Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα την 10.1.1.0 και πήγα να κάνω την ενημέρωση μέσω updater και κάνει αποκρυπτογράφηση και μετά μου λέει επανεκκίνηση και ενημέρωση. Ειμαι στην 10.0.3.0. πιστεύω όλα καλά θα είναι άμα το κάνω αλλά το φοβάμαι λιγο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πέρασε το update;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν το έχω εγκαταστήσει γιατί φοβάμαι μήπως συμβεί τίποτα και θέλω να ρωτήσω κάποιον άμα ξέρει να είμαι σίγουρος. Πάντως μου λέει να κάνω επανεκκίνηση και ενημέρωση κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Tiger μπορείς να δεις στο τι νέο υπάρχει στο updater αμα σου δείχνει τι προστέθηκε με την νέα έκδοση;
Ορίστε.... τα κατάφερες? όλα καλά?117b12c1871432bd25c2360dddc47275.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε.... τα κατάφερες? όλα καλά?117b12c1871432bd25c2360dddc47275.jpg

 

Όχι γιατί ήθελα να επιβεβαιώσω κάποια πράγματα αλλά τώρα που είδα και αυτό νομίζω θα είναι όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκλήρωσα το update στην 10.1.1.0 από την 10.0.3.0.Ολα πήγαν καλά.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Και εγώ πήγα να το κάνω αλλά λέει ότι δεν είναι επίσημο το πακέτο ενημέρωσης αυτή τη φορά ενώ πριν όλα ήταν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!

Μετα απο μεγαλη αποχη απο το φορουμ και ερχομενος απο redmi note 4, δε μπορεσα να αντισταθω εναν που πουλαγε ενα Μι8 global 64 στα 240 ευρω κατακαινουργιο (απλα το δοκιμασε 1 μερα και δε του αρεσε η ΜIUI) και το τσιμπησα!

Το κινητο φυσαει γενικα και κυριως οθονη (που το redmi note4 επασχε τρομερα) και ταχυτητα (εκει το redmi note κραταγε καλυτερα αποτι περιμενα)!

Εχω ομως 2-3 παραπονακια αν καποιος ξερει να βοηθησει. Ειμαι με 10.03.0, Android 8.1.0

  • Υπαρχει τροπος να φαινονται στην AOD οθονη ειδοποιησεις πχ απο whatsapp, viber, gmail etc? βλεπω μονο απο μηνυματα και απο fb messenger
  • Υπαρχει τροπος να φαινονται οι ειδοποιησες με μικρα εικονιδιακια πανω πανω οπως καναν στο redmi note? ακομα και αν ρολαρουν επειδη δεν υπαρχει χορος
  • Το Netflix δε παιζει σε υψηλη αναλυση, γινεται καπως να φτιαξει αυτο?

 

ΥΓ. προταση για κανενα καλο τζαμακι που να εχει κολα παντου?

Edited by ewssonaht
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα την pie μέσω updater. Όλα καλά μέχρι στιγμής.

Σε λίγο θα κάνω και factory reset.

792f3f019ca28c18539e45833f85073b.jpg

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα την pie μέσω updater. Όλα καλά μέχρι στιγμής.

Σε λίγο θα κάνω και factory reset.

792f3f019ca28c18539e45833f85073b.jpg

 

The power of Mi8 be with you

Νομίζω είναι λίγο πιο ομαλό το κινητό μετά την ενημέρωση όλα κυλάνε λίγο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

χθες έβαλα ένα tempered glass spigen και παρ όλο που ακολούθησα τις οδηγίες μου έκανε φυσαλίδες. μου φάνηκε τόσο άσχημο που το έβγαλα και το πέταξα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χθες έβαλα ένα tempered glass spigen και παρ όλο που ακολούθησα τις οδηγίες μου έκανε φυσαλίδες. μου φάνηκε τόσο άσχημο που το έβγαλα και το πέταξα.
οι φυσαλίδες φεύγουν με επίμονο τρίψιμο με το πανάκι

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι φυσαλίδες φεύγουν μέχρι και την τρίτη μέρα. Είχε φουλ το δικό μου σε 4 διαφορετικά σημεία αλλά πλέον καθόλου. Φεύγουν με τον καιρό και κακώς δεν έκανες λίγη υπομονή
Link to comment
Share on other sites

Οι φυσαλίδες φεύγουν μέχρι και την τρίτη μέρα. Είχε φουλ το δικό μου σε 4 διαφορετικά σημεία αλλά πλέον καθόλου. Φεύγουν με τον καιρό και κακώς δεν έκανες λίγη υπομονή
έτριβα με το πανί όλο το απόγευμα! δεν ήξερα ότι χρειάζονται τρεις μέρες για να φύγουν!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει η pie παιδιά; αξίζει σαν μετάβαση; η Google camera παίζει πλέον κανόνικα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το μι8 pro (pie) , root και cam2api μου λειτουργεί μόνο η g-cam του BSG..η οποία είναι ικανοποιητική αλλά νομίζω του arnova είναι καλύτερη
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα μαμα mi8 με global version rom αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο.Λογικα με κλειδωμςνο bootloader ξερω γω...1η φορα με xiaomi.

Για να κανω την αναβαθμιση σε αντροιντ 9,κατεβαζω την 10.1.1 και την φλασαρω μεσω updater μεσα απο το κινητο;

Που βρισκω αυτον τον updater;

Μηπως μετονομαζω το .zip αρχειο της ρομ σε update.zip και το κινητο το βλςπςι σαν αναβαθμιση και προχωραει σε επανεκκινηση και φλασαρισμα;

Καπου εχω μπερδευτει μαλλον...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την 10.1.1.0,βαλτην χύμα στο τηλέφωνο,μην μετονομάσει τιποτα.

Μετά πας ρυθμισεις-πληροφοριες τηλεφωνου-ενημερωση συστήματος -3 τέλειες πάνω δεξιά,επιλογή πακέτου ενημέρωσης,βρίσκεις τη Ρόμ στο τηλέφωνο και την περνάς.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την 10.1.1.0,βαλτην χύμα στο τηλέφωνο,μην μετονομάσει τιποτα.

Μετά πας ρυθμισεις-πληροφοριες τηλεφωνου-ενημερωση συστήματος -3 τέλειες πάνω δεξιά,επιλογή πακέτου ενημέρωσης,βρίσκεις τη Ρόμ στο τηλέφωνο και την περνάς.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφοσον είναι στην 10.0.2.0 σωστά;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα εχθές από την 10.0.3.0 χωρίς πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον είναι στην 10.0.2.0 σωστά;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς και με την 10.0.3.0. Μόλις επιλέξεις το αρχείο θα δεις να λέει αποκρυπτογράφηση και μετά θα σου πει επανεκκίνηση και ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια βλακεία και έσβησα την stock εφαρμογή email, μπορεί να μου πει κάποιος την έκδοση να την κατεβάσω γιατι βρισκω πολλές στο apkmirror
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...