Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για xiaomi ανταλλακτικά ψάξε στο https://www.dragon-tt.com

Είχα πάρει οθόνη για ένα mi4c και αν δεν ήταν αυθεντική, ήταν πολύ καλής ποιότητας. Αφού είχα πετάξει πρώτα 2 άλλες που είχα πάρει από αλί.

Δυστυχώς δεν στέλνει Ελλάδα το συγκεκριμένο κατάστημα μπαταρίες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν στέλνει Ελλάδα το συγκεκριμένο κατάστημα μπαταρίες..

καλημερα φιλε μου. ειχα γραψει πριν ενα μηνα περιπου ενα ποστ με λινκ για μπαταριες και οθονες μια και αλλαξα και γω τη δικια μου οθονη .αγορασα οθονη απο dragon tt .com.ειναι γνησια !!!!

μπαταριες δεν στελνει αυτος οπως πολυ καλα ειδες.

εχω ψαξει παρα πολυ για το θεμα της μπαταριας μια και θελω να την αλλαξω και γω..το εχω 14 μηνες και αφου το ανοιξα το τηλεφωνο ειναι ευκολο να την αλλαξω...εχω να σου πω οτι.....ολλα τα μαγαζια εδω στην ελλαδα εχουν την ιδια μπαταρια που μοιαζει με γνησια αλλα δεν ξερει κανεις αν όντως ειναι...εγω αγορασα μια απο εδω..ειναι μαγαζι που υπάρχει στο Σκρουτζ.. https://warp.gr/xiaomi-original-bm3e-3300mah-xiaomi-xiaomi-mi8-bulk.html?skr_prm=WyJmZjk1OWJlZi01OTU3LTQxNTYtYmVhZS1kZTA0NjQxNmQ0ODUiLDE1ODc5NzczNTg4OTUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

ειναι σαν γνησια δεν καταλαβαινεις διαφορα..προς το παρον διχνει πολυ καλη..

αν θελεις να αγορασεις απο Aliexpres σου στελνω λινκ να δεις..λεει οτι ειναι γνησια και οτι ειναι φρεσκια κατασκευη 15/05/2019

https://www.aliexpress.com/item/4000217084165.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4b4c48d1zq9TUD&algo_pvid=9eec1899-8a43-4be5-b11a-4e5a672448d7&algo_expid=9eec1899-8a43-4be5-b11a-4e5a672448d7-18&btsid=0ab6d69515879786240324478e50ad&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

τα εχω ψαξει ολα,δεν εχει κατι αλλο..και απο Aliexpres οι ιδιες ειναι με αυτες που υπαρχουν στα ελληνικα μαγαζια

Edited by dimitriszam
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου. ειχα γραψει πριν ενα μηνα περιπου ενα ποστ με λινκ για μπαταριες και οθονες μια και αλλαξα και γω τη δικια μου οθονη .αγορασα οθονη απο dragon tt .com.ειναι γνησια !!!!

μπαταριες δεν στελνει αυτος οπως πολυ καλα ειδες.

εχω ψαξει παρα πολυ για το θεμα της μπαταριας μια και θελω να την αλλαξω και γω..το εχω 14 μηνες και αφου το ανοιξα το τηλεφωνο ειναι ευκολο να την αλλαξω...εχω να σου πω οτι.....ολλα τα μαγαζια εδω στην ελλαδα εχουν την ιδια μπαταρια που μοιαζει με γνησια αλλα δεν ξερει κανεις αν όντως ειναι...εγω αγορασα μια απο εδω..ειναι μαγαζι που υπάρχει στο Σκρουτζ.. https://warp.gr/xiaomi-original-bm3e-3300mah-xiaomi-xiaomi-mi8-bulk.html?skr_prm=WyJmZjk1OWJlZi01OTU3LTQxNTYtYmVhZS1kZTA0NjQxNmQ0ODUiLDE1ODc5NzczNTg4OTUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

ειναι σαν γνησια δεν καταλαβαινεις διαφορα..προς το παρον διχνει πολυ καλη..

αν θελεις να αγορασεις απο Aliexpres σου στελνω λινκ να δεις..λεει οτι ειναι γνησια και οτι ειναι φρεσκια κατασκευη 15/05/2019

https://www.aliexpress.com/item/4000217084165.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4b4c48d1zq9TUD&algo_pvid=9eec1899-8a43-4be5-b11a-4e5a672448d7&algo_expid=9eec1899-8a43-4be5-b11a-4e5a672448d7-18&btsid=0ab6d69515879786240324478e50ad&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

τα εχω ψαξει ολα,δεν εχει κατι αλλο..και απο Aliexpres οι ιδιες ειναι με αυτες που υπαρχουν στα ελληνικα μαγαζια

Σε ευχαριστώ πολύ για την Απάντηση σού θα επιλέξω και εγώ αυτή από το μαγαζί του Σκρουτζ αφού έκατσε καλά σε εσένα να σε ρωτήσω μαζί σου ήρθε και το κατδαβιδακι που χρειάζεται η κάποιο άλλο εργαλειακή;

Link to comment
Share on other sites

Security patch Απριλίου...bedadf6a941cb2fb98451c73b9d5fb0c.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να πάρει το mi8 και την miui 12.
Έχει ανακοινωθεί επίσημα αν δεν κάνω λάθος

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα την παρει και λογικα στην πρωτη φουρνια.

 

Λετε να παρει και Android 11?

 

Πολύ δύσκολα το Android 11 θεωρώ. Πάντως σαν πρώτη ματιά φαίνεται πολύ ωραίο το miui 12 ανανεωμένο αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την Απάντηση σού θα επιλέξω και εγώ αυτή από το μαγαζί του Σκρουτζ αφού έκατσε καλά σε εσένα να σε ρωτήσω μαζί σου ήρθε και το κατδαβιδακι που χρειάζεται η κάποιο άλλο εργαλειακή;

καλησπερα και παλι φιλε μου..οχι δεν εχει μεσα η μπαταρια καποιο βοηθητικό εργαλειο.μονο απο ALIEXPRES που εχει μεσα τις αυτοκολητες ταινιες που θα χρειαστει να αντικαταστισεις.

σου στελνω λινκ απο βιντεακι να δεις πως αλλαζει για να μη κανεις ζημια..ειναι λιγο μπερδεμα να ανοιξει το πισω καπακι.θελει ζεσταμα με μπιστολι θερμου αερα,αν πιστευεις πως δεν θα τα καταφερεις καλυτερα να το πας σε μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι φιλε μου..οχι δεν εχει μεσα η μπαταρια καποιο βοηθητικό εργαλειο.μονο απο ALIEXPRES που εχει μεσα τις αυτοκολητες ταινιες που θα χρειαστει να αντικαταστισεις.

σου στελνω λινκ απο βιντεακι να δεις πως αλλαζει για να μη κανεις ζημια..ειναι λιγο μπερδεμα να ανοιξει το πισω καπακι.θελει ζεσταμα με μπιστολι θερμου αερα,αν πιστευεις πως δεν θα τα καταφερεις καλυτερα να το πας σε μαγαζι.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ καί πάλι θα τα ζυγίσω γιατί βρίσκομαι μακριά από το σπίτι μου και δεν έχω εργαλειακια μαζί μου ..λογικά θα κινηθώ προς κάποιο μαγαζί..

Link to comment
Share on other sites

Και αν μπορείς να μου πεις λίγο αναλυτικά τα βήματα εγκατάστασης..ξεκλειδώνω bootloader,εγκατάσταση twrp,και μετά? Τι κάνω format ? Και ποτέ κάνω copy paste τη ρομ στον εσωτερικό χώρο?
Link to comment
Share on other sites

Και από άλλα δημοσιεύματα που έχω διαβάσει, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι τελικά έγινε πολύ καλή δουλειά στο 12 και εύχομαι να πάρουμε γρήγορα την αναβάθμιση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οσο ειχα miui 10 ολα πηγαιναν ρολοι, με την miui 11 εχω θεματα με τις ειδοποιησεις.

 

Στα apps που παιρνω ειδοποιησεις, δεν ερχονται αμεσως αλλα καθε λιγη ωρα ή όταν ξεκλειδωνω το κινητο, ερχονται ολες μαζι.

 

Στο whatsapp οτι και να κανω δεν καταφερνω να παιρνω ειδοποιησεις. Πρεπει να ανοιξω το whatsapp για να μου ερθουν.

 

Εννοειται οτι εχω κανει τις απαραιτητες ρυθμισεις, ενεργοποιησα ολες τις ειδοποιησεις και αφαιρεσα το battery saver.

Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανέστη! Καλό μήνα σε όλους!

 

γεια παιδια φωτογραφικα σε νυχτερινες ποιο ειναι καλυτερο το mi 9 η το mi8 παρακαλω προκειτε για αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Το mi 8 είναι πολύ καλό αλλά φανταζομαι ότι το mi9 θα είναι ακόμα καλύτερο σαν πιο καινούργιο. Πάντως για νυχτερινες φωτογραφίες πάρε το huawei p30.
Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια φωτογραφικα σε νυχτερινες ποιο ειναι καλυτερο το mi 9 η το mi8 παρακαλω προκειτε για αγορα?

 

αν βαλεις gcam και στα 2 εχεις πολυ καλά αποτελέσματα. Απλά το mi8 έχει οπτικο σταθεροποιητη εικόνας ενώ το mi9 όχι και αυτό παίζει ένα ρόλο στη νυχτερινή φωτπγραφία αν δεν έχεις σταθερό χέρι. Σε κάθε πεπίπτωση θα σε συμβούλευα να δεις συνολικά και τις 2 συσκευές τι προσφέρουν και να αποφασίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...