Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Σε 60 fps video 1080 εχω παρατηρήσει οτι δεν εχει stabilization eis. Λενε οτι EIS δεν λειτουργει με 60 fps και ζητανε ως bug μηνες τωρα σε ολες τις συσκευες xiomi να το φτιαξουν. Το mi 8 ομως υποτίθεται οτι εχει και OIS .. αυτο δεν λειτουργει με 60 fps? Έχει βρει καποιος λυση σε αυτο το θέμα? Μηπως καποια ρύθμιση καποια αλλη εφαρμογή καμερας? Ειναι πολυ χαλια η κίνηση στην καταγραφή με 60 fps μονο εγω το εχω παρατηρήσει αυτο δεν εχει ενοχλησει αλλους? Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@pchatzip άνοιξε ένα θέμα στο "περί συσκευών - - > επιλογή συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά πρώτα απ'όλα,με το που ξύπνησα Χριστούγεννα πάω να δουλέψω το κινητό και βλέπω η μισή οθόνη από την κάτω πλευρά περίπου να τρεμωπαιζει σαν να έχει σε αυτό τι σημείο λιγότερα frames, μετά από σβήσιμο οθόνης και ενεργοποίησης ξανά γίνεται κανονικά ξέρει κάποιος τι μπορεί να παίζει... αυτό μου συμβαίνει μέχρι σήμερα όταν βγάζω το κινητό από τον φορτιστή βράδυ/μεσημέρι και όταν το έχω στην τσέπη κάνοντας βόλτα και κρυώσει πάρα πολύ η συσκευή..στην αρχή αφήνει κάποιου είδους ghost μια γραμμή ας πούμε που από εκεί και κάτω το εμφανίζει αλλά μετά είναι σαν καινούργια...αν ξέρει κάποιος κάτι να το σώσουμε μιας και δεν είμαστε για έξοδα.καλη χρονιά να έχουμε!
Link to comment
Share on other sites

Edit: παιδιά πρέπει να έφταιγε το anti-flickering λογικά κάποιο bug το προκαλούσε σήμερα το πρωί πού το έβγαλα όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Προσπαθώ να βρω έδω και Μερες από τις ρυθμίσεις του κινητού πόσος αποθηκευτικός χώρος υπάρχει διαθέσιμος στο κινητό μου,πριν

από την αναβάθμισηη σε MIUI 11υπηρχε νομίζω μια ενότητα "αποθηκευτικός χώρος " που το έβλεπα από εκεί ,τώρα δεν το βρίσκω όμως.

Η κάτι κάνω πολύ λάθος ή κάπου αλλού το έχωσαν και δεν το έχω βρει ακόμα.Καθε βοήθεια δεκτή :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Προσπαθώ να βρω έδω και Μερες από τις ρυθμίσεις του κινητού πόσος αποθηκευτικός χώρος υπάρχει διαθέσιμος στο κινητό μου,πριν

από την αναβάθμισηη σε MIUI 11υπηρχε νομίζω μια ενότητα "αποθηκευτικός χώρος " που το έβλεπα από εκεί ,τώρα δεν το βρίσκω όμως.

Η κάτι κάνω πολύ λάθος ή κάπου αλλού το έχωσαν και δεν το έχω βρει ακόμα.Καθε βοήθεια δεκτή :)

πήγαινε ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, αποθηκευτικός χώρος. Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμασα για πρώτη φορά βίντεο σε ανάλυση uhd στα 60 fps και δεν υπάρχει!Αυτό είναι βίντεο σε κινητό!Δε νομιζω να υπάρχει άλλο κινητό να τραβάει τέτοιας ποιότητας βίντεο!Τι να πω!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τη μεταβαση απο Μι8 σε Galaxy S10e (πηρα ενα κουτατο κλειστο δωρο για Χριστουγεννα). Λογω του οτι ειμαι σουπερ ευχαριστημενος απο το Μι8, ειναι κανενας που εχει κανει τη μεταβαση να πει τη γνωμη του αν αξιζε η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τη μεταβαση απο Μι8 σε Galaxy S10e (πηρα ενα κουτατο κλειστο δωρο για Χριστουγεννα). Λογω του οτι ειμαι σουπερ ευχαριστημενος απο το Μι8, ειναι κανενας που εχει κανει τη μεταβαση να πει τη γνωμη του αν αξιζε η οχι?

Πρέπει να είναι ποιο εύκολο στο χέρι γιατί έχει μηδαμινά μπεζελ σε ταχύτητα δεν νομίζω να βρεις διαφορά ίσως όμως να δεις σε μπαταρία μιας και δεν ακούγονται τα καλύτερα για την σειρά s , πιστεύω πως άμα δεν καίγεσαι καλύτερα να μείνεις με το mi8 .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας προστέθηκαν νέα θέματα στην επιλογή θέματα;Έγινε ενημέρωση ενώ πριν δεν υπήρχαν θέματα καινούργια.Επρεπε να αλλάξεις χώρα για να μπορέσεις να κατεβάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας προστέθηκαν νέα θέματα στην επιλογή θέματα;Έγινε ενημέρωση ενώ πριν δεν υπήρχαν θέματα καινούργια.Επρεπε να αλλάξεις χώρα για να μπορέσεις να κατεβάσεις.
εγώ για να μπορώ να έχω θέματα έχω γίνει Ινδός:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την ενημέρωση στην εφαρμογή Themes 1.5.5.7 αλλά δεν έχει νέα θέματα όπως έλεγε στην ενημέρωση. Έχει μόνο τα δύο που είχε πριν.
Link to comment
Share on other sites

Στις κατηγορίες του συρταριού εφαρμογών του poco launcher υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε όποιες εφαρμογές θέλουμε εμείς? Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο.Εμενα μου μπηκαν καινουργια.
Ναι μπήκαν καινούρια θέματα ακόμη και στην κατηγορία official..

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα έρθει η πραγματική αναβάθμιση σε android 10 αν και δυστυχώς θα χαθεί η εγγραφή κλήσεων .......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...