Jump to content

[OnePlus 6] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.τ.λ)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.ebay.com/itm/Case-For-OnePlus-6-2018-Poetic-Guardian-Series-Scratch-Resistant-Case-4-Color/223034840825?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521844105715&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Την προηγουμενη παρασκευη την παρηγγειλα σημερα παρελαβα σημερα , καθετε παρα πολυ καλα στο κινητο , δινει ογκο αλλα για την δουλεια μου ειναι οτι πρεπει , τωρα το τζαμακι μου αρεσε πολυ που θα ριξω παραγγελια 2-3 να εχω

 

Πηρα την μαυρη γιατι εχω το red edition το πλαισιο (εσωτερικο κομματι) ειναι ανθρακι

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει εντοπισει κανεις καμια battery case? Σκεφτομαι να βρω ενα power bank λεπτο και μεχρι το υψος της καμερας και να το ενσωματοσω σε μια 3d print case αλλα με δυσκολευει(δεν ξερω πως να κανω αναζητηση)γωνιακου κονεκτορα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

... με δυσκολευει(δεν ξερω πως να κανω αναζητηση)γωνιακου κονεκτορα.

Angle connector

υπάρχουν αρκετοι

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress εχει αρκετά

πχ

 

Οχι, αυτο που ποσταρα ειναι power bank κουμποτο,4000mha,πολυ λεπτο και πολυ μικρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/Case-For-OnePlus-6-2018-Poetic-Guardian-Series-Scratch-Resistant-Case-4-Color/223034840825?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521844105715&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Την προηγουμενη παρασκευη την παρηγγειλα σημερα παρελαβα σημερα , καθετε παρα πολυ καλα στο κινητο , δινει ογκο αλλα για την δουλεια μου ειναι οτι πρεπει , τωρα το τζαμακι μου αρεσε πολυ που θα ριξω παραγγελια 2-3 να εχω

 

Πηρα την μαυρη γιατι εχω το red edition το πλαισιο (εσωτερικο κομματι) ειναι ανθρακι

 

Το τζαμακι που έχει κολλάει σε όλη την οθόνη η μόνο περιμετρικά ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό το πήρα used και δεν έχω το κουτί μαζί

Θήκη έχει όταν έρχεται ? Και αν ναι πια θήκη ?

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι που έχει κολλάει σε όλη την οθόνη η μόνο περιμετρικά ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό το πήρα used και δεν έχω το κουτί μαζί

Θήκη έχει όταν έρχεται ? Και αν ναι πια θήκη ?

 

Ναι το τζαμακι κολλάει παντού όχι μόνο περιμετρικά, η ίδια εταιρία έχει και σκέτο διάφανο λογικά θα παραλάβω Δευτέρα και θα γράψω εντυπώσεις

 

Το κινητό στην συσκευασία έχει μια θήκη, το άσπρο και το κόκκινο έχουν μια διαφανή ενώ τα 2 μαύρα είναι μια πιο σκούρο, ρίξε μια ματιά σε video στο YouTube να της δεις και της 2

Link to comment
Share on other sites

Με το γνήσιο τζαμακι με πια θήκη κάθεται ? Έχω την καρμον την γνήσια αλλά δεν προστατεύει πιστεύω καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Με το γνήσιο τζαμακι με πια θήκη κάθεται ? Έχω την καρμον την γνήσια αλλά δεν προστατεύει πιστεύω καθόλου

 

Πάρε την naylon γνήσια. Είναι super..πάρα πολύ ομορφη

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Gadgetshieldz Ebony Wood, αγκαλιαζει και γυρω γυρω οποτε μονο η οθονη ειναι εκτεθειμενη για γρατζουνιες(που ετσι και αλλιως δεν φοραω καμια προστασια). πολυ ευχαριστημενος με την αγορα

 

received_884927858383896.jpg received_1120335084797888.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gadgetshieldz Ebony Wood, αγκαλιαζει και γυρω γυρω οποτε μονο η οθονη ειναι εκτεθειμενη για γρατζουνιες(που ετσι και αλλιως δεν φοραω καμια προστασια). πολυ ευχαριστημενος με την αγορα

 

received_884927858383896.jpg received_1120335084797888.jpg

 

Γνώμη μου χάλασες όλο το τηλέφωνο.. απαίσια...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και απαίσια. Ιδιαίτερη φίλε, μια χαρά είναι η θήκη

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις nilkin το γυαλί λέει τίποτε; Είναι το μόνο που βρίσκω ετοιμοπαράδοτο...με την γνήσια sandstone θα έχει θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις nilkin το γυαλί λέει τίποτε; Είναι το μόνο που βρίσκω ετοιμοπαράδοτο...με την γνήσια sandstone θα έχει θέμα;

 

 

Δεν θα έχει θέμα διότι αφήνει λίγο κενό στις άκρες οπότε οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρέλαβα πριν λίγες ημέρες 3 θήκες από aliexpress.

Ενημερωτικά,καμιά από αυτές δεν προστατεύει την οθόνη όσο η διάφανη που έρχεται μαζί με το τηλέφωνό μας.

Πολύ όμορφες μεν,κάνουν όμως μισή δουλειά οπότε μπαίνουν στο συρτάρι.

https://www.aliexpress.com/item/OnePlus-6-Case-Cafele-Ultra-thin-0-6mm-Anti-fingerprint-Matte-TPU-Phone-Cover-Case-for/32888334579.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7e2e4c4dwMPmXZ

https://www.aliexpress.com/item/MAKAVO-for-Oneplus-6-Case-Luxury-Hybrid-Tempered-Glass-Back-Cover-Shockproof-Hard-Housing-for-One/32886114062.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7e2e4c4dwMPmXZ

https://www.aliexpress.com/item/Msvii-Luxury-fitted-Oneplus-6-Case-For-One-plus-6-5-5T-Case-for-Oneplus6-Ultra/32833211954.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7e2e4c4dwMPmXZ

 

Παρέλαβα επίσης και το παρακάτω καλώδιο το οποίο φορτίζει ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το αυθεντικό.

https://www.aliexpress.com/item/Original-ONEPLUS-3-Round-Red-White-100CM-4A-DASH-Fast-Quick-charging-data-sync-USB-3/32695530105.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5aa34c4dFIAMkz

Edited by autokinitakias
Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγείλω μέσω του official site. Λέω να πάρω το official tempered glass και την Karbon bumper. Τι λέτε; Θέλω μία θήκη που να είναι υψωμένη από την οθόνη, αυτή είναι; Θα έπαιρνα την silicon αλλά κάτω δεν έχει προστασία :/

 

Είδα και την spigen, rugged armor που έχω τώρα στο Nexus μου αλλά αυτή λένε πως δεν μπαίνει με το official tempered glass

Edited by Dinos_12345
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν κάθεται καθόλου το σηκώνει με spigen που το δοκίμασα παραγκειλα ξανά τζαμακι και nylon caseαπο oneplus και γω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν κάθεται καθόλου το σηκώνει με spigen που το δοκίμασα παραγκειλα ξανά τζαμακι και nylon caseαπο oneplus και γω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι και πανάκριβο το γυαλί :(

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νομίζω το τζαμακι το επίσημο είναι αρκετά παχύ και θα βγαίνει εκτός από τη θήκη ενω αντίστοιχα το Nilkin 0.2mm με τη θήκη της Nilkin θα είναι οτι πρέπει
Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα βάλει τη ζελατινα από τη ScreenKnight που καλύπτει όλη την οθόνη αλλά το πρόβλημα είναι μετά από καιρό και ειδικά σε υψηλές θερμοκρασίες μπορεί να ξεκολλήσει ή χειρότερα αν μείνει στον ήλιο λόγω διαστολής να κάνει κυματισμούς επίσης χάνεις την "glossy" αίσθηση της οθόνης που δίνει το γυαλί
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παίδες παρέλαβα προχθές το Orzly Pro-Fit tempered glass για το κινητό από από ebay, μάλιστα και το twin pack... Ήμουν εξαρχής σκεπτικός για το αν έπρεπε να βγάλω τη προεγκατεστημένη μεμβράνη και να βάλω τζαμάκι ή αν θα έπρεπε να την αφήσω μέχρι να γίνει χάλια και μετά να τοποθετήσω τζαμάκι.. Anyway.. Έκανα το λάθος και την έβγαλα και έβαλα το Orzly... Και το σκυλομετάνιωσα.... Πέρα από τα μαύρα γύρω γύρω στο τζαμάκι που κόβουν ένα τσικ από την οθόνη γύρω γύρω και σε κάποιες εφαρμογές τα γράμματα έρχονται οριακά και ακουμπούν στο μαύρο του tempered glass.. Αυτό πες το κάνω γαργάρα... Παρατήρησα ωστόσο με το που άνοιξα το κινητό και μπήκα σε μια οθόνη που επικρατεί το λευκό ότι η διαύγεια του συγκεκριμένου γυαλιού είναι τραγική και εμφανίζεται ένα ψιλό "μπιμπίκιασμα" στην οθόνη, που την κάνει να δείχνει οθόνη low end συσκευής...!!! Δε ξέρω εάν το έχει κάποιος από εσάς το συγκεκριμένο τζαμάκι και εάν έχει παρατηρήσει το ίδιο.. Σε ένα έμπειρο μάτι νομίζω ότι είναι πεντακάθαρο, κάποιος αρχάριος μπορεί να μη το παρατηρήσει.. Εννοείται ότι μπήκα αμέσως και παράγγειλα ένα Nilkin και το Orzly θα πάει στα σκουπίδια με τη πρώτη ευκαιρία..

 

https://www.aliexpress.com/item/OnePlus-6-Tempered-Glass-One-Plus-6-A6000-Screen-Protector-Original-Nillkin-CP-Max-Protective-Film/32895059238.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.107a4c4dckmXHY

 

Ελπίζω και εύχομαι σε αυτό το κομμάτι το Nilkin να είναι καλύτερο από το Orzly..

Φοράει κανένας Nilkin να μου δώσει εντυπώσεις ως προς τη διαύγεια του τζαμιού; Και επίσης γνωρίζει κανένας εάν υπάρχει δυνατότητα να αγοράσουμε-εγκαταστήσουμε την εργοστασιακή μεμβράνη προστασίας ή τουλάχιστον κάτι αντίστοιχο σε ποιότητα εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε βρε άνθρωπε το official.
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 6] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.τ.λ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...