Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ φίλε μου. Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε! :)

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια και εγώ την έκανα δεν μας έδωσαν ακόμα την κάμερα κρίμα μάλλον θα περιμένουμε πολύ ακόμα ..όντως πήγε στην 9 και έδωσαν τα security Οκτωβρίου Νοεμβρίου , παρατήρησα ότι έγινε πολύ γρήγορα οπότε μάλλον η χιαομι τα δινει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και εγώ την έκανα δεν μας έδωσαν ακόμα την κάμερα κρίμα μάλλον θα περιμένουμε πολύ ακόμα ..όντως πήγε στην 9 και έδωσαν τα security Οκτωβρίου Νοεμβρίου , παρατήρησα ότι έγινε πολύ γρήγορα οπότε μάλλον η χιαομι τα δινει

 

Όντως έγινε ποιο γρήγορο το gesture πετάει και YouTube πλήρης οθόνη από άκρη σε άκρη

Link to comment
Share on other sites

Όντως έγινε ποιο γρήγορο το gesture πετάει και YouTube πλήρης οθόνη από άκρη σε άκρη

 

Νομίζω είναι λίγο πιο smooth γενικότερα το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο smooth είναι αλλά απογοητευση που δεν έδωσαν τα 960 fps, night mode και τα καινούρια libs για να παίξει σωστά η gcam...

Ποιος ξέρει πότε θα δώσουν τώρα την επόμενη ενημέρωση...

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε Android 9 με ota. Διαφορές δεν βλέπω.. Αυτό που με ενδιαφέρει πολύ είναι να μπορέσω να βάλω την Google camera με το super night mode.. Μήπως έχει κάποιος το apk που δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι λίγο πιο smooth γενικότερα το κινητό

Σε κάθε update στην αρχή θα το νομίζεις αυτό να ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Google camera από το παρακάτω site αλλά δεν λειτουργεί σωστά.

 

https://www.google.com/amp/s/www.xda-developers.com/google-camera-night-sight-xiaomi-poco-f1-mi-8/amp/

 

Πότε θα πάρουμε καμιά σοβαρή αναβάθμιση σε την κάμερα στην global stable??

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την απορία την έχω και γω δεν γίνεται η κινεζική rom να βγάζει τόσο καλές φωτογραφίες και εμείς με την global να είμαστε με πατέντες μπας και παίξει σωστά
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις πήρα την 9 δηλαδή την 10.1.1 ρομ. Έχω πεθάνει στο γέλιο.τι φαιηλ αναβάθμιση ήταν αυτή.σχεδον τπτ δεν άλλαξε.ουτε κάμερα δώσανε , μέσα στα μενού τπτ (κ εδώ πάει το έλεος με τα σκινς κάθε εταιρείας)Μόνο τα κουμπια κάτω αλλάξανε στυλ.Για να φανταστείτε κοιτούσα ξανά και ξανά να δω ότι όντως πήγα σε αντροιντ 9 και δεν ήταν απλά καμιά μικρή minor αναβάθμιση.τραγικο.ο πρόεδρος ακόμα χτυπιέται ότι θα δώσει την κάμερα του μιχ3.ισως όταν βγει μιχ5 και μι10.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις πήρα την 9 δηλαδή την 10.1.1 ρομ. Έχω πεθάνει στο γέλιο.τι φαιηλ αναβάθμιση ήταν αυτή.σχεδον τπτ δεν άλλαξε.ουτε κάμερα δώσανε , μέσα στα μενού τπτ (κ εδώ πάει το έλεος με τα σκινς κάθε εταιρείας)Μόνο τα κουμπια κάτω αλλάξανε στυλ.Για να φανταστείτε κοιτούσα ξανά και ξανά να δω ότι όντως πήγα σε αντροιντ 9 και δεν ήταν απλά καμιά μικρή minor αναβάθμιση.τραγικο.ο πρόεδρος ακόμα χτυπιέται ότι θα δώσει την κάμερα του μιχ3.ισως όταν βγει μιχ5 και μι10.

 

Στην beta τα έχουν δώσει οπότε ας κάνουμε λίγη υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει ένα σωρό συσκευές και θα μπερδέψουν τα μπούτια τους με τα updates :) Το θέμα είναι να μην επηρεάζει την δική μας :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

60fps σε βίντεο δεν θα βάλουν;Μέχρι και το a2 έχει..

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχα χρησιμοποιήσει πριν μερικούς μήνες αλλά το έδωσα λόγω κάποιων ελλείψεων.

Στην τελευταία έκδοση.

 

1)Δείχνει ειδοποιήσεις η μπάρα ειδοποιήσεων πάνω?Γιατι παλιά δεν έδειχνε.

 

2)Στο Android 9 η ηχογράφηση κλήσεων παίζει η την μπλόκαραν?

 

3)Η always on display βγάζει τις ειδοποιήσεις η μόνο ώρα δείχνει?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις στην μπάρα δείχνει για λίγο ναι. Η καταγραφή δούλευε και δουλεύει και στην 9. Για το aod δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι!

 

Εγώ βλέπω αισθητή διαφορά στα χρώματα που είναι πιο ζωντανά. Τα gestures έχουν και animation όταν πας αρχική (σύρσιμο από κάτω προς τα πάνω). Λίγο καλύτερη βραδινή φωτογραφία, για μέρα δεν ξέρω. Μικρές αλλαγές γενικά. Εγώ απορώ γιατί τις ειδοποιήσεις τις αφήνει για λίγο και μετά; Επαναφέρει το ρολόι! Θα έπρεπε τουλάχιστον να τις δείχνει συχνά και όχι μόνο μια φορά αφού αποφάσισαν να μην το έχουν συνεχόμενα!

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις στην μπάρα δείχνει για λίγο ναι. Η καταγραφή δούλευε και δουλεύει και στην 9. Για το aod δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι!
Οταν λες για λίγο?Παλιοτερα που το είχα αν δεν κατεβάζεις την κουρτίνα από πάνω δεν έβλεπες εικονίδια ειδοποιήσεων αυτό άλλαξε??

 

Όσον αφορά την AoD πέρα απ την ώρα δείχνει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες για λίγο?Παλιοτερα που το είχα αν δεν κατεβάζεις την κουρτίνα από πάνω δεν έβλεπες εικονίδια ειδοποιήσεων αυτό άλλαξε??

 

Όσον αφορά την AoD πέρα απ την ώρα δείχνει κάτι άλλο?

 

Έρχεται ειδοποίηση δηλαδή, πάνω αριστερά εμφανίζει εικονίδιο πχ Viber, δίπλα Gmail και ότι άλλο έχεις κανονικά αλλά για 2 δευτερόλεπτα ξέρω γω και μετά πάλι ρολόι! Και μετά κανονικά κουρτίνα.

Ψιλό κουλό δηλαδή

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται ειδοποίηση δηλαδή, πάνω αριστερά εμφανίζει εικονίδιο πχ Viber, δίπλα Gmail και ότι άλλο έχεις κανονικά αλλά για 2 δευτερόλεπτα ξέρω γω και μετά πάλι ρολόι! Και μετά κανονικά κουρτίνα.

Ψιλό κουλό δηλαδή

 

Συγγνωμη και αν εκεινη την στιγμη δεν δεις η ακουσεις την ειδοποιηση πρεπει να ανοιξεις την οθονη για δεις τι εχεις? Δεν υπαρχει καμια μονιμη ενδειξη στην AOD?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μη μπερδευόμαστε.

 

Το μεγάλο αρνητικό ήταν πως στην notification bar δηλαδή δεξιά και αριστερά του notch δεν εμφάνιζε εικονίδια ειδοποιήσεων στη homescreen.Επρεπε να κατεβάσεις την κουρτίνα.Αυτο ρωτάω αν το διόρθωσαν..,

 

Επίσης αν θυμάμαι η always on display έδειχνε μόνο την ώρα και όχι εικονίδια ειδοποιησεων όπως πχ στα Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μη μπερδευόμαστε.

 

Το μεγάλο αρνητικό ήταν πως στην notification bar δηλαδή δεξιά και αριστερά του notch δεν εμφάνιζε εικονίδια ειδοποιήσεων στη homescreen.Επρεπε να κατεβάσεις την κουρτίνα.Αυτο ρωτάω αν το διόρθωσαν..,

 

Επίσης αν θυμάμαι η always on display έδειχνε μόνο την ώρα και όχι εικονίδια ειδοποιησεων όπως πχ στα Samsung.

 

Εγω θα ξαναρωτησω γιατι μαλλον παω για αγορα. Πως ενημερωνεσαι για τις ειδοποιησεις αν τις χασεις? Δεν υπαρχουν καπου μονιμα χωρις να ανοιγεις την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το περιέγραψα επακριβώς! Έρχεται ειδοποίηση, μένει για 2 δευτερόλεπτα εκεί που ήταν το ρολόι στο αριστερό notch. Το εικονίδιο δηλαδή για 2 δευτερόλεπτα ίσως 3, εμφανίζεται. Μετά εξαφανίζεται και έχει πάλι το ρολόι. Γίνεται όπως πριν δηλαδή, κατεβάζεις κουρτίνα. Αυτά όταν ξεκλειδώνει το κινητό. Στο κλείδωμα είναι όπως πρίν. Δηλαδή led κτλ. Και όταν το ξεκλειδώσεις τα παραπάνω. Αν είναι ξεκλειδωτο δηλαδή και φύγεις και δεν δεις την ειδοποίηση και δεν προλάβει να κλειδώσει, πρέπει να τσεκαρεις την κουρτίνα, όπως πριν ουσιαστικά. Αυτό λέω κουλό.

 

Για aod δεν ξέρω!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αρα οταν το ξεκλιεδωνεις ο μονος τροπος ειναι να κατεβασεις την κουρτινα. Και οταν ειναι κλειδωμενο μονο το led εκτος απο τα 2-3 sec των εικονιδιων.

 

Κριμα που δεν τις δειχνει στην AOD

Link to comment
Share on other sites

Αρα οταν το ξεκλιεδωνεις ο μονος τροπος ειναι να κατεβασεις την κουρτινα. Και οταν ειναι κλειδωμενο μονο το led εκτος απο τα 2-3 sec των εικονιδιων.

 

Κριμα που δεν τις δειχνει στην AOD

 

Ναι ακριβώς. Και στην οθόνη κλειδώματος κανονικά δείχνει τις ειδοποιήσεις, εφόσον την φωτίσεις. Πάντως θέλω να πιστεύω ότι θα το αλλάξουν αυτό το πράγμα που εξαφανίζεται το εικονίδιο..ποιος ο λόγος..;;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Aς εδειχναν τις ειδοποιησεις μονιμα στην AOD μεχρι να τις δεις. Πολυ απλο πραγμα. Προσωπικα εμενα μου δυσκολευει την ζωη αυτο. Βεβαια υπαρχει και το led αλλα δεν ειναι το ιδιο.

 

Δεν μπορω να καταλαβω μερικες φορες τις εταιρειες. Αψυχολογητοι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν φτιάξει το σύστημα ειδοποιησεων τότε μιλάμε για τραγική επιλογή...

 

Αυτή τη στιγμή με το s9 και το s9 plus σε πολύ καλές τιμές το mi8 χάνει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...