Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως και εγώ περιμένω το Touch cruise να το φέρει η Vodafone απο εβδομάδα.

Απλά νόμιζα οτι αν είναι κάτι απλό με το S100 να το κράταγα και αυτό σε λειτουργία δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται. Αν είναι όμως να ταλαιπωρούμαι με σέρβις και αλλά, αστο καλύτερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια βρηκα ενα qtek s100 σε αριστη κατασταση στα 120ε.σκεφτομαι να το χτυπησω.αξιζει?ειχαν περασει απο τα χερια μου κ αλλα ppc s οπως htc tytn k qtek 9000 αλλα τα εδωσα γιατι ηθελα κατι πιο απλο σε κινητο.ετσι κατεληξα στο p990i.ομως μου ελειψαν τα wm κ σκεφτομαι να χτυπησω ενα αλλα να μη δωσω μια περιουσια οπως για αυτα που ειχα.το qtek s100 στην παρουσα φαση πιστευω να βολεψει.τι λετε αξιζει?????
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δε θα χρειαστεις wifi?

3G ταχύτητες?

 

Έχε υπόψη ότι πολλά προγράμματα βγαίνουν πια μόνο για wm5/6, και στα 2003 ίσως έχεις πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια βρηκα ενα qtek s100 σε αριστη κατασταση στα 120ε.σκεφτομαι να το χτυπησω.αξιζει?ειχαν περασει απο τα χερια μου κ αλλα ppc s οπως htc tytn k qtek 9000 αλλα τα εδωσα γιατι ηθελα κατι πιο απλο σε κινητο.ετσι κατεληξα στο p990i.ομως μου ελειψαν τα wm κ σκεφτομαι να χτυπησω ενα αλλα να μη δωσω μια περιουσια οπως για αυτα που ειχα.το qtek s100 στην παρουσα φαση πιστευω να βολεψει.τι λετε αξιζει?????

 

Θα σου συνιστούσα να πας σε κάτι με WM5 ή WM6. Το S100 φοράει WM2003SE και αυτό δεν αλλάζει. Πολύ καλύτερο το S200.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mou kollise pano stin anavathmisi. Xerei kaneis ti na kano?

 

[Camera] + [Power] + [soft Reset] ταυτόχρονα να σε βγάλει στο boot loader (θα γράφει USB στη γωνία όταν συνδέσεις το καλώδιο USB) και μετά τρέξε πάλι την αναβάθμιση στο pc...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί η ερώτηση αλλά μια βοήθεια. Σκέφτομαι να αγοράσω το s100 (μεταχερισμένο) μόνο και μόνο για να τρεχω το destinator 7. Δουλεύουν όλα ok με το destinator 7? Το μόνο που έχω βρει είναι ότι θα πρέπει να βάλω τα wav αρχεία απο το destinator 6. Μπορείτε να μου πείτε κάτι άλλο που θα πρέπει να γνωριζω. Απο ταχύτητα πως παει? Winodws Mobile 5 η 6 παίρνει η όχι?

Hybrid LG KS20 English rom: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2538692#post2538692

[how to] flash LG KS20 with new rom, all included: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=369481

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά παίζει το destinator 7 sto S100 όπως είναι.O επεξεργαστής του είναι Ιntel 416 Mhz και μέχρι αρκετά πρόσφατα ήταν οτι ποιοτικότερο είχε κυκλοφορήσει η ΗΤC σε επεξεργαστή.Από windows μόνο 2003,δεν παίρνει 5 ή 6.Άν σε ενδιαφέρει για μεταχειρισμένο δες την υπογραφή μου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για καποιον που σκοπευει να κανει τα δειλα πρωτα του βηματα στα windows mobile ειναι καλη η συσκευη? ενταξει,οχι για πολλα πραγματα, χαλαρα και ηρεμα ή μηπως λογω παλαιοτητας δεν αξιζει πια? :O
Link to comment
Share on other sites

Γι εμένα βασικό είναι το λειτουργικό, καθώς καινούργιες εφαρμογές δε βγαίνουν ίσως για παλιά λειτ...

 

Σιγά σιγά δηλαδή μας σπρώχνουν να παίρνουμε πιο καλά ppc, ακόμα και αν από άποψη hardware δεν τα χρειαζόμαστε..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη για καποιον που σκοπευει να κανει τα δειλα πρωτα του βηματα στα windows mobile ειναι καλη η συσκευη? ενταξει,οχι για πολλα πραγματα, χαλαρα και ηρεμα ή μηπως λογω παλαιοτητας δεν αξιζει πια? :O

 

Tha symfwnisw kai egw! Exoun allaksei para poly ta pragmata apo ta 2003SE sta WM5 kai WM6 pou den aksizei pia na ksekinisei kapoios apo ekei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
Δεν είναι fake γιατί η συγκεκριμένη συσκευή δεν είναι το Magician (δηλ. MDA Compact, Qtek S100, imate jam) αλλά το Charmer, δηλ. το MDA Compact II που εμφανισιακά είναι ολόιδιο με το Magician αλλά εσωτερικά καμία σχέση. Υπάρχει κανονικά στο XDA-developers και με WM6.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eixe pesei ena Charmer (MDA Compact II) sta xeria mou prin poly kairo kai itan pragmati entypwsiako na paizeis me WM5 (tote) otan ta S100 den mporousan na ksekollisoun apo ta 2003SE. :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μεγάλο πρόβλημα με S100. Ενώ είναι τέλειο ppc, μου κολάι συνέχεια όταν του τρέχω βαριά προγραμματάκια, μέχρι που δεν ανοίγει καθόλου. Και με hard reset, πάλη κολάι. Έχω τρελαθεί να το πηγαίνω στο service, για να το ξεκολλήσουν.

Και όταν το πάω μου λύπη που δεν το έχω. Όποιος έχει καμιά καλή ιδέα να βοηθήσει ας βοηθήσει, γιατί μου την έχει δώσει. Είναι η τέταρτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
τι προγραμματα του βαζεις φιλε μου;μηπως δεν ειναι συμβατα με τα 2003;δεν υπαρχει λογος αφου του κανεις hard να το πηγαινεις στο σερβις νομιζω,επειδη την εχω την συσκευη ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα,ακομα και σημερα παει αξιοπρεπεστατα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό θα ήταν φίλε crisgr30 να μην ανοίγαμε νέο thread και να αναζητούσαμε τη λύση του προβλήματός σου στο αντίστοιχο thread για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τρέχω το Destinator 7, στην αρχή όλα καλά, όσο περισσότερο το τρέχω τόσο περισσότερο αρχίζει και γίνετε δυσκίνητο.

Αρχίζει να μην πατιούνται τα κουμπιά με ευκολία, ανοίγει αργά, και διάφορα κολλήματα. Στο τέλος όταν τα δει όλα κάνη hard reset από μόνο του, και κολάι εκεί που λέει πατήστε την οθόνη για να γίνει η εγκατάσταση.

Εχτές μάλιστα του πέρασα τρείς φορές την τελευταία αναβάθμιση που δίνη η εταιρία μήπως και ξεκολλήσει, αλλά τίποτα……

Σήμερα με μεγάλη λίπη το πήγα πάλη στο service.

Δεν μπορείτε να καταλάβετε τι ζημιά παθαίνω όταν φθάνω σε αυτό το σημείο….

 

Μάλων πρέπει να κοιτάξω για άλλη συσκευή, δεν το αντέχω άλλο….

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Οντως τοτε πρεπει να υπαρχει προβλημα,απο το σερβις τι σου λενε καθε φορα που το πηγαινεις;που ειναι το προβλημα;αν το δουλεψεις χωρις καμμια εφαρμογη εχεις προβλημα;κανε αυτο που σου ειπε athanaso,υπαρχει thread για το s100 οπου μπορεις να κανεις εκει τις ερωτησεις σου για καλυτερα;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλων πρέπει να κοιτάξω για άλλη συσκευή, δεν το αντέχω άλλο….

:cry:

 

Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις με αυτό που θα σου πω αλλά... καιρός δεν είναι; Εάν σου αρέσει να ασχολείσαι με αυτές τις συσκευές... έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα από την εποχή του S100 και αξίζει μια ανανέωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο service έχουν μία κοπέλα, που δεν ξερή τι τις γίνεται, και συνέχεια μου λέει θα το πω στου τεχνικούς.

Όσο για τα προγράμματα περισσότερο το κάνη όταν τρέχω περισσότερο το detonator, γιατί φαίνεται είναι το ποιο βαρύ πρόγραμμα.

Όσο για το thread συγχωρέσετε αλλά δεν γνωρίζω τι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ειναι το σημειο που μιλανε τα παιδια για την συγκεκριμενη συσκευη, εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=71213 αν η συσκευη σου μετα απο hard reset δουλευει σωστα και χωρις να εχεις βαλει ΚΑΝΕΝΑ προγραμμα παει να πει οτι φταιει καποια εφαρμογη-ες που βαζεις
Link to comment
Share on other sites

Χα χα σε αυτό δεν έχεις άδικο, και το σκέπτομαι για αυτό που έχει στη φωτώ ο lagoudakis. Αλλά πάλλει κολλάς και λες γιατί ρε γαμοτο μου κάνει νερά.

Α και κάτι άλλο κοιτάω μήπως βρω κανένα με 3,5 οθόνη τι λες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...