Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:D :D :D

επιτελους το εχω στα χερια μου, το εχω συνδεμενο στην usb και μου αναβει σταθερα το πρασινο λαμπακι τι σημαινει φορτισε και μπορω να παιξω μαζι του?

 

Εεε άστο καλύτερα και άλλες 8 ώρες. Για το καλό της μπαταρίας σου...

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εεε άστο καλύτερα και άλλες 8 ώρες. Για το καλό της μπαταρίας σου...

8 ωρες μηπως ειναι παρα πολλες? θα σκασω.

και για πειτε μου πανω στην οθονη εχει μεβρανη προστασιας απο το εργοστασιο?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

μια που γραφει active sync.

 

φιλε μου καλοριζικο αλλα αν διαβασεις 2 3 σελιδες πριν θα δεις οτι αυτο που ρωτας για τη φορτιση το εχει ρωτησει και αλλος και εχει απαντηθει. ...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Gia osous exoun to weatherpanel deste kai afto to animated icon set pou exw sthsei sto diko mou jamaki.

 

Screenshot

 

http://minotavrs.port5.com/Today1.png

 

 

An to thelete na to katevasete parteto apo E D W

 

Τι Plugin ειναι αυτο που σου λεει TELESTET, SMS, μπλα μπλα ?

Που το βρισκω? :O

Link to comment
Share on other sites

8 ωρες μηπως ειναι παρα πολλες? θα σκασω.

και για πειτε μου πανω στην οθονη εχει μεβρανη προστασιας απο το εργοστασιο?

 

E άμα έιναι να σκάσεις, παίξε, σίγουρα η μπαταρία σου έρχεται σε δεύτερη μοίρα... :p

 

Εξαρτάται τί εννοείς με την μεμβράνη προστασίας. Υπάρχουν ειδικές μεμβράνες προστασίας για την οθόνη.

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

E άμα έιναι να σκάσεις, παίξε, σίγουρα η μπαταρία σου έρχεται σε δεύτερη μοίρα... :p

 

Εξαρτάται τί εννοείς με την μεμβράνη προστασίας. Υπάρχουν ειδικές μεμβράνες προστασίας για την οθόνη.

το ξερω και ρωτω ξανα εχει τετοια μεβρανη το σ100 απο το εργοστασιο?

γιατι αν δεν εχει τοτε τι ειναι η μεβρανη που εχει το δικο μου επανω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

εμενα με την 1.03 φορτιζει μια χαρα. κανεις με την νεα εκδοση να μας ενημερωσει;

 

Αυτό ακριβώς λέω ότι ΔΕΝ θέλω να φορτίζει όταν το βάζω στο usb. Δε θέλω κάθε φορά που κάνω sync να φορτίζει την μπαταρία. Προτειμώ να αδειάζει και μετά να τη φορτίζω.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω και ρωτω ξανα εχει τετοια μεβρανη το σ100 απο το εργοστασιο?

γιατι αν δεν εχει τοτε τι ειναι η μεβρανη που εχει το δικο μου επανω.

 

Υποθέτω ότι αυτό που εννοείς εσύ δεν είναι μεμβράνη, αλλά η ίδια η οθόνη, η οποία πιέζεται ελαφρώς προς τα κάτω για να πατήσει στην εσωτερική. Ναι έιναι για προστασία προφανώς, αλλά και αυτή γρατζουνίζεται!

 

Μεμβράνη προστασίας νοείται να προστατεύει να μόνιμα κομμάτια της συσκευής (και αυτή λοιπον).

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι αυτό που εννοείς εσύ δεν είναι μεμβράνη, αλλά η ίδια η οθόνη, η οποία πιέζεται ελαφρώς προς τα κάτω για να πατήσει στην εσωτερική. Ναι έιναι για προστασία προφανώς, αλλά και αυτή γρατζουνίζεται!

 

Μεμβράνη προστασίας νοείται να προστατεύει να μόνιμα κομμάτια της συσκευής (και αυτή λοιπον).

ευχαριστω για την απαντηση φιλε.τωρα μολις ξεκινω την πρωτη μου επαφη με τετοιες συσκευες και δε γνωριζω.επομενως η μεβρανη προστασιας που πουλανε τα μαγαζια ειναι για την προστασια της μεβρανης που ηδει υπαρχει σωστα?

καποια απαντηση για το παρακατω.

πως μπορω να εκτυπωσω τις οδηγιες χρησεως ατα ελληνικα τις εχω κατεβασει απο ACE σε μορφη PDF ειναι 192 σελιδες αλλα η καθε μια πιανει μονο το μισο χωρο της α4 σελιδας υπαρχει τροπος να εκτυπωσω σε ενα φυλο α4

2η3 σελιδες pdf ?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να εκτυπωσω τις οδηγιες χρησεως ατα ελληνικα τις εχω κατεβασει απο ACE σε μορφη PDF ειναι 192 σελιδες αλλα η καθε μια πιανει μονο το μισο χωρο της α4 σελιδας υπαρχει τροπος να εκτυπωσω σε ενα φυλο α4 2η3 σελιδες pdf ?

 

Η απάντηση που θα σου δώσω ισχύει για το Adobe Acrobat Professional v6, δεν γνωρίζω αν ισχύει για τον Acrobat Reader.

 

File -> Print -> Properties -> Layout -> Pages Per Sheet.

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που θα σου δώσω ισχύει για το Adobe Acrobat Professional v6, δεν γνωρίζω αν ισχύει για τον Acrobat Reader.

 

File -> Print -> Properties -> Layout -> Pages Per Sheet.

 

 

Ισχύει και στο Adobe Reader V6

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ εδώ και καιρό να αναφέρετε σχετικά με την φόρτιση της μπαταρίας του Jam και θέλω να παρέμβω δίνοντας και τις δικές μου πληροφορίες.

 

Εργαζόμουν παλιότερα σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας καταστημάτων κινητών και λοιπών ηλεκτρονικών συσκευών, και ρώτησα έναν τεχνικό σε ένα εργοστάσιο κατασκευής μπαταριών και μου είχα πει ότι όλες οι μπαταρίες ιόντων λιθίου και πολυμερούς λιθίου δεν χρειάζονται παρατεταμένη φόρτιση κατά την αρχή της χρήσης της συσκευής. Ίσα ίσα μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα στην μπαταρία παρά των καλών προθέσεων του χρήστη. Αυτή η παρατεταμένη πρώτη φόρτιση λειτουργούσε ευνοϊκά στις παλιές μπαταρίες Ni-cd και Ni-MH.

 

Μου είχε πει ακόμη, ότι πρέπει να γίνεται φόρτιση όσο ανάβει το αντίστοιχο led της συσκευής, και ότι μετά τις πρώτες 4-5 φορτίσεις η μπαταρία θα έχει φτάσει την απόδοση στην συνολική της χωρητικότητα.

 

Στο κάτω κάτω της γραφής, αν χρειαζόταν αυτή η παρατεταμένη πρώτη φόρτηση, θα φρόντιζε η κατασκευάστρια εταιρία να έβαζε ένα κύκλωμα ελέγχου που να καταλαβαίνει αν η μπαταρία είναι καινούρια, και θα την φόρτιζε περισσότερες ώρες...

 

Αυτή η ιστορία μου θυμίζει τις μαμάδες που μπουκώνουν τα παιδιά τους λέγοντας "Φάε! Φάε! να μεγαλώσεις!!!"

Link to comment
Share on other sites

παρτε και μια πιο κοντινη απο το δορυφορο της ιταλιας για το weatherpanel

Στο radar url γραφετε:

http://image.weather.com/images/sat/italy_sat_440x297.jpg

 

και screenshot

http://briefcase.pathfinder.gr/download/panaros/24085/382007/0/Screen001.png

re paidia pos vazete ellinika sto weatherpanel?mono agglika exei emena!ti prepei na kanw gia tin kriti?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να ανοίξω flame γιατί τόσο κόλλημα με το WeatherPanel? Μήπως όλοι είστε φίλοι με τον Καντερέ :p ? Περιμένετε χιονια :p ? Είστε αγρότες :p ? Βλέπω η συζήτηση έχει επικεντρωθεί ιδιαίτερα σε αυτό το πρόγραμμα κατά τη γνώμη μου είναι κάπως υπερβολικό. Πάντως αν στην επόμενη του version έχει και καμιά καλη...μετεωρολόγο...να με ενημερώνει... θα με ενδιέφερε ;) !
Link to comment
Share on other sites

Τι Plugin ειναι αυτο που σου λεει TELESTET, SMS, μπλα μπλα ?

Που το βρισκω? :O

LEGETE Phone Today v.1.0.11 PPC PE

KAI to briskeis 2 selidwes pisw se ena musthave link pou exw dwsei me kokkina grammata

Link to comment
Share on other sites

re paidia pos vazete ellinika sto weatherpanel?mono agglika exei emena!ti prepei na kanw gia tin kriti?

2 -3 selides pio pisw exw odhgies gia to pws to kaneis ellhniko malista o panagiwths exei dwsei full to keimeno mhpws kai to metafrasei kaneis ante vre remalia (xerete eseis pou tha me vgalete exw alla pou den vlepw prosfores !! :D ) kante kai kamia douleia gia to topic...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να ανοίξω flame γιατί τόσο κόλλημα με το WeatherPanel? Μήπως όλοι είστε φίλοι με τον Καντερέ :p ? Περιμένετε χιονια :p ? Είστε αγρότες :p ? Βλέπω η συζήτηση έχει επικεντρωθεί ιδιαίτερα σε αυτό το πρόγραμμα κατά τη γνώμη μου είναι κάπως υπερβολικό. Πάντως αν στην επόμενη του version έχει και καμιά καλη...μετεωρολόγο...να με ενημερώνει... θα με ενδιέφερε ;) !

 

Εεε φίλος του Καντερέ είμαι, αλλά δεν είναι ο μετεωρολόγος!

 

Κατά τα άλλα έχει πλακα το weatherpanel και είναι χρήσιμο όταν σκοπεύεις να πάς εκδρομή και όχι κάθε μέρα.

 

Αλλά την ερώτηση περι ελληνικών... Εεε απαντήστε τη...

Όπως και το γεγονός ότι διαβάζοντας στο site δεν παρατήρησα να υπάρχει μαρούσι ή ηλιούπολη....

 

Και στο κάτω κάτω, εμείς (ή αυτοί μιας και εγώ δεν ανήκω σε αυτούς) έχουν κόλημα με το weatherpanel ή όσοι το μονστράρουν στην υπογραφή τους;

:p

 

(Σας μπέρδεψα;;;; ) :cool:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να ανοίξω flame γιατί τόσο κόλλημα με το WeatherPanel? Μήπως όλοι είστε φίλοι με τον Καντερέ :p ? Περιμένετε χιονια :p ? Είστε αγρότες :p ? Βλέπω η συζήτηση έχει επικεντρωθεί ιδιαίτερα σε αυτό το πρόγραμμα κατά τη γνώμη μου είναι κάπως υπερβολικό. Πάντως αν στην επόμενη του version έχει και καμιά καλη...μετεωρολόγο...να με ενημερώνει... θα με ενδιέφερε ;) !

Ax bre Neoyorkeze den xereis oti oi Ellhnes ex' apanekathen :) eixame kollhma me ton kairo ths epomenhs hmeras!! Ase pou psarwnwi olos o kosmos me ta kinoumena grafika :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εεε φίλος του Καντερέ είμαι, αλλά δεν είναι ο μετεωρολόγος!

 

Κατά τα άλλα έχι πλακα το weatherpanel και είναι χρήσιμο όταν σκοπεύεις να πάς εκδρομή και όχι κάθε μέρα.

 

Αλλά την ερώτηση περι ελληνικών... Εεε απαντήστε τη...

Όπως και το γεγονός ότι διαβάζοντας στο site δεν παρατήρησα να υπάρχει μαρούσι ή ηλιούπολη....

 

Και στο κάτω κάτω, εμείς (ή αυτοί μιας και εγώ δεν ανήκω σε αυτούς) έχουν κόλημα με το weatherpanel ή όσοι το μονστράρουν στην υπογραφή τους;

:p

 

(Σας μπέρδεψα;;;; ) :cool:

 

Fysikam kai yparxei Hliouypoli gia koita ligo pio pisw ta screenshot mou !!

Link to comment
Share on other sites

Fysikam kai yparxei Hliouypoli gia koita ligo pio pisw ta screenshot mou !!

 

Στα screenshots το είδα, στις λίστες δεν το είδα...

Και όχι ότι με ενδιαφέρει η ηλιούπολη συγκεκριμένα, αλλά σκέφτομαι τί άλλο δεν δεν ξέρω για το εν λόγω πρόγραμμα :wacko:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Ax bre Neoyorkeze den xereis oti oi Ellhnes ex' apanekathen :) eixame kollhma me ton kairo ths epomenhs hmeras!! Ase pou psarwnwi olos o kosmos me ta kinoumena grafika :rolleyes: :rolleyes:

 

Άρα είναι απλά για να μαγεύεται (magician :X ) ο απλός λαός με τις προβλέψεις του καιρού για 5-6 μέρες μπροστά και να παθαίνει εμπλοκές (jam :X ) με τα κινούμενα γραφικά! Ε τότε δεκτόν :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι απλά για να μαγεύται (magician :X ) ο απλός λαός με τις προβλέψεις του καιρού για 5-6 μέρες μπροστά και να παθαίνει εμπλοκές (jam :X ) με τα κινούμενα γραφικά! Ε τότε δεκτόν :p :p :p

 

Μη σου πώ και να βρίζει μετά επειδή οι προβλέψεις ήταν λάθος...

Γιατί άμα δεν ρίξει ένα βρίσιμο την ημέρα ο έλληνας...

 

Έλα λοιπόν τώρα εσύ και πες μου. .όλα μου πήγαν καλά σήμερα. Τϊ θα βρίσω; Το weatherpanel φυσικά!!! :rotfl:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Και στο κάτω κάτω, εμείς (ή αυτοί μιας και εγώ δεν ανήκω σε αυτούς) έχουν κόλημα με το weatherpanel ή όσοι το μονστράρουν στην υπογραφή τους;

:p

 

(Σας μπέρδεψα;;;; ) :cool:

 

Θα ζητήσω τη βοήθεια του Βέλτσου για ανάλυση! Παραείναι μπερδεμένο και ποτέ δεν ήμουν καλός στα φιλολογικά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

to destinator 3 mazi me to s100 einai SKETH TRELA kai akoma pio trela einai pou milaei kai se kathodigei sta ellinika

 

me to weather panel osoi exoun dei to to kinito mou eee to pocket pc mou exoun psarosei1!!!!

 

ps. evala to link to analogo gia na emfanistei kai o xartis alla den emafnizetai ... mipos xreiazetai kai kanena allo programtaki???

Link to comment
Share on other sites

να ξερετε βεβαια οτι τα περισσοτερα today plugins τρωνε περισσοτερη μπαταρια.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...