Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ελληνικο Qtek vs το αγγλικο i-mate με ελληνικο keyboard που θα βαλεις εσυ... :)

 

 

ok, άρα παίρνω imate. Πρέπει να αποφασίσω...αν το παραγγείλω τώρα θα το έχω μέχρι την πέμπτη? απο το 247...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις επιλεξει το ''Ρυθμισεις>Γλωσσα>Αποστολη μηνυματων με 160 χαρακτηρες''; :)

 

 

Nαι, και έχω την τελευταία έκδοση από την ACE

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, και έχω την τελευταία έκδοση από την ACE

Γραφεις με κεφαλαια οπως λεει; :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι support εχει το imate?

 

Βγάζουνε updates όπως η qtek?

Ειναι αληθεια πως βγαζει πιο πολλα updates αλλα η Qtek βγαζει ενα και καλο (?) :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

ok, άρα παίρνω imate. Πρέπει να αποφασίσω...αν το παραγγείλω τώρα θα το έχω μέχρι την πέμπτη? απο το 247...

 

 

???

να το παραγγείλω? φεύγω παρασκευή πρωί να πάρει...

 

ασ πει κάποιος που έχει πάρει από εκει

Link to comment
Share on other sites

H qtek exei tis pio problimatikes ROM auto einai gnosto! Apla tora teleutaia tis bgazei prin tin imate alla exoun pio polla problimata! To sbisimo tis sd gia paradeigma....
Link to comment
Share on other sites

H qtek exei tis pio problimatikes ROM auto einai gnosto! Apla tora teleutaia tis bgazei prin tin imate alla exoun pio polla problimata! To sbisimo tis sd gia paradeigma....

 

εντάξει ρε παιδιά μην τα τραγικοποιούμε τα πράγματα !!

εγώ ουδέποτε είχα κανένα ευτράπελο πέραν των κλασικών bugs .

οι περισσότεροι το ίδιο ..

αυτό που έγινε στον woca δεν το έχει πάθει κανένας άλλος και πολύ πιθανόν να οφείλετο σε πρόγραμμα.

 

μια χαρά είναι και το jam και s100 .οι διαφορες τους λειτουργικά είναι απειροελάχιστες ...για να μην πω ανούσιες .

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε παιδιά μην τα τραγικοποιούμε τα πράγματα !!

εγώ ουδέποτε είχα κανένα ευτράπελο πέραν των κλασικών bugs .

οι περισσότεροι το ίδιο ..

αυτό που έγινε στον woca δεν το έχει πάθει κανένας άλλος και πολύ πιθανόν να οφείλετο σε πρόγραμμα.

 

μια χαρά είναι και το jam και s100 .οι διαφορες τους λειτουργικά είναι απειροελάχιστες ...για να μην πω ανούσιες .

se 3 filous mou me elliniko qtek tous esbise tin SD! simptosi?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!!Έβαλα ως φόντο την φωτο του σκύλου μου.Πώς επαναφέρω την αρχική των windows;Συσκευή S100.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γραφεις με κεφαλαια οπως λεει; :)

 

Δεν συννενοηθήκαμε....

Το πρόβλημά μου είναι με το αυτόμετο κείμενο, τις έτοιμες φρασούλες που έχει στην επιλογή "το κείμενό μου" Εκεί, και με κεφαλαία να τις έχω γραμμένες τις φράσεις εξ'ολοκλήρου από την αρχή, πάλι απο 160 χαρακτήρες αμέσως μου μετατρέπει το SMS σε 70 χαρακτήρων...!!!

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!!Έβαλα ως φόντο την φωτο του σκύλου μου.Πώς επαναφέρω την αρχική των windows;Συσκευή S100.

 

Άλλαξε στο today το θέμα ή απλά την εικόνα.... :p

Μην παρεξηγηθεί όμως ο σκύλος σου :tease:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

H qtek exei tis pio problimatikes ROM auto einai gnosto! Apla tora teleutaia tis bgazei prin tin imate alla exoun pio polla problimata! To sbisimo tis sd gia paradeigma....

Sorry αλλά κατα την δική μου άποψη δεν εχεις δίκιο για αυτό που λές και στο λέω γιατί εχω δοκιμάσει ΟΤΙ κυκλοφορεί απο ΡΟΜ για το Σ100 ( FR, UK, GR, SWE), και νομίζω πως η qtek έχει κάνει ΟΤΙ κανείς άλλος δεν έχει καταφέρει, Να κανει δηλαδη το Σ100 να λειτουργεί ομαλα. και γιαυτο τον λόγο η ελληνική έκδοση είχε γίνει ανάρπαστη (στο γωστό μερος).

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

...Με εξαίρεση το πρόβλημα με το Phonepad στην πληκτρολόγηση κειμένου. Κολλάει η συσκευή εντελώς και θέλει soft reset. Φυσικά δεν πρόκειται να γκρινιάξω γι'αυτό ούτε θα αρχίσω να τα χώνω σε Θεούς και δαίμονες αφού κατά το άλλα τo κινητό λειτουργεί άψογα και σε καμιά 20ρια μέρες θα έχει και αυτό το πρόβλημα εξαλειφθεί στην επόμενη rom. Ούτως ή άλλως, τη γραφίδα και το keybord gr χρησιμοποιώ μόνο χωρίς ποτέ να βάζω "χέρι" στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

lipon to eixa ksanarotisei paleotera alla oute foni oute akroasi.tha to ksanarotiso omos giati eimai polli periergos!re paidia oi epeksergastes as poume pxa272 pou einai apo tin mana toys sta 416mhz kai aloi ksana pxa272 @ 520mzh opos toy qtek 2020i(katapliktiki siskeuh :cry: :cry: :cry: ) ti diafora exoun? einai to idio montelo epeksergasti alla iperxronismeno h allos epeksergastis?

thnx in advance :)

Link to comment
Share on other sites

tron sinexizo na diafono alla den tha xalasoume tis kardies mas! Gia pes mou ligo ti einai to BT fix pou exeis balei sto gnosto site?

Οτι δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας είναι αυτονόητο, εξάλου όπως αναφέρω μιλάω για προσωπική μου γνώμη... το BT φιχ που έιψα ανεβάσει στο μέρος ήταν ενα fix της ΙΜΑΤΕ για το προβλημα του ΒΤ που έβγαζε το μύνημα πως δεν υπάρχει συσκευή ΒΤ στο κινητό...( αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ λόγο του οτι έχω βάλει στο κινητό μου τον ΒΤ stack της blue soleil και δεν το έχω αυτο το πρόβλημα....)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπαίνω στον internet explorer μέσω GPRS, αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να απόσυνδεθώ.Πατώντας το Χ με βγάζει στην αρχική οθόνη, αλλά η σύνδεση GPRS παραμένει ενεργή και όταν κάνω κλικ πάνω της δεν μου βγάζει καμιά επιλογή για αποσύνδεση.Πώς αποσυνδέεται κανείς;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπαίνω στον internet explorer μέσω GPRS, αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να απόσυνδεθώ.Πατώντας το Χ με βγάζει στην αρχική οθόνη, αλλά η σύνδεση GPRS παραμένει ενεργή και όταν κάνω κλικ πάνω της δεν μου βγάζει καμιά επιλογή για αποσύνδεση.Πώς αποσυνδέεται κανείς;

 

Δεν θυμάμαι πλέον γιατί χρησιμοποιώ το GPRS monitor, αλλά νομίζω πατάς πάνω στο σηματάκι του GPRS και κάνεις disconnect :shifty:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπαίνω στον internet explorer μέσω GPRS, αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να απόσυνδεθώ.Πατώντας το Χ με βγάζει στην αρχική οθόνη, αλλά η σύνδεση GPRS παραμένει ενεργή και όταν κάνω κλικ πάνω της δεν μου βγάζει καμιά επιλογή για αποσύνδεση.Πώς αποσυνδέεται κανείς;

 

Πατησε το κοκκινο πληκτρο παρατεταμενα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλως σας βρίσκω στο forum

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής σχετικά με την αποστολή αρχείων μέσω BT. Ενώ στο manual αναγράφει να κρατήσεις την γραφίδα πάνω στο αρχείο και να πιέσεις μετάδοση, δεν εμφανίζεται αυτή η εντολή.Διάβασα αρκετές από τις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα μια πιθανή απάντηση,ίσως να την προσπέρασα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλως σας βρίσκω στο forum

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής σχετικά με την αποστολή αρχείων μέσω BT. Ενώ στο manual αναγράφει να κρατήσεις την γραφίδα πάνω στο αρχείο και να πιέσεις μετάδοση, δεν εμφανίζεται αυτή η εντολή.Διάβασα αρκετές από τις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα μια πιθανή απάντηση,ίσως να την προσπέρασα βέβαια.

 

 

Χωρίς να έχω το συγκεκριμένο pda, ίσως χρειάζεται να το ενεργοποιήσεις...

 

λέμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλως σας βρίσκω στο forum

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής σχετικά με την αποστολή αρχείων μέσω BT. Ενώ στο manual αναγράφει να κρατήσεις την γραφίδα πάνω στο αρχείο και να πιέσεις μετάδοση, δεν εμφανίζεται αυτή η εντολή.Διάβασα αρκετές από τις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα μια πιθανή απάντηση,ίσως να την προσπέρασα βέβαια.

 

Aν θυμάμαι καλά, για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα μέσα στις συσκευές που έχεις προσθέσει στο κινητό σου, να υπάρχει κάποια που μπορεί να λάβει αρχείο...

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω το συγκεκριμένο pda, ίσως χρειάζεται να το ενεργοποιήσεις...

 

λέμε τωρα

 

Το θεώρησα προφανές για να μην αναφέρω οτι είναι ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

Το θεώρησα προφανές για να μην αναφέρω οτι είναι ενεργοποιημένο

 

 

οκ, sorry, απλά ξέρεις εδω μέσα κυκλοφορούμε όλα τα επίπεδα γνώσης, από τους πιο άσχετους ως τους τεχνικούς, οπότε είπα να ξεκινήσω από τα βασικά, γιατί καμιά φορά μπορείς να την πατήσεις έτσι... να ψάχνεις τα advanced και να σου έχει ξεφύγει κάτι βασικό...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...