Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δουλεύει με απλή εγκατάσταση.

Μπορεί κάποιος να μας πει τις "ενδεδειγμενες" να το πω έτσι ρυθμίσεις μέσα στην εφαρμογή της gcam? Γιατί όσοι δεν ασχολούμαστε διεξοδικά με τη φωτογραφία δε ξέρουμε τι ρυθμίσεις να μπουν σε κάποιες παραμέτρους

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ δεν έχω κάνει κάποια ρύθμιση..και βγάζει μια χαρά φωτογραφίες...έχω την τελευταία έκδοση 10.3.3 και δεν έχω διαπιστώσει να κολλάει καθόλου( παλιότερα σε άλλες εκδόσεις με άλλη έκδοση gcam μου κολλούσε όταν έβγαζα συνεχόμενες φωτό αλλά τώρα δεν έχω τέτοιο θέμα )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην ομάδα. Έχω το mi8 6/128 international έκδοση. Έκανα μετάβαση από cosmote σε wind (q) αλλά έχω θέμα με το δίκτυο. Δεν έχω 4g στην q. Έχω δοκιμάσει όλα όσα προτείνει η εταιρία. Από το κατάστημα της wind μου λένε ότι μπορεί να μην υποστηρίζει το δικό τους 4g η συσκευή.. Βοήθεια παρακαλώ! Ισχύει αυτό το πράγμα; Είναι άλλος με το ίδιο θέμα; Σε cosmote και Vodafone έχω 4g κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Έχω το mi8 6/128 international έκδοση. Έκανα μετάβαση από cosmote σε wind (q) αλλά έχω θέμα με το δίκτυο. Δεν έχω 4g στην q. Έχω δοκιμάσει όλα όσα προτείνει η εταιρία. Από το κατάστημα της wind μου λένε ότι μπορεί να μην υποστηρίζει το δικό τους 4g η συσκευή.. Βοήθεια παρακαλώ! Ισχύει αυτό το πράγμα; Είναι άλλος με το ίδιο θέμα; Σε cosmote και Vodafone έχω 4g κανονικά..
Global rom or global edition? Αν είναι το πρώτο τότε λογικά δεν έχεις την B20 που χρησιμοποιείται ευρέως από την wind.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο για update ή μεταφορα στη stable για εμας που εχουμε developer ROM;

Στο site των ROM του mi8 ( https://en.miui.com/download-346.html) δεν υπαρχει τιποτε. Θα λεγαμε μαλλον οτι ειναι σε διαλυση...

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Έχω το mi8 6/128 international έκδοση. Έκανα μετάβαση από cosmote σε wind (q) αλλά έχω θέμα με το δίκτυο. Δεν έχω 4g στην q. Έχω δοκιμάσει όλα όσα προτείνει η εταιρία. Από το κατάστημα της wind μου λένε ότι μπορεί να μην υποστηρίζει το δικό τους 4g η συσκευή.. Βοήθεια παρακαλώ! Ισχύει αυτό το πράγμα; Είναι άλλος με το ίδιο θέμα; Σε cosmote και Vodafone έχω 4g κανονικά..

Και εγώ το global edition έχω μέσω infoquest αγορά και από τη πρώτη ημέρα που το πήρα έχω κανονικά 4g στο δίκτυο της wind. Μήπως δεν υποστηρίζει 4g στη περιοχή που βρίσκεσαι;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο ειναι χαμηλο στην ανοιχτη ακροαση;

όχι είναι αρκετά δυνατό και καθαρό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε κανέναν το VoLTE; Εδώ και λίγη ώρα δεν μου λειτουργεί. Είναι γενικό πρόβλημα του οτε;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το global edition έχω μέσω infoquest αγορά και από τη πρώτη ημέρα που το πήρα έχω κανονικά 4g στο δίκτυο της wind. Μήπως δεν υποστηρίζει 4g στη περιοχή που βρίσκεσαι;

 

Είμαι κέντρο στα Χανιά. Ξέρω ότι έχει 4g η wind. Όταν κάνω αναζήτηση για παρόχους μέσα από τις ρυθμίσεις μου βγάζει σαν επιλογή 4g wind αλλά σε q μου βγάζει μόνο 3g q telecom.. μήπως η q δεν έχει 4g παρόλο που είναι στη wind? Επίσης παλαιότερα που είχα cosmote είχα ενεργοποιήσει το voiwifi ίσως να φταίει αυτό; Τι να πω... Και από την wind δεν ξέρουν να μου πουν.. πολύ κακή εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο για update ή μεταφορα στη stable για εμας που εχουμε developer ROM;

Στο site των ROM του mi8 ( https://en.miui.com/download-346.html) δεν υπαρχει τιποτε. Θα λεγαμε μαλλον οτι ειναι σε διαλυση...

 

Τραγικο φιλε πραγματικα.. Κατι μια ενημερωση ενα μήνυμα θα σας παρεχουμε αλλαγη σε stable η οχι καντε την μονοι σας.. κατι..

Εν τω μεταξυ εδω δεν παιζει να απαντησει καποιος γιατι μαλλον δεν ξερουν.. καθε φορα που ρωταω κατι που με καιει η επομενη αναρτηση θα ειναι παντα κατι για την εφαρμογη gcam.. μονο και μονο για αυτο δεν την εχω βαλει..χαχα..

Τες πα παιδια αν μαθει καποιος κατι που αφορα την beta ας μας ενημερώσει.

Μην σου πω αν το κινητό δουλευει ετσι απροβλημάτιστα με την beta.. μην μεινω ετσι για παντα αφου απο ενα σημειο και μετα σε παλια κινητα οι αναβαθμίσεις κακο κανουν.. βεβαια ετσι λεω τωρα αν δεν.... μαλλον με βλεπω για στησιμο απο αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κέντρο στα Χανιά. Ξέρω ότι έχει 4g η wind. Όταν κάνω αναζήτηση για παρόχους μέσα από τις ρυθμίσεις μου βγάζει σαν επιλογή 4g wind αλλά σε q μου βγάζει μόνο 3g q telecom.. μήπως η q δεν έχει 4g παρόλο που είναι στη wind? Επίσης παλαιότερα που είχα cosmote είχα ενεργοποιήσει το voiwifi ίσως να φταίει αυτό; Τι να πω... Και από την wind δεν ξέρουν να μου πουν.. πολύ κακή εξυπηρέτηση.

 

Προφανως κατι παιζει με την Q, αφου με τις υπολοιπες εταιρειες δεν εχεις θεμα. Δοκιμασες να βαλεις την καρτα της Q σε αλλο κινητο να δεις αν παιζει το 4G?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κάνει με τίποτα την αναβάθμιση σε 10.3.3. Η σταματάει η λέει είστε με δεδομένα ενώ είμαι με wi fi. Είχε κανείς θέμα;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε κανέναν το VoLTE; Εδώ και λίγη ώρα δεν μου λειτουργεί. Είναι γενικό πρόβλημα του οτε;
Και σε μένα volte kao vowifi δε δουλεύουν μάλλον τα έχει παίξει τελείως το δίκτυο σήμερα με το σεισμό

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα volte kao vowifi δε δουλεύουν μάλλον τα έχει παίξει τελείως το δίκτυο σήμερα με το σεισμό

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει ναι...κατι θα έγινε...ακόμα και Θεσσαλονίκη που δεν νιώσαμε τον σεισμο volte και vowifi σταμάτησε να βγάζει την ένδειξη.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανως κατι παιζει με την Q, αφου με τις υπολοιπες εταιρειες δεν εχεις θεμα. Δοκιμασες να βαλεις την καρτα της Q σε αλλο κινητο να δεις αν παιζει το 4G?

 

Δεν το έχω κάνει αυτό. Θα το δοκιμάσω έχεις δίκιο. Αν έχει κανείς εδώ μέσα Q ας μας πει τη γνώμη του..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει αυτό. Θα το δοκιμάσω έχεις δίκιο. Αν έχει κανείς εδώ μέσα Q ας μας πει τη γνώμη του..

 

Mονο ετσι θα καταλαβεις. Αν ουτε στην δευτερη συσκευη εχεις 4G, τοτε πετα την Q...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια δυνατή πτώση του κινητού, το tempered glass της spigen full face διαλύθηκε, η οθόνη όμως δεν έπαθε τίποτα, αυτά προς ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχτε να προτείνετε καμια καλή θήκη και ενα tempered glass απο ελλαδα?
15,90,και 8,40 ευρώ tempered glass και θήκη spigen στο skroutz Ελλάδα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το mi8 σε τηλεόραση με ασύρματη σύνδεση και δεν συνδέεται ούτε σε samsung ούτε σε LG.Το έχει καταφέρει κανείς??
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το mi8 σε τηλεόραση με ασύρματη σύνδεση και δεν συνδέεται ούτε σε samsung ούτε σε LG.Το έχει καταφέρει κανείς??
Σε Samsung εμενα παιζει μια χαρά το wireless display.

 

Σε LG δεν κατάφερα ποτέ να το δουλεψω !!

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω συνδέσει κανονικα και σε samsung και σε Hitachi...Απλά με στην samsung καμιά φορα αργεί λίγο η εικονα....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

απο χθές παρατήρησα ότι το bluetooth δεν απενεργοποιέιται απο τη μπάρα με τις γρήγορες ρθυμίσεις (όταν κατεβάζω απο πάνω)

ανοίγει κανονικα, και όταν πατάω το εικονίδιο δεν κλείνει, Θα πρεπει είτε να το κρατήσω πατημένο για να μου ανοίξει επιλογές, είτε να μπώ στο bt απο τις ρυθμίσεις.

Το χει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung εμενα παιζει μια χαρά το wireless display.

 

Σε LG δεν κατάφερα ποτέ να το δουλεψω !!

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Εγω το εχω συνδέσει κανονικα και σε samsung και σε Hitachi...Απλά με στην samsung καμιά φορα αργεί λίγο η εικονα....

 

Κάνατε κάτι διαφορετικό εκτός απο το να το ανοίξετε απο τις ρυθμίσεις?? Εμένα έχει μουλαρώσει και δεν συνδέεται με καμμία !

Ευχαριστώ προκαταβολικά !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...