Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλοι μου εχω δει οτι εδω εχουν αναφερει 3 προγραματακια που με ενδιαφερουν που και δεν μπορω να τα βρω.

1. ειναι αυτο που κανει το πλαινο πληκτρο του volume , scroll.

O φιλος μας που το βρηκε και κανει link και λεει κατεβαστε το απο εδω,

δεν δουλευει το link.

2. Ειναι αυτο που λεει οτι εχει αναγνωριση το ΠΟΙΟΣ σε πηρε τηλεφωνο οταν το εχεις κλειστο, και σου βγαζει το ΟΝΟΜΑ, εαν βεβαια το εχεις στις επαφες.

Αυτο το εβαλα και δεν δουλευει.Οταν το εκανα setup μου ειπε οτι ειναι για παλαιοτερη version windows. Παρολα αυτα το περασα και δεν δουλευει.

3. Ειναι αυτο του ιδιου φιλου που μπλοκαρει οποιον θελεις να μην σε παρει τηλεφωνο, και αφηνει οποιους θελεις.

Αυτο το εβαλα και δουλευει κανονικα, αλλα για να περεασεις καποιον που θελεις, δεν σε βγαζει στις επαφες, παρα πρεπει να γραψεις χειροκινητα τον αριθμο, και παρολα αυτα δεν μπορεις ουτε να γραψεις το ονομα αυτου που εγραψες τον αριθμο. Υπαρχει καποιο καλυτερο προγραμμα?

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερον, και εαν μπορει καποιος να με βοηθησει, το email μου ειναι xbox171717@yahoo.gr

Στέφανος Πάτρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να χρησιμοποιησεις αλλο e-mail client. το webiS Mail πρεπει να κανει τη δουλεια που θελεις. το ειχα βαλει παλιοτερα. με πεδεψε ομως αρκετα στο σεταρισμα και το παρατησα, ετσι δεν ειδα τελικα τι γινεται με τα html mails.

 

το ξέρω το webis αλλα το θέμα είναι οτι προτιμώ το activesync για τα email και για αυτο ρωτάω συγκεκριμένα μηπως υπαρχει καποιο trick για το pocket outlook...

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia se 15-20 meres tha exo sta xeria mou to s100 kai pistevo oti einai mia apo tis kaliteres eloges oson afra ta pda. apla thelo merikes erotiseis na kano gia tin ora giati ergotera malon tha kano perissoteres den exo asxolithei pote me pda giafto.

mporo me ena bluetooth na sindeso to pda me to net? gia tis ellinikes selides tha iparxei provlima i prepei na egkatastiso kapia grammatoseira????

efxaristo

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia se 15-20 meres tha exo sta xeria mou to s100 kai pistevo oti einai mia apo tis kaliteres eloges oson afra ta pda. apla thelo merikes erotiseis na kano gia tin ora giati ergotera malon tha kano perissoteres den exo asxolithei pote me pda giafto.

mporo me ena bluetooth na sindeso to pda me to net? gia tis ellinikes selides tha iparxei provlima i prepei na egkatastiso kapia grammatoseira????

efxaristo

 

Καλώς να το δεχτείς φίλε μου. Μπορείς να κάνεις αυτό που λες, αρκεί βέβαια να έχεις bluetooth στον υπολογιστή που είναι συνδεδεμένος με το Internet. Η διαδικασία για να δουλέψει όμως είναι λίγο παίδεμα, όταν με το καλό το πάρεις ξαναζήτα βοήθεια.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω το webis αλλα το θέμα είναι οτι προτιμώ το activesync για τα email και για αυτο ρωτάω συγκεκριμένα μηπως υπαρχει καποιο trick για το pocket outlook...

 

μα το οτι περνεις τα mail σου με activesync δεν σχεση. και το webiS κανει sync. αλλο αν προτιμας το pocket outlook επειδη ειναι πιο απλο, και γω το outlook προτιμω. δυστυχως δεν υπαρχει αλλη λυση για html και αν θυμαμαι καλα ουτε τα win mobile 5.0 θα υποστηριζουν html στο pocketoutlook.:(

Link to comment
Share on other sites

μα το οτι περνεις τα mail σου με activesync δεν σχεση. και το webiS κανει sync. αλλο αν προτιμας το pocket outlook επειδη ειναι πιο απλο, και γω το outlook προτιμω. δυστυχως δεν υπαρχει αλλη λυση για html και αν θυμαμαι καλα ουτε τα win mobile 5.0 θα υποστηριζουν html στο pocketoutlook.:(

 

οχι δεν είναι ετσι...

το activesync που λέω ειναι απο exchange 2003 server με λειτουργεια activesync που σημαινει οτι κανεις synchronize τα mail σου over GPRS με τον exchange server...Αυτο γινεται μονο μεσα απο το activesync τις συσκευης και με κανεναν αλλο client. Ειναι λειτουργεια του PPC καθαρά.

 

με το webis μπορεις μεσο POP3 ή IMAP κατι που δεν με βολευει δυστηχως...

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησα μερικά άλλα προγράμματα του πακέτου McAfee όπως το Firewall, το Privacy Service κτλ. και ο συγχρονισμός δουλεύει κανονικά τώρα. :cool:

 

 

Και πάλι ευχαριστώ

 

πιθανολογω οτι πρεπει το firewall να εκοβε την επικοινωνια του Qtek με τα windows xp που αν δεν κανω λαθος περναει μεσω TCP/IP προτοκολου.

Link to comment
Share on other sites

Το smartfilter δουλευει μια φορα, κανει δηλαδη block μια κληση βγαζοντας ηχο κατηλειμμενου και μετα δεν κανει κανενα φιλτραρισμα, χτυπαει κανονικα ολες τις κλησεις που εχω φιλτραρει.

 

Επισης μετα την πρωτη φορα κλεινει απο μονο του και το εικονιδιο στο κατω μερος της οθονης του Today.

 

Ξερει κανεις τιποτα γι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν είναι ετσι...

το activesync που λέω ειναι απο exchange 2003 server με λειτουργεια activesync που σημαινει οτι κανεις synchronize τα mail σου over GPRS με τον exchange server...Αυτο γινεται μονο μεσα απο το activesync τις συσκευης και με κανεναν αλλο client. Ειναι λειτουργεια του PPC καθαρά.

 

με το webis μπορεις μεσο POP3 ή IMAP κατι που δεν με βολευει δυστηχως...

 

τωρα μπορει να κουραζουμε λιγο τους υπολοιπους, αλλα θα ηθελα να το ξεκαθαρισουμε αυτο για να μαθω και γω...

το ειδα απο το πρωτο σου ποστ οτι κανεις sync με exchange server. οι ρυθμισεις ομως αυτες γινονται στο active sync του ppc και δεν εχουν σχεση με το pocket outlook. απο τη στιγμη λοιπον που το webiS μπορει να κανει sync τα mail με καλωδιο ή bluetooth γιατι να μην μπορει να κανει και OTA με GPRS?? το activesync τα κατεβαζει στο ppc, οποτε αν το webiS ειναι ο default e-mail client θα μεταφερονται εκει!!!

κανω καπου λαθος??:O

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το site του Πουλιαδη το cab με τις ρυθμίσεις Vodafone (credit) για το Jam αλλά είναι corrupted. Μήπως μπορεί να μου το στείλει κάποιος ή πού αλλού μπορώ να το κατεβάσω?
Link to comment
Share on other sites

Στον επιτραπέζιο υπολογιστή μου εχω εγκατεστημένα (στο ένα τμήμα του σκληρού) τα Win2000 και εκεί εγκατέστησα το ActiveSync. Αμέσως δούλεψε μια χαρά το πρόγραμμα και η μεταφορά αρχείων, επαφών κτλ. λειτουργούσε χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ωστόσο, χθές εγκατέστησα το πακέτο McAfee με όλα τα προϊόντα VirusScan, Firewall κτλ. και μόλις συνδέσα το κινητό στο usb άρχισαν τα περίεργα... :what:

Το συνηθέστερο από αυτά είναι να προσπαθεί το κινητό να συγχρονίσει τα δεδομένα και όταν μεταφέρει τον φάκελο των αρχείων κάνει restart ο επιτραπέζιος Η/Υ! :cry:

 

Μήπως μπορεί κανείς να υποθέσει τι έπαθε ξαφνικά?????? :wacko:

 

Προσπάθησα με επανεγκατάσταση του ActiveSync αλλά δεν διορθώθηκε τίποτα και δεν θα ήθελα να βγάλω το McAfee.

 

Επίσης στο Firewall δεν έχω εμποδίσει πρόσβαση στο ActiveSync εκτός αν θέλουν πείραγμα ορισμένες "θύρες" (Δεν είμαι ιδιαίτερα γνώστης με το θέμα αυτό).

 

Καμιά ιδέα? Φαντάζομαι όλοι θα ξέρετε πόσο σημαντικό είναι να συγχρονίζεται το ppc με τον επιτραπέζιο και μου χρειάζεται πολύ λόγω δουλειάς!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :O

Φίλε μου και εγω είχα πρόβλημα με τον συγχρονισμό όταν είχα το McAfee και ένα sonyericsson. Οταν έβαλα το Norton το πρόβλημα λύθικε. Τώρα έχω το Panda titanium antivirus 2005 το οποίο έχει και firewall και είναι στα Ελληνικά και το S100 συγχρονίζεται άψογα. Μην επιμένεις με το McAfee. Δεν είναι το καλύτερο και θα έχεις και προβλήματα. Πάρε το Panda titanium antivirus 2005 που το έχει το Πλαίσιο κάτω από 40 ευρώ και όλα θα λειτουργούν σωστά. Αν τελικά το αλλάξεις, πες μου τις εντυπώσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

τωρα μπορει να κουραζουμε λιγο τους υπολοιπους, αλλα θα ηθελα να το ξεκαθαρισουμε αυτο για να μαθω και γω...

το ειδα απο το πρωτο σου ποστ οτι κανεις sync με exchange server. οι ρυθμισεις ομως αυτες γινονται στο active sync του ppc και δεν εχουν σχεση με το pocket outlook. απο τη στιγμη λοιπον που το webiS μπορει να κανει sync τα mail με καλωδιο ή bluetooth γιατι να μην μπορει να κανει και OTA με GPRS?? το activesync τα κατεβαζει στο ppc, οποτε αν το webiS ειναι ο default e-mail client θα μεταφερονται εκει!!!

κανω καπου λαθος??:O

 

δεν λειτουργει ετσι...το webis είναι ξεχωριστος mail client, αλλο interface αλλη database χρισιμοποιει και αλλου τα κανει storage. Το κόλπο με τον exchange server ειναι καθαρα θέμα του pocket outlook. Ισως να σε μπερδευει το γεγονος οτι το λεμε activesync και πηγαινει το μυαλο σου στο κανονικο sync που κανει το κινητο με το computer.

Δυστηχως οπως και να εχει αυτο δεν παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση

οι photos που παιρνει το jam σωζονται σε υποφακελους με την ημερομηνια της εκαστοτε μερας.

Μπορω να το κανω να τα σωζει ολα μαζι σε εναν προκαθορισμενο φακελο?

Επισης υπαρχει αλλο software για video και photos περα απο το default?

 

τελικα 2 ερωτησεις ;-)

 

Thanx all

 

rGrds

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, εχω στα χερια μου ενα s100 μιας φιλης μου και εχω αρκετες αποριες.Εχω διαβασει τα αρθρα της σελιδας αλλα δεν τις ελυσα.Προσπαθω να στειλω απο τον υπολογιστη μου μεσο υπερυθρων προγραμματα exe αλλα οταν φτανει περιπου στο μεσο της αποστολης σταματαει και διακοπτει την συνδεση.Καταρχην εχω μεχρι τωρα μονο τηλεφωνα symbian της ΝΟΚΙΑ.Τι αρχεια μπορω να στειλω στο s100 (exe,cab); αυτα πως τα βλεπω και που στο s100; και πως τα κανω εγκατασταση;πατωντας απλα επανω σ'αυτα; Το s100 εχει μια καρτα mmc128ΜΒ απο τηλεφωνο η οποια ειχε καποιες εικονες μεσα αλλα εγω με το s100 δεν βλεπω ουτε την καρτα ουτε τις εικονες φυσικα,τι μπορει να φταιει πανω σ'αυτο;αφου το s100 διαβαζει mmc.Ακομη υπαρχει κατι που παταω για να δω τι εφαρμογες τρεχουν στο s100; οπως στα τηλεφωνα symbian;Κατι αλλο που δεν καταλαβα ειναι πως παω πισω στο μενου , γιατι μερικες σελιδες δεν εχουν κλικακι για πισω ή για κλεισιμο σελιδας.Ακομη πως μπορω να κανω αναβαθμιση λογισμικου αν και απο οτι ειδα εχει την τελευταια,μονο μ' αυτα τα καλωδια που ειχε η συσκευασια;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ???

 

Κατέβασα από το site του Πουλιαδη το cab με τις ρυθμίσεις Vodafone (credit) για το Jam αλλά είναι corrupted. Μήπως μπορεί να μου το στείλει κάποιος ή πού αλλού μπορώ να το κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ???

 

Κατέβασα από το site του Πουλιαδη το cab με τις ρυθμίσεις Vodafone (credit) για το Jam αλλά είναι corrupted. Μήπως μπορεί να μου το στείλει κάποιος ή πού αλλού μπορώ να το κατεβάσω?

 

πήγαινε στο http://www.qtek.gr και βρες τις ρυθμίσεις τις Vodafone για το κινητό σου και βαλτες manual

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, επειδη ημουν διακοπες ολο το καλοκαιρι και δεν παρακολουθησα καθολου το θεμα, εχουμε βρει κατι συνταρακτικο που πρεπει να το μαθω; Το να διαβαζω 20+ σελιδες δεν ειναι οτι πιο διασκεδαστικο για μενα... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, και με ειχε φαει το αγχος... :)

Το μονο αγχος μου εμενα ηταν να μην βουτηξω το jam στη θαλασσα κατα λαθος, τωρα που το εστρωσα καπως...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Ήθελα να θέσω τον προβληματισμό μου σχετικά με τα PDA και κατα πόσο αξίζει να αγοράσει κανείς σήμερα, και πόσο πρέπει να του είναι απαραίτητο.

 

Έχω βάλει στο μάτι το s100 εδώ και κάνα μήνα και περιμένω μπάς και πέσει η τιμή τώρα που ανακοινώθηκαν τα νέα μοντέλα με WM5.

 

Ωστόσο προβληματίζομαι σχετικά με τη διαθεσιμότητα (δωρεάν?) εφαρμογών με τις οποίες θα μπορέσω να το εμπλουτίσω.

Γιατί να καταλήξω στο s100 και όχι σε ένα symbian (πχ ΝΟΚΙΑ 6600, ) που επίσης συγχρονίζονται με Outlook, διαβάζουν word, excel και τα λοιπά, και υπάρχει freeware με το τσουβάλι...

Πόσο περισσότερο θα μπορέσω να εκμεταλλευτώ τις δυνατότητες του s100 και σε τί υπερτερεί?

Να καταλήξω σε ένα ΝΟΚΙΑ και να περιμένω κάνα χρόνο ακόμα να ωριμάσει το θέμα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Ήθελα να θέσω τον προβληματισμό μου σχετικά με τα PDA και κατα πόσο αξίζει να αγοράσει κανείς σήμερα, και πόσο πρέπει να του είναι απαραίτητο.

 

Έχω βάλει στο μάτι το s100 εδώ και κάνα μήνα και περιμένω μπάς και πέσει η τιμή τώρα που ανακοινώθηκαν τα νέα μοντέλα με WM5.

 

Ωστόσο προβληματίζομαι σχετικά με τη διαθεσιμότητα (δωρεάν?) εφαρμογών με τις οποίες θα μπορέσω να το εμπλουτίσω.

Γιατί να καταλήξω στο s100 και όχι σε ένα symbian (πχ ΝΟΚΙΑ 6600, ) που επίσης συγχρονίζονται με Outlook, διαβάζουν word, excel και τα λοιπά, και υπάρχει freeware με το τσουβάλι...

Πόσο περισσότερο θα μπορέσω να εκμεταλλευτώ τις δυνατότητες του s100 και σε τί υπερτερεί?

Να καταλήξω σε ένα ΝΟΚΙΑ και να περιμένω κάνα χρόνο ακόμα να ωριμάσει το θέμα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές σας.

 

Προφανώς δεν είχες ποτέ Pocket PC, αλλιώς θα γνώριζες ότι υπάρχουν πολύ περισσότερες "δωρεάν" εφαρμογές απ ότι σε Symbian.

Προς το παρόν αυτές οι εφαρμογές δεν υποστηρίζουν τα WM5. Αλλά θα γίνει και αυτό αργά ή γρήγορα.

Εφόσον δεν είχες ποτέ PDA θα σου πρότεινα να περιμένεις ένα τηλέφωνο με WM5, που να είναι περισσότερο τηλέφωνο και λιγότερο PDA.

Βέβαια μην περιμένεις τίποτα φοβερό και τρομερό στα WM5 που δεν έχει το S100.

Εάν νομίζεις ότι αυτή είναι η συσκευή που σε εξυπηρετεί, μην περιμένεις τίποτα. Βουρρ.. :cool:

:D
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ετσι ακριβως ειναι μην περιμενεις να πεσει και πολυ,αντε απο τα 569 που εχει στο πλαισιο να παει 520 και μετα θα τελειωσει
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899

Που μπορω να βρω βρε παιδια free εφαρμογες για το S100;

Και ενα δευτερο, εχω αντιγραψει απο τον υπολογιστη μου ενα αρχειο pdf στο S100 και οταν το ανοιγω δεν αναγνωριζει τα Ελληνικα, δηλ. τα κειμενα εμφανιζοντε Κινεζικα. Εχει αντιμετωπισει καποιος απο σας αυτο το προβλημα;

Υπαρχει καποια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!!! ξεκολλάτε από τα ελληνικά μαγαζιά και e-shops!!!

 

 

Εγώ, όπως και πολλοί άλλοι εδώ πέρα, το αγοράσαμε ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ από το γερμανικό ebay.de γύρω στα 370€ (μου κόστισε: 334€ + 20€ + 13 =367€ (mda + τράπεζα + μεταφορικά))

 

 

Φυσικά θα σας έρθει στα γερμανικά (μπορεί και sim locked) αλλά μέσα σε μια ωρίτσα φορτώνετε αγγλικά (για ελληνικά δεν μιλάω γιατί δεν πρέπει ) από MDA Compact και έχετε ένα καινούριο Ιmate jam ακολουθώντας τις αναλυτικότατες οδηγίες...

 

 

Το μόνο που χρειάζεται είναι προσοχή από ποιόν θα το αγοράσετε. Αν έχει πάνω από 20-30 θετικό feedback στο ebay, 99,99% δεν πρόκειται να χάσετε τα λεφτά σας.

 

 

Τώρα αν μου πείτε για εγγυήσεις κλπ, θα με κάνετε να γελάσω, πρώτων για την ελληνική εξυπηρέτηση, και δεύτερων για την ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά της τιμής. Καλύτερα να πληρώσω αν χαλάσει, παρά να πληρώσω εκ των προτέρων 200€ παραπάνω χωρίς να ξέρω αν θα χαλάσει...

 

 

Κ.Ι.Σ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...