Jump to content

Vivo NEX S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω κάποιον τρόπο να περαστεί greek lang αλλά εις μάτην. Υπάρχει κάποιος τρόπος να περαστεί ή χλωμό?

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ και καλή συνέχεια!!!

 

Όχι δεν υπάρχει τρόπος.

Ότι γλώσσες υποστηρίζει by default και τίποτα άλλο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλέον από σήμερα η Vivo ενεργοποίησε Global Vivo account registration και έτσι δημιούργησα το δικό μου personal account απλά με χρήση του email μου χωρίς μάλιστα να χρειαστεί καν ύπαρξη κινητού τηλεφώνου για ενεργοποίηση του απλά με ένα verification code που λαμβάνεις στο mail την πρώτη φορά και τέλος.

 

Μετά 5 μήνες με Vivo public account πλέον πλέον έχουμε το δικό μας.

 

Παρέλαβα και τα dbrand skin για iPhone XS Mac και ταιριάζουν πολύ καλύτερα από ότι σε P20 Pro καλύπτοντας και τα προς τα πλάγια με την edge πλευρές πλάτη.

 

132e18824868266b024a9ab95274946d.jpg

 

66a62618d8e9c3766d7331b14b9b568c.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη και official open beta test για την κινέζικη version του Vivo Nex.

https://bbs.vivo.com.cn/thread-4129127-1-1.html

 

Μεταξύ των αλλαγών/προσθήκες /τροποποίησης που φέρνει η Pie τα παρακάτω.

 

7f45d12f7c27cc6054a9a67659b1cd0b.jpg

 

 

86563be1b95fb3960e64eba2f494409f.jpg

 

 

f612e526db3107a13a9406e28390832d.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο φρέσκο update έσκασε πιθανότητα το τελευταίο με Oreo πριν δώσει επίσημα την stable Pie.

 

3f6d1c0aa96b6985d004eaa06731b9d0.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη για όλους τους χρήστες στην κινέζικη version η πρώτη Pie public beta 1

 

37fcd25ecc9febeb8cdad5d12f913b46.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και open beta Pie 2 διαθέσιμη πλέον.

Πιστεύω έως τέλη μηνός θα βγει η τελική έκδοση.

 

7a3294b59026d8a987a5a5f24bb96b9a.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αξιζει η αγορα της συγκεκριμενης συσκευης? και αν ναι απο που? αυτο το tradingshenzen ειναι χωρις τελωνειο ?? Ευχαριστω Edited by darksoul9
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αξιζει η αγορα της συγκεκριμενης συσκευης? και αν ναι απο που? αυτο το tradingshenzen ειναι χωρις τελωνειο ?? Ευχαριστω

Ναι χωρίς τελωνείο ειναι επιλέγοντας global priority και κάνει περιπου 10 εργάσιμες για να παραλαβεις στο χώρο σου που θα δηλώσεις.

Υποψη κινεζικη version πουλάει το tradingshenzen αλλιώς αν θες global στρέφεσαι σε gearbest αλλά βέβαια με διπλάσιο χρόνο παραλαβής.

 

Επίσης tradingshenzen αν χρειαστείς service το στέλνεις Γερμανια μιας και εχουν επισκευαστικο κέντρο εκεί,ενω απο gearbest αν χρειαστείς βοήθεια πρέπει στείλεις Κίνα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι χωρίς τελωνείο ειναι επιλέγοντας global priority και κάνει περιπου 10 εργάσιμες για να παραλαβεις στο χώρο σου που θα δηλώσεις.

Υποψη κινεζικη version πουλάει το tradingshenzen αλλιώς αν θες global στρέφεσαι σε gearbest αλλά βέβαια με διπλάσιο χρόνο παραλαβής.

 

Επίσης tradingshenzen αν χρειαστείς service το στέλνεις Γερμανια μιας και εχουν επισκευαστικο κέντρο εκεί,ενω απο gearbest αν χρειαστείς βοήθεια πρέπει στείλεις Κίνα.

Gearbest δεν θελω με τιποτα, δε θα αγοραζα ποτε κινητο απο εκει. Απο την στιγμη που το banggood δεν τα φερνει τα συγκεκριμενα κινητα εψαχνα μια εναλλακτικη και οντως φαινεται καλη εναλλακτικη αυτο το καταστημα. Επίσης ποια μεταφορική στο φέρνει όταν μπει Ελλάδα; Τα ΕΛΤΑ; Για το λογισμικο τι αποψη εχεις? πως σου φαινεται μετα και απο τοσες ενημερωσεις που εχω δει στο φορουμ οτι εχει παρει το κινητο. Επισης η κινεζικη version τι διαφορα εχει σε αυτα τα κινητα? playstore εχω δει μπορω να περασω, οι γλωσσες δεν με νοιαζουν, εφαρμογες κλπ αχρηστες σβηνονται..οποτε?

Edited by darksoul9
Link to comment
Share on other sites

Gearbest δεν θελω με τιποτα, δε θα αγοραζα ποτε κινητο απο εκει. Απο την στιγμη που το banggood δεν τα φερνει τα συγκεκριμενα κινητα εψαχνα μια εναλλακτικη και οντως φαινεται καλη εναλλακτικη αυτο το καταστημα. Επίσης ποια μεταφορική στο φέρνει όταν μπει Ελλάδα; Τα ΕΛΤΑ; Για το λογισμικο τι αποψη εχεις? πως σου φαινεται μετα και απο τοσες ενημερωσεις που εχω δει στο φορουμ οτι εχει παρει το κινητο. Επισης η κινεζικη version τι διαφορα εχει σε αυτα τα κινητα? playstore εχω δει μπορω να περασω, οι γλωσσες δεν με νοιαζουν, εφαρμογες κλπ αχρηστες σβηνονται..οποτε?

Η speedex μου τα εφερε σπιτι μου.

Δεν μπλεκεις με ΕΛΤΑ καθολου.

Μια χααρα εισαι και με την κινεζικη Version.

Οτι σαβούρα εχει φεύγει εύκολα,βαζεις nova και κανα icon pack που εχεις δεκάδες εξαιρετικά και εισαι αρχοντας.

Και απλα ρυθμίσεις καθε εφαρμογη manual στην αρχη να δουλεύει στο background οπως και βάζεις on στα notification.

Play store/Google services βάζεις manual εξίσου είτε μέσω vivo store ειτε αφου εχεις κατεβάσει απο πχ apk mirror και τελος.

 

Θα κάνεις και μια εγγραφή σε Vivo account με το email σου εύκολα και εδώ διοτι θα χρειαστεί πχ για αλλαγή launcher(θα σου στειλω και ενα αρχειο που μου έδωσαν απο Vivo support για να κάνεις εύκολα την εγγραφή)

 

Ολα αυτά τα κάνεις μια φορά στην αρχη στο σεταρισμα και τελος δεν ασχολείσαι άλλο.

 

Η συσκευή δουλεύει υποδειγματικα 6 μηνες που την εχω σε σταθερότητα και smouthness η αυτονομία κορυφαία,το δαχτυλικό γρήγορο και αξιόπιστο,η οθόνη χάρμα οφθαλμών ε τι άλλο να θελήσεις :lol:

 

Εχει και 3.5 θυρα ακουστικων με DAC support.

 

Ενημερώσεις παίρνει τακτικά πχ τωρα εχω Δεκεμβρίου security patches ενω οταν το πηρα ηταν του Ιουνίου και ενδιάμεσα πήρε άλλα 3 security patches

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η speedex μου τα εφερε σπιτι μου.

Δεν μπλεκεις με ΕΛΤΑ καθολου.

Μια χααρα εισαι και με την κινεζικη Version.

Οτι σαβουρα εχει φευγει ευκολα,βαζεις nova και κανα icon pack που εχεις δεκαδες εξαιρετικα και εισαι αρχοντας.

Και απλα ρυθμισεις καθε εφαρμογη manual στην αρχη να δουλευει στο background οπως και βαζεις on στα notification.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου φιλε μου. Βεβαια απο οτι βλεπω εχει ιδια τιμη με το καινουριο vivo nex με την διπλη οθονη οποτε μαλλον προς αυτο θα κινηθω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου φιλε μου. Βεβαια απο οτι βλεπω εχει ιδια τιμη με το καινουριο vivo nex με την διπλη οθονη οποτε μαλλον προς αυτο θα κινηθω

Ναι βέβαια το σκέφτομαι και εγω είναι η αλήθεια.:p

Το εχει και σε καλές τιμή όλες τις εκδόσεις και 8/128-8/256 και 10/128

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια το σκέφτομαι και εγω είναι η αλήθεια.:p

Το εχει και σε καλές τιμή όλες τις εκδόσεις και 8/128-8/256 και 10/128

Χαχαχαχ εντάξει χαίρομαι που δεν είμαι μόνος μου βέβαια και η "μικρή" έκδοση είναι υπεραρκετη για εμένα.

Edited by darksoul9
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ εντάξει χαίρομαι που δεν είμαι μόνος μου ������ βέβαια και η "μικρή" έκδοση είναι υπεραρκετη για εμένα.

Και εγω αυτη σκέφτομαι με καλύπτει άνετα,στο χρώμα λιγο κολλάω διοτι και τα 2 μου αρέσουν το ιδιο:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτη σκέφτομαι με καλύπτει άνετα,στο χρώμα λιγο κολλάω διοτι και τα 2 μου αρέσουν το ιδιο:p

Χαχαχαχ σωστό και αυτό όντως είναι ωραία και τα δύο εγώ στο μπλε μάλλον θα πήγαινα. Ξέρουμε αν υπάρχουν τίποτα κουπόνια για αγορά από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ σωστό και αυτό όντως είναι ωραία και τα δύο εγώ στο μπλε μάλλον θα πήγαινα. Ξέρουμε αν υπάρχουν τίποτα κουπόνια για αγορά από εκεί;

 

Δεν το κοίταξα οταν αγόρασα το καλοκαίρι πέρσι,παντως μου έδωσαν κουπόνι 15 ευρώ για μελλοντική αγορά εντος συσκευασίας οταν παρέλαβα το Nex.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κοίταξα οταν αγόρασα το καλοκαίρι πέρσι,παντως μου έδωσαν κουπόνι 15 ευρώ για μελλοντική αγορά εντος συσκευασίας οταν παρέλαβα το Nex.

Α εντάξει τα μεταφορικά κερδίζεις δηλαδή πρακτικά, καλή κίνηση εκ μέρους τους. Θα ψάξω μήπως υπάρχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε νέο update. Με το update αυτό, όπως και το προηγούμενο, το fingerprint νομίζω ότι πλέον είναι στο καλύτερο επίπεδο. Ταχύτατο και χωρις σφάλματαa5f76fcb09a1563a7a01c45a9e611b1f.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Netflix στο κινητό (global version) και κάνω casting στην τηλεόραση με το chromecast χωρίς προβλήμα.

 

Το πακέτο που έχω όμως στο Netflix, είναι το απλό

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Netflix στο κινητό (global version) και κάνω casting στην τηλεόραση με το chromecast χωρίς προβλήμα.

 

Το πακέτο που έχω όμως στο Netflix, είναι το απλό

αα καταλαβα, δεν εχεις κατεβασει καθολου το Drm info να δεις αν εχει widevine l1 ε ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γνωρίζω τι είναι αυτό. Γενικά από το κινητό είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

 

Το μόνο που θέλει βελτίωση είναι το software της κάμερας, διότι πολλές φορές το ΑΙ το παρακάνει

Link to comment
Share on other sites

αα καταλαβα, δεν εχεις κατεβασει καθολου το Drm info να δεις αν εχει widevine l1 ε ?

Καμία κινεζική συσκευή με κινέζικο firmware παρέχει επίπεδο 1 παρά μόνο 3.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vivo NEX S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...