Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους.

 

Λοιπόν εχω βάλει στο μάτι εδω και αρκετους (4) μήνες το S100 και ύστερα από τα διάφορα καλα και κακά που διάβασα στο forum και είμαι στο "τσακ" να το αγοράσω (σήμερα-αύριο).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι εάν αξίζει η αγορά του τώρα ή θα πρέπει να περιμένω μήπως εμφανιστεί σύντομα κάποιο αντιστοιχο QTek αλλά με Windows Mobile 2005;

Ξέρω ότι το S100 με τα windows 2003 κυκλοφορεί ήδη στην αγορά εδω και κάποιους μήνες, οπότε με φοβίζει λίγο το ρίσκο να το πάρω τώρα.

Δεν κυνηγάω τα latest OS σε ένα PDA-mobile, απλα δεν θα ήθελα να δω αργότερα τίποτα "ΤΡΟΜΕΡΕΣ" διαφορές μεταξύ Win Mobile 2005 και 2003 SE και να μετανιώσω με μια τέτοια σχετικά (ετσι κι αλλιώς) αγορα.

Εάν μπορεί κάποιος να μου πει την γνώμη του, θα μου έκανε καλό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικα εχω το S100 απο τον Ιουνιο. Ειναι ενα φανταστικο εργαλειο, με πολυ καλα χαρακτηριστικα σαν κινητο τηλεφωνο, και αριστα χαρακτηριστικα σαν Pocket PC. Εχω δοκιμασει παμπολλες εφαρμογες και καλουδια, και εχω καταληξει να το χρησιμοποιω για τουλαχιστον 10-20 καθημερινες χρησεις: Φωτο, Organiser, Mp3 player, GPS, Excel-ακια, Shopping list κλπ κλπ.

 

Φανταστικο πακετο, ακομα και εξτρα γραφιδα, ακουστικα, δερματινη θηκη κλπ.

Βολικο το USB καλωδιο/φορτιστης, βρισκεις οικονομικους φορτιστες για οπου βρισκεσαι.

 

Απειρα αξεσουαρ και εφαρμογες.

 

Παντα θα υπαρχουν τα "πιο καινουργια" και τα "πιο δυνατα" μοντελα, αλλα πιστευω οτι τα πληρωνουμε και αντιστοιχα. Δεν βλεπω τα Windows mobile 5.0 να κυκλοφορουν αμεσα σε ελληνικη μορφη καποιου Qtek, σιγουρα οχι πριν το τελος του 2005. Και ακομ

 

To S100 ειναι μια φανταστικη ισορροπια μεταξυ μεγεθους και λειτουργικοτητας.

 

Παντως εχει και τα 1-2 buggakia του αλλα δεν ειναι τιποτα σημαντικο και οι περισσοτερες συσκευες τα εχουν και σιγουρα δεν αποτελουν λογο για να το απορριψει κανεις.

 

Και φυσικα μεσω αυτου του φορουμ εχεις και ευρεια πληροφορηση σε πολλα θεματα.

 

Το συνιστω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

 

Λοιπόν εχω βάλει στο μάτι εδω και αρκετους (4) μήνες το S100 και ύστερα από τα διάφορα καλα και κακά που διάβασα στο forum και είμαι στο "τσακ" να το αγοράσω (σήμερα-αύριο).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι εάν αξίζει η αγορά του τώρα ή θα πρέπει να περιμένω μήπως εμφανιστεί σύντομα κάποιο αντιστοιχο QTek αλλά με Windows Mobile 2005;

Ξέρω ότι το S100 με τα windows 2003 κυκλοφορεί ήδη στην αγορά εδω και κάποιους μήνες, οπότε με φοβίζει λίγο το ρίσκο να το πάρω τώρα.

Δεν κυνηγάω τα latest OS σε ένα PDA-mobile, απλα δεν θα ήθελα να δω αργότερα τίποτα "ΤΡΟΜΕΡΕΣ" διαφορές μεταξύ Win Mobile 2005 και 2003 SE και να μετανιώσω με μια τέτοια σχετικά (ετσι κι αλλιώς) αγορα.

Εάν μπορεί κάποιος να μου πει την γνώμη του, θα μου έκανε καλό.

 

Ευχαριστώ

 

-Εάν είσαι χρήστης PDA και το χρειάζεσαι πραγματικά, τότε το S100 είναι καλή λύση.

-Εάν απλά θέσεις ένα τηλέφωνο με πολλές δυνατότητες, θα σου πρότεινα να περιμένεις ένα με Windows Mobile 2005. Για παράδειγμα το Qtek 8300.

 

Ο λόγος που το λέω αυτό είναι η touch screen. Καλή φάση αλλά για όποιον δεν είναι εξοικιωμένος, είναι μπελάς. Και δυστυχώς στα 2003 SE χωρίς την οθόνη δεν κάνεις τίποτα.

 

Τρομερές διαφορές δεν έχουν, σίγουρα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Nai alla kai pali file agoraphopic ti parapano tha kanei to allo kinito? Eilikrina kai ego anarotiemai ti allo tha doume se pda+kinito. Nomizo diladi oti to Qtek S100 ta exei ola ektos apo wi-fi pou kai afto an den kano lathos iparxei se extra karta ensomatomeno. Diladi ti allo na ipothesoume? 272.000 xromata kai akomi kalitera 3d grafika se paixnidia pou kai pali mporei na einai pio megali siskevi 'i mporei na exei xeiroteri aftonomia mpatarias. Kai ego pantos apo ton Iounio to exo kai eimai arketa ikanopoiimenos!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

 

Λοιπόν εχω βάλει στο μάτι εδω και αρκετους (4) μήνες το S100 και ύστερα από τα διάφορα καλα και κακά που διάβασα στο forum και είμαι στο "τσακ" να το αγοράσω (σήμερα-αύριο).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι εάν αξίζει η αγορά του τώρα ή θα πρέπει να περιμένω μήπως εμφανιστεί σύντομα κάποιο αντιστοιχο QTek αλλά με Windows Mobile 2005;

Ξέρω ότι το S100 με τα windows 2003 κυκλοφορεί ήδη στην αγορά εδω και κάποιους μήνες, οπότε με φοβίζει λίγο το ρίσκο να το πάρω τώρα.

Δεν κυνηγάω τα latest OS σε ένα PDA-mobile, απλα δεν θα ήθελα να δω αργότερα τίποτα "ΤΡΟΜΕΡΕΣ" διαφορές μεταξύ Win Mobile 2005 και 2003 SE και να μετανιώσω με μια τέτοια σχετικά (ετσι κι αλλιώς) αγορα.

Εάν μπορεί κάποιος να μου πει την γνώμη του, θα μου έκανε καλό.

 

Ευχαριστώ

Εγώ προτείνω να μην το αγοράσεις.

Κατ'αρχήν πολύ σύντομα περιμένουμε αντικαταστάτη. Αυτό σημαίνει πτώση της τιμής του και γρήγορη απαξίωση της συσκευής σου.

Επιπλέον όπως λες έρχονται τα windows mobile 5. Θα ήθελες λίγους μήνες μετά την αγορά σου, το κινητό σου να έχει ένα παλιό λειτουργικο;

Το S100 το έχω χρησιμοποιήσει και δεν είναι και η καλύτερη κατασκευή που έχω πιάσει, το D500 που έχεις στο avatar σου είχε πολύ καλύτερη αίσθηση.

Έχεις σκεφτεί να έχεις ξεχωριστά pda από το κινητό. Για μένα αυτή είναι η καλύτερη λύση, η απόφαση όμως δική σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να μην το αγοράσεις.

Κατ'αρχήν πολύ σύντομα περιμένουμε αντικαταστάτη. Αυτό σημαίνει πτώση της τιμής του και γρήγορη απαξίωση της συσκευής σου.

Επιπλέον όπως λες έρχονται τα windows mobile 5. Θα ήθελες λίγους μήνες μετά την αγορά σου, το κινητό σου να έχει ένα παλιό λειτουργικο;

Το S100 το έχω χρησιμοποιήσει και δεν είναι και η καλύτερη κατασκευή που έχω πιάσει, το D500 που έχεις στο avatar σου είχε πολύ καλύτερη αίσθηση.

Έχεις σκεφτεί να έχεις ξεχωριστά pda από το κινητό. Για μένα αυτή είναι η καλύτερη λύση, η απόφαση όμως δική σου. ;)

Johner i poiotita tou S100 einai PARA poly kalh. Mou exei paisei apeires fores sto 9mino simbiosis mazi tou kai me to teleutaio firmware einai apo ta pleon stathera PPC. Tora gia to an prepei na to parei i oxi simfono mazi sou mias kai tha bgoun nees syskeues! Oso gia tin lysi kagkouro pou protineis kai PPC kai kinito to eixa palia kai einai poly kourastiko eidika gia kapoion epaggelmatia! Isos gia kanena pitsirika pou thelei na kanei efe me 100 gadgets epano tou na einai kali lysi gia opoiondipote allon einai tragiko na koubalaei 2 fortistes na xreiazetai 2 sd kai oti allo telos panton! Auta kai i gnomi sou sebasti apla den simfonei me tin diki mou oson afora to S100

Link to comment
Share on other sites

Το S100 το έχω χρησιμοποιήσει και δεν είναι και η καλύτερη κατασκευή που έχω πιάσει, το D500 που έχεις στο avatar σου είχε πολύ καλύτερη αίσθηση.

 

De 8a anafer8w sta ypoloipa,ka8oti polles gnwmes mporoun na akoustoun,alla gia to 8ema poiothta eimai kathgorhmatikos. To S100 einai apo ta liga kinhta h pocket pc me toso kalh poiothta sta ylika kataskeyhs. Pantou xrhsimopoieitai metallo, akoma kai sto kapaki (spanio gia forhtes syskeyes), ektos apo to kommati pou skepazei thn keraia, gia eynohtous logous...

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχετε, εγώ δεν το έγραψα σωστά.

Η ποιότητα των υλικών του δεν ικανοποίησε εμένα. Ναι είναι ποιοτικά κατασκευασμένο, αλλά εμένα δεν μου αρέσουν τα υλικά του. Γενικα και το 9090 δεν μου αρεσε σε αυτόν τον τομέα.

Πάντως έχετε δίκιο, δεν μπορώ να πώ οτι το S100 δεν είναι καλή κατασκευή. Το παίρνω πίσω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως το s100 έχει πολύ καλή κατασκευή (v@geli το μέταλο στο καπάκι που το είδες; πλαστικό είναι) και δίνει πολλά σε μικρό μέγεθος.. Δεν μπορεί να συγκριθεί ωστόσο με ένα από τα high end ppc (όπως το hx4700 -- το x50v δεν το βάζω στα high end :p :p :D )

Δε συμφωνώ με τον katsj που λέει πως το s100 είναι για τον επαγγελματία και η λύση των 2 συσκευών για τα παιδάκια.

Ίσα ίσα, κάποιος που χρησιμοποιεί το ppc στη δουλειά του δεν μπορεί να "βολευτεί" με το s100.. Η vga οθόνη κάνει τη δουλειά ευκολότερη, η cf είναι απαραίτητη (το s100 έχει πρόβλημα με το 90% των 2gb sd καρτών) , και με 2 συσκευές χρησιμοποιείς τη μπαταρία του ppc για τη δουλειά σου και μόνο και όχι για να παίρνεις τηλέφωνο.

Αυτή είναι η αλήθεια.

Έχω το hx4700 και το s100, και αν και με το s100 έχω πλέον τη δυνατότητα να αφήνω πολλές μέρες το 4700 σπίτι μου, το κανονικό ppc αυτή τη στιγμή δεν αντικαθίσταται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ευχαριστω για την ανταπόκριση.

Αποφάσισα λοιπον να το πάρω το S100, αφού λίγο ή πολύ όπως κατάλαβα από τα λεγόμενα σας ότι αξίζει.

Είμαι ελέυθερος επαγγελματίας και μια τέτοια συσκευη μου χρειάζεται όσον αφορα τα Contacts, Schedules κτλ. Είχα πέρυσι το NOKIA 6600 ένα πόλυ καλό κινητό και smartphone, αλλα με δυσκόλεψε αρκετά στην πορεία με την αστάθεια του κατα την εκκίνηση/τρέξιμο εφαρμογών κτλ. Το πούλησα και πήρα το Samsung D500, μια απίστευτη ποιοτικά συσκευή, με πολλές fancy δυνατότητες αλλά χωρίς να είναι χρηστικό-επεκτάσιμο όσον αφορά την χρηση σου σαν επαγγελματικο εργαλείο.

Voila, κατέληξα λοιπόν στο S100.

 

Ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως το s100 έχει πολύ καλή κατασκευή (v@geli το μέταλο στο καπάκι που το είδες; πλαστικό είναι) και δίνει πολλά σε μικρό μέγεθος.. Δεν μπορεί να συγκριθεί ωστόσο με ένα από τα high end ppc (όπως το hx4700 -- το x50v δεν το βάζω στα high end :p :p :D ).

 

To kapaki pou skepazei th mpataria einai metallo, to idio akrivws pou exei xrhsimopoih8ei kai gia olo to ypoloipo case ths syskeyhs.Mono to kommati pou skepazei thn keraia einai plastiko(kai malista mporeis na diakrineis th diafora sto xrwma) kai akrivws logw ayths ths diaforas ylikou yparxoun kai provlhmata me "mikrotriksimata" se ayto to mikro kommati(kai einai to mono shmeio pou den exei sxediastei swsta kata th gnwmh mou sto S100). Gia dokimase na afhseis to S100 se ena kryo dwmatio kai meta 8a katalaveis pianontas to kapaki to yliko...

Gia to 4700 symfwnw,ekei exoun epilegei safws akrivotera ylika (krama magnhsiou).

Link to comment
Share on other sites

@ndial Καλορίζικο

@vagelis : Τόσο καιρό νόμιζα πως ήταν πλαστικό.. Δεν παρατηρούσα τις διαφορές θερμοκρασίας που βλέπω στο 4700 (παγώνει κυριολεκτικά στο κρύο)... Δηλαδή τι υλικό είναι το καπάκι του s100; Αλουμίνιο;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για βοηθήστε σας παρακαλώ! χρησιμοποιώ τη μνήμη 512 extreme memory και από χθές μου συμβαίνει το εξής τρελό:έκανα cut κάποια αρχεία μικρά από τη storage του s100 στη storage card και αφού ολοκληρώθηκε πάω στη storage card και τι να δω; εμφανίζονταν μόνο δύο φάκελοι συνολικού μεγέθους 10 ΜΒ!Τα υπόλοιπα 330 ΜΒ με φωτογραφίες, βίντεο κλπ άφαντα! Παρόλα αυτά, φαίνονται ώς κατειλημένα αν δω στα settings/memory. έκανα hard reset,τίποτα. έβαλα την κάρτα σε card reader τίποτα, προσπαθώ να δω τη storage card από το καλώδιο σύνδεσης, τίποτα. Πάντα το ίδιο εμφανίζεται οι δύο χαζο-φάκελοι και κατειλλημένα τα 330 ΜΒ από τα 512! ΗΕLP! Μου είναι υπερ-πολύτιμα! Α, μετά από την ανασυγκρότηση που δοκίμασα μέσω του υπολογιστή εμφανίζεται και ένας φάκελος FOUND.000 μεγέθους 330ΜΒ με αρχεία .chk! Α, εμφανίζεται και ένα αρχειάκι hide_documents.Τι είναι αυτό???Με τρομάζει!Υπάρχει τρόπος να ανακτήσω τα δεδομένα μου???? :cry: :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το s100 είναι πραγματικά μια πολύ στιβαρή και ποιοτική συσκευή. ο βαγγέλης έχει δίκιο όσο αναφορά τα υλικά του.

 

στα αρνητικά του με σειρά προτεραιότητας εγώ βάζω :

1)την κιτρινωπή οθόνη

2)το χαλαρό πλήκτρο ήχου αριστερά

3)τον κακής ποιότητας φακό στο πίσω μέρος.

όλα τα υπόλοιπα κατασκευαστικά μέρη παίρνουν άριστα με τόνο. :)

Link to comment
Share on other sites

@ndial Καλορίζικο

@vagelis : Τόσο καιρό νόμιζα πως ήταν πλαστικό.. Δεν παρατηρούσα τις διαφορές θερμοκρασίας που βλέπω στο 4700 (παγώνει κυριολεκτικά στο κρύο)... Δηλαδή τι υλικό είναι το καπάκι του s100; Αλουμίνιο;

 

 

De gnwrizw ti akrivws yliko exei xrhsimopoih8ei gia to S100 kai den anaferetai se kapoio documentation.

De nomizw oti einai anodiwmeno alouminio, kapoio allo krama metallou...

Link to comment
Share on other sites

Αμαν ρε παιδια κολλημα με τα καπακια! Με το που λεει καποιος κατι για πλαστικο καπακι, στο "καπακι" απανταει καποιος αλλο για το μεταλλικο καπακι! :)

 

Εγω παντως που εχω S100, καλου-κακου του'χω φορεσει μια απο τις ωραιοτερες κατ'εμενα δερματινες θηκες απο την Piel Frama, παραγγελια απο την Ισπανια παρακαλω, με πολυ καλη ποιοτητα, καλο σερβις στην παραδοση (ναι οι Ισπανοι μιλανε Αγγλικα οταν βιαζεσαι την παραγγελια και τους παιρνεις τηλεφωνο για να τους πιεσεις), και τιμη σκοντο: μονο 55€ με τα μεταφορικα.

 

Ξεχασα να αναφερω οτι χρησιμοποιω και Ambicom Wifi SDIO card απο την play247.gr που ειναι καλη για browsing, Skype calling πανω απο Hot Spots κλπ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για βοηθήστε σας παρακαλώ! χρησιμοποιώ τη μνήμη 512 extreme memory και από χθές μου συμβαίνει το εξής τρελό:έκανα cut κάποια αρχεία μικρά από τη storage του s100 στη storage card και αφού ολοκληρώθηκε πάω στη storage card και τι να δω; εμφανίζονταν μόνο δύο φάκελοι συνολικού μεγέθους 10 ΜΒ!Τα υπόλοιπα 330 ΜΒ με φωτογραφίες, βίντεο κλπ άφαντα! Παρόλα αυτά, φαίνονται ώς κατειλημένα αν δω στα settings/memory. έκανα hard reset,τίποτα. έβαλα την κάρτα σε card reader τίποτα, προσπαθώ να δω τη storage card από το καλώδιο σύνδεσης, τίποτα. Πάντα το ίδιο εμφανίζεται οι δύο χαζο-φάκελοι και κατειλλημένα τα 330 ΜΒ από τα 512! ΗΕLP! Μου είναι υπερ-πολύτιμα! Α, μετά από την ανασυγκρότηση που δοκίμασα μέσω του υπολογιστή εμφανίζεται και ένας φάκελος FOUND.000 μεγέθους 330ΜΒ με αρχεία .chk! Α, εμφανίζεται και ένα αρχειάκι hide_documents.Τι είναι αυτό???Με τρομάζει!Υπάρχει τρόπος να ανακτήσω τα δεδομένα μου???? :cry: :cry: :cry:

Ειδες τωρα τι καναμε;

 

Ασχολουμασταν με τα καπακια του S100 και εσυ ολη την ωρα εψαχνες να βρεις τα χαμενα σου αρχεια απο την SD! Τι να πω;

 

Δεν μπορω να πω οτι ειχα παρομοια εμπειρια, αλλα επειδη εχω ακουσει για παρομοιες ιστοριες φρικης, ακουσα την συμβουλη αλλων και την δικη μου 1GB SD την παιρνω copy μεσω card reader στο PC για τετοιες περιπτωσεις.

Καπως απιθανο, αλλα δοκιμασες να σβησεις τα δυο αρχεια που αντιγραφηκαν μηπως επανεμφανιστουν τα δικα σου;

Ψαξε και στο Google και πες μας πως πηγε.

Σορυ που δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο για την ωρα (αλλα το σκεφτομαι το μεταξυ).

Link to comment
Share on other sites

Nai alla kai pali file agoraphopic ti parapano tha kanei to allo kinito? Eilikrina kai ego anarotiemai ti allo tha doume se pda+kinito. Nomizo diladi oti to Qtek S100 ta exei ola ektos apo wi-fi pou kai afto an den kano lathos iparxei se extra karta ensomatomeno. Diladi ti allo na ipothesoume? 272.000 xromata kai akomi kalitera 3d grafika se paixnidia pou kai pali mporei na einai pio megali siskevi 'i mporei na exei xeiroteri aftonomia mpatarias. Kai ego pantos apo ton Iounio to exo kai eimai arketa ikanopoiimenos!

 

Δεν είπα να περιμένει κάτι από το νέο λειτουργικό! :worry:

Το μόνο που είπα είναι ότι σε μερικούς δεν αρέσει να έχουν οθόνη αφής και όχι πληκτρολόγιο. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το S100. Είναι ότι προσδοκούσα.

 

@ndial: Επειδή βλέπω ότι δεν έχεις εμπειρία από PPC θα έλεγα να το ξανασκεφτείς. Εάν πρώτος σου γνώμονας είναι η επαγγελματική χρήση τότε respect. :cool:

 

@johner: Δεν είμαι υπερ του όλα σε ένα αλλά επειδή κουβαλούσα και PDA και κινητό δεν είναι καθόλου βολικό. Το S100 με έσωσε. Είναι εργαλείο. Μπορεί να μην έχει VGA αλλά δεν υστερεί κάπου.

 

@sequent_c: κιτρινωπή οθόνη :wacko:

Άλλαζε theme εάν δεν σου αρέσει το κίτρινο. ;)

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να περιμένει κάτι από το νέο λειτουργικό! :worry:

Το μόνο που είπα είναι ότι σε μερικούς δεν αρέσει να έχουν οθόνη αφής και όχι πληκτρολόγιο. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το S100. Είναι ότι προσδοκούσα.

 

@ndial: Επειδή βλέπω ότι δεν έχεις εμπειρία από PPC θα έλεγα να το ξανασκεφτείς. Εάν πρώτος σου γνώμονας είναι η επαγγελματική χρήση τότε respect. :cool:

 

@johner: Δεν είμαι υπερ του όλα σε ένα αλλά επειδή κουβαλούσα και PDA και κινητό δεν είναι καθόλου βολικό. Το S100 με έσωσε. Είναι εργαλείο. Μπορεί να μην έχει VGA αλλά δεν υστερεί κάπου.

 

@sequent_c: κιτρινωπή οθόνη :wacko:

Άλλαζε theme εάν δεν σου αρέσει το κίτρινο. ;)

Iparxoun arketa pragmata pou mporoun na veltiosoun to kinito...

 

1)to akoustiko tou einai ena apo ta xeirotera tis agoras...

Ton allon ton akous les kai milaei mesa apo katsarola...

2)Windows mobile 5

3)Megaliteri mnimi

4)WiFi

 

kai polla alla pou den xreiazetai na anafero...

 

Fisika me tin proti anagnosi tha diafoniseis omos na eisai sigouros oti auto pou tha me epivevaiosei einai to kontino mellon kai malista me euxaristes ekpliksis otan tha vgei mia siskeuei pou texnikos tha einai anoteri apo auti pou mporoume na fantastoume...

Link to comment
Share on other sites

@sequent_c: κιτρινωπή οθόνη

Άλλαζε theme εάν δεν σου αρέσει το κίτρινο.

δεν είναι ζήτημα theme.

η οθόνη είναι κιτρινωπή και αυτό θα το δεις θέλεις δεν θέλεις μέσα στο menu με τα προγράμματα όπως και όταν παρατηρείς φωτογραφίες (όχι δικες του εννοείται)

 

και για να δεις ποσο ενοχλητικό είναι αυτό βάλτο διπλα στην οθόνη του υπολογιστή σου και κανε σύγκριση.

και επειδή τώρα μου θυμίσατε το ακουστικό ...το λησμόνησα ,όντως δεν είναι και ότι καλύτερο υπάρχει.

είναι μέτριο. και αυτό πάλι οποιος θέλει να κάνει σύγκριση μπορεί να το βάλει διπλα σε κάποιο nokia 6310i ή SE p900 .

 

αλλα αρνητικά έχουμε???

 

κάνουμε απολογισμό του τι δεν μας άρεσε βλέπω .

 

πάντως σοβαρά τώρα ,χωρίς να λέω ότι τα 650 που έδωσα πριν 6 μήνες ήταν ότι καλύτερο λέω ότι σε σύγκριση με τις πατάτες που κυκλοφορούν στην αγορά (και είναι πολλές) το s100 είναι ένα τίμιο εργαλειακι και σε βοηθάει στην ζωή σου.

έχει ψυχούλα μωρέ...

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ζήτημα theme.

και για να δεις ποσο ενοχλητικό είναι αυτό βάλτο διπλα στην οθόνη του υπολογιστή σου και κανε σύγκριση.

 

Για το theme αστειευόμουν, αλλά να συγκρίνω το λευκό από CRT με τροφοδοσία 220V και TFT mobile συσκευής από μπαταρία?

Εεε, τώρα λίγο σοβαροί να είμαστε! :O

 

Δεν λέω ότι δεν έχει μείον η συσκευή, απλά αυτό το κιτρινωπή οθόνη κάτι μου έκανε. Την κοιτάω και την ξανά κοιτάω και αναρωτιέμαι.

 

 

"ton akous les kai milaei mesa apo katsarola..." :lol: :cry:

 

Για το ακουστικό δεν ξέρω, μπορεί να έχεις και δίκιο. Εγώ χρησιμοποιώ BT handsfree.

 

auto pou tha me epivevaiosei einai to kontino mellon kai malista me euxaristes ekpliksis otan tha vgei mia siskeuei pou texnikos tha einai anoteri apo auti pou mporoume na fantastoume...

 

Φίλε μου αυτό δεν το παίζουν ούτε στο Στοίχημα! :D

:D
Link to comment
Share on other sites

Για το theme αστειευόμουν, αλλά να συγκρίνω το λευκό από CRT με τροφοδοσία 220V και TFT mobile συσκευής από μπαταρία?

Εεε, τώρα λίγο σοβαροί να είμαστε!

όχι και πάλι δεν έχει σημασία αυτό που λες.

υπάρχουν δεκάδες κινητά απλά και μη ,smartphones και pda's με τόσο καλο λευκό που θα το ζήλευαν και κατασκευαστές απορρυπαντικών!! :lol:

 

για να είμαστε ακριβοδίκαιοι. το μηχάνημα έχει καλή φωτεινότητα στην οθόνη,σωστή ευκρίνεια αλλα λευκό γιοκ!.

άλλους τους πειράζει περισσότερο άλλους λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Gia to akoustiko ta exoume pei apo thn prwth mera akrivws pou eixe kykloforhsei sthn Ellada(28/12/2004-alla kai alloi katoxoi i-mate jam kai MDA-Compact pou to eixan nwritera,apo exwteriko) oti einai apo metrio ews aparadekto.

Anaforika me thn kitrinwph o8onh pou anafer8hke exw na pw to exhs.Mporei na yfistantai teleiws diaforetika xarakthristika apo o8onh se o8onh se syskeyes me to idio brand. Pio sygkekrimena gia to S100, eixa 4 syskeyes kata kairous kai exw dei toulaxiston alles deka apo filous-gnwstous.Epeidh otan h o8onh einai kitrinh me enoxlei poly to tsekarw poly prosektika.Se oles aytes loipon tis syskeyes 2-3 eixan emfanws kakh apodosh tou leykou.

Fysika to idio exw diapistwsei kata kairous se polla alla kinhta...

Einai mysthrio to sygkekrimeno 8ema,alla profanws exei na kanei me ta xamhla stantards pou exei 8esei o kataskeyasths me teliko zhtoumeno to xamhlo kostos.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...