σου απόφαση. ;)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

μπορει καποιος που το εχει ψαξει το θεμα να γραψει ονοματα απο κανενα καλο προγραμματακι η παιχνιδι?δεν ψαχνω κατι συγκεκριμενο απλα επειδη δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο να κατεβαζω και να δοκιμαζω στην τυχη ηθελα την γνωμη καποιου...μεχρι τωρα χρησιμοποιω οσα τελικα μου αρεσαν απο τα προγραμματα που κατα καιρους εχουν αναφερει εδω τα παιδια...

εχω δει σε συμβιαν (σε κινητο ενος φιλου)καποια πολυ καλα προγρμματακια οπως ενα που τραβαει πανοραμικη φωτογραφια (καπου στις 180 μοιρες!!!).υπαρχει κατι παρομοιο??

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

μπορει καποιος που το εχει ψαξει το θεμα να γραψει ονοματα απο κανενα καλο προγραμματακι η παιχνιδι?δεν ψαχνω κατι συγκεκριμενο απλα επειδη δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο να κατεβαζω και να δοκιμαζω στην τυχη ηθελα την γνωμη καποιου...μεχρι τωρα χρησιμοποιω οσα τελικα μου αρεσαν απο τα προγραμματα που κατα καιρους εχουν αναφερει εδω τα παιδια...

εχω δει σε συμβιαν (σε κινητο ενος φιλου)καποια πολυ καλα προγρμματακια οπως ενα που τραβαει πανοραμικη φωτογραφια (καπου στις 180 μοιρες!!!).υπαρχει κατι παρομοιο??

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!

file hi

pata edo

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Καθώς έχω δουλέψει και τα δύο για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα, ιδού τα δικά μου συμπεράσματα:

 

1. Το 2020i είναι όντως λίγο πιο γρήγορο, αλλά η διαφορά στην ταχύτητα, ιδιαίτερα σε συνηθισμένη καθημερινή χρήση δεν είναι άξια λόγου. Το S100 πάντως δεν χαρακτηρίζεται σε καμμία περίπτωση αργό.

2. Οι φωτογραφίες του 2020i είναι αρκετά καλύτερες από του S100, παραμένουν όμως υποδεέστερες από άλλα κινητά με κάμερα 1.3 mpixel. Οι νυχτερινές φωτό είναι δράμα και στις δύο συσκευές.

3. Το Destinator3 παίζει το ίδιο καλά και στα δύο, απλά στην οθόνη του 2020i το "ευχαριστιέσαι" καλύτερα λόγω του μεγέθους της.

4. Το 2020i είναι περίπου ένα εξάμηνο πιο καινούργιο σαν μοντέλο.

5. Δεν έχω κάτι να σου προτείνω από τα δύο, εσύ θα επιλέξεις βάσει των δικών σου αναγκών. Αν παρά το wifi, τον (ελαφρώς) ταχύτερο επεξεργαστή, τη μεγαλύτερη βασική μνήμη, το μέγεθος του 2020i σε προβληματίζει ή τα προαναφερόμενα πλεονεκτήματα του 2020i δεν σε συγκινούν και τόσο, τότε πάρε το S100. Ειδάλλως... it's your choice after all. :)

 

Βέβαια είναι και τα περίπου 200 ευρώ διαφορά στην τιμή που ίσως επηρεάσουν την τελική σου απόφαση. ;)

 

Άψογος! Με λίγα λόγια όλο το νόημα! Συμφωνώ απόλυτα. Έχω εδώ και δύο εβδομάδες το S100 και το destinator3 ενω έχουν περάσει από το χέρι μου τα περισσότερα symbian.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

μπορει καποιος που το εχει ψαξει το θεμα να γραψει ονοματα απο κανενα καλο προγραμματακι η παιχνιδι?δεν ψαχνω κατι συγκεκριμενο απλα επειδη δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο να κατεβαζω και να δοκιμαζω στην τυχη ηθελα την γνωμη καποιου...μεχρι τωρα χρησιμοποιω οσα τελικα μου αρεσαν απο τα προγραμματα που κατα καιρους εχουν αναφερει εδω τα παιδια...

εχω δει σε συμβιαν (σε κινητο ενος φιλου)καποια πολυ καλα προγρμματακια οπως ενα που τραβαει πανοραμικη φωτογραφια (καπου στις 180 μοιρες!!!).υπαρχει κατι παρομοιο??

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!

Δες εδώ: http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php

Link to comment
Share on other sites

SOS

Παιδια καλησπερα

Χρειαζομαι επιγοντως την βοηθεια σας

Πριν απο λιγο διαπιστωσα οτι ξαφνικα και απο μονη της η συσκευη ανοιγει το gprs και συνδεεται με ΤΙΜ INTERNET, kκαι δεν αποσυνδεεται παρα μονο χειροκινητα (και αυτο βεβαια αν το παρω χαμπαρι).

Εχει τυχει σε κανενα σας;

κατι πρεπει να γινει γιατι χρεωνομαι αδικα και χωρις λογο....

SOS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...