Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τον Δεκέμβρη με την Miui 11 θα δούμε update στη συσκευή μας! υπομονή...

 

Μιλάς και για εμάς που έχουμε Beta φαντάζομαι....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είχα το mi8 από infoquest εδώ και ένα 6μηνο. Πριν κάμποσες μέρες κατά την φόρτιση. Πήρε φωτιά η θύρα φόρτισης και το καλώδιο. Με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο. Άντε να δούμε θα βγάλουμε άκρη ? Πάντως ξενέρωσα πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μηπως υπάρχει καποιος dev user που το ψαχνει να απαντήσει τι θα γίνει με ολους εμας τους beta users? Θα μείνουμε για πάντα με αυτή την ενημέρωση? Θα δωσει οταν έρθει η ωρα ΟΤΑ update σε stable? Δεν ειναι τραγικο 1 μηνα μετα να μην ξέρουμε τιποτα? Μια ανακοίνωση δεν θα κάνουμε τιποτα εμεις αλλάξτε το μονοι σας format και στήσιμο ή περιμένετε να παμε σε Q και θα έρθει και σε εσας... Κατι τελος πάντων.. Απαραδεκτοι

Γιατί δεν βάζεις την 10.3.3 μέσω του updater ?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς και για εμάς που έχουμε Beta φαντάζομαι....
όταν γίνει το update θα περιλαμβάνει και τις αλλαγές που έχουν γίνει στις beta. οπότε αν δεν βάλουν άλλη dev, περνάς στην stabile και είσαι οκ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια δυνατή πτώση του κινητού, το tempered glass της spigen full face διαλύθηκε, η οθόνη όμως δεν έπαθε τίποτα, αυτά προς ενημέρωση

 

Το πιο πιθανό είναι ότι θα είχες το ίδιο αποτέλεσμα και χωρίς tempered glass

 

Η εμπειρία μου έδειξε ότι τα tempered glass είναι εξαιρετικά ευαίσθητα και ραγίζουν με το παραμικρό. Αγόρασα 2-3 μέχρι που βαρέθηκα και πλέον δεν έχω εδώ και 1 χρόνο: το τηλέφωνο έχει πολλές πτώσεις στο ιατρικό του και όλα ΟΚ

 

Παρήγγειλα ζελατίνα για τον οθόνη μόνο και μόνο για τις γραντζουνιες

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή φίλε λες πως τα tempered glass δεν προστατεύουν; λίγο δύσκολο μου φαίνεται αυτό, συμφωνώ στο ότι σπάζουν με το παραμικρό, αν είναι έτσι να μην βάλω καθόλου, τσάμπα παρήγγειλα άλλο
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω να πω πως ότι πληρώνεις παίρνεις.εχω αλλάξει σε όλα τα κινητά ένα σωρό tempered glass όλα μάπα κανένα δεν μου άρεσε κανένα δεν κάθονταν ωραία.το Spiegen που έβαλα στο mi8 κάθησε άψογα και και είναι σαν ναη φοράει τίποτα το κινητό.....δε μου έχει πεσει για να ξέρω αν θα σπάσει αλλά σε εφαρμογή είναι άψογο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω οτι μπορω να περάσω την stable οτι ωρα θελω.. το θεμα ειναι οτι στο κινητο εχω περασει την μιση μου ζωη και δεν εχω κουραγιο για στήσιμο απο την αρχη. Το backup δεν ειναι λυση και το ξέρουμε αυτό
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω να πω πως ότι πληρώνεις παίρνεις.εχω αλλάξει σε όλα τα κινητά ένα σωρό tempered glass όλα μάπα κανένα δεν μου άρεσε κανένα δεν κάθονταν ωραία.το Spiegen που έβαλα στο mi8 κάθησε άψογα και και είναι σαν ναη φοράει τίποτα το κινητό.....δε μου έχει πεσει για να ξέρω αν θα σπάσει αλλά σε εφαρμογή είναι άψογο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ετσι φιλε το spigen ειναι σεβασμός
Παιδια το ξερω οτι μπορω να περάσω την stable οτι ωρα θελω.. το θεμα ειναι οτι στο κινητο εχω περασει την μιση μου ζωη και δεν εχω κουραγιο για στήσιμο απο την αρχη. Το backup δεν ειναι λυση και το ξέρουμε αυτό
πέρασε την κ τελος μην αγχώνεσαι

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω να πω πως ότι πληρώνεις παίρνεις.εχω αλλάξει σε όλα τα κινητά ένα σωρό tempered glass όλα μάπα κανένα δεν μου άρεσε κανένα δεν κάθονταν ωραία.το Spiegen που έβαλα στο mi8 κάθησε άψογα και και είναι σαν ναη φοράει τίποτα το κινητό.....δε μου έχει πεσει για να ξέρω αν θα σπάσει αλλά σε εφαρμογή είναι άψογο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχετε δοκιμάσει και το λάδι;

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με τον σένσορα έχετε όσοι έχετε βάλει το Spigen Glass;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήρα το κινητό εδώ και καμιά βδομάδα, όλα καλά. Μόνο 2 θεματακια:

1) δεν μου εμφανίζει την ενημέρωση στον μαμά launcher με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βάλω 5 εικονίδια στην ίδια σειρά, παρά μόνο 4 και,

2) δεν μου εμφανίζει στην aod τις ειδοποιήσεις από viber & messenger.

Έτσι είναι και σε εσάς;;;

ΥΓ έχω και nova και pocophone launcher, αλλά προτιμώ να δουλέψω τον μαμά:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με τον σένσορα έχετε όσοι έχετε βάλει το Spigen Glass;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανένα απολύτως

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαναπήρα το κινητό εδώ και καμιά βδομάδα, όλα καλά. Μόνο 2 θεματακια:

 

1) δεν μου εμφανίζει την ενημέρωση στον μαμά launcher με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βάλω 5 εικονίδια στην ίδια σειρά, παρά μόνο 4 και,

 

2) δεν μου εμφανίζει στην aod τις ειδοποιήσεις από viber & messenger.

 

Έτσι είναι και σε εσάς;;;

 

ΥΓ έχω και nova και pocophone launcher, αλλά προτιμώ να δουλέψω τον μαμά:)

Στο μαμά launcher βγάζει κανονικά την επιλογή διάταξης 5χ6 .....εγώ δουλεύω nova μόνο γιατί θέλω συρτάρι εφαρμογών.

Όσον αφορά την aod στο viber δεν έδειχνε ποτέ ειδοποιήσεις και με χαλάει πολύ είναι η αλήθεια και δεν το καταλαβαίνω κιόλας. Σε όλα τα άλλα κλήσεις, μηνύματα,μέιλ, WhatsApp, messenger δείχνει κανονικα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήρα το κινητό εδώ και καμιά βδομάδα, όλα καλά. Μόνο 2 θεματακια:

1) δεν μου εμφανίζει την ενημέρωση στον μαμά launcher με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βάλω 5 εικονίδια στην ίδια σειρά, παρά μόνο 4 και,

2) δεν μου εμφανίζει στην aod τις ειδοποιήσεις από viber & messenger.

Έτσι είναι και σε εσάς;;;

ΥΓ έχω και nova και pocophone launcher, αλλά προτιμώ να δουλέψω τον μαμά:)

 

1. Μαλλον θα την πηραν παλι πισω την αναβαθμιση και δεν θα ηρθε σε ολους.

2. Viber δεν εμφανιζε ποτε (οπως και σε αλλα apps), μονο notification led. Messenger εμφανιζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

[quote

[/color]Στο μαμά launcher βγάζει κανονικά την επιλογή διάταξης 5χ6 .....εγώ δουλεύω nova μόνο γιατί θέλω συρτάρι εφαρμογών.

Όσον αφορά την aod στο viber δεν έδειχνε ποτέ ειδοποιήσεις και με χαλάει πολύ είναι η αλήθεια και δεν το καταλαβαίνω κιόλας. Σε όλα τα άλλα κλήσεις, μηνύματα,μέιλ, WhatsApp, messenger δείχνει κανονικα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δίκιο για το messenger, τώρα το δοκίμασα. Όσο για τον μαμά launcher δυστυχώς δεν μου έχει επιλογή 5χ6, πρέπει να κάνει την αναβάθμιση για να μου εμφανίσει αυτή την επιλογή. Στα προηγούμενα xiaomi που είχα έβγαζε την αναβάθμιση του launcher μετά από κάνα 2 μέρες, τώρα 7 μέρες και ακόμα τίποτα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Στα 329€ απο γνωστη ελληνικη αλυσιδα με εγγυηση 2 χρονια infoquest αξιζει να το παρω;
Χμ ποια έκδοση; 64 ή 128gb? Εξαρτάται πως το βλέπεις.στα 350 παίζει οχι από infoquest το mi9. Σαν χρήματα τα αξίζει αλλά αν θες να πας σε πιο καινούργιο μοντέλο μπορείς σαφώς σε αυτά τα λεφτά να βρεις. Επίσης αν θες την επίσημη εγγύηση ναι Αξίζει.προσωπικα από αυτά που έχω ακούσει έχω καταλήξει ότι η εγγύηση της infoquest δεν είναι καλη και όσοι συμφορουμιτες την έχουν χρειαστεί δεν βγάζανε άκρη.οποτε δεν υπάρχει απόλυτη απάντηση κατά τη γνώμη μου στο ερώτημα σου. Διαλέγεις και παίρνεις.Το κινητό πάντως είναι κορυφαίο αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 329€ απο γνωστη ελληνικη αλυσιδα με εγγυηση 2 χρονια infoquest αξιζει να το παρω;

293€ έχει ετοιμοπαράδοτο απο skroutz, οπότε θεωρώ ότι αξίζει να το πάρεις! 2 χρόνια εγγύηση από Infoquest είναι καλύτερα από 1 χρόνο απο τον...Αχμέντ!:X

ΥΓ πού το βρίσκεις 329;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από beta σε stable αλλά για κάποιο λόγο δεν έχω το google lens πια και όταν πάω να κάνω το update στο play store βγάζει σφάλμα και δεν το κάνει. Έχεις κάποιος καμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανενας να ακουγεται ο ηχος στις ειδοποιησεις για νεα εμειλ στο aquamail?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το τηλεφωνακι μου έπεσε στην θαλασσα περιπου στο μισο μετρο και για 10-15 δευτερα...Δεν επαθε τιποτα...Δεν το περιμενα....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το τηλεφωνακι μου έπεσε στην θαλασσα περιπου στο μισο μετρο και για 10-15 δευτερα...Δεν επαθε τιποτα...Δεν το περιμενα....

Πολύ τυχερός .... Πάντως καλά είναι να το πας για ένα σέρβις να στο καθαρίσουν εγώ αυτό θα έκανα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ ,θα ήθελα τη βοήθεια σας .

Αγόρασα χτες το mi 8 από Σκρουτζ σφραγισμένο,είχε miui 9 έκανα update σε 10.3.3 και αφού το εστησα όλα καλά ,μου κάνει το εξής: όταν προσπαθώ να ανοίξω το τηλέφωνο ακούγεται ο ήχος ξεκλειδώματος αλλά δεν ανάβει η οθόνη ,είτε με δακτυλικό, είτε με το power button για να ανοίξει πρέπει να το ανοιγοκλείσω 3-4 φορές.

Άλλες φορές ανοίγει με τη πρώτη ,άλλες μπορεί να χρειαστεί 5 προσπάθειες.

Ψάχνοντας ανακάλυψα σε διάφορα φόρουμ ότι έχουν κι άλλοι παρόμοιο πρόβλημα με διάφορες συσκευές Xiaomi, όχι απαραίτητα mi 8 ,τους πρότειναν κάποιος λύσεις (αλλαγή θέματος-απεν/ση pocket mode) τις οποίες δοκίμασα ,αλλά τίποτα ακόμα.

Έχω κάνει reset αρκετές φορές από χτες αλλά χωρίς αποτέλεσμα .

Καμία ιδέα- βοήθεια;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε για το μακρύ ποστ.

Edited by geof
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ ,θα ήθελα τη βοήθεια σας .

Αγόρασα χτες το mi 8 από Σκρουτζ σφραγισμένο,είχε miui 9 έκανα update σε 10.3.3 και αφού το εστησα όλα καλά ,μου κάνει το εξής: όταν προσπαθώ να ανοίξω το τηλέφωνο ακούγεται ο ήχος ξεκλειδώματος αλλά δεν ανάβει η οθόνη ,είτε με δακτυλικό, είτε με το power button για να ανοίξει πρέπει να το ανοιγοκλείσω 3-4 φορές.

Άλλες φορές ανοίγει με τη πρώτη ,άλλες μπορεί να χρειαστεί 5 προσπάθειες.

Ψάχνοντας ανακάλυψα σε διάφορα φόρουμ ότι έχουν κι άλλοι παρόμοιο πρόβλημα με διάφορες συσκευές Xiaomi, όχι απαραίτητα mi 8 ,τους πρότειναν κάποιος λύσεις (αλλαγή θέματος-απεν/ση pocket mode) τις οποίες δοκίμασα ,αλλά τίποτα ακόμα.

Έχω κάνει reset αρκετές φορές από χτες αλλά χωρίς αποτέλεσμα .

Καμία ιδέα- βοήθεια;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε για το μακρύ ποστ.

 

Φίλε μου μήπως θα πρέπει να το πας στο μαγαζί που το αγόρασες να το δουν και εκείνοι ?δεν μου μοιάζει πρόβλημα software αυτό που περιγράφεις ...και σε καθε περίπτωση εφόσον πλήρωσες θα πρεπε να λειτουργεί άψογα ...Μην χάνεις το χρόνο σου ψάχνοντας λύσεις στο ίντερνετ...Πήγαινε τους το πίσω και ευχησου να εχει καλό aftersales το κατάστημα ...

Επισης επειδή η infoquest είναι αντιπρόσωπος και άλλων εταιριών αν θυμάμαι καλα...Όσο πιο μακριά γίνεται...Ειλικρινά θα προτιμούσα να αγοράσω κινητό από το τελευταίο μαγαζί της Αθήνας παρα από infoquest..

Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδή η infoquest είναι αντιπρόσωπος και άλλων εταιριών αν θυμάμαι καλα...Όσο πιο μακριά γίνεται...Ειλικρινά θα προτιμούσα να αγοράσω κινητό από το τελευταίο μαγαζί της Αθήνας παρα από infoquest..

όντως η χειρότερη εταιρεία. είχα πάει ένα laptop για service και μόνο τον αέρα που αναπνέω δεν μου ζήτησαν να πληρώσω. πολύ έπαρση, αναμονή δύο ώρες για να μιλήσω με τεχνικό, μου έβγαλαν ένα κόστος σαν να αγόραζα καινούριο... από τότε δεν περνάω ούτε απέξω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...