Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα με την mini usb, μάλλον βραχυκυκλώνει, με αποτέλεσμα να νομίζει ότι φορτίζει συνέχεια και να κάνει reset σε bootloader κάθε φορά... Η απορία μου είναι αν μπορώ να μη μπλέξω με την ace, και αν μπορεί να γίνει εύκολα αλλαγή usb απο μένα ή απο κάποιον τεχνικό που να έχει λογικές χρηματικές απαιτήσεις, όχι όπως η ace :p

 

(πλέον καταστράφηκε τελείως και ούτε καν φορτίζει ανεξάρτητα από το τι νομίζει)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά!

2 είναι τα καλύτερα προγράμματα: το CorePlayer (http://www.coreplayer.com) και το TCPMP (The Core Pocket Media Player http://www.tcpmp.com).

Πιστεύω ότι το καλύτερο είναι το TCPMP γιατί το παραμετροποιείς πιο καλά από ότι το άλλο. Έχει πιο πολλές ρυθμίσεις. Αλλά θα σου πρότεινα αν τα βρεις, να τα βάλεις και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Sxedon ta idia pragmata einai. Nomizo einai tou TCPMP giati allazeis kai tin foteinotita, xromata, klp Alla apo tin alli, to CorePlayer anoigei kai ta mid arxeia pou den ta anoigei o TCPMP. Kai episis se playlists (eite se arxeia ixou, eite se video) mou aresei pio poli o CorePlayer. Gia afto sou leo an to vreis to Coreplayer, valto kai sigkrine, kai an den sou aresei kapoio vgalto.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Είχα φραγή στις διεθνείς κλήσεις και θέλω να την απενεργοποιήσω ώστε να μπορώ να τηλεφωνήσω στο εξωτερικό..

Όταν όμως το κάνω μου ζητά κάποιο 4digit κωδικό.. Ποιος είναι?!?

Δεν έχω κωδικούς στο S100 μου και έχω αφαιρέσει και το PIN της κάρτας…

Link to comment
Share on other sites

μήπως πρέπει να στον δώσει ο provider σου το κωδικό αυτό?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

kalhspera.... exw ena megalo mallon prob.. exw ena s100 to opoio eixe to firmware apo qtek netherlands.. perasa auto ths acehellas. apo acehellas roms eixa auto: qteks100-1.12.00-gr-1.1.5.exe.... telospantw, olo to install kala, kai otan paw na 3ekinhsw gia na me vgalei sto screen "egkatastash logismikou", thn vgazei kai meta apo kapoia deyterolepta kanei epanekinnhsh. katevasa auto: WWE_11300_550_11200 apo tous xda devs kai prospa8w na to valw... alla.. to update utility de vriskei to s100... kamia idea anybody???

kati san mode gia update (kati eida sto intro, alla den 8ymamai akribws)... opoiadhpote boh8eia euprosdekth!!!!!!!

 

(to s100 den einai ellhniko)

 

EDIT: ok to vrhka... :)

 

 

 

Mou leipe omws to greek keyboard kai to "mple keyboard" (exw to "lite" to aspromayro to built in)... pou ta vriskw?

Link to comment
Share on other sites

den 3erw na sou pw.. to s100 to phra to prwi me to 3eno firmware.. ap oso eida den kollouse kai poly... auth pou evala twra, den kollaei genika, alla to album to kollaei panta kai paei gia reset :P den 3erw pws 8a to ftia3w alla 8a dw.. isws argotera tou valw kai germanikh ths t-mobile an vrw bypass gia to imei check... na sou pw pantws... me to palio s100 mou (ellhniko apo acehellas), den vlepw kamia diafora (extos apo to album).. idia oloidia.. :)

to wwe exei kai pio wraia boot screen :P

 

anybody can help me to ellhniko keyboard???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα...θα η θελα μια βοηθεια..το σ100 το εχω μεταχιρισμενο εδω κ 2 βδομαδες..και ολοι μου λενε οτι τα

sms τους ερχονται διπλα...χρεωνομαι παραπανω εγω?εχει προβλημα η συσκευη μου η το δυκτιο?ειμαι πολυ ασχετος κ βοηθηστε..ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από τον zoo , post #2186

.... Η αιτία εντοπίστηκε στο ότι έκλειναν την εφαρμογή των μηνυμάτων (με τη χρήση κάποιου task manager) πριν εμφανιστεί μήνυμα από το κινητό που να λέει ότι το μήνυμα έχει φύγει.

Άρα όταν στέλνεις μήνυμα να περιμένεις να εμφανιστεί μήνυμα ότι το sms έφυγε και μετά να κλείνεις την εφαρμογή των μηνυμάτων. Έτσι πιθανώς θα λυθεί το πρόβλημά σου.

 

Καλό είναι να κάνουμε ένα search πριν υποβάλλουμε κάποια ερώτηση (μέσα σε 2971 post κάπου θα έχει αναφερθεί οποιοδήποτε πρόβλημα και η λύση αυτού - χωρίς παρεξήγηση παιδιά)

 

ΥΓ: Πάμε γερά για 3000 posts για το αγαπημένο μας s100....!

Link to comment
Share on other sites

Paidia eho to i-mate jam opos grafi pano

katevasa efarmoges pocket pc kai sigekrimena gia to i-mate

einai exe arhia

ta stelno me bluetooth patao save

pano sto my documents to vrisko patao me tin grafida 2 fores kai mou vgazi 'onoma programmatos' is not valid Pocket PC application...

setup arhio fisika....ehete na pite kati gia na me boithisete?

Papias
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία με κατάληξη .exe εκτελούνται στο PC αφού προηγουμένως έχει γίνει συγχρονισμός του PC με το PPC (μέσω του προγράμματος ActiveSync). Τα αρχεία με κατάληξη .cab εκτελούνται στο PPC αφού προηγουμένως έχουν αντιγραφεί εκεί με οποιονδήποτε τρόπο (είτε στην κάρτα μνήμης, είτε στην κύρια μνήμη).
Link to comment
Share on other sites

για λιγο καιρο ημουν κατοχος του s100 αλλα μετα το πουλησα (και το μετανιωσα φυσικα). τωρα τελευταια ομως μου εχει καρφωθει στο μυαλο η ιδεα να το ξαναγορασω εφοσον βρω καποιο καλο μεταχειρισμενο...το ερωτημα μου ειναι αν αξιζει να το αγορασω απο τη στιγμη που εχουν βγει καινουρια μοντελα και εχει τα παλια windows...ολες οι αποψεις σας θα εκτιμηθουν,ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Στη τιμή που παίζει είναι ακαταμάχητο.

Αν δίνεις περισσότερα χρήματα επέλεξε ένα πιο νέο μοντέλο.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

pos mporo na bgalo ta eikonidia pou exoun meine apo programata pou exo apoegatastisei??
tha pas me ton file manager tou poket sou,sti diadromi:siskevi mou/windows/start_menu/programata.....dialegis pio thelis na sfisis kai diagrafi :)
Link to comment
Share on other sites

tha pas me ton file manager tou poket sou,sti diadromi:siskevi mou/windows/start_menu/programata.....dialegis pio thelis na sfisis kai diagrafi :)

 

η αλλιως με το resco file explorer αναζητηση (σε συσκευη και registry) το ονομα του προγραμματος που εχεις βγαλει,και σβησιμο οτι αρχεια εχει κρατησει η συσκευη σου απο παλιες απεγκαταστασεις.ετσι εξαφανιζονται καθε ειδους σκουπιδια και παραλειπομενα παλιων προγραμματω οριστικα και αμετακλητα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο tip (συγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί)

Σε περίπτωση που χάσετε το μικρό πλαστικό καπάκι της υποδοχής της εξωτερικής κεραίας του τηλεφώνου που βρίσκεται στο πίσω μέρος του, μπορείτε κάλλιστα να το αντικαταστήσετε με το πίσω καπάκι (χρώματος.... της αρεσκείας σας!) από τον κλασσικό στιλό BiC!

 

Παθών.... και μαθών

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο tip (συγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί)

Σε περίπτωση που χάσετε το μικρό πλαστικό καπάκι της υποδοχής της εξωτερικής κεραίας του τηλεφώνου που βρίσκεται στο πίσω μέρος του, μπορείτε κάλλιστα να το αντικαταστήσετε με το πίσω καπάκι (χρώματος.... της αρεσκείας σας!) από τον κλασσικό στιλό BiC!

 

Παθών.... και μαθών

 

 

πολυ καλο!!:D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο tip (συγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί)

Σε περίπτωση που χάσετε το μικρό πλαστικό καπάκι της υποδοχής της εξωτερικής κεραίας του τηλεφώνου που βρίσκεται στο πίσω μέρος του, μπορείτε κάλλιστα να το αντικαταστήσετε με το πίσω καπάκι (χρώματος.... της αρεσκείας σας!) από τον κλασσικό στιλό BiC!

 

Παθών.... και μαθών

 

Σωστότατος! Αυτό θα πιάνει και στο S200 με το καπάκι από ένα μαύρο στυλό! Εύγε για το πείραμα! :up:

 

paidia mhn baresete me ayto pou 8a rwthsw...alla kapoios mou eipe oti sto qtek s100 mporei kaneis na bgalei ta 2003 kai na balei wm5!!!....isxyei kati tetoio????

 

Όχι, δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...