Jump to content

Νέα πλαστικά διπλώματα οδήγησης και νέες πινακίδες


Βασίλης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 571
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το υπουργειο ποτε ειναι κλειστο μεσα στον Αυγουστο??Αν τυχων περασεις τα σηματα κ πορεια σου δινουν χαρτι που επιβεβεωνει οτι πηρες το διπλωμα κ εισαι νταξει παντου ετσι??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το υπουργειο ποτε ειναι κλειστο μεσα στον Αυγουστο??Αν τυχων περασεις τα σηματα κ πορεια σου δινουν χαρτι που επιβεβεωνει οτι πηρες το διπλωμα κ εισαι νταξει παντου ετσι??

 

δεν ισχύει αυτό. ή πληρώνεις, συγγνώμη λαδώνεις, 50€ και το παίρνεις μια εβδομάδα μετά (γιατί τα χαρτιά σου πηγαίνουν στο υπουργείο μετά απο μια εβδομάδα) απο την ημέρα που έδωσες ή περιμένεις υπομονετικά να εκδοθεί

Link to comment
Share on other sites

εγώ θυμάμαι οτι ήταν να τελειώσω κοντά στον αύγουστο και μου είπε ο καθηγητής να βιαστώ γιατί θα είναι κλειστό. δεν παίρνω και όρκο βέβαια, έχει περάσει καιρός
Link to comment
Share on other sites

To Υπουργειο κλεινει σιγουρα μεσα στον Αυγουστο αλλα δεν ξερω ακριβως ποτε..

 

απλά ρώτα τον δάσκαλο σου, αυτός ξέρει σίγουρα καλύτερα απο εμάς

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

έδωσα και πέρασα την εξέταση οδήγησης στις 28 Μαϊου και ακόμη δεν έχω παραλάβει την κάρτα-δίπλωμα...

 

Τα παιδιά που δίναν μαζί μου την πήραν πριν 2 εβδομάδες.

 

Αλήθεια, πόσο μπορεί να κάνει; Με έσκισαν που με έσκισαν οι εξεταστές στην οδήγηση, ακόμη και τώρα έχουν πρόβλημα μαζί μου ή είμαι ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ γκαντέμης;

 

Ποια είναι η αρμόδια υπηρεσία; Στην Καβάλα έδωσα εξετάσεις...

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

δε δίνουν προσωρινό χαρτί-βεβαίωση μέχρι να είναι έτοιμο το δίπλωμα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε δίνουν βεβαίωση πλέον :( Εγώ έδωσα 12/6 και την Παρασκευή ήρθε.Μίλα με τη σχολή οδηγών RyDer.Εμένα αυτοί με ενημέρωναν :)
Link to comment
Share on other sites

και γω το περιμέεεεεεεεεεεεεεεεενω,και όπως πάει το βλέπω για Αύγουστο..ισχύει οτι κλείνει το υποργείο όπως άκουσα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κλεινει τις ημερες του 15 Αυγουστου,τωρα 1-2 βδομαδες πριν η μετα θα σε γελασω,το μονο σιγουρο ειναι οτι κλεινει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι στο καλό; δε θα ειναι έτοιμο μέχρι τον 15υγουστο;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
δεν πληρωνεις τιποτα.κανονικα πρεπει να σου ειχαν δωσει χαρτι το οποιο να δειχνει οτι εισαι νομιμος.

 

τελικα αυτο ισχυει η δεν ειναι υποχρεωμενοι να υποχρεωμενοι να δωσουν;

εμενα παντως δεν με νοιαζει κυκλοφορω κανονικα :lol:

Link to comment
Share on other sites

εμενα μουπαν.. και να με πιασουν χωρις διπλωμα

παω φωτοτυπω την καρτελα οτι εχω πετυχει στις εξετασεις και τελειωνει το θεμα εκει..

 

ελεεινο παντως που δεν δινουν βεβαιωση

οικονομια στο χαρτι κανουν οι απαραδεκτοι?

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

εμενα μουπαν.. και να με πιασουν χωρις διπλωμα

παω φωτοτυπω την καρτελα οτι εχω πετυχει στις εξετασεις και τελειωνει το θεμα εκει..

 

ελεεινο παντως που δεν δινουν βεβαιωση

οικονομια στο χαρτι κανουν οι απαραδεκτοι?

 

εμενα παντως που με σταματησαν προχθες σε μπλοκο με ρωταει για αδεια διπλωμα του δινω την αδεια και του λεω το διπλωμα δεν μου εχει εκδοθει μπορουμε αν θες να παμε να το εξακριβωσεις και μονος σου και μου λεει οκ φιλε δεν υπαρχει προβλημα φυγε :D ηταν και πιτσιρικας ομως :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι κλεινει τις ημερες του 15 Αυγουστου,τωρα 1-2 βδομαδες πριν η μετα θα σε γελασω,το μονο σιγουρο ειναι οτι κλεινει.

Το παράρτημα του Υπουργείου Συγκοινωνιών (εκεί δηλαδή που εκδίδεται και το εν λόγω δίπλωμα σε όλες τις περιοχές) όπως γνωρίζω παραμένει κλειστό όλο τον Αύγουστο, γι'αυτό και δεν υπάρχουν εξετάσεις το συγκεκριμένο μήνα..

Ελπίζω να μην συνδέεται ωστόσο το συγκεκριμένο γεγονός με την καθυστερημένη έκδοση των διπλωμάτων ..

 

δεν ισχύει αυτό. ή πληρώνεις, συγγνώμη λαδώνεις, 50€ και το παίρνεις μια εβδομάδα μετά (γιατί τα χαρτιά σου πηγαίνουν στο υπουργείο μετά απο μια εβδομάδα) απο την ημέρα που έδωσες ή περιμένεις υπομονετικά να εκδοθεί

 

όταν εγώ έδωσα για δίπλωμα αυτοκινήτου, η εξέταση ήταν Πέμπτη απόγευμα και Δευτέρα το είχα στα χέρια μου. Με μια "φτηνή" δικαιολογία του τύπου, είμαι φοιτητής στο εξωτερικό ή από άλλη περιοχή και δεν θα ξανάρθω εδώ, μπορείς άνετα να το πάρεις .. Τουλάχιστον στην επαρχία αυτό είναι πολύ συχνό .. Γιατί δεν τους κοστίζει (σε χρόνο) να το εκτυπώσουν ... !!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δηλαδη τωρα που το περασα την Πεμπτη που μας περασε ποτε θα το εχω?

2 βδομαδες λεει περιπου...αν οδηγω ειμαι παρανομος??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

πρακτικα ναι..θεωρητικα μεχρι να οριστει η ημερομηνια,θα εχεις παρει το διπλωμα,οποτε ουτε γατα ουτε ζημια,

καλο θα ηταν ωστοσο να κανεις λιγο υπομονη...2 βδομαδες ειναι πια!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έδωσα στις 29/7 και το δίπλωμα το πήρα στις 17/8.Τώρα προς τι η καθυστέρηση δεν μπόρεσα να καταλάβω.Πίστευα ότι θα έχει τίποτε μαγνητικά δεδομένα και αυτός είναι ο λόγος της καθυστέρησηςη κάρτα αλλά μόνο τα στοιχεία έχει τυπωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Kαθυστερούν γιατί ξήνονται και περιμένουν να μαζέψουν πρώτα αρκετά διπλώματα να τα βγάλουν μια και καλή....
Link to comment
Share on other sites

Και επιπλέον, αφού κατάφερες να πάρει δίπλωμα μέσα στον Αύγουστο, είσαι πολύ τυχερός, εμένα που είχα περάσει πάνω κάτω ίδιες μέρες με σένα, μου λέγανε μετά τον Αύγουστο.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Oντως ξυνονται...αλλα κανονικα θαπρεπει με το που περνας να στο δινουν κατευθειαν...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...