Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως σε λιγο καιρο ισως και πολυ συντομα θα εχει και στις global αναβαθμιση σε Android 10!Ηδη εχει δωσει σε china beta!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για global λενε οτι θα παρει αναβάθμιση στο MIUI 11 στις 16/10.

 

Οσοι την εχετε πάρει ηδη ,υπάρχει σκοτεινή λειτουργία???

Τι εννοείς; σκοτεινή λειτουργία έχουμε και τώρα με τη miui 10

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση έχετε και εσείς πρόβλημα με το type c όταν χρησιμοποιείται ακουστικά με το κουνηθεί λιγο είναι σαν να έχει βγει και κάνει pause συνέχεια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η εγώ έχω πρόβλημα με την θύρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση έχετε και εσείς πρόβλημα με το type c όταν χρησιμοποιείται ακουστικά με το κουνηθεί λιγο είναι σαν να έχει βγει και κάνει pause συνέχεια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η εγώ έχω πρόβλημα με την θύρα

μάλλον έχει πρόβλημα το USB της συσκευής σου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση αν γνωρίζετε.

 

Το καλώδιο που είχε μέσα η συσκευή ξέρουμε πόσα Amper βγάζει; Πήρα ένα εφεδρικό που βγάζει 2.1Α και μου φαίνεται πως δεν φορτίζει όπως το κανονικό καλώδιο που είχε μέσα. Με τον φορτιστή του το φορτίζω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα γκατζετάκι από Κίνα που μπαίνει ανάμεσα σε φορτιστή και καλώδιο και δείχνει τα Volt και τα Ampere κατά τη φόρτιση. Αν θυμάμαι καλά, στην αρχή της φόρτισης "πιάνει" 2.6 Α. Αυτό και με το "μαμά" καλώδιο, και με Choetech και με Blitzwolf και με ένα άλλο που δεν θυμάμαι τώρα τη μάρκα του. Το βράδυ που θα ξαναφορτίσω, θα επιβεβαιώσω.

 

Edit: Με λίγα λόγια, χρειάζεσαι κάτι που να "σηκώνει" μέχρι 3Α, όπως αυτό:

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-TC15-3A-USB-Type-C-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-For-Oneplus-6-Xiaomi-Mi8-Mix-2s-S9-p-1339806.html

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες συμβίωσης εχω να πω , οκ εξαιρετική συσκευή αλλά έχει κάποια μειονεκτήματα συγκρίνοντας το με άλλες συσκευές.

Βλέπω τελευταία κάποια λαγκαρισματα , κολλήματα ενώ εχω ίδιες εφαρμογές από όταν το πήρα και δεν κάνω χρήση βαριά παρά μόνο τα απαραίτητα.

Το σημαντικότερο δε πρόβλημα για μένα , το μάλλον πολύ φτηνό ακουστικό του, όπου σχεδόν ποτέ δεν ακούς καθαρά το συνομιλητή σου.

Στα υπόλοιπα μια χαρά ειδικά για τα χρήματα που κοστίζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω το ανταπτορακι το δικο του για την υποδοχη των ακουστικων αν του βαλω οποιοδηποτε θα κανει?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση έχετε και εσείς πρόβλημα με το type c όταν χρησιμοποιείται ακουστικά με το κουνηθεί λιγο είναι σαν να έχει βγει και κάνει pause συνέχεια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η εγώ έχω πρόβλημα με την θύρα

 

Με το Mi Note 3 μου είχα και εγώ θέμα και ήταν και τις δύο φορές ο αντάπτορας που έφταιγε. Γι'αυτό πήγα τελικά σε Bluetooth και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Με το Mi Note 3 μου είχα και εγώ θέμα και ήταν και τις δύο φορές ο αντάπτορας που έφταιγε. Γι'αυτό πήγα τελικά σε Bluetooth και ησύχασα.

 

Έχω και μια εγω Bluetooth αλλά γιατί παίζω πολύ pubg χρειάζομαι ακουστικά με 360 ήχο ...

Και υπάρχει σοβαρό θέμα ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις ανταπτορα .

Χωρίς αν χρησιμοποιώ τόσο πολύ τον ανταπτορα και τα ακουστικά ,κάθε φορά που τα φοράω δεν είχα ποτέ θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έβαλα σκοτεινό θέμα και φαίνεται πολύ ωραίο στο κινητό αλλά είναι και ξεκούραστο για τα μάτια ειδικά το βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέρα νύχτα έχω ενεργοποιημενη την επιλογή λειτουργία ανάγνωσης σε άσπρο θέμα και πιστεύω είναι ότι καλύτερο, πολύ ξεκούραστο σε βαθμό που να μην μπορώ πλέον να το απενεργοποιησω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό με τις μαλακές θήκες που του φοράω απεξαπανεκαθεν έχει γίνει χάλια από τις γρατζουνιές στο κάτω μέρος - εκεί που είναι και τα ηχεία. Μαζεύεται όλη η σκόνη κ τα μικρά κομματάκια άμμου εκεί κ με την τριβή έγινε χαμός. Προς γνώση κ αποφυγή.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη θήκη που είχε στο κουτι του τη βολεύτηκαν μια χαρά.Αυτη του φοράω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βολευτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ίσως και να ήταν σε καλύτερη κατάσταση η συσκευή στην περίπτωσή μου χωρίς θήκη.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το Mi8 είναι ένα. Και έχει B20.

 

Απο εγγύηση όμως?Η εδω επίσημη αντιπροσωπεία το καλύπτει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το MUi 11 ποτέ έρχεται σε εμάς ;

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Το MUi 11 ποτέ έρχεται σε εμάς ;

Είπαν ότι είμαστε στο phase 1 δηλαδή 22-31 Οκτωβρίου αλλά δεν το πιστεύω και πολύ. Κάπου τον Νοέμβριο θα το περιμένω προσωπικά

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε πολύ η τιμή του απ' ότι βλέπω στο Σκρουτζ.Ειναι μεγάλη ευκαιρία να το πάρει κάποιος τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...