Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δεν μου την βγάζει την ενημέρωση .....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλλον έχεις αφήσει ανοιχτή την ασύρματη προβολή. Πήγαινε στις ρυθμίσεις ύστερα στο περισσότερα και απενεργοποίησε την
Οχι κλειστή την ειχα.

Με μια απλή επανεκκίνηση λύθηκε.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα είμαι με την 10.3.3 κάποια στιγμή μου έβγαλε την νέα αλλά δεν την κατέβασα εκείνη την ώρα γιατί ήμουν έξω .... Τώρα όμως δεν μου την εμφανίζει

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου έκανε και εμένα. Απο ότι κατάλαβα αυτή είναι για το pro η το lite. Κάποιο μπέρδεμα έγινε....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1000, το πήρα και εγώ και έχω ενθουσιαστεί , με σύγκριση με spigen μπορώ να πω ότι το συγκεκριμένο που αναφέρεις είναι πιο καλό,το αγόρασα για δοκιμή και όντως είναι άριστο, πολύ καλή αίσθηση, λίγα δακτυλικά και τέλεια εφαρμογή, απλά είναι λίγο δύσκολη η τοποθέτηση
Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου έκανε και εμένα. Απο ότι κατάλαβα αυτή είναι για το pro η το lite. Κάποιο μπέρδεμα έγινε....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω την πηρα κανονικα και εχω το Mi8. Αν δειτε σε ολες τις αναβαθμισεις αυτο γινεται. Την βγαζουν για λιγο και μετα δεν υπαρχει. Eιναι τσαχπινηδες εκει στην Xiaomi...

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθε και σε μένα δεν βλέπω κάτι αξιόλογο ακομα

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά μου ήρθε και σε μένα την κατέβασα αλλά δεν βλέπω κάτι αξιόλογο

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά ,

Αντιμετωπιζω ένα προβλημα με τη συνδεσιμότητα στα δεδομένα και θα ήθελα την άποψη σας εάν είναι θέμα της cosmote ή hardware.Βρισκομαι για διακοπές σε νησί και το σήμα είναι ομολογουμένως πολύ κακο με συχνές αποσυνδέσεις κτλ...Όταν χρησιμοποιω δεδομένα ενώ λειτουργούν κανονικά με 4g ξαφνικά εμφανίζεται το σήμα H+και αποσυνδέεται από το δικτυο.Το.περιεργο είναι ότι αν κλείσω και ξανά ανοίξω τα δεδομένα χωρίς να αλλάξω θέση το σήμα 4g επανερχεται...Το πρόβλημα είναι ότι αυτό γίνεται αρκετά συχνά μέσα στη μέρα (4-5 φορές )Όσο βρισκόμουν στην Αθήνα δεν είχα τετοια θέματα.Να τονίσω ότι έχω δυο καρτες και το πρόβλημα υπάρχει και στις δύο καρτες.

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα hardware ή να ''αρπαξε" λόγω έκθεσης στον ήλιο?Γιατί η αλήθεια είναι ότι το έχω αφήσει μια δυο φορές στον ήλιο και έχει ζεσταθεί αρκετα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον δεν έχει καλό σήμα χάνεται και στο ρίχνει στο h+.Θα σου έλεγα από τις ρυθμίσεις να επιλέξεις να παίζεις σε 3g μόνο και έτσι θα έχει σταθερότητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά ,

Αντιμετωπιζω ένα προβλημα με τη συνδεσιμότητα στα δεδομένα και θα ήθελα την άποψη σας εάν είναι θέμα της cosmote ή hardware.Βρισκομαι για διακοπές σε νησί και το σήμα είναι ομολογουμένως πολύ κακο με συχνές αποσυνδέσεις κτλ...Όταν χρησιμοποιω δεδομένα ενώ λειτουργούν κανονικά με 4g ξαφνικά εμφανίζεται το σήμα H+και αποσυνδέεται από το δικτυο.Το.περιεργο είναι ότι αν κλείσω και ξανά ανοίξω τα δεδομένα χωρίς να αλλάξω θέση το σήμα 4g επανερχεται...Το πρόβλημα είναι ότι αυτό γίνεται αρκετά συχνά μέσα στη μέρα (4-5 φορές )Όσο βρισκόμουν στην Αθήνα δεν είχα τετοια θέματα.Να τονίσω ότι έχω δυο καρτες και το πρόβλημα υπάρχει και στις δύο καρτες.

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα hardware ή να ''αρπαξε" λόγω έκθεσης στον ήλιο?Γιατί η αλήθεια είναι ότι το έχω αφήσει μια δυο φορές στον ήλιο και έχει ζεσταθεί αρκετα....

 

Μπορεί να είναι και θέμα κεραίας.

Εμένα μου συμβαίνει το αντίθετο, τώρα στο εξοχικό:

Εγώ με Mi 8 κανονικά 4G.

Η σύζυγος με Redmi 4a συνεχείς αποσυνδέσεις, έως ότου της το ρύθμισα να μη συνδέεται σε 4G. Έκτοτε έχει κανονικά H+.

Και οι δύο μας με Wind.

Link to comment
Share on other sites

4G+ σε μια παραλία. Επίσης μετά τον σεισμό όπου μπλόκαρε όλη η cosmote είχα σε πολλά σημεία 4g+ που δεν έχω τώρα.received-452883775560892.jpg Edited by tsatali22
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το 4g+ ο υπάλληλος στο xiaomi store στο golden μου ειπε πως επειδή είδαν ότι ο 845 παρουσίαζε κάποια θέματα όσο αφορά το σήμα του δικτύου(χανόταν) έχει αφαιρεθεί η λειτουργία του 4g+.Αν μου λέει μπαρουφες τότε κ εγώ γράφω μπαρουφες.
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το 4g+ ο υπάλληλος στο xiaomi store στο golden μου ειπε πως επειδή είδαν ότι ο 845 παρουσίαζε κάποια θέματα όσο αφορά το σήμα του δικτύου(χανόταν) έχει αφαιρεθεί η λειτουργία του 4g+.Αν μου λέει μπαρουφες τότε κ εγώ γράφω μπαρουφες.

 

Ναι δεν ισχύει αυτό. Έχω δει στο Mi8 4G+ με πάροχο cosmote. Είναι σε κάποια σημεία που γίνεται βέβαια. Προσωπικά στην Λούτσα ειχα δει 4g+ αλλά δεν είδα κάποια διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το 4g+ ο υπάλληλος στο xiaomi store στο golden μου ειπε πως επειδή είδαν ότι ο 845 παρουσίαζε κάποια θέματα όσο αφορά το σήμα του δικτύου(χανόταν) έχει αφαιρεθεί η λειτουργία του 4g+.Αν μου λέει μπαρουφες τότε κ εγώ γράφω μπαρουφες.

 

Οι αλλες συσκευες με τον 845 πως εχουν 4G+? Και αν υπηρχε γενικο προβλημα δεν θα ειχε γινει χαμος?

 

Παιζει να ειναι απο τις μεγαλυτερες μπαρουφες που εχει πει ποτε πωλητης.

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλες συσκευες με τον 845 πως εχουν 4G+? Και αν υπηρχε γενικο προβλημα δεν θα ειχε γινει χαμος?

 

Παιζει να ειναι απο τις μεγαλυτερες μπαρουφες που εχει πει ποτε πωλητης.

Νομίζω έχει σχέση με τις μπάντες που υποστηρίζει το κινητό αλλά δεν ξέρω και σίγουρα να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Πριν από το mi8 είχα lg g4,στα μέρη που καθημερινά πηγαινα(δουλειά,σπίτι)ειχα πάντα 4g+.Με το mi8 δεν έχω πουθενα.Στην δουλειά συνάδελφος με mi8 lite τα είχαμε δίπλα δίπλα κ αυτός είχε 4g+.Aρα δεν το βλέπω και πολύ μπαρουφα αυτό που μου είπε.Οσο αφορά βέβαια την ταχύτητα δεν ξέρω αν είχαμε την ίδια γιατί δεν κάναμε speed test για να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από το mi8 είχα lg g4,στα μέρη που καθημερινά πηγαινα(δουλειά,σπίτι)ειχα πάντα 4g+.Με το mi8 δεν έχω πουθενα.Στην δουλειά συνάδελφος με mi8 lite τα είχαμε δίπλα δίπλα κ αυτός είχε 4g+.Aρα δεν το βλέπω και πολύ μπαρουφα αυτό που μου είπε.Οσο αφορά βέβαια την ταχύτητα δεν ξέρω αν είχαμε την ίδια γιατί δεν κάναμε speed test για να δουμε.
Στο ποστ 1528 θα βρεις την απάντηση που ψάχνεις

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι εφόσον έχετε 4g πάει καλά σε ταχύτητες;

Εμενα στο σκ Αγίους πάντες είχε την περίφημη ένδειξη αλλά δεν μπορούσε να ανοίξει εύκολα σελίδες και ούτε καν φωτογραφίες στο Face.

Δεν μπορούσε επίσης να ανοίξει να βρω φώτο στο Google fotos.

Μήπως οι ταχύτητες ειναι μια μπαρούφα;

Ακομη και με 3g τα ίδια...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα χωρητικότητας δικτύου.

Το καλοκαίρι στην περιφέρεια το δίκτυο αντιμετωπίζει φόρτο πολύ μεγαλύτερο του συνηθισμένου, με αποτέλεσμα πολύ χαμηλές ταχύτητες. Εδώ που είμαι, έχω 1 Mbps down και 6 Mbps up σε 4G.

Link to comment
Share on other sites

Λεπτοκαρυά Πιερίας σχεδόν πάντα με 4G+ είμαι! Και στην παραλία και στο βουνο

 

 

 

 

 

https://i.ibb.co/zsr5dxm/Screenshot-2019-07-05-22-44-56-349-org-zwanoo-android-speedtest.png' alt='Screenshot-2019-07-05-22-44-56-349-org-zwanoo-android-speedtest.png'>

Screenshot-2019-07-05-21-30-26-526-com-miui-home.png[/img]

Edited by mach3
Δεν εμφανίζεται η εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ένδειξη 4g+ χωρίς ωστόσο να υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα ...μάλιστα εκείνη τη στιγμή που είχα 4g+ το δίκτυο σερνόταν
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως πάμε στην αποθήκη εφαρμογών της συσκευής με τον μαμισιο launcher?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως πάμε στην αποθήκη εφαρμογών της συσκευής με τον μαμισιο launcher?
Εννοείς app drawer? Συρτάρι?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βρει κανείς φορτιστή qc4 που υποτίθεται ότι υποστηρίζει το κινητό μας;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...